روشهای تشویقی دولت امریکا برای استفاده از انرژی خورشیدی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

روشهای تشویقی دولت امریکا برای استفاده از انرژی خورشیدی

پست توسط marshal1987 »

 آشنایی با روشهای تشویقی دولت امریکا برای استفاده از انرژی خورشیدی           
  متحده امریکا و به خصوص دولت باراک اوباما حرکت بسیار سریعی را در جهت رهایی از وابستگی به سوختهای فسیلی در زمینه انرژی الکتریکی شروع کرده است که این حرکت در زمینه های مختلف از جمله گشترش نیر.گاههای خورشیدی و بادی، استفاده از بیوسوخت، رشد سریع حفر چاههای زمین گرمایی ، افزایش نیروگاههای برق آبی نمود پیدا کرده است . تصویر 


یکی از این مسیرها تشویق مردم و ساکنان شهرهای مختلف و همینطور مراکز تجاری به استفاده از انرژی خورشیدی برای تامین برق خود است. این تشویقات که در بسته های کمک مالی برای تهیه پکیج های مختلف ارائه میشود در دو نوع است :

1- کمک مالی 30 درصدی فدرال :

این کمک مالی به صورت فدرال ارائه میشود یعنی در همه ایالات متحده امریکا به صورت یکسان وجود دارد. دراین مورد در صورتی که فردی اقدام به تهیه یک پکیج انرژی خورشیدی شامل پنل خورشیدی و باطری بک آپ و مبدل برق نماید شامل این تخفیف خواهد شد.

مثلاً در صورتی که شما پکیج ساده 5620 دلاری را انتخاب کنید مبلغ 1686 دلار تخفیف به عنوان کمک 30 درصدی فدرال به شما داده خواهد شد. (دقت داشته باشید که قیمت عمده پکیج های خورشیدی مربوط به سیستمهای ذخیره و تبدیل برق است و خود پنلهای خورشیدی شهم خیلی کمی در قیمت تمام شده دارند )

لازم به ذکر است که این کمک سقف پرداخت ندارد و می توان تا هر اندازه خرید کرد و تخفیف گرفت و مقررات سختیگرانه ای هم رد پرداخت آن به افراد وجود ندارد.کافی است که خرید و نصب سیستم های خورشیدی تایید شود.

البته احتمال داده میشود از سال 2016 این قانون برای استفاده های تجاری محدود شود ولی در مورد استفاده های مسکونی همچنان برقرار خواهد بود.

سابق بر این این کمک مالی به صورت پرداخت مبلغ 2000 دلار برای نصب سیستم خورشیدی در هر واحد مسکونی بود که از ژانویه 2009 تا کنون این قانون تغییر کرد و به صورت پرداخت 30 درصد مبلغ کل خرید بدون سقف پرداخت اعمال می شود.

در واقع دولت امریکا قصد دارد تا از هزینه های انتقال برق در مورد شهرهای متوسط و کوچک امریکا که تعداد آنها زیاد هستند و در واقع بخش عظیم امریکا را تشکیل می دهند جلوگیری و وابستگی مردم را به برق حاصل از سوخت های فسیلی کاهش دهد.
   
  تصویر 2- کمک ایالتی و مبالغ پرداختی جداگانه در هر شهر :

هر ایالت امریکا بسته به شرایط خود و برق تولیدی در ان ایالت سیاستهای جداگانه ای برای کمک مالی بیشتر به خریداران سیستمهای خورشیدی را دنبال میکند.که در شهرهایی که قیمت برق تولیدی در آنها بسیار بالاست دولتهای محلی مبالغ بالایی را برای کمک به خریداران سیستمهای خورشیدی اختصاص داده اند.

به عنوان مثال در ایالت میسوری مبلغ 2 دلار در هروات از سیستم خریداری شده را تا سقف 50000 دلار به خریدار باز میگرداند. که این کمک علاوه بر تخفیف 30 درصدی دولت فدرال است .منابع:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: روشهای تشویقی دولت امریکا برای استفاده از انرژی خورشیدی

پست توسط marshal1987 »

 استقبال بالای اهالی ایالت ماساچوست در استفاده از برق خورشیدی        
اهالی ایالت ماساچوست امریکا که ششمین نرخ بالای برق در امریکا را داراست در سال 2012 بیش از نیم میلیارد دلار در زمینه نصب سیستمهای انرژی خورشیدی خرج کردند. این تعداد سیستم نصب شده ایالت ماساچوست را در سال 2012 در رده ششم نصب سیستمهای خورشیدی قرار می دهد.

در این زمینه نزدیک به 4000 صاحبخانه سیسمهای خورشیدی را نصب و برای دریافت تخفیفات دولتی و ایالتی درخواست داده اند..
نرخ بالای تعرفه برق در این ایالت و از طرف دیگر کمکهای دولتی و ایالتی برای خرید پنلهای خورشیدی از عوامل این استقبال بالا ذکر شده است.


در ایالت ماساچوست نصب کنندگان پنلهای خورشیدی علاوه بر تخفیف 30 درصدی دولت فدرال از کمک 15 درصدی دولت محلی نیز بهره مند می گردند.


  تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”