کشف قدیمی ترین اسکلت یک کودک از دوران ابتدایی تکامل بشر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۵, ۹:۵۶ ق.ظ
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

کشف قدیمی ترین اسکلت یک کودک از دوران ابتدایی تکامل بشر

پست توسط gigi64 »

لندن : با کشف اسکلت یک کودک متعلق به 3 میلیون و سیصد سال پیش و انجام آزمایشاتی بر روی آن دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که پیشینیان ما با وجود اینکه بر روی دو پا راه میرفتند اما احتمالا توانائی بالا رفتن از درخت را نیز همانند میمون ها داشتند.

دانشمندان اسکلت به جای مانده از یک دختر سه ساله را که مربوط به دوره زمین شناسی استرالوپیتوکوس (Australopithecus)- دوران اولیه تکامل بشر- می باشد و لوسی "Lucy" نام گذاری شده در 400 کیلومتری ادیس آبابا (Addis Ababa) پایتخت اتیوپی پیدا کردند.

بنا به گفته دکتر زرسنی آلمسیجد (Zeresenay Alemseged) از موسسه تکامل جاندارن در آلمان ، این اسکلت کاملترین و قدیمی ترین استخوانهای یک کودک میباشد که تا بحال کشف شده است.

اسکلت کشف شده شامل سر ، ستون فقرات ، دست ها و پاها میباشد و شباهت دوگانه ای به اسکلت میمونها و انسان دارد. حالت استخوانهای این کودک نمایانگر اینست که وی در جریان یک سیل مدفون شده و همین امر نیز سبب مرگ وی گردیده است.

باقی مانده استخوانها نشان می دهد که کودکان انسانهای اولیه چگونه فیزیکی داشتند و همینطور بیانگر اندازه قد آنها نیز میباشد. این دانشمند همچنین اظهار میدارد که آزمایشات بر روی اسکلت این کودک در شناخت پیشینیان و چگونگی تکامل بشر کمک زیادی به ما خواهد کرد.

قسمت پائین بدن این اسکلت که شامل پاها ، استخوانهای ران و ساق میباشد مشخص میکند که انسانهای اولیه ایستاده و بر روی دو پا راه میرفتند.

اما قسمت بالای بدن که شامل استخوانهای ترقوه ، شانه و همچنین بازوها است بیشتر شبیه میمونها میباشد ، انگشتها حالت خمیده دارند و گمان می رود که شاید این کودک مشغول تاب بازی بر روی درخت ها بوده است.

:D
[External Link Removed for Guests]
Major
Major
پست: 681
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ مهر ۱۳۸۵, ۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

پست توسط sir.mohammad »

جالب بود دوست من
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

گویند به همه مردم عالم گله خویش
پیش كه روم من كه ز عالم گله دارم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”