بهره‌برداری از شبیه‌سازهای مهم‌ترین جنگنده‌های ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

بهره‌برداری از شبیه‌سازهای مهم‌ترین جنگنده‌های ایران

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

امیر خلبان یزدانی در گفتگو با فارس مطرح کرد
[External Link Removed for Guests]
خبرگزاری فارس: معاون فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه قادریم شبیه‌سازی‌های بسیار پیچیده و به‌روزی را تولید کنیم، از طراحی، ساخت و ارتقای شبیه‌سازهای مهمترین جنگنده‌های نهاجا در داخل کشور خبر داد.


تصویر

امیر خلبان منوچهر یزدانی معاون تربیت و آموزش نیروی هوایی ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به جایگاه سیمولاتورها یا همان شبیه‌سازها در آموزش خلبانان جنگنده‌ها گفت: شبیه‌سازها نقش بسیار برجسته و عمده‌ای در آموزش‌های تخصصی به ویژه پروازی به عهده دارند.

وی افزود: بوسیله این شبیه‌سازها علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌توانیم سطح مهارت کارکنان متخصصمان را افزایش دهیم و از سوانح و رویدادهای محتمل هم جلوگیری کنیم.

یزدانی در ادامه تصریح کرد: از چندی پیش طراحی و ساخت شبیه‌سازها در کشورمان با محوریت نهاجا در دستور کار قرار گرفته است و در 3 سال گذشته توفیقات مطلوبی در این حوزه داشتیم.

معاون تربیت و آموزش نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه الان قادریم شبیه‌سازی‌های بسیار پیچیده و بروزی را تولید کنیم، ادامه داد: به عنوان مثال ما شبیه‌ساز هواپیمای سوخو 24 را داریم. تا چندی پیش کارکنان پروازی ما به روسیه و اکراین اعزام می‌شدند ولی در حال حاضر به تایید کلیه کارشناسان و حتی مستشاران آن کشورها که آمدند و از شبیه ساز ما بازدید کردند، شبیه‌سازی که در داخل نهاجا تولید شده بسیار کارآمدتر و بهتر از شبیه‌ساز آن کشورها است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر طرح‌های زیادی در دست مطالعه، ساخت و یا بهینه‌سازی شبیه‌سازها داریم که می‌توان به شبیه‌ساز میراژ، پی‌سی7 و بسیاری دیگر اشاره کرد که بخشی از آنها به بهره‌برداری رسیده و برخی هم با پیشرفت زیادی در دست تکمیل و راه‌اندازی است.

یزدانی همچنین با اشاره به شبیه‌ساز جنگنده F14 گفت: با توجه به حساسیتی که این شبیه ساز داشت از حدود 10 سال پیش بهینه‌سازی آن در دستور کار قرار گرفت چون شبیه‌ساز آن در کشور موجود بود و طرح ارتقا و بروز کردن آن آغاز شد و از حدود 3 سال پیش شبیه‌ساز جنگنده F14 به بهره‌برداری رسیده است.
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”