خزه ، یک ماده اولیه ارزان قیمت برای تولید بیوسوخت

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

خزه ، یک ماده اولیه ارزان قیمت برای تولید بیوسوخت

پست توسط marshal1987 »

Science News
Mar. 7, 2013


لینک مطلب : [External Link Removed for Guests]


تحقیقات برای پیدا کردن یک منبع بادوام برای تولید بیوسوخت یا سوخت گیاهی که از آن جهت تولید بنزین،گازوئیل و سوخت جت استفاده می شود ، توجه دانشمندان را به سوی خزه که گیاهی شناور در تالاب ها و برکه ها با رشد سریع است ، جلب نموده است.

فلوداس،ژین زائو و همکاران آنها دریافتند که خزه ها به عنوان گیاهی آبزی که در دریاچه ها و برکه های راکد آب شیرین شناورند، ماده اولیه ای ایده آل برای تولید بیو سوخت ها به شمار می روند.

آنها سریع رشد میکنند و قادر به رشد در فاضلابهایی که دیگر استفاده ای ندارند هستند ، اثری بر تولید مواد غذایی ندارند و می توانند سریعتر و آسانتر از جلبکها و سایر گیاهان آبزی رشد کنند. اگرچه هنوز مطالعات کمی در مورد استفاده از خزه به منظور مواد اولیه بیو سوخت ها صورت پذیرفته است.

این دانشمندان چهار سناریو را جهت پالایش بیسوخت های حاصل از خزه و تبدیل آنها به بنزین،گازوئیل و نفت سفید با توجه به تکن.ل.ژی های ممکن در نظور گرفته اند.این روشها شامل تبدیل زیست توده به گاز، تبدیل گاز به متانول ،یا الکل چوب و تبدیل متانول به بنزین یا دیگر سوختها می باشد.
نتایج پالایش خزه ها در مقیاس کوچک نشان می دهد که می توان از آنها سوختی ارزان قیمت و معادل با سوخت تهیه شده از نفت به قیمت بشکه ای 100 دلار ، بدست آورد. و درصورتی که این پالایش در حجم وسیعی صورت گیرد قیمت سوخت حاصل کمتر و برابر سوخت بدست آمده از نفت بشکه ای 72 دلار خواهد بود .

 تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”