شگفت انگیزترین پروانه‌های دنیا+عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد زيست شناسي و بيولوژي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

شگفت انگیزترین پروانه‌های دنیا+عکس

پست توسط Qaher1406 » چهار شنبه 4 بهمن 1391, 4:38 pm

این پست به همراه اینتصویرتصویرتصویرشاخه گل را تقدیم میکنم به جناب [COLOR=#0070C0][COLOR=#0070C0]رونین  امیدوارم به لطف وعنایت قادرمتعال هرچه زودترشاهد بهبودی کامل وبازگشت این سید بزرگواربه جمع خانواده سنترال وفعالیت مجددشون باشیم ازدوستان عزیز سنترالی کسی ازآخرین وضعیت ایشون خبری نداره ؟
 

پروانه ها از جمله زیباترین حشرات در دنیا هستند و همیشه از آن ها به عنوان نمادی از زیبایی طبیعت یاد می شود. این پروانه ها هرکدام از گونه های مختلف هستند و زیبایی های منحصر به فردی نیز دارند.
به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، هر گونه از پروانه های دارای ویژگی های خاصی که به آن یک زیبایی منحصر به فرد را می بخشد. این پروانه با اینکه عمر خیلی طولانی ندارند اما در همان مدت کوتاه زیبایی وصف ناپذیری را به طبیعت می بخشند.

پروانه شیشه ای
تصویرتصویر


یکی از زیباترین پروانه های دنیا پروانه شیشه ای است. این پروانه بال های بسیار نازکی دارد و البته جنس بال هایش به گونه ای است که می توان پشت آن را مشاهده کرد. این پروانه با نام "Greta Oto" شناخته می شود و همچنین محل اصلی زندگی آن نیز در مکزیک و آمریکای مرکزی است.

[COLOR=#000000]پروانه برگ خشک 
تصویرتصویر

یکی از شگفت انگیزترین پروانه های دنیا را می توان پروانه برگ خشک دانست. این پروانه بال هایی کاملا شبیه برگ های مرده و خشک شده دارد که به عنوان نوعی استتار نیز برای آن استفاده می شود. البته برخی از گونه های این پروانه بال هایی به مانند برگ های زنده و سبز دارند. این پروانه های برگی در گینه، جنوب اسیا و هند بسیار دیده شده اند.

پروانه 88
تصویرتصویر


شاید اسم این پروانه بسیار عجیب باشد اما دلیل اصلی این نام گذاری خطوط روی بال این پروانه است. این پروانه بالی کرم رنگ با خطوط دایره ای مانند دارد که البته در میان آن ها می توانید عدد 88 را مشاهده کنید. این پروانه بیشتر در برزیل دیده شده است و اسم علمی آن "Diaethria neglecta" است.

پروانه جغدی
تصویرتصویر


یکی از بزرگترین و البته زیباترین پروانه های دنیا پروانه"جغد بزرگ" یا ساده تر آن " جغدی" است. این پروانه دارای بال های بسیار بزرگی است که بر روی آن ها نمایی از چشمان یک جغد حک شده است. این پروانه توانایی پرواز زیادی ندارد چراکه بزرگی بالهایش اجازه به او نمی دهد. ولی این بال های جغد گونه یکی از رازهای زنده مانده و استتار او در طبیعت آمریکای جنوبی است.

پروانه سبز
تصویرتصویر


"پروانه سبز" یکی از پروانه های نادر در دنیا است که بیشتر در شرق آسیا می توان آن را پیدا کرد و همچنین دارای دو بال بالایی و زیرین است. این پروانه می تواند به راحتی روی برگ های سبز استتار کند و البته دوباله بودن آن در هنگام پرواز نیز او کمک به سزایی می کند. نام علمی این پروانه "Papilio palinurus" است.

پروانه گورخری
تصویرتصویر


یکی از پروانه های بسیار پرجمعیت دنیا است و می توانید آن را در هر نقطه ای پیدا کنید. مهمترین گونه آن ها بال های مشکی بلندی دارند که با خط های زرد مانند گورخر حکاکی شده اند. این پروانه در دهه 90 میلادی به عنوان یکی از زیباترین حشرات دهه انتخاب شده است و تحقیقات زیادی روی زندگی آن انجام شده است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “زيست شناسي”