جزئيات تازه از بمباران پايتخت سودان توسط اسرائيل

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 186
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1390, 1:27 pm
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 245 بار
سپاس‌های دریافتی: 588 بار

جزئيات تازه از بمباران پايتخت سودان توسط اسرائيل

پست توسط kdf »

 تصویر
  تایمز بیان کرد: بر اساس ارزیابی کارشناسان نظامی غربی، هواپیماهای اسرائیلی به مدت چهار ساعت در هوا بوده اند و مسافتی بالغ بر 3900 کیلومتر را طی کرده اند.
این جنگنده ها بر فراز دریای سرخ حرکت کرده اند و از طریق شرق وارد حریم هوایی سودان شده اند تا در تیر رس سامانه دفاع هوایی مصر گرفتار نشوند.

روزنامه انگلیسی بیان کرد: در نزدیکی مرز سودان این جنگنده ها اقدام به سوخت گیری هوایی کرده اند و در آن هنگام هواپیمای Gulfstream G550 که در مکان وقوع عملیات حضور داشته است و مجهز به دستگاههای الکترونیکی جدید است سامانه دفاع هوایی و دستگاههای رادار سودان را از کار انداخته است.
ساندی تایمز تشریح کرد: به علت از کار افتادن سیستم راداری، هواپیماهای میگ این کشور آفریقایی نتوانسته اند برای مقابله با هواپیماهای مهاجم به هوا بلند شوند.
این روزنامه ادعا کرد: اسرائیل از دو سال قبل و پس از ترور محمود المبحوح عضو برجسته حماس به فکر حمله به سودان بوده است، زیرا پس از ترور المبحوح موساد در کیف وی نسخه ای از قرارداد نظامی میان سودان و ایران کشف کرده است که در آن سودان به ایران حق کامل تولید سلاح در خاکش را داده است.
این روزنامه غربی مدعی شد: در الیرموک موشکهای بالستیک از نوع شهاب تحت نظارت کارشناسان ایرانی تولید می شده است و هدف تحویل این موشکها به حماس در نوار غزه و دیگر مناطق خاورمیانه بوده است.

 تصویر 
به گزارش قدس انلاین به نقل از مهر: منابع خبری جزئیات تازه ای از تجاوز هوایی آشکار اخیر رژیم صهیونیستی به خاک سودان منتشر کرده اند.

حمله اخیر جنگنده های رژیم صهیونیستی به یک کارخانه اسلحه سازی در الیرموک در جنوب سودان همچنان بحث محافل رسانه ای است.

روزنامه ساندی تایمز انگلیس در شماره امروز خود آورده است : اطلاعات حاکی است که جنگنده های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی به کارخانه الیرموک در اطراف پایتخت سودان حمله کرده اند.

این روزنامه می نویسد: هشت جنگنده اسرائیلی چند منظوره از نوع اف -15 در ساعات اولیه روز 24 اکتبر مجتمع اسلحه سازی الیرموک را هدف حملات خود قرار داده اند.

روزنامه انگلیسی بیان کرد: چهار فروند از این هواپیماها بمبهایی را که وزن هرکدام یک تُن بود،حمل می کردند و چهار فروند دیگر وظیفه تامین عملیات را بر عهده داشتند.

این روزنامه مدعی شد: اینگونه که از قرائن بر می آید این حمله در واقع آزمایشی برای حملات احتمال به تاسیسات هسته ای ایران بوده است.

 تصویر 
این درحالی است که شبکه راشاتودی روسیه در گزارشی اعلام کرد: تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که انفجاری که در کارخانه اسلحه سازی سودان رخ داده است ناشی از حمله هوایی بوده است.

گروه "Satellite Sentinel Project" که غیر دولتی و مقر آن در آمریکاست و موسس آن جورج کلونی یک هنر پیشه آمریکایی است با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تصاویر ماهواره ای نشان دهنده ایجاد شش حفره بزرگ با عرض هر یک از آنها 16 متر ، در محل کارخانه الیرموک در پایتخت سودان است.

 تصویر 
در این بیانیه آمده است : حفره های ایجاد شده با آثار ناشی از حملات هوایی مطابقت می کند. عکس های ماهواره ای گرفته شده که کمتر از دو هفته قبل از انفجار را نشان می دهد از وجود حدود چهل کانتینر پارک شده در نزدیکی ساختمان حکایت دارد.

در این بیانیه توضیح داده شده است: اگر انفجار حاصل حملات موشکی باشد به مفهوم آن است که حمله، همه کانتینرها و ادوات موجود را نابود کرده است.

گروه مذکور بیان کرد: انفجارها دو ساختمان را به کلی ویران و به 21 ساختمان تا شعاع 700 متری از مکان انفجار آسیبهای زیادی وارد کرده است.


منبع :

[External Link Removed for Guests]
ما یه مشت سربازیم جون به کف
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 186
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1390, 1:27 pm
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 245 بار
سپاس‌های دریافتی: 588 بار

Re: جزئيات تازه از بمباران پايتخت سودان توسط اسرائيل

پست توسط kdf »

ناو های ایرانی در سودان پهلو گرفتند

بیست و دومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش امروز در بندر پرتره سودان پهلو گرفت.

به گزارش ظهور به نقل از فارس، بیست و دومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش صبح امروز دوشنبه، در بندر پرتره سودان پهلو گرفت.

این ناوگروه متشکل از ناو بالگردبر خارک و ناوشکن شهید دریابان نقدی با هدف اعلام پیام صلح و دوستی برای کشورهای همسایه و برقراری امنیت خطوط مواصلاتی و کشتیرانی در مقابل پدیده شوم تروریسم دریایی به آب‌های آزاد اعزام شده است و امروز در بندر پرتره سودان پهلو گرفت.

منبع :
[External Link Removed for Guests]
ما یه مشت سربازیم جون به کف
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: شنبه 27 آذر 1389, 2:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 13 بار

Re: جزئيات تازه از بمباران پايتخت سودان توسط اسرائيل

پست توسط hojjat734 »

با سلام
فيلمي در اين مورد
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”