سین گاز ؛ جدیدترین روش بهره گیری از انرژِی خورشید !

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

سین گاز ؛ جدیدترین روش بهره گیری از انرژِی خورشید !

پست توسط marshal1987 »

Sciencedaily
Apr. 11, 2013

لینک مطلب: [External Link Removed for Guests]


در تازه ترین روش استفاده از انرژِی خورشیدی ، محققان لابراتوار نورث وست پاسفیک موفق شدند روش جدیدی را ابداع کنند که در آن از گاز طبیعی بهره گرفته می شود .

در این روش محققان انرژی گاز طبیعی را با حرارت خورشید تا 20 درصد افزایش میدهند . آنها گاز تقویت شده توسط خورشید را سین گاز نام نهاده اند.

باب وگن ، یکی از مهندسان این طرح در این باره می گوید : " این سیستم ما را قادر می سازد تا با گاز گمتر به همان میزان انرژِی برای تولید برق دست یابیم که با مقدار گاز فعلی دست پیدا میکنیم به این ترتیب این سیستم در کاهش گازهای گلخانه ای از طریق کم کردن سوخت فسیلی نقش خواهد داشت"

این گروه تحقیقاتی در نظر دارد این طرح را در جلو نیروگاه گازی نصب کند و به وسیله گرم کردن گاز ورودی و تبدیل ان به سین گاز به انرژی بیشتر با سوخت کمتر دست یابد.

یکی از مشکلات فعلی این طرح تعداد دیشهای مورد نیاز برای یک نیروگاه برق گازی است به طوری که برای یک نیروگاه 500 مگاوات به حدود 3000 دیش برای گرم کردن گاز ورودی نیاز می باشد.

یکی از مزیتهای این طرح این می باشد که برخلاف سایر نیروگاهها که از نور خورشید برق تولید میکنند و در مواقع ابری یا سبها غیر فعال می شوند در این روش نیروگاه در شرایطی که نور خورشید وجود ندارد به کار خود ادامه داده و مستقیماً گاز را مصرف میکند ، به این صورت وقفه ای در فعالیت نیروگاه در روزهای ابری یا شبها به وجود نخواهد آمد.
 تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”