پرز: اسرائيل قصد حمله به ايران را ندارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۵, ۹:۵۶ ق.ظ
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

پرز: اسرائيل قصد حمله به ايران را ندارد

پست توسط gigi64 »

معاون نخست‌‏وزير اسرائيل اهداف تهاجمي اين رژيم عليه ايران را رد و تأكيدكرد كه اسرائيل قصد حمله به ايران را ندارد.

به گزارش «ايلنا» رويترز گزارش داد كه «شيمون پرز»، نخست‌‏وزير اسبق اسرائيل، در گفت‌‏وگوي تلويزيوني درباره حمله نظامي مستقل اسرائيل عليه ايران، گفت: «نبايد هرگز چنين مساله‌‏اي را بررسي كنيم. اسرائيل هرگز اهداف تهاجمي نسبت به ايران نشان نداده است. فكر مي‌‏كنم نبايد و البته نمي‌‏توانيم با مساله هسته‌‏اي ايران برخورد كنيم زيرا اگر اسرائيل به ايران حمله كند، با انزواي بين‌‏المللي روبه‌‏رو خواهد شد.»
پرز افزود: «احمدي‌‏نژاد تنها رهبر جهان است كه به عنوان عضوي از سازمان‌‏ملل‌‏متحد است كه به تخريب عضو ديگري از سازمان‌‏ملل‌‏متحد تهديد مي‌‏كند و بخش بزرگي از جهان در مقابل اين اظهارات سكوت كرده است.»
بنابراين گزارش، اظهارات پرز زماني بيان شد كه «ايهود اولمرت» نخست‌‏وزير اسرائيل به ايران هشدار داد كه اگر تهران به بلندپروازي‌‏هاي هسته‌‏اي خود ادامه دهد، هزينه آن را خواهد پرداخت.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4117
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۶:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4503 بار
سپاس‌های دریافتی: 4332 بار
تماس:

شکايت اسرائيل از ايران به دليل سخنان احمدی‌نژاد

پست توسط Reza6662 »

شکايت اسرائيل از ايران به دليل سخنان احمدی‌نژاد

دولت اسرائيل به دليل آنچه سخنان "بسيار اسفناک و زننده" رئیس جمهور ایران ناميده، از جمهوری اسلامی به سازمان ملل متحد شکايت کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی نماينده اسرائيل در سازمان ملل در نامه ای خطاب به کوفی عنان، دبير کل سازمان ملل، به تاريخ دوشنبه با ذکر جملاتی از آقای احمدی نژاد در مورد اسرائيل پرداخته و آنها را 'مغاير با حقوق بين الملل و اصول منشور ملل متحد' دانسته است.

احمدی نژاد چند روز پيشتر در مراسم نماز جمعه آخرين جمعه ماه رمضان - که در ايران به عنوان روز قدس نامگذاری شده - گفت "اسرائيل رفتنی است" و بار ديگر واکنش هايی را برانگيخت.

دولت اسرائيل در نامه ارايه شده به دبيرکل سازمان ملل، سخنان احمدی نژاد و "عدم اعتراض رسمی جامعه بين المللی" به اين سخنان را موجب "به خطر افتادن ثبات در منطقه و صلح و امنيت جهانی" خوانده و از همه کشورهای عضو سازمان ملل خواسته 'به حکم عضويت' در اين نهاد، اين سخنان را محکوم کنند.

در بخشی از اين نامه آمده است: "اين غير قابل تصور است که در قرن بيست و يکم، 61 سال پس از واقعه هولوکاست، يک کشور عضو سازمان ملل متحد صراحتا خواستار نابودی يک کشور ديگر بشود."

در همين حال روز دوشنبه اهود اولمرت، نخست وزیر اسرائیل، خواستار پیشگیری از دستيابی ایران به سلاح های اتمی شده و گفته است تهدید اسرائیل از سوی ایران نباید دست کم گرفته شود.

اسرائيل و آمريکا ايران را متهم به تلاش برای دستيابی به سلاح های اتمی تحت پوشش برنامه های صلح جويانه هسته ای می کنند، اما مقام های جمهوری اسلامی اين اتهام را رد کرده و می گويند کشورشان برای هيچ کشوری در دنيا تهديد محسوب نمی شود.

با اين حال اولمرت در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت است: "ما در تدارک مقابله برای پیشگیری از تهدید ایران هستیم" و افزوده که اسرائيل در این تلاش تنها نخواهد بود.

نخست وزير اسرائيل هفته گذشته نيز به دولت ایران هشدار داد که اگر دست از برنامه اتمی اش برندارد، باید "بهای آن را بپردازد".

کارشناسان نظامی در توانمندی ارتش اسرائیل برای انهدام تاسیسات هسته ای ایران که در زیر زمین مخفی شده اند ابراز تردید می کنند اما معتقدند که حمله به برخی از پایگاه های ایران می تواند برنامه هسته ای ایران را برای چندین سال به عقب براند.
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Super Moderator
Super Moderator
پست: 949
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۴, ۲:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 »

پرز: اسرائيل قصد حمله به ايران را ندارد


هه هه هه ... :::P
گربه دستش به گوشت نميرسيد مي گفت بو ميده
اينها اگر توان حمله به ايران رو داشتند و از تبعاتش نميترسيدند لحظه اي هم درنگ نميكردند :-?
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

پست توسط كيارش »

اين پرز بچه كجاست اين قد خنده داره :grin: :grin:شما برين با گوگل بالاي اسراييل معني حرف مسئولين مبني بر اينكه پادگان هاي اسراييل پر از باروت مي فهمين :-o
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1575
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۱:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar »

گربه دستش به گوشت نميرسيد مي گفت بو ميده

اينو خوب اومدي :-)
هیهات منا الذلة
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”