انتقاد برخی کارشناسان آمریکایی از ساخت بالگرد نسل جدید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار بالگردهاي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 121
تاریخ عضویت: شنبه 10 تیر 1391, 2:33 pm
سپاس‌های ارسالی: 367 بار
سپاس‌های دریافتی: 819 بار

انتقاد برخی کارشناسان آمریکایی از ساخت بالگرد نسل جدید

پست توسط sam1992 » پنج شنبه 17 اسفند 1391, 12:07 pm

تصمیم وزارت دفاع آمریکا برای از سرگیری طرح ساخت بالگرد نسل جدید با انتقادهایی از سوی برخی کارشناسان مواجه شده است. تصویر 
هیتنا: منتقدین اظهار می‌کنند که سرمایه گذاری بر روی سامانه‌ها و ارتقای بالگردهای موجود می‌تواند تاثیر بهتری بر توسعه صنعت داشته باشد. این در حالی است که برخی از تحلیلگران و مسئولین وزارت دفاع آمریکا نگران هستند در صورت به تعویق افتادن بیشتر پروژه ساخت بالگرد نسل جدید این کشور، با نام «بالگرد چند منظوره مشترک» گذشت زمان موجب از دست رفتن برخی مهارت‌ها و تجربه‌های مهندسی لازم برای ارتقاء نسل بالگردها شود.

به گفته برخی کارشناسان، فناوری‌های اصلی بالگردها هنوز بر پایه دستاوردهای دهه ۱۹۸۰ است. مهمترین تلاش آمریکا از آن زمان تا کنون، پروژه ناموفق بالگرد RAH-66 کمانچی بوده است که در سال ۱۹۹۱ آغاز شد و ارتش آمریکا در سال ۲۰۰۴ پس از صرف ۷ میلیارد دلار و ساخت دو نمونه اولیه، بنا به دلایل اقتصادی از ادامه آن منصرف گردید.

پایان جنگ سرد که موجب کاهش سفارش‌های این بالگرد شد و همچنین در اولویت قرار گرفتن ساخت پهپادها پس از جنگ کوزو موجب شد که ارتش آمریکا بودجه را به سوی سرمایه ‌گذاری بر روی پهپادها و نوسازی ناوگان بالگردهای موجود نماید.

برخی منتقدین اظهار می‌دارند در شرایط فعلی بهتر است برنامه ریزی‌ها در راستای افزایش تولید انبوه محصولات باشد، چرا که حیات صنایع بیشتر به این موضوع وابستگی دارد و سرمایه گذاری بر روی نمونه‌های اولیه از بالگردهای جدید ضمن آنکه کمک چندانی در این جهت نمی‌نماید، نفع کمتری را به شرکت‌های کوچک خواهد رساند. به گفته این منتقدین سرمایه‌گذاری بر روی توسعه زیرسامانه‌ها می‌تواند مفیدتر باشد.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار بالگردها”