چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

پست توسط hani1459 »

مشکل فراموشی مقامات حماس روز به روز حاد‌تر می‌شود. چند روز بیشتر از برقراری آتش بس میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطینی در غزه نگذشته که تمجید و تحسین‌های رهبران این جنبش از ایران، بار دیگر جای خود را به موضع‌گیری‌های جنجالی و به چالش کشیدن رویکردهای ایران داده است.


کد خبر:
۲۸۷۶۲۴


تاریخ انتشار:
۰۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۰
تصویرمشکل فراموشی مقامات حماس روز به روز حاد‌تر می‌شود. چند روز بیشتر از برقراری آتش بس میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطینی در غزه نگذشته که تمجید و تحسین‌های رهبران این جنبش از ایران، بار دیگر جای خود را به موضع‌گیری‌های جنجالی و به چالش کشیدن رویکردهای ایران داده است.

به گزارش «تابناک»، «موسی ابومرزوق»، معاون دفتر سیاسی جنبش حماس، روز گذشته اعلام کرد، اگر ایران نمی‌خواهد افکار عمومی جهان عرب را علیه خود تحریک کند، باید در حمایت خود از دولت سوریه بازنگری نماید.

بنا بر گزارش‌های برخی خبرگزاری‌ها، ابومرزوق که در گفت‌و‌گویی با خبرنگاران در مقر جدید این جنبش در قاهره، پایتخت مصر سخن می‌گفت، اظهار داشت: «ایران دیگر در جهان عرب، موقعیت خوبی ندارد و برای همین باید برای از دست ندادن افکار عمومی جهان عرب، در سیاستش در قبال سوریه تجدیدنظر کند».

ابومرزوق همچنین با بیان این ادعا که حماس درخواست ایران برای حمایت بیشتر از دولت سوریه را رد کرده، گفته: «مخالفت حماس با این درخواست ایران، بر روابط ما با ایران تأثیر گذاشته است».

این سخنان ابومرزوق در حالی گفته می‌شود که بلافاصله پس از اعلام آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطینی، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس و اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت فلسطین در غزه، طی سخنانی جداگانه، ضمن تقدیر از اقدامات ایران در حمایت از فلسطین، بر نقش برجسته ایران در پیروزی جبهه مقاومت تأکید کردند.

محمود الزهار، از دیگر رهبران بلندپایه این جنبش نیز در سخنانی مشابه، نه تنها به تمجید از نقش ایران پرداخت، بلکه از کشورهای عرب منطقه نیز خواست با فرستادن کمک‌های مالی و تسلیحاتی، رویه‌ای مشابه ایران را در قبال این جنبش در پیش بگیرند.

با این حال، به نظر می‌رسد مشکل فراموشی بار دیگر بر رهبران این جنبش عارض شده و با تصور به آرامش رسیدن اوضاع، بار دیگر بر نکات افتراق خود با ایران تأکید می‌ورزند.

البته خود خالد مشعل نیز در سخنانش، موضوع سوریه را بدون اشاره نگذاشته و گفته بود، «با وجود اختلاف نظر بر سر سوریه»، از ایران تشکر می‌کند؛ اما آن گونه که مشخص است، ابومرزوق پا را از این فرا‌تر گذاشته و خود را در جایگاهی تصور کرده که می‌تواند درباره نقش و جایگاه منطقه‌ای ایران به ارزیابی و حتی نصیحت بپردازد.

به طور کلی رهبران جنبش حماس در ماه‌های اخیر نشان داده‌اند که موضع‌گیری‌هایشان به شکل چشمگیری تحت تأثیر فضا و زمانی قرار دارد که اقدام به سخنرانی و مصاحبه می‌کنند؛ بنابراین، موضع‌گیری‌های آنان در فضای آرام و در مصر، با موضع‌گیری‌هایشان در زمان جنگ و در غزه تفاوت‌های چشمگیری دارد!

با این حال، آنچه این افراد نباید فراموش کنند، تفاوت کارکرد کشورهای عرب و ترکیه در بحران اخیر غزه با عملکرد ایران در قبال مقاومت فلسطین بوده است.‌‌ همان گونه که خود این افراد اذعان دارند، اگر حمایت‌های نظامی ایران نبود، اقدامات «دیپلماتیک» دوستان عرب و ترک حماس، نمی‌توانست دردی را از آن‌ها دوا کند. بی‌گمان، این آخرین درگیری میان فلسطین و رژیم صهیونیستی نبوده و در دوستی دوستان حماس با غرب و رژیم صهیونیستی نیز به این سادگی‌ها خلل نخواهد رساند.  چرا  "چرا   ...؟   
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه 19 اردیبهشت 1388, 6:10 pm
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

پست توسط میهن پرست »

در حال حاضر ایران سرمایه گذاری زیادی روی جهاد اسلامی کرده و صد البته جنبش جهاد اسلامی برای ایران بهتر از حماس خواهد بود.باید صبر کرد تا انتخابات داخلی در غزه و دید که ایا جهاد اسلامی میتونه کنترل قدرت رو در دست بگیره یا نه.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهارشنبه 19 مهر 1385, 2:18 am
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

پست توسط f14tomcat »

برادرم!اکثریت مردم فلسطین سنی مذهب هستندوطرفدارحماس نه طرفدارجهاداسلامی که به شیعیان نزدیک تراست!
Major
Major
پست: 670
تاریخ عضویت: شنبه 3 شهریور 1386, 2:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

Re: چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

پست توسط ramin-am »

دو ماه موشک و پول نرسه همشون میمیرن :grin: این قوم هیچوقت درست نمیشن از این بیشتر هم ازشون انتظار نداشیتم . اون از آقای مورسی اینم از اینا .
به رویاهایت بی اندیش ..........
Major I
Major I
پست: 237
تاریخ عضویت: شنبه 13 خرداد 1391, 2:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 4038 بار
سپاس‌های دریافتی: 1081 بار

Re: چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

پست توسط Mohammad.Jafar »

این ساده لوح ها به خیال این هستند که وقتی حکومت سوریه سرنگون بشود و یک حکومت سنی مذهب (هر چند سکولار) در آنجا سر کار بیاید مصر جدید و سوریه جدید به صورت هماهنگ آنها را نجات بدهند غافل از اینکه سوریه ای که ما می بینیم اگر حکومت بشار اسد سرنگون شود به دلیل اختلافات و هرج و مرج های بعد از آن ممکن است تا سالها حکومت بی عرضه و ضعیفی بر آن حاکم شود که از پس خود نیز بر نخواهد آمد و در صورت جنگیدن با اسرائیل بلای جنگ 6 روزه برسرشان خواهد آمد

ای کاش جنگ اخیر بین حزب الله لبنان و اسرائیل می بود نه بین غزه و اسرائیل
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”