دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 تیر 1391, 2:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

پست توسط jhan2010 »

مقامات رژيم صهيونيستي درباره ناكامي سپر موشكي گنبد آهنين گزارش دروغ منتشر كرده اند. «رووين بدهتسور» تحليلگر مسائل امنيتي و خلبان سابق نيروي هوايي رژيم صهيونيستي ضمن مقاله اي در روزنامه صهيونيستي «هاآرتص» نوشت: «نتايج تحقيقات ۲ كارشناس امنيتي اسرائيلي و يك كارشناس آمريكايي نشان مي دهد گنبد آهنين فقط ۵ درصد از موشك هاي گراد فلسطيني را در جنگ اخير غزه رهگيري كرده است در حالي كه ارتش اعلام كرد ۸۴ درصد اين موشك ها را هدف قرار داده است.»
به گزارش کیهان، «بدهتسور» به نقل از دكتر «تئودور بوستول» كارشناس آمريكايي افزود: اگر منظور از مقابله موفقيت آميز گنبد آهنين با موشك هاي فلسطيني، تخريب كلاهك جنگي موشك ها باشد، نسبت موفقيت اين سپر موشكي بسيار پايين است، و چه بسا ۵ درصد باشد.»
در اين مقاله آمده است: «كارشناسان مزبور در تحقيقات جداگانه خود به تحليل و بررسي دهها فيلم ويدئويي از جنگ اخير پرداخته و به اين نتيجه رسيده اند كه همه گلوله هاي آتشي كه در اين فيلم ها ديده مي شود تنها ناشي از انفجار خود موشك هاي گنبد آهنين است نه اصابت به هدف.»
اين كارشناسان مي افزايند: «در پي خسارت هاي ناشي از اصابت موشك هاي فلسطيني به شهرك ها، ۳۲۰۰ درخواست به مسئولان براي بازسازي منازل شهرك نشينان داده شده است.» كارشناسان امنيتي بر همين اساس تاكيد كرده اند منطقي نيست كه ۵۸ موشك (طبق آمار ارتش) اين حجم از خسارت را ايجاد كند.
به گزارش العالم، بدهتسور در بخش ديگري از اين تحليل مي نويسد: ۳ كارشناس مزبور بويژه بعد از مقايسه آمار اعلام شده با آماري كه در پايان جنگ اول خليج فارس ارائه شد، در آمارهاي جديد ارتش و پليس رژيم اشغالگر ترديد كردند. اسرائيل در پايان جنگ اول خليج فارس اعلام كرد كه سامانه پاتريوت ۹۶ درصد موشك هاي عراقي را هدف قرار داد، اما نتايج تحقيقات كارشناس آمريكايي (بوستول) در همان زمان نشان داد كه ميزان كارايي و موفقيت پاتريوت در مقابله با موشك هاي عراقي صفر بوده است

[External Link Removed for Guests]
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام به همگی

در همان زمان هم هیچ کس پاسخ این پرسش را نداد که «چطور راکت هایی با برد 20-30 کیلومتر آن قدر خطا دارند که کلاً بیرون از محدوده شهر به زمین بخورند و نیازی به رهگیری نداشته باشند؟!»
متأسفانه اغلب افراد، شهادت دم جناب روباه را به راحتی پذیرفتند!
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 291
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 20 مهر 1389, 12:35 pm
سپاس‌های ارسالی: 452 بار
سپاس‌های دریافتی: 762 بار

Re: دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

پست توسط saeid 7 »

اگه ناکارامد بود بیشتر از 4 کشته میداد.به نظر من کاملا موفقیت امیز بود
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 23 شهریور 1391, 12:57 pm
سپاس‌های ارسالی: 2412 بار
سپاس‌های دریافتی: 1563 بار

Re: دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

پست توسط onbekende »

سلام.

تعداد کشته های کم میتونه چند علت داشته باشه و نباید گفت که صرفا به دلیل رهگیری و انهدام موشک ها توسط گنبد آهنین تعداد کشته ها کمه.

1.قدرت کم راکت هایی که به طرف شهرک های صهیونیست نشین شلیک می شد.
2.رفتن مردم به پناهگاه ها که یکی از اصلی ترین دلایل تعداد کشته کمه که به هیچ وجه نباید در بررسی ها فراموش بشه.حتما یادتون میاد که تعدادی از شهرک های اسرائیلی برای چند روز تعطیل بودن و اخبار رفتن مردم به پناهگاه ها پخش می شد.
3.اطلاع رسانی سریع در مواقع موشک باران.که به کمک اون مردم سریع به پناهگاه های زیرزمینی یا دیگر پناهگاه ها میرفتن.
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

Re: دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

پست توسط CAPTAIN PILOT »

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی تصویر

با سپاس از مطلب جناب [COLOR=#0070C0]jhan2010
  تصویر

كارشناس آمريكايي افزود: اگر منظور از مقابله موفقيت آميز گنبد آهنين با موشك هاي فلسطيني، تخريب كلاهك جنگي موشك ها باشد، نسبت موفقيت اين سپر موشكي بسيار پايين است، و چه بسا ۵ درصد باشد.

سامانه Iron Dome و موشک رهگیر (Tamir) آن جهت انهدام اهداف از تکنولوژی فیوز مجاورتی (Proximity) بهره میبرد و در این روش بر خلاف تکنولوژی های انرژی جنبشی (Kinetic) یا انرژی مستقیم (Direct) اساسا" انهدام کلاهک جنگی هدف به عنوان راهکار تقابل مد نظر نیست. فیوز مجاورتی و فیوز لیزری مکمل و مورد استفاده در Iron Dome پس از نزدیک شدن به هدف و در صورت تشخیص موقعیت مناسب نسبت به آن و یا رد شدن از آن (در صورت Jamming, مانور سریع و ...) بلافاصله فرمان انفجار کلاهک موشک رهگیر و انهدام تهدید با استفاده از موج انفجار و ترکش های ایجاد شده توسط Explosive Warhead را صادر مینماید و اینگونه تهدید موشکی از مدار و مسیر اصلی خارج میگردد. در این بین قطعا" کلاهک جنگی هدف, بطور مستقیم منهدم نمیگردد و طبیعتا" همراه با سایر بقایای به جا مانده از راکت و موشک رهگیر, بر روی مناطقی از زمین سقوط مینمایند. این موضوع همواره یکی از مشکلات پدافند موشکی و حتی ضد بالستیک میباشد و بقایای انهدام میتوانند تخریب های مختلفی در ابعاد گسترده و البته کم خطر ایجاد نمایند اما هیچیک از آنها به عنوان یک تهدید جدی قلمداد نگردیده و طبیعتا" نقاط تعریف شده را مورد هدف قرار نمیدهند. بنابراین موفقیت 5 درصدی Iron Dome بنابر ادعای فوق در تقابل مستقیم با کلاهک جنگی تهدیدات, به عنوان نقظه ضعف قلمداد نگردیده و این موضوع اساسا" در تعاریف اولیه این سیستم جایگاهی ندارد.

 [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests] 

موفق باشید
تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

پست توسط Solver »

نظر به ارتباطات نسبتا گسترده با دوستانی در مناطق هدف ، نارضایتی جمعی زیادی از کل سامانه های موشکی فارغ از بحث های فنی موضوع و کیفیت عملکرد بر مبنای برنامه طراحی شده وجود دارد. مثلا ما یک راه حل برای پیشگیری از نفوذ هکرها به یک قسمت سایت میگذاریم و مدعی امنیت کامل سایت می شویم. اما هکر از جای دیگر نفوذ میکند، هر چند سامانه ما خوب عمل کرده است، اما به هر حال نفوذ به سایت اتفاق افتاده و این نقطه ضعف ما است که مدعی امنیت سایت بوده ایم.

ایجا نیز بحث این مسئله برقرار است، البته اکثر این دوستان اطلاعات نظامی بالایی ندارند و شاید در حقیقت آنطور که رامین جان شرح دادن، بوده باشد.

اما در مجموع، نارضایتی خود مردم اسرائیل از عملکرد سامانه های دفاعی در اون جنگ در سطح وسیعی بود، که دلیلش تبلیغات بیش از اندازه و بزرگ نمایی دولتشون بود، و نمیشود این را گذاشت پای عملکرد ضعیف بلکه باید گذاشت پای ادعاهای بزرگ تر از واقعیت این دولت :-)
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”