رونمایی از نخستین خودرو تمام الکتریکی فولکس واگن

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

رونمایی از نخستین خودرو تمام الکتریکی فولکس واگن

پست توسط marshal1987 »

به گزارش گروه بین الملل زیست نیوز، فولکس واگن از نخستین خودرو تمام الکتریکی خود پرده برداری کرده است. فولکس "e-up" در کنفرانس سالانه مطبوعات و سرمایه گذاران در ولفسبروگ معرفی شده و قابلیت حمل چهار سرنشین را دارد. این خودرو مجهز به موتور الکتریکی 81 اسب بخاری و باتری یون لیتیوم 18.7 کیلووات ساعتی است. بر همین اساس، فولکس e-up قادر است تا با شارژ کامل، مسیری در حدود 150 کیلومتر را طی کند که آن را به نمونه‌ای ایده آل در میان خودرهای الکتریکی مبدل می کند.

فولکس e-up به "سیستم ترکیبی شارژ" مجهز است که امکان شارژ با جریان متناوب (AC ) و یا جریان مستقیم (DC ) را فراهم می کند. از این رو، مالک خودرو می تواند در ایستگاه‌های شارژ یا هر مکان دیگری بدون در نظر گرفتن منبع نیرو یا سرعت شارژ به پر کردن ظرفیت باتری خود اقدام کند. این در شرایطی است که باتری فولکس e-up پس از تخلیه کامل، تنها در 30 دقیقه به میزان 80 درصد شارژ می شود.

فولکس e-up از نظر ظاهری همانند برادر بنزینی خود بوده، اما از ویژگی‌های منحصر به فرد آن می توان به چراغ‌های منحنی مخصوص رانندگی در روز از نوع LED در سپر جلو و تغییرات ظریف دیگری که به افزایش آیرودینامیک خودرو کمک می کنند، اشاره کرد. فولکس e-up در نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2013 حضور خواهد داشت و فروش آن از اوایل سال 2014 آغاز خواهد شد.

تصویر  تصویر 
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

Re: رونمایی از نخستین خودرو تمام الکتریکی فولکس واگن

پست توسط samsun »

سلام. با دیدن این خبر یاد تولید سمند الکتریکی ! افتادم که رئیس جمهور سوارش شد. کسی از اون سمند خبری داره؟ ::ss

حضرت علی (علیه السلام):

مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

پست توسط RAHVAR »

این خودرو فقط رونمایی شد..همین

تصویر 
 تصویر 
 تصویر 

پروژه سورن الکتریک همچنین اعلام کرد : در آغاز، 100 دستگاه از این خودرو در مسیر تهران تا فرودگاه امام خمینی فعال و یك ایستگاه شارژ در این مسیر مستقر شود.
لازم به ذکر است اطلاعات تکمیلی از زمان آغاز پروژه و زمانبندی تولید این محصول و یا گسترش طرح ارائه نشده است . 

تصویر     

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

در دانشگاه، همیشه موضوعات تحقیقات من انجام کارهایی با برق بود که اصلا باور کردنی نیست. چون باور من اینطور است که آخرش همه چیز با برق پیش خواهد رفت، قدرت بینهایت از آن این انرژی است و هر نوع حرکتی و انرژی برای ما تامین میکند.

هنوز با این همه شیوه ها، آن راه کار ارزان قیمت تولید این انرژی کشف نشده و هر روز راه های جدیدتر کشف می شود. مطمئناً کشوری که به تولید این انرژی با هزینه پایین (نزدیک به صفر) برسد که دور از انتظار هم نیست، انقلابی بزرگتر از آن چیزی که با ماشین بخار در جهان توسط انگلیس رخ داد، را رقم خواهد زد.

تولید برق با هزینه نزدیک به صفر هم یک تخیل نیست، اتفاقا برق و بحث های پیرامونش از جمله تولیدش جزو منطقی ترین علوم هستند. هر جا حرکت باشد امکان تولید الکتریسیته وجود دارد (فکر کنم از آمپر باشد جمله).

بنابراین در این جهان که همه چیز در حال حرکت است! از کوچکترین اجزا تا بزرگترین اجرام آسمانیش، کافیست اندیشه کرد و راه تبدیل این حرکت ها را به انرژی الکتریکی یافت، به همین دلیل است که با این همه حرکت طبیعی اصلا دور از انتظار نیست تولید برق با هزینه ای نزدیک به صفر.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 108 بار
سپاس‌های دریافتی: 197 بار

پست توسط ali2914 »

خوب به عنوان یه مهندس برق عرض می کنم اونطوری هم که شما می گید نیست ! بزرگترین مشکل انرژی الکتریکی اینه که در توان بسیار زیاد قابل ذخیره سازی نیست. در مورد تولید با هزینه صفر هم حرفتون خیلی صحیح نیست . حتی منابع انرژی های نو مثل خورشید و باد و زمین گرمایی هزینه های اولیه و بهره برداری بسیار سنگینی دارن به همین دلیل هنوز نسبت این انرژی ها به کل انرژی مصرفی بسیار ناچیزه.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

,

مشکل ذخیره سازی، ارتباطی با گفته های بنده نداشت، چون من از تولید حرف زدم،. شما که مهندسی برق خوندید مطمئنا میدانید اصلا در برق ما میگیم : تولید » انتقال » توزیع » مصرف

اساسا در چرخه این انرژی ذخیره سازی تعریف نشده است که حالا اون را یک مشکل هم تلقی کرد. البته باز شما حتما در جریان هستید روش هایی در این زمینه وجود داره که اتفاقا خود بنده یک مدل آزمایشگاهیش را کار کردم که در اون امکان ذخیره انرژی تا حدود 60% (بالاخره طرح من ناقص و پر اشکال) وجود داشت.

اما اگر تولید هزینه اش ناچیز باشد دیگر کسی دنبال ذخیره انرژی به اون معنا که شما میگید نیست و ذخیره در حد پرتابل ها هست که اون هم با تکنولوژی های حاضر رفع مشکل شده تا حد بسیار قابل توجهی.

در مورد دست یابی به ناچیز بودن، بنده هم عرض کردم تا کنون بهش دست نیافته اند، اما از نظر علمی دست یابی بهش نه تنها غیر ممکن بلکه کاملا منطقی هم است. الان بزرگترین شرکت های دنیا وارد این عرصه شده اند. البته خود من در مبحث انرژی های خورشدی گفته بودم که رفتن به این سمت در حال حاضر برای کشور ما با صرفه نیست، اما منظورم شرایط حاضر کشور بوده نه یک اصل جهان شمول.

من چون رو این موضوع تحقیقات داشتم اطلاعاتی زیادی در موردش دارم، شاید جالب باشد وقتی بدانید (تا ان زمان که من می خواندم) بیش از 100 روش تولید الکتریسیته تا کنون به ثبت رسیده است.(IEEE) . بنابراین اصلا در این مورد نباید عجولانه قضاوت کنید. من فکر کنم دیدن این روز خیلی دور نیست و به عمر ما دهه 60 ها هم قد بدهد که در یک کشور ... انرژی الکتریسیته تقریبا رایگان تولید می شود.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”