ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 180
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 6 شهریور 1390, 12:24 am
سپاس‌های ارسالی: 1423 بار
سپاس‌های دریافتی: 654 بار

ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط Bystander »

  راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه و زمینگیر کردن  

پارسینه - سوریه: تحولات سوریه در قریب به دو سال گذشته محور بحث‌های سیاسی بی‌شماری بوده؛ یک طرف این تحولات را حاصل برنامه‌ریزی غرب برای قطع خط مواصلاتی ایران-عراق-سوریه-لبنان که به منظور پشتیبانی از گروه‌های مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی تشکیل شده می‌داند و طرفی دیگر دیکتاتوری خاندان اسد را عامل اصلی کشتار فاجعه‌بار سوریه می‌داند. در حین بحث‌های پر شمار و پر سر و صدای سیاسی عده‌ای معتقدند که بررسی راهکارهای نظامی طرفین (مانند آنچه که در افغانستان سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ اتفاق افتاد) می‌تواند تا زمان ارائه یک راهکار سیاسی تلفات غیر نظامی درگیری‌های سوریه را به شدت کاهش دهد.

سوریه تا به امروز
سوریه همچون عربستان، همواره یک بستر مستعد برای رشد گروه‌های مسلح و تندرو بوده است، همجواری با لبنان که به بزرگراه اسلحه شهرت دارد، تنش‌های کردها در ترکیه، و همسایگی با استان «القاعده‌خیز» الانبار عراق تا سال ۲۰۱۱ باعث رشد گروه‌های تروریستی بالقوه در این منطقه گردید و خطر این گروه‌ها به حدی افزایش یافت که در برهه‌ای نیروهای ویژه امریکایی اقدام به عملیات‌های بسیار سریع هلی‌برن برای دستگیری سران تروریست سوری در روستا‌های غربی سوریه که همجوار عراق هستند نمود. این توان بالقوه با شروع نا آرامی‌های مدنی در سال ۲۰۱۱ شکل بالفعل به خود گرفت. اشتباه حکومت سوریه در عدم تمییز اعتراضات مدنی و تحرکات تروریستی موجب رشد هر چه سریع‌تر این گروه‌ها و پیدایش یک‌شبه اقبال مردمی به آنها گردید، با ادامه این روند و شدت گرفتن درگیری و آشکار شدن جنایات شنیع گروه‌های مسلح، آنچه که امروز در صحنه سوریه دیده می‌شود، عدم تمایل مردم به طرفین درگیری است.

در تحلیل تلفات بالای غیر نظامیان در سوریه باید بدانیم هر چند تهدید و ارعاب همواره یک اهرم مورد علاقه سیستم‌های تروریستی یا حکومتی توتالیتر برای سرکوب اعتراض مردم بوده اما اعمال تلفات غیر نظامی با توجه به اثر رسانه‌ای و بین‌المللی آن و همچنین تاثیر شدید بر حمایت مردمی به هیچ عنوان مورد خواست طرفین درگیر نیست. به بیانی دیگر هر چند دو طرف سعی می‌کنند با هیبت نظامی خود مرم معترض را بترسانند اما قطعا هر دو طرف سعی دارند تلفات غیر نظامی را به حداقل برسانند تا وجهه بهتری از خود در مجامع بین‌المللی به نمایش بگذارند. به همین دلیل تلفات بالای غیرنظامیان در سوریه بیش از آنکه حاصل سبعیت درگیری‌ها باشد حاصل روش‌های غیر دقیق و ابتدایی رزم است، طبعیتا هر کدام از طرفین که ابتدا به متدها و جنگ‌افزارهای تهاجمی دقیق دست یابد می‌تواند تلفات غیر نظامیان را تا حد بالایی کاهش دهد و حمایت اکثریت خاکستری و خسته از جنگ سوریه را به خود جلب نماید.

[External Link Removed for Guests]
ویرانی منازل مسکونی و مناطق شهری در سوریه که تلفات بالای غیر نظامیان را به دنبال داشته است

تاکنون کمتر کسی به شرح روند تکامل درگیری‌های نظامی پرداخته است. گروهای مسلح در ماه‌های ابتدایی اقدام به شلیک گلوله از میان جمعیت معترض به سمت نیروهای امنیتی و پلیس ضد شورش می‌نمودند، سپس با فرار تنی چند از افسران ارشد سوری به بهانه نارضایتی از برخوردهای خشن دولتی با مردم و تشکیل ارتش آزاد سوریه (FSA)، این تشکل اقدام به تشکیل گردان‌هایی در استان‌های مختلف سوریه، رساندن تسلیحات قاچاق از ترکیه و لبنان و توزیع نیروهای نخبه خارجی مثل مجاهدان چچنی، لیبیایی و… در میان گردان‌ها نمود. این گردان‌ها ابتدا تنها در مراسم خاکسپاری و تظاهرات مدنی حضور می‌یافتند، اما به مرور زمان اقدام به برپایی ایست و بازرسی در شهر‌ها و اجرای عملیات کمین و ضربه زدن به نیروهای سوری نمودند، که البته این عملیات‌ها با جنایات فجیع مثل اعدام‌های خیابانی، شکنجه‌های شدید، قتل و آدم‌ربایی، پرت کردن مظنونین به ارتباط با دولت از بالای ساختمان‌ها و… همراه شد. در مقابل نیروهای ارتش سوریه با استفاده از تانک‌های سنگین و نفربر‌های متعلق به دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی اقدام به مقابله با این تحرکات نمودند، با مرور زمان و پیشروی گروه‌های مسلح، ارتش سوریه اقدام به استفاده از توپخانه سنگین، هلیکوپتر‌ها و هواپیما‌های جنگنده نمود که عملا این درگیری را به سمت یک جنگ تمام عیار سوق داد.

[External Link Removed for Guests]
با توجه به عدم آمادگی ارتش سوریه در ماه های ابتدایی، تانک‌های آن یکی یکی در جنگ شهری قربانی حملات ارتش آزاد می‌شدند

از آنجا که ارتش سوریه عموما برای مقابله با ارتش منظم اسرائیل در هوا و دریا و دشت‌های باز آماده گردیده است، در طی یک سال و نیم گذشته یگان‌های عملیاتی این ارتش در جنگ شهری غافلگیر شدند. اما با انطباق تدریجی با شرایط صحنه نبرد و تصفیه تدریجی عناصر نفوذی و خائن، ارتش سوریه آرام آرام در ماه‌های اخیر ابتکار عمل را در جنگ شهری به دست گرفته، به طوری که درگیری‌های شدید در شهرهایی که ماه‌های اول شاهد بحران بودند مانند حمص متوقف شده و بسیاری از مناطق درگیری در مناطقی مانند دیر الزور و حماه پاکسازی گردیده است. با تنگ شدن عرصه در جنگ شهری بر گروه‌های مسلح و از دست دادن حمایت مردمی اولیه، امروز نیروهای ارتش آزاد به یک نوع عملیات دیگر روی آورده‌اند. در استراتژی جدید FSA ابتدا با کار گذاشتن مین و مواد منفجره در راه‌های ارتباطی، امکان دسترسی نیروهای سوری به پایگاه‌های مرزی و پاسگاه‌های دوردست و تاسیساتی مانند سد‌ها و… را برای ارتش غیرممکن می‌سازد و سپس در نبود تدارکات، مهمات و نیروی کمکی اقدام به حمله به مواضع و شهر‌های کوچکی می‌نماید که دارای محافظت سبک‌تر و برای مهاجمین سهل‌الوصول‌تر می‌باشند. اجرای این تاکتیک بار دیگر موجب تلفات ارتش سوریه، سقوط برخی مواضع پدافندی مهم و تحت فشار قرار گرفتن ارتش از طریق ایجاد خوارک رسانه‌ای برای رسانه‌های مغرض گردیده است.

[External Link Removed for Guests]
تسخیر نقطه مرزی توسط ارتش آزاد سوریه

اشتباه بزرگ:
در مقابل تغییر جدید در روش رزم ارتش آزاد، به نظر می‌رسد مشاوران، ارتش سوریه را ترغیب به تشکیل تشکل‌های مردمی برای دفاع از مناطقی کرده‌اند که ارتش دسترسی سخت‌تری به آنها دارد. در این روش با آموزش و تسلیح گروه‌های مردمی، شهروندان هر منطقه ملزم به دفاع از آن منطقه در برابر گروه‌های مسلح می‌گردند. با توجه به وخامت اوضاع اقتصادی سوریه و با ارسال حقوق، غذا و دارو به هسته‌های مقاومت مردمی به نظر می‌رسد این روش در حال نتیجه دادن است اما در کل این استراتژی را می‌توان یک اشتباه بزرگ دانست. در درجه اول اینکه اطمینانی به وفاداری هسته‌های مردمی به حکومت مرکزی در طولانی‌مدت وجود ندارد؛ سپس آنکه این روش موجب افزایش هر چه بیشتر تلفات غیر نظامی می‌گردد و در نهایت اینکه هسته‌های مردمی به دلیل آموزش نظامی نامناسب و استفاده از تجهیزات با کیفیت پائین‌تر عملا در برابر فشار بالای مهاجمین ناکام خواهند ماند و در نهایت این استراتژی به شکست منجر خواهد شد. از طرفی پخش کردن امکانات ارتش منظم سوریه در میان هسته‌های مردمی موجب تضعیف این ارتش خواهد شد. هر چند امروز این استراتژی در نگاه اول نتیجه‌بخش بوده اما شکست نهایی آن قطعی به نظر می‌رسد.

در مقابل توصیه مشاوران ارتش سوریه می‌توان به راهکار ارتش امریکا در افغانستان اشاره کرد. در واقع استراتژی امروز ارتش آزاد سوریه، همان استراتژی طالبان است که در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ سعی در حمله به قرارگاه‌های مرزی و دور افتاده ارتش امریکا در افغانستان می‌نمود. در افغانستان کمبود راه‌های مواصلاتی و کوهستان‌های سخت و سر به فلک کشیده کار را بسیار سخت‌تر می‌کرد اما ارتش امریکا و در کل قوای غربی با انتخاب یک استراتژی مناسب، عرصه‌ای که چند شکست سنگین و تلفاتی قابل توجه در آن متحمل شده بود را به یک پیروزی تبدیل نمود. استراتژی اصلی ارتش امریکا برای پاسخ به این تاکتیک جدید طالبان، ایجاد تیم‌های شکارچی و واکنش سریع بود.

[External Link Removed for Guests]
یک تیم واکنش سریع از هلیکوپتر‌های آپاچی


[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
بالگردهای رزمی می 24 سوریه

در این استراتژی نیروی هوایی و هوانیروز امریکا با پرواز جنگنده و هلیکوپتر‌ها و ایجاد گشت‌های هوایی منتظر حمله نیروهای طالبان به یک پست مرزی خود می‌ماند و سپس با اعلام نیاز پست زمینی با ارسال هلیکوپتر‌ها و جنگنده‌های در حال پرواز اقدام به رهگیری مهاجمین می‌نمود. هلیکوپتر‌های امریکایی با داشتن دوربین‌های فروسرخ حرارت ساطع شده از بدن افراد را به دقت تشخیص می‌دادند و با استفاده از هدف‌گذاری لیزری بدون آسیب زدن به نیروهای خودی و با حداقل آسیب به غیر نظامیان افغان، اقدام به نابود کردن توان تهاجمی حریف می‌نمودند.

[External Link Removed for Guests]
شناسایی تروریست‌ها به وسیله دید حرارتی هلیکوپتر‌های آپاچی

امروز ارتش سوریه با داشتن حدودا ۳۶ هلیکوپتر تهاجمی فرانسوی و بیش از ۱۰۰ هلیکوپتر روسی با قابلیت‌های متنوع، پتانسیل بالقوه بالایی برای ایجاد تیم‌های شکار مخالفان مسلح و در نتیجه کاهش تلفات غیر نظامیان دارد. هر چند برای اینکه این توان بالقوه به بالفعل تبدیل گردد نیروی هوایی سوریه نیاز به روزآمدسازی ناوگان خود دارد. مهمترین فاکتور در این روزآمدسازی، تجهیز بالگرد‌های سوری به موشک‌های هوا به زمین دقیق (مانند موشک‌های روسی کرونت یا موشک‌های ایرانی طوفان) و سایت‌های دیدبانی مدرن مجهز به دوربین‌های حرارتی است. تسلیح بالگرد‌ها و هواپیما‌های سوری به این سایت‌ها می‌تواند به شناسایی دقیق افراد مسلح و حمله دقیق به آنان که از عوامل موثر کاهش تلفات غیر نظامی است کمک شایانی نماید.

[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 23 شهریور 1391, 12:57 pm
سپاس‌های ارسالی: 2412 بار
سپاس‌های دریافتی: 1563 بار

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط onbekende »

سلام.

تحلیل ساده ای بود ! بعضی از قسمت هاش خیلی ساده تحلیل شده و اشتباهاتی داره.برای مثال ارتش آزاد سوریه علاوه بر سلاح های انفرادی ساده دارای انواع موشک های ضدبالگرد و تعداد بیشتری ضد هوایی از انواع مختلف مخصوصا ZU-23 است که قدرت تهاجمی هلیکوپتر های عظیم و الجسه و کند ام آی را به شدت کاهش میدهد.در ضمن ارتش سوریه آنقدر هلیکوپتر تهاجمی عملیاتی ندارد که در تمام کشور هلیکوپترهارا برای این عملیات ساماندهی کند !


[External Link Removed for Guests]
شناسایی تروریست‌ها به وسیله دید حرارتی هلیکوپتر‌های آپاچیاین تصویر مربوط به دوربین AC-130 GUNSHIP است ، نه دید حرارتی هلیکوپترهای آپاچی !

این تصویر مربوط به gun camera آپاچیست:
تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط esijoon »

onbekende نوشته شده:سلام.

تحلیل ساده ای بود ! بعضی از قسمت هاش خیلی ساده تحلیل شده و اشتباهاتی داره.برای مثال ارتش آزاد سوریه علاوه بر سلاح های انفرادی ساده دارای انواع موشک های ضدبالگرد و تعداد بیشتری ضد هوایی از انواع مختلف مخصوصا ZU-23 است که قدرت تهاجمی هلیکوپتر های عظیم و الجسه و کند ام آی را به شدت کاهش میدهد.در ضمن ارتش سوریه آنقدر هلیکوپتر تهاجمی عملیاتی ندارد که در تمام کشور هلیکوپترهارا برای این عملیات ساماندهی کند !


[External Link Removed for Guests]
شناسایی تروریست‌ها به وسیله دید حرارتی هلیکوپتر‌های آپاچیاین تصویر مربوط به دوربین AC-130 GUNSHIP است ، نه دید حرارتی هلیکوپترهای آپاچی !

این تصویر مربوط به gun camera آپاچیست:
تصویر[External Link Removed for Guests]

کلیپ شلیک آپاچی به چند عراقی
Junior Poster
Junior Poster
پست: 180
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 6 شهریور 1390, 12:24 am
سپاس‌های ارسالی: 1423 بار
سپاس‌های دریافتی: 654 بار

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط Bystander »

از یک خبرگزاری کاملا غیر نظامی انتظاری بیش از این نمیره و نباید زیاد روی ایندست اشتباهات حساس شد در کل میشه گفت مقاله نسبتا قابل قبولی بود.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4184
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4483 بار
سپاس‌های دریافتی: 8590 بار

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام .
صهيونيستها دارند همون بلائی رو که 8 سال سر ما و عراقیها آوردند سر سوریها میارند .
تَوهُم به پیروزی و تلاش برای رسیدن به اون اما توازن قوا رو طوری بین ما و عراقیها برقرار کردند تا فقط همدیگر رو ضعیف تر و نابودتر کنیم .
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان


دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4184
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4483 بار
سپاس‌های دریافتی: 8590 بار

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سوریها فقط دارند همدیگه رو نابود میکنند و توازن قوا بینشون برقرار شده اما پایان این سناریو رو با برداشتن اسد تنظیم کرده اند ( اسد کارش تمامه ) اما نه حالا .
باید اول خوب همدیگه رو نابود کنند و سلاحهای مدرن رو ضد همدیگه مصرف کنند .
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان


دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4184
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4483 بار
سپاس‌های دریافتی: 8590 بار

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

صهیونیستها در چند چیز استادند از جمله :
پنهان کاری .
جاسوسی .
خرابکاری .
بی رحمی .
دفاع از جان و مال .
موج سواری .
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان


دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1657
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3401 بار
سپاس‌های دریافتی: 5778 بار

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط shafagh »

نکته مهم اغاز شورش یاغیان سوری علیه نظام قانونمند این کشور بود منشاء این حرکت اشوبگرانه اسراییل و امریکا بودند که قصدشان براندازی حکومت بشار اسد بود که برای اسراییل خطر محسوب می شد. کاخ سفید و تل اویو به منظور تضعیف سوریه و متلاشی کردن قوای نظامی این کشور این یاغیان را تحریک و تطمیع به قیامی نامردمی علیه نظام کشور سوریه کردند. پیش بینی غلط استکبار ان بود که با برنامه ریزی های انجام شده و نمایش دادن این گروه یاغی بعنوان عناصز انقلابی مثل مصر و الجزایر در همان چند ماهه ی اول دولت سوریه که در اصل حصار سوریه محسوب می شود ساقط خواهد شد و بعد از ان این عناصر حکومت وابسته ای را در سوریه بوجود می اورند که نه تنها برای اسراییل اسباب خوف و خطر نباشد بلکه مانند بعض سران عرب غرب گرا موید و حافظ حاکمیت اسراییل باشد. متاسفانه در این توطئه غربی اسراییلی که بواسطه این گروه سرکش انجام شد تعدادی از افراد مردم و نظامی سوریه به شهادت رسیدند و از طرفی گروهی از فریب خوردگان که با عوامل اصلی شورشی همکاری کردند نیز کشته شدند. علاوه براین موارد این گروه سبب خسارت های زیادی ساختمان و تاسیسات بعض شهرهای سوریه شدند و بودجه های دولتی و مردمی قابل توجهی که می بایست صرف بهسازی و توسعه ی سوریه و رفاه بیشتر مردم این کشور می شد بر اثر خیانت جنایت بار این گروه سرکش نابود شد. اگر چه امریکا و اسراییل به هدف نهایی خود یعنی نابودی و تجزیه کشور سوریه دست نیافتند اما تا همین حد نیز که توانستند با این اشوب ها اینگونه خسارت ها را به کشور و مردم سوریه وارد کنند چندان ناراحت نیستند ولی انچه سبب خشم و ناراحتی انهاست انکه هنوز حکومت سوریه پابرجاست و دولت،ارتش و مردم سوریه در حال تسلط بر اوضاع کشورشان و خاموش کردن این فتنه می باشند. البته نقش ان گروه از سران عرب که در این توطئه خائنانه اسراییلی شرکت کردند را نباید فراموش کرد. انها ضمن حمایت های مالی و کمک در تامین سلاح برای یاغیان در عرصه های سیاسی نیز با تشکیل اجلاس ها ی به اصطلاح عربی سعی در تخطئه و منزوی کردن حکومت سوریه را نمودند. اما به همه ی این دشمنان و در راس انها امریکا و اسراییل باید گفت حکومتی که مردم سوریه ان را تایید می کنند و از خودشان می دانند همچنان باقی است و نه تنها از قدرت مردم و قوای مسلح سوریه چیزی کم نشده است بلکه مقتدرانه در برابر هرگونه تهدید داخلی و خارجی قادر به مقابله بهنگام خواهند بود.
به امید روزی که نیروهای مردمی همه ی کشورهای اسلامی با هم مجتمع شده سلاح بر گیرند و به اسراییل حمله کنند و ریشه این دیو اشغالگرخونخوار را از کشور عزیز فلسطین برکنده سازند. نابودی اسراییل آرمان بزرگ مسلمانان است.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط typhoon »

نقطه ضعف نیروهای مسلح سوریه به نظر من بحث مهمات هوشمند است. ما اگر می خواهیم به آنان کمک کنیم باید پهپاد و مهمات هدایت شونده در اختیار سوریه بگذاریم.
Old soldiers never die.They just fade away
Junior Poster
Junior Poster
پست: 180
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 6 شهریور 1390, 12:24 am
سپاس‌های ارسالی: 1423 بار
سپاس‌های دریافتی: 654 بار

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط Bystander »

ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه و زمینگیر کردن تروریستها

همانطور که میدانیم جنگ شهری در سوریه بیش از دو سال است که در جریان میباشد و تروریست های مورد حمایت ترکیه، عربستان و دیگر کشورهای شرور منطقه، در این مدت کوتاه مرتکب جنایات فراوانی شدند در این دو سال تروریست های مورد حمایت این کشورها از هیچ جنایت و تجاوزی دریغ نورزیدند و تا توانستند دست به انواع جنایات زده و چهره واقعی و ماهیت خود را از همان ابتدا نشان دادند، در ماههای اولیه شروع درگیری ها تروریست های آزاد سوریه با نیروهای دولتی این کشور آنها اقدام به ترور و کشتارهای از پیش برنامه ریزی شده و البته ناشیانه برای تسریع سقوط رژیم حاکم از طریق حمله خارجی و شبیه سازی چیزی همانند لیبی برای سوریه و رژیم حاکم بر سوریه نمودند اما به افکار رذل و کثیف خود نائل نیامدند (بیشتر)


در اوایل و بهبهه ی درگیری ها تروریست های سوریه اقدام به کشتارهای گروهی غیر نظامیان اعم از زن، مرد و کودک و فیلم برداری و ارسال آنان برای شبکه های خبری غربی با برچسب کشتار مردم غیر نظامی توسط ارتش اسد مینمودند آنان حتی از کشتن نوزادن کوچک نیز برای تاثیر گذاری هر چه بیشتر و بهتر بر روی مخاطبان فیلم هایی که کارگردانشان خود و دوستانشان بودند دریغ نمیورزیدند و مخاطبان از همه جا بی خبر این فیلم ها در گوشه کنار جهان نیز بدون تحقیق و اطلاع از شرایط واقعی سوریه بر علیه نظام حاکم سوریه میشوریدند و انزار خود را از رژیم آدمخوار!!! سوریه ابراز مینمودند غافل از اینکه این کشتارهای غیر انسانی نه توسط ارتش بشار اسد بلکه توسط تروریست های آزاد سوریه با نیاتی کاملا شیطانی برای فراهم آوردن شرایط مداخله خارجی در سوریه و تسریع در به قدرت رسیدن خود و هم مسلکان خود در حال انجام بود اما کم کم نقاب از چهره ترویست های سوری در حال افتادن بود و دیگر به سناریو و فیلم های ساخته و پرداخته ترویست های آزاد به دیده شک نگریسته میشد و با سرد شدن آرام آرام اخبار داغ سوریه، مخاطبان این اخبار و فیلمها شروع به تجزیه و تحلیل اخبار منتشره از سوی تروریست های آزاد که الحق در انجام دادن انواع جنایات بر علیه مردم بی دفاع سوریه آزاد بودند کردند و ساختگی و دروغ بودن اخبار منتشره از سوی این جنایت کاران را هر روز بیشتر از روز قبل لمس میکردند ..........

در صورت داشتن ناراحتی قلبی از مشاهده این تصویر بجد خوداری کنید.

+18


[External Link Removed for Guests]

اگر بخواهیم نگاهی به آمار و ارقام منتشره از سوی سران و مراجع ترویست های آزاد بیاندازیم و به اخبار آنان استناد کنیم با توجه به آمار و ارقام نجومی روزانه آنان از کشتار مردم سوریه توسط ارتش این کشور باید امروز شاهد انقراض نسل سوری ها از روی کره خاکی بودیم و امروز ملتی به نام ملت سوریه وجود خارجی نمیداشت

لازم بذکر میدانم بنده به هیچ وجه طرفدار نظام دیکتاتوری و موروثی بشار اسد نیستم حکومت موروثی خاندان اسد با یک کودتای نظامی متولد شد و مردم سوریه هیچ نقشی در بوجود آوردن آن نداشتند و در سوریه از کسی نیز سوال نشد که آیا این رژیم و حکومت را میخواهید یا نه؟ چنین رفراندمی انجام نشد و رژیم جدید سوریه بر مردم این کشور تحمیل گردید هر چند حکومت های قبلی سوریه نیز دست کمی از رژیم فعلی سوریه نداشتند و همگی یا با کودتا و یا از طریق راههای غیر دمکراتیک به قدرت رسیده بودند اما در بین حکومت های قبلی حکومت فعلی سوریه نسبتا از همه بهتر بود اما باز کافی نبود البته نمی توان همه تقصیرها را به گردن تروریست های سلفی که از وضعیت سیاسی سوریه و نارضایتی های موجود سوء استفاده کردند و امروز آن را به خرابه ای بزرگ بدل ساختند انداخت پدر بشار اسد و فرزند او باید پیش بینی چنین روزهایی را نیز میکردند چون مردم یک کشور هیچ وقت یک زمام دار را بیشتر از چند دهه در قدرت برنمی تابند، امروز بخش بزرگی از گناه وضعیت فعلی سوریه به گردن بشار اسد میباشد چرا که او باید پیش بینی چنین وضعیتی را میکرد و سالها قبل قدرت را به دولتی مردمی واگذار میکرد که از فرد میهن پرستی مانند بشار اسد انتظار چنین کاری میرفت تا امروز کشورهای کفتار صفتی مانند عربستان قطر و امارات عربی اینگونه برای سوریه دندان تیز نکنند و از وضعیت فعلی سوریه سوء استفاده ننمایند ........... جالب اینجاست که هیچکدام از سه کشور بالایی نیز با دمکراسی و اراده مردم اداره نمیشوند دوتای اولی با حکومت پادشاهی و سومی با فدرال شیخی اداره میشود اما مدعی دمکراسی در سوریه هستند (البته دمکراسی از نوع سلفی آن) پس باید مردم سوریه بیدار باشند و بدانند که این کشورها قصد و تصمیمی جز نابودی و به قهقرا کشاندن سوریه ندارند و با علم به این موضوع در کنار اسد قرار گیرند چون گزینه ای نیز جز این ندارند و در شرایط فعلی گزینه دیگری جز حکومت بشار اسد نه برای مردم سوریه و نه برای ما که متحد سوریه هستیم وجود ندارد به این دلیل که معلوم نیست تروریست های سوریه در آینده چه بلایی بر سر این کشور بیاورند شاید از دل این تروریست ها رژیمی همانند رژیم طالبان بیرون آید شاید یک حکومت سلفی افراط گرا تشگیل گردد شاید اصلا با توجه به عدم انسجام ترویست ها و گروههای شورشی و اختلاف شدید آنها بایکدیگر هیچ حکومتی در سوریه تشکیل نگردد و مانند سومالی برای ده ها سال هرج و مرج در این کشور حکمفرما گردد و زمانی سوری ها حسرت روزهای حکومت پیشین خود و امنیت، آسایش و آبادانی آن روزها را بخورند، مردم سوریه باید بیدار شوند و از حکومت کشور خود در مقابل تروریست ها حمایت کنند و به امید فردایی بهتر در فردایی بدتر گرفتار نیایند و از چاله اسد به چاه تروریست های سلفی سقوط نکنند.
اما آن دسته از سوریهایی نیز که به گروههای تروریستی و افراط گرا پیوستند هم به خود و هم به کشور خود و هم به مردم خود ظلم کردند ....... بنا بر اعلام سازمان ملل هم اکنون بیش از یک میلیون نفر در سوریه آواره و بی خانمان گردیده اند و هر روز نیز به تعداد آوارگان سوری افزوده میشود

به عکس با دقت نگاه کنید.
[External Link Removed for Guests]

اما حال که سوریه دچار هرج و مرج شده و حکومت قانونی سوریه کنترل بخشی های زیادی از کشور را از دست داده و تروریست های اجیر شده با پول ممالک عربی و سلاح های عثمانی و پشتیبانی غربی در حال تخریب و نابودی شهرها و زیرساخت های سوریه هستند و هر روز گروههای جهادی از پاکستان، لیبی، کویت، تونس، عربستان و دیگر کشورهای سنی و عربی راهی سوریه برای جنگ و جهاد با حکومت بشار اسد میشوند و هر روز کمی بیشتر از قبل این کشور زیبا و آباد را به خرابی و نابودی میکشانند چه کار میشود کرد؟ و ما به عنوان متحد اصلی و واقعی سوریه چه اقداماتی برای عقیم کردن اشرار سلفی سوری و غیر سوری و شرارت های آنها در شهرهای سوریه میتوانیم انجام دهیم؟ در این تایپک راه حل های نظامی برای سرکوب ترویست های آزاد و برون رفت از وضعیت نابسامان امنیتی سوریه بررسی خواهد شد.

مواردی که به ذهن اینجانب میرسد را در ادامه بازگو خواهم کرد
باز تاکید میکنم اینجانب طرفدار حکومت دیکتاتوری و موروثی خاندان بشار اسد نیستم من هم دوست دارم در سوریه حکومتی ملی و مردمی برقرار باشد اما از تروریست های سلفی نمیتوان انتظار چنین موضوعاتی را داشت ما در زمان حال مجبور هستیم بین بد و بدتر و بین دیکتاتور و تروریست همان بد و دیکتاتور را انتخاب کنیم مطمئنا حکومت دیکتاتوری بسیار بهتر از حکومت عده ای ترویست بر سوریه است، اگر قرار بر سقوط رژیم اسد باشد من ترجیح میدهم حکومت اسد یا با کمترین خونریزی از داخل فروپاشیده و سقط شود و یا در یک انقلاب همگیر مردمی و واقعی که تمام مردم سوریه در آن مشارکت داشته باشند ساقط شود نه از طرف یک اقلیت شرور مسلح که دست به کشتار جمعی مردم سوریه برای هوایج شخصی و سیاسی خود میزنند و نصف آن اشرار را نیز افراد خارجی و غیر سوری تشکیل میدهند و هر روز این اشرار و ارازل پرچم سه رنگ کشور سربلندمان را به آتش میکشند و به آن بی احترامی میکنند، باید زمانی که از این تروریست ها حمایت میکنیم بدانیم از چه کسانی و با چه تفکراتی حمایت میکنیم

در ایران عده ای به دلایل سیاسی و یا بر اثر تبلیغات خارجی از تروریست های سلفی ضد شیعی و البته ضد ایرانی در سوریه حمایت میکنند در حالی که حمایت از این اشرار دشمنی آشکار و مستقیم با ایران است تروریست های سوریه نه تنها دشمن حکومت ایران هستند بلکه به دلیل داشتن تفکرات سلفی و تفکرات ناسیونالیستی شدید عربی، مانند دیگر اعراب تنفر شدیدی از ایران، مردم ایران، تاریخ و فرهنگ ایران و هر چه بویی از ایران دارد و یا به ایران مرتبط میشود دارند حتی اگر بگوییم ایران یک کشور سنی با حکومتی خنثی بود و هیچ وقت دوستی و یا رابطه ای نیز با رژیم سوریه نمیداشت باز بهانه برای دشمنی با ایران و مردم ایران به دلایلی که همه آنها را میدانیم وجود داشت اگر بخواهیم واقع گرایانه به مسئله نگاه کنیم بطور کل اعراب به دلیل داشتن تعصبات عربی و تفکرات بسیار نژاد پرستانه و گرایشات شدید ضد ایرانی بدون محو کامل ایران و مردم آن از روی نقشه جهان آرام نخواهند گرفت و این دشمنی کور تا تحقق این هدف ادامه خواهد یافت (خیال باطل)
حال امروز در ایران عده ای اقدام به حمایت و پشتیبانی از تروریست های ضد ایرانی میکنند که کمترین کارشان آتش زدن روزانه پرچم ایران میباشد

حال آنانی که در داخل از این اشرار حمایت میکنند آیا به این فکر نمیکنند که بعد از سقوط رژیم اسد چه کسانی روی کار خواهند آمد و بقدرت خواهند رسید آیا بعد از سقوط بشار اسد سوریه مامن امن تجزیه طلبان ایرانی و گروههای بدنامی چون منافقین خلق نخواهد شد؟ و سوریه امروز در فردای نبود اسد تبدیل به ضد ایرانی ترین کشور و حکومت عربی در بین دیگر کشورهای عربی نخواهد گردید؟ نمیدانم این افراد از چه چیز نابودی حکومت دوست و متفق فعلی سوریه خوشحالی میکنند چون از هر جهت که نگاه کنیم باز به ضرر مردم و جغرافیای فعلی ایران میباشد آیا خوب است رژیم فعلی سوریه ساقط شده و بجای آن یک حکومت ماننده حکومت کشورهایی چون کویت، امارات متحده، عربستان و یا حتی مصر روی کار بیاید؟
این افراد از فرط دشمنی با حکومت ایران شروع به دشمنی با کشور خود کرده اند، ایران یا با سوریه و یا بدون سوریه به راه خود ادامه خواهد داد و بود و یا نبود سوریه برای ایران تفاوت چندانی نخواهد داشت و فقط یک دشمن جدید به دشمنان عرب کشور افزوده خواهد شد، آنانی که فکر میکنند تا به امروز آمریکا و یا ناتو از ترس سوریه و یا اسد و یا گروه های کوچکی چون حزب الله که از طرف ایران ساپورت مالی، نظامی و آموزشی میشوند و موفقیت های نظامی خود را مدیون ایران و فرماندهان نظامی ایران هستند حمله نکرده است سخت در اشتباهند این ایران نیست که به سوریه و یا حزب الله نیاز دارد بلکه این سوریه و حزب الله است که به ایران نیاز دارد امروز ایران به درجه ای از بازدارندگی رسیده است که از خاک ایران نیز بتواند اسرائیل را به تلی از آتش و خاکستر بدل نماید و نیازی به گروههای نحیف و آسیب پذیری چون حزب الله و یا حماس نداشته باشد، ایران کشوریست که دارای تکنولوژی هسته ای و تکنولوژی ساخت انواع مختلف موشکهای بالستیک میباشد و بود و یا نبود یک کشور خنثی و یا گروههای کوچک مقاومت تاثیری بر اراده و تصمیم ایران نخواهد داشت و اگر روزی مقامات ایرانی تصمیم به نابودی اسرائیل بگیرند از داخل خاک ایران نیز امکان این کار وجود خواهد داشت اما حمایت از گروههایی چون حزب الله و یا حماس تنها به دلیل افزایش هر چه بیشتر قدرت ایران در منطقه است و بود و یا نبود این گروهها تاثیر زیادی بر قدرت و اقتدار ایران نخواهد داشت و ایران همچنان بر پیشرفتهای غیر نظامی و نظامی خود خواهد افزود.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

از این دست موضوعات که بگذریم به وضعیت امنیتی و نظامی سوریه میرسم همانطور که در بالا نیز اشاره کردم مواردی برای برتری و پیروزی ارتش سوریه بر تروریست ها در جنگ شهری را میتوان ارائه داد همانطور که در درگیری های چندین ماهه اخیر نیز مشاهده شد تجهیزات زرهی ارتش سوریه بخصوص تانکها در داخل شهرها بسیار آسیب پذیر ظاهر شدند و از مدتها پیش تبدیل به اهداف آسان برای ترویست ها گردیدند و گردانهای تانک ارتش سوریه متحمل تلفات سنگین و غیر قابل قبولی شدند در این بین عدم استفاده درست از تجهیزات زرهی نیز از سوی ارتش سوریه مزید بر علت شد و بر تلفات تانک و تجهیزات زرهی این ارتش افزود اما بطور کل تانکها و تجهیزات زرهی در جنگهای شهری دارای ضعفهای ذاتی میباشند که اگر آرایش، حفاظ و استراتژی درستی نداشته باشند براحتی شکار نیروهای پیاده دشمن خواهند شد، نیروی های زرهی سوریه نیز اگر به رویه گذشته و البته فعلی خود ادامه دهند بعد از چند ماه با توجه به شکار و انهدام انبوه تانک و تجهیزات زرهی یشان توسط تروریست ها دیگر چیزی به نام تانک و نفربر زرهی نخواهند داشت و باقی تجهیزات نیز که تا به امروز از حملات گروههای ضد زره و ضد تانک تروریست ها جان سالم به در برده اند نیز نابود خواهند شد
اما راه حل چیست؟
اول اینکه از این نوع تجهیزات به طور گسترد نباید در جنگهای شهری استفاده کرد نه تنها نباید استفاده گسترده و بی برنامه ای از تجهیزات مورد بحث در داخل شهرها کرد بلکه نباید تجهیزات زرهی را بدون حفاظ و آرایش درست راهی شهرها کرد و آنان را به طعمه هایی آسان برای گروههای شورشی بدل نمود همچنین تانکها و دیگر تجهیزات زرهی مانند نفربرها نیز باید به زره های اضافی و حفاظ های مخصوص مجهز گردند
با توجه به استفاده گسترده ارتش سوریه از تانکهای T-72/54/55/62/64 و نفربرهای BMP1/2 روسی باید این تجهیزات به زره های مخصوص برای مقابله با تسلیحات ضد زره تجهیز گردند اما همانطور که در فیلم های انبوه منتشر شده از سوی تروریست های آزاد سوریه از شکار تانکها و نفربرهای ارتش سوریه نیز دیده میشود نیمی از تانکها و تمامی نفربرها فاقد زره های واکنشی و یا حتی قفسی میباشند و این تجهیزات عریان راهی قتل گاه میشوند و در نتیجه طعمه لذیذ و آسان گروههای تروریستی میگردند
اما راههایی نیز برای شکار نشدن آسان این تجهیزات و سخت تر کردن شرایط برای انهدام هر یک از آنها وجود دارد که در ادامه بازگو خواهد شد.
همانطور که در بالا نیز گفته شد یکی از دلایل انهدام آسان تانکهای سوری نداشتن زره و حفاظ در اطراف شاسی و برجک و البته آرایش جنگی نادرست میباشد که باعث نابودی تانک در همان حمله اولیه میگردد اما اگر تانکهای سوری مجهز به زره های اضافی و واکنشی در اطراف خود و زره های قفسی در سرتاسر خود بودند آمار تلفات و انهدام تانکهای سوری تا این حد سرسام آور بالا نمیرفت و باعث تضعیف "روحیه" و "تجهیزات" ارتش و نیروی زمینی سوریه نمیگردید

اما اگر ارتش سوریه قصد نابود نشدن تمام تانکها و نفربر های خود را دارد باید نکات زیر را بر روی تانکها و دیگر تجهیزات زرهی باقی مانده خود اعمال نماید.

1- تجهیز تمامی تانکهای سوریه به انواع زره های واکنشی و زره های قفسی، تانکهای باقی مانده باید برای حفاظت بیشتر هم به زره های واکنشی و اضافه و هم به زره های قفسی بصورت توام مجهز گردند یعنی بعد از نصب زره واکنشی روی تانک مجداد اقدام به نصب زره های قفسی چند لایه از روی آن نمایند
2- این کار باید بر روی نفربرهای BMP روسی نیز انجام شود و نفربرهای ارتش سوریه نیز به زره های اضافه و زره های قفسی یک و یا چند لایه بصورت توام و همزمان همانند تانکهای مجهز گردند.

باز تاکید میکنم فرستادن تانکها به داخل شهر و خیابانهای باریک هر چند با تجهیزات آماده کاری اشتباه است آن هم بصورت دسته های کوچک چندتایی بدون آرایش جنگی و بدون ساپورت ifv ها و نیروهای پیاده (کاری که ارتش سوریه از دو سال پیش بدون عبرت گرفتن در حال انجام دادن آن است)

اگر در فیلم های منتشر شده از انهدام تانکهای ارتش سوریه از سوی تروریست های سوری دقیق شویم تانکهای سوری بدون ساپورت نفربرهای بی ام پی و نیروهای پیاده و خودروهای دارای توپ و تیربار سنگین اقدام به حرکت و یا ماموریت در مناطق پر خطر می نمایند و با توجه به کندی ذاتی و دید کمتر برجک تانک های روسی سوریه نسبت به اطراف خود سبب انهدام تانکها در کمین های احتمالی میگردد و امکان عکس العمل سریع را از واحدهای عمل کننده میگیرد اما اگر واحدهایی از نفربرهای بی ام پی و نیروهای پیاده داخل آنها تانکها را همراهی کنند تروریست ها در کمین های خود یا با شکست مواجه شده و یا بعد از انهدام اولین شکار خود، خود آنان نیز دقایقی بعد شکار خواهند شد، در این حالت در صورت مورد حمله قرار گرفتن یک تانک و یا نفربر دسته، دیگر تانک و نفربرها فرصت شناسایی محل اختفای دشمن و درگیری و اجرای آتش سنگین بر روی محل مورد نظر را خواهند داشت، نفربر های بی ام پی با داشتن قدرت مانور و تحرک بسیار بالا در مکانهای تنگ و باریک و یا مناطق باز و بیابانی و سرعت و انعطاف پذیری فوق العاده بالا در مقایسه با تانکهای تی 55/64/72 سوری ......... و برجکهای تیربار چرخشی بسیار سریع باعث شکست عملیات انهدامی تروریست ها خواهند شد و همچنین هر یک از این نفربرها با پیاده کردن 8 سرباز مسلح و پراکنده شدن آنان در یک منطقه وسیع و اجرای آتش سنگین توسط تانکها و بی ام پی های مسلح به تیربارهای سبک و سنگین به سوی محل اختفای دشمن و درگیری و پیشروی نیروهای پر تعداد پیاده به سمت مواضع ترویست ها کمین دشمن ناکام مانده و خود تبدیل به شکار خواهند شد. حال به این موارد زره های اضافی نصب شده بر روی تانکها و نفربرها را نیز اضافه کنید و مشاهده کنید که چقدر از تلفات تجهیزات زرهی کاسته خواهد شد.

بی ام پی های ایرانی

[External Link Removed for Guests]

گذشته از این موضوعات تروریست های سوری هیچ وقت جرات حمله به چنین ترکیبی را نداشته و در اکثر حملات خود تانکهای دو الی سه فروندی و یا یک فروندی را برای حمله و انهدام انتخاب میکنند و این را نیز به وضوح در ویدئوهای منتشره ی خود نشان میدهند و در زمان برخورد با یک کاروان چندین فروندی همانند عده ای بزدل تنها اکتفا به فیلم برداری و گفتن آرام الله اکبر میکنند
در مواردی که تانکها با نفربرهای بی ام پی اسکورت میشنود و برعکس و یا آرایش جنگی درستی را اتخاذ میکنند گروههای ضد زره تروریست ها به هیچ وجه وارد درگیری با آنها نمیشوند اما متاسفانه ارتش سوریه هیچکدام از اینها را جز در موارد انگشت شمار رعایت نکرده و نمیکند.

تانکهای تی 55 و تی 72 ایران مجهز به زره های واکنشی

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

یک تانک تی 72 ایرانی مجهز به زره قفسی
[External Link Removed for Guests]

یکی از خودروهای زرهی امرپ نیروهای ناتو در عراق مجهز به زره قفسی
[External Link Removed for Guests]

امرپ آمریکایی مجهز به زره قفسی در یک نمایشگاه نظامی
[External Link Removed for Guests]

تصاویر تانکهای روسی مجهز به زره رلیکت و کنتاکت 5

تی 72

[External Link Removed for Guests]

تی 62
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

تی 55

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

چند تصویر متفاوت

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

زره کنتاکت 5 به طور متوسط بین 650 الی 800 میلیمتر ، بسته به نوع و مکان قرار گیری بر روی تانک ، باعث افزایش مقاومت زرهی تانک می شود. این تانک ها هم اکنون با دارا بودن این زره دارای حدود 900 الی 1200 میلیمتر مقاومت زرهی می باشند.

انیگما
تانکهای تی 55 ارتقا یافته عراق در زمان حکومت رژیم بعث

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

واکنشی نوژ

تصاویر تانکهای اکراینی مجهز به زره های واکنشی نوژ 3 و 2

تی 72
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

تی 64
[External Link Removed for Guests]

تی 62
[External Link Removed for Guests]

تی 55
[External Link Removed for Guests]


BMP های مجهز به بسته های حفاظتی
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

بی ام پی مجهز به زره نیم بند و ناقص قفسی

[External Link Removed for Guests]

با توجه بشدت درگیری ها در سوریه تانکها و نفربرهای سوری باید به حفاظ و زره های اضافی بیشتر و کاملتری مجهز گردند تا در داخل شهرها که از تمام زوایا در خطر حمله و نابودی قرار دارند مقاومت بیشتری از خود نشان دهند.

تانکهای و بی ام پی های سوری در بیرون از شهرها نیز آرایش جنگی مخصوص به خود را رعایت نمیکنند و به همین علت بصورت پراکنده در این مناطق نیز مورد حمله قرار میگیرند.

در این قسمت نظر شما رو به یکی از ارسالهای برادر گرامی جناب ALI در این رابطه جلب میکنم:

انواع آرایش ها

[External Link Removed for Guests]

این نوع آرایش تانک ها زمانی استفاده می شود که یگان های زرهی قصد در اختیار گرفتن کنترل جاده ای را داشته باشند و یا اینکه بخواهند جاده ای را مسدود کنند و اجازه تردد در آن داده نشود.

همان طور که می بینید، MBT ها در جاده اصلی به صورت متوالی و پشت سر هم در حال پیشروی هستند و در خارج از جاده نیز تانک های سبک پشتیبانی و یا خودروهای چرخدار دیسترویر به پشتیبانی از این تانک ها می پردازند.

ارتش عراق در جریان تجاوز به ایران در پیشروی به سمت شهرهای سوسنگرد و خرمشهر از این آرایش استفاده کرده بود.
ارتش آمریکا در عراق نیز از این آرایش برای کنترل جاده های خارج شهر عراق استفاده کرده بود.


آرایش ACO

[External Link Removed for Guests]

این آرایش بیشتر با نام ستون زرهی معروف است .این آرایش یک آرایش هجومی است و از آن زمانی استفاده می شود که تانک ها قصد وارد شدن به شهرها را داشته باشند. همان طور که می بینید تانک ها به صورت یک ستون وارد شهر می شوند در حالیکه هر یک از این تانک ها زوایای خاصی را تحت کنترل خود دارند.
همان طور که در تصویر کاملا مشخص است همه زوایای اطراف این ستون زرهی توسط تانکها دیده می شود و عملا مقابله با این نوع ستون ها به وسیله تسلیحات ضد تانک انفرادی غیر ممکن است.
چرا که نیروهای دشمن در هر زاویه ای که کمین کرده باشند بالاخره توسط یکی از این تانک ها دیده می شوند.
معمولا این آرایش از ترکیب 10 الی 20 تانک تشکیل می شود. زمانی که خطرات بیشتری تانک ها را تهدید کند از تانک های بیشتری برای ورود به شهرها استفاده می شود و در واقع زوایای بیشتری تحت نظر گرفته می شود.

این تانک ها به واسطه دارا بودن سیستم یکپارچه مدیریت نبرد ، به صورت کاملا هماهنگ عمل می کنند .اگر یکی از این تانکها احساس خطر کند در واقع همه تانک ها متوجه وجود خطر خواهند شد در این ارایش معمولا از هیچ نوع آتش پشتیبانی استفاده نمی شود. چرا که استفاده از آتش توپخانه در شهرها باعث بروز مشکلاتی در پیشروی تانک ها می شود. این نوع آرایش به وفور توسط ارتش های مختلف در جهان استفاده می شود و همچنین یکی از ایمن ترین و غیر قابل نفوذترین آرایش های تانکها در زمان حمله می باشد.
در جریان حمله آمریکا به عراق در سال 2003 ارتش
آمریکا برای ورود تانکهایش به بغداد و سایر شهرهای عراق از این آرایش در ترکیب تانک هایش استفاده کرد.

همچنین برای حفاظت بیشتر از ستون های زرهی همیشه باید جمرها و مین کوب ها همراه ستون به حرکت درآمده و ستون را محافظت نمایند خودروهای حامل جمر و یا اختلالگرهای الکترونیکی در مابین ستون و مین کوب ها در جلوی ستون به عنوان پیش قراول حرکت نمایند.

ستون تانکهای تی 72 ایرانی در یک رزمایش
[External Link Removed for Guests]

خودروی مین کوب ایرانی/ساخته شده برپایه شاسی تانک تی 55
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

خودروی مین کوب آمریکایی
[External Link Removed for Guests]

همچنین میتوان از تیغه های مین روب مغناطیسی KTM-7 نیز که قابلیت نصب بر روی تانکها و بعضی از خودروهای زرهی را دارا میباشند استفاده نمود که البته در مقایسه با مینوکوب هایی که بطور اختصاصی برای این کار ساخته شده اند و خودروهای مخصوص جمینگ مانند اورال، قدرت و قابلیت های کمتری دارند.
[External Link Removed for Guests]

حرکت خودروهای جمینگ و اختلالگر الکترونیکی همراه ستون از این جهت دارای اهمیت میباشند که امروزه گروه های پارتیزان در موضوع کارگذاری بمب های کنار جاده ای تغییر ماهیت داده و شروع به استفاده از بمب های الکترونیکی کنترل از راه دور نموده اند در این حالت در زمان عبور مین کوب، بمب کارگذاری شده خنثی نگردیده و بعد از عبور مین کوب خودروهای مابین ستون را هدف قرار داده و منهدم مینماید

سیستم انفجاری این گونه بمب ها به این شکل میباشد که بعد از جاسازی بمب در مکان مورد نظر فرد بمب گذار با کمین در مکانی امن در نزدیکی مسیر عبور کاروان های نظامی هنگام عبور کاروان اقدام به ارسال دستور انفجاری به بمب نموده و خودروهای مابین ستون را منهدم میکند.

همانطور که در بالا نیز توضیح داده شد بمب های دست ساز کنترل از راه دور که با ارسال امواج الکترونیکی فعال میگردند بوسیله خودروهای جمینگ به راحتی از کار افتاده و تا زمان حضور جمرها در منطقه بلا استفاده میشوند. خودروي های جمر دارای تجهيزات مسدود کننده امواج بوده و دارای قابلیت مسدود نمودن تمام فرکانس ها شامل تلفن همراه - بيسيم - وايرلث - ردياب - جي پي اس - کنترل از راه دور و ريموت بمب ها و تجهيزات انفجاري میباشند
این دستگاه ها میتوانند بر روي خودرو و یا کامیونها نصب شده و تمام امواج را تا شعاع يک کيلومتري و یا بیشتر کور کنند.

خودروی قدرتمند جمینگ اورال/ساخت روسیه
[External Link Removed for Guests]

خودروی جمینگ آمریکایی
[External Link Removed for Guests]

نویسنده: Bystander

ادامه دارد
Junior Poster
Junior Poster
پست: 180
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 6 شهریور 1390, 12:24 am
سپاس‌های ارسالی: 1423 بار
سپاس‌های دریافتی: 654 بار

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط Bystander »

ربات های رزمی

تصویر

اما بهترین راه برای مداخله در جنگ شهری استفاده از ربات های مسلح میباشد، بعضی از این ربات ها به دلیل ساختار ساده و قیمت پایین میتوانند در جنگها و شورش های شهری نقش تعیین کننده ای را ایفا کنند، ایالات متحده امریکا و بعضی دیگر از کشورهای جهان اقدام به طراحی ساخت و تولید اینگونه ربات ها نموده اند که در زمان نیاز میتوانند بسیار کارا ظاهر شوند، این ربات ها به دلیل ساختار نچندان پیچیده و هزینه ساخت و تولید پایین میتوانند تا حدود زیادی جای سربازان پیاده در جنگهای شهری را بگیرند و بعد از انجام پاکسازی اولیه راه را برای ورود نیروهای پیاده و پاکسازی کامل باز کنند و البته درصد زیادی از فشار درگیری با نفرات مسلح داخل شهرها را کم نمایند.
با توجه به موارد بالایی ایران میتواند برای کمک به دولت سوریه اقدام به ساخت و تولید اینگونه رباتها نماید و تعداد بسیار زیادی از این رباتها را در اختیار ارتش سوریه برای پاکسازی شهرهای مهم قرار دهد و یا با انتقال تکنولوژی ساخت یک خط تولید دیگر را در مناطق امن و شیعه نشین سوریه راه اندازی کند
برای کسی پنهان نیست که تا به امروز سوریه با کمکهای مالی ایران و تا حدود کمی روسیه از پای در نیامده اگرنه تا به امروز با توجه به اقتصاد رو به فروپاشی سوریه و هزینه های سرسام آور جنگ داخلی و تحریم های همه جانبه و فلج کننده کشورهای غربی و عربی بر علیه حکومت و مردم سوریه، این کشور از ماهها قبل دچار گسست و فروپاشی میگردید
ما نمی تواینم کمک و حمایت های سوریه را چه در جنگ هشت ساله و چه در بعد از آن در موضع گیری های سیاسی فراموش کنیم، سوریه در مقایسه با دیگر کشورهای عربی بسیار متفاوت بود و بر خلاف دیگر کشورهای عربی سیاست خود را برپایه ایران ستیزی و دشمنی با ایران ننهاده بود و با تاریخ و فرهنگ ایران (چه قبل از اسلام و چه بعد از آن) کینه توزی و یا خصومتی نشان نمیداد گویی یک تکه دور مانده از خاک و فرهنگ ایران در مدیترانه بود
و اما امروز نوبت ماست که از سوریه در مقابل کشورهای کفتار صفت عربی حمایت کنیم و از حکومت قانونی آن در مقابل جماعت تکفیری پشتیبانی نمائیم

واضح است که ایران تا به امروز چندین میلیارد دلار به حکومت قانونی سوریه کمک نموده و به این شکل از مردم و دولت قانونی سوریه در مقابل کشورهایی مانند ترکیه، عربستان، امارات و ......... پشتیبانی نموده است که رقم یک میلیارد دلار آن نیز در سفر معاون اول رئیس جمهور کشورمان به سوریه با هماهنگی و خواست قبلی مقامات کشورمان علنی و آشکار شد اما چه خوب بود که مقامات ایرانی در همان ماههای اول درگیری ها در سوریه با پیش بینی وضعیت امروز سوریه از شرایط فعلی پدید آمده در آن کشور پیشگیری کرده و جلوگیری به عمل می آوردند.
اگر فقط چند میلیون دلار از آن یک میلیارد دلار علنی شده در ساخت و گسترش تکنولوژی اینگونه ربات ها سرمایه گذاری میشد و بعد از چند ماه به تولید انبوه میرسید امروز وضعیت سوریه شکل دیگری به خود میگرفت و ارتش آن کشور صاحب نیروهای رزمی تمام ناشدنی میشد و از همه مهمتر دیگر ارتش سوریه نگران پیوستن سربازان و درجه داران سنی یا دارای عقاید سلفی در مناطق جنگی به تروریست های مسلح را نداشت این رباتها در تعداد زیاد میتوانستند معادله را در جنگ داخلی سوریه به نفع ارتش و رژیم بعث سوریه تغییر دهند اما صد حیف که هیچکدام از این کارها در طول جنگ داخلی سوریه انجام نشد و وضعیت امروز این کشور نیز برای همگان مشخص است اما حکومت سوریه هنوز در حال مقاومت است و هنوز برای کمک به ارتش سوریه وقت باقیست.

با ساخت رباتهای مسلح هم ایران به تکنولوژی ساخت اینگونه رباتها دست می یافت و هم میتوانست به متحد خود در مدیترانه کمک نماید، ساخت اینگونه رباتها نیز کار فوق پیچیده ای نیست بلکه کاملا برعکس ساخت این رباتها برای سازمان وزارت دفاع کشورمان به شرط اختصاص یک بودجه قابل قبول و مدیریت درست کار قابل انجامی میباشد، این کار نه تنها برای سازمان وزارت دفاع بلکه برای دانشگاههای مطرح کشور نیز میسر و قابل انجام میباشد، سالانه در ایران ده ها نمونه از انواع رباتهای امدادگر، نجات و ........... توسط دانشجویان دانشگاههای مختلف کشور ساخته میشوند که الحق تحسین برانگیز و لایق حمایت میباشند.

اما اگر ایران روزی بخواهد رباتی همانند ربات های آمریکایی را برای سوریه طراحی و تولید کند باید به چند مولفه مهم توجه نماید اول اینکه هزینه تمام شده ساخت هر ربات بسیار پایین باشد تا امکان تولید انبوه و در صورت نیاز چند هزار فروندی از آن میسر باشد در غیر اینصورت در جنگهای فرسایشی و داخلی موثر واقع نخواهد شد، دارای ساختار ساده باشد، ربات دارای چندین نمونه و مدل مختلف با تسلیحات متفاوت باشد، یک و یا دو مدل از این ربات دارای قابلیت عبور از موانع و عبور از آوار و خرابی ها باشد، امکان مونتاژ قطعات ربات در کمترین زمان میسر باشد، همانند رباتهای آمریکایی دارای جثه کوچک برای در امان ماندن از آتش دشمن و هدفگیری آسان باشد،
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

مسلح شدن مدلی از این رباتها به سنسورهای صوتی برای کشف تک تیر اندازها و سنسورهای حرارتی و دوربین های دید در شب برای کشف اهداف انسانی میتواند بسیار موثر واقع شود

رباتهای غیر نظامی نیز میتوانند پایه طراحی و ساخت رباتهای رزمی و مسلح باشند.
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

در اماکن پرخطر میتوان از رباتها به عنوان نیروهای اولیه عمل کننده بجای نیروهای انسانی برای شناسایی و یا انهدام اهداف استفاده نمود
[External Link Removed for Guests]

این رباتها همچنین میتوانند در تاکتیک زمین مسلح ایران نیز بکار آمده و مورد استفاده قرار گیرند بطور مثال با پراکنده کردن صدها ربات رزمی متحرک در یک منطقه وسیع که از نقطه ای به نقطه دیگر تغییر مکان میدهند و حمایت آنها با سایت های متعدد پدافندی، میشود هزینه عبور از منطقه را برای دشمن بالا برده و تلفات قابل توجهی را به نیروهای دشمن تحمیل نمود همچنین پاکسازی منطقه از لوث وجود این رباتهای کوچک نیز خود عملی زمان بر و کاملا فرسایشی همراه با تلفات خواهد بود اگر دشمن در چندین منطقه با چنین وضعیتی رو به رو گردد سرعت عمل خود را از دست داده و خود را در جنگی فرسایشی خواهد یافت همچنین اگر ایران بتواند رباتهایی طراحی کند که بجای حمل اسلحه، با خود یک یا دو موشک ضدزره و ضد هواگرد حمل نمایند و بنحوی بصورت هوشمند توان شناسایی و شلیک این موشکها بسوی اهداف خود را داشته باشند در آن زمان ایران قادر خواهد بود سناریوهای مختلفی را طراحی و اجرا نماید. رباتهایی که هر کدام مسلح به یک سلاح موثر و متفاوت با دیگری بوده و در منطقه ای وسیع بصورت گسترده پراکنده گردیده اند.

هواپیماهای بدون سرنشین

در درگیری های داخلی و جنگ های شهری یکی دیگر از مولفه های تاثیرگذار هواپیماهای بدون سرنشین رزمی و شناسایی میباشند این هواپیماها با مداومت و ارتفاع پروازی بالا میتوانند نقش تاثیرگذاری را در جنگها و درگیری های شهری ایفا کنند.
امروزه ایران با ساخت نزدیک به 30 نوع از انواع هواپیماهای بدون سرنشین از کشورهای پیشرو در این زمینه میباشد (ببشتر) و از این جهت به راحتی میتواند در جنگ داخلی سوریه به حکومت قانونی این کشور کمک نماید، ایران تا به امروز به دلایلی از لحاظ نظامی در جنگ داخلی سوریه وارد نشده و در درگیری های داخلی این کشور دخالت ننموده است اما اگر روزی بطور کاملا جدی تصمیم بر ورود به جنگ بگیرد میتواند سرنوشت جنگ و مسیر در حال سیر آن را تغییر دهد ایران میتواند با انجام مشاوره های نظامی و ارسال تجهیزات و تسلیحات مورد نیاز همانند انواع هواپیماهای بدون سرنشین تروریست ها را در مواضع خود زمینگیر کرده و تلفات قابل ملاحظه ای را بر آنان تحمیل نماید

ایران تا به امروز با ساخت پهپادهای معروفی چون ابابیل، مهاجر، کرار، سایه، شاهد، صاعقه و پهپادهای دیگری که تا به امروز علنی گردیده ولی نام و مشخصات انها بطور رسمی اعلام نشده است توانایی خود را در این عرصه به اثبات رسانیده است و میتواند از این توانایی در جهت حفظ و کمک به متحدان خود استفاده نماید.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

هواپیمای نسل اول مهاجر، مسلح به راکت های غیر هدایت شونده در زمان جنگ ایران و عراق:

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

هواپیماهای بدون سرنشین رزمی میتوانند با پرواز چندین ساعته بر فراز مناطق و یا شهرهای ناآرام در ارتفاع بسیار بالا و به دور از برد و دسترسی سلاحهای دوش پرتاب و تسلیحات پدافندی کوتاه برد اهداف خود را مورد حمله قرار دهند و آنها را نابود سازند

پهپادهای رزمی در شهرهایی که کنترل اوضاع از دست نیروهای دولتی و امنیتی خارج گردیده میتوانند ایفای وظیفه نمایند و در وضعیتی که نیروهای دولتی نتوانند وارد شهر شوند این پهپادها براحتی میتوانند در بالای منطقه حضور یافته و به آسانی اهداف خود را یکی پس از دیگری شکار کنند و راه را برای ورود دوباره نیروهای امنیتی باز نمایند، پهپادهای مسلح قادرند تا گروههای شورشی و مسلح مستقر در داخل شهرها را بطور کامل زمینگیر نموده و قدرت تحرک را از آنان سلب کنند
در اینصورت افراد شورشی به واسطه حضور تعداد زیادی از پهپادهای مسلح در منطقه، کنترل تمامی خیابانها و مسیرهای مواصلاتی شهر که پیش از این به کنترل خود درآورده بودند را از دست خواهند داد و اقدام به ترک خیابانها و فرار به سمت ساختمانها خواهند نمود که در جنگهای شهری از دست دادن خیابانها و مسیرهای مواصلاتی یعنی شکست و تسلیم در برابر نیروهای متخاصم و دشمن، چه در جنگهای شهری و چه غیر شهری (کلاسیک) آن نیرویی که بتواند کنترل تمامی میادین و خیابانها یک شهر را بدست بگیرد و راه را برای عبور و مرور و ورود نیروهای خود بدست آورد بدیهیست که حتی اگر مقاومت هایی نیز از طرف نیروهای مثلا نارنجی صورت گیرد براحتی با نقل و انتقال نیروهای آبی به نقطه و یا نقاط درگیری میتوان نیروهای نارنجی را که دیگر امکان تردد در خیابانها را از دست داده اند و در منطقه ای کوچک محبوس شده اند را نابود کرد. ضمنا باز هواپیماهای بدون سرنشین میتوانند از یگانهای خودی در حین درگیری پشتیبانی به عمل آورند و نیروهای عمل کننده را ساپورت اطلاعاتی و رزمی نمایند

امروز سوریه نیز از وضعیت مشابهی برخوردار است و اگر تروریست ها در شهرهای بزرگ کنترل میادین و شهرها را از دست دهند و از سطح شهر به داخل ساختمانها پناه برده و میادین و خیابانها را واگذار نمایند وضعیتی همانند وضعیت مثال مذکور را خواهند داشت و به اجبار از جنگ مستقیم و تن به تن به جنگ غیر مستقیم و غیر تن به تن تغییر ماهیت خواهند داد و بعد از آرام شدن نسبی اوضاع همانند گروههای ترویستی داخل عراق مجبور به اعمال مشابه خواهند شد.
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


کرار

هواپیمای بدون سرنشین کرار یک هواپیمای جت بدون سرنشین بمب افکن میباشد از که از شعاع عملیاتی 2000 کیلومتری برخوردار است این پهپاد میتواند دو بمب 100 کیلویی و یا یک بمب 200 کیلویی را حمل نماید این هواپیما همچنین میتواند دو موشک کروز از نوع کوثر را نیز حمل و پرتاب کند.

شایان بذکر است موشک کوثر از سیستم و سامانه های هدایت آشیانه‌یابی فروسرخ، هدایت تلویزیونی و رادار میلیمتری برخوردار است.

ارتش سوریه با در اختیار گرفتن این پهپاد خواهد توانست اهداف دوردست و دارای ریسک عملیاتی بالا را براحتی بمباران و نابود سازد بلخص که این پهپاد جت توانایی شلیک موشکهای کروز و هدایت پذیر را نیز دارا میباشد
ارتش سوریه از مدتها قبل برای بمباران مواضع تروریست ها با توجه به وسعت مناطق از دست رفته متاسفانه از بمب افکن های جت سرنشین دار خود استفاده میکند که دارای ریسک پذیری بالایی میباشند و در صورت مورد اثابت قرار گرفتن، خلبانان هواپیما نیز کشته و یا اسیر خواهند شد و هم اینکه خود هواپیما همراه خلبانان ان دست خواهند رفت همانطور که تا به امروز نیز تعداد زیادی از بمب افکن های سوری در زمان بمباران مواضع تعیین شده خود مانند یک ساختمان چند طبقه و یا مراکز فرماندهی، توسط تروریست ها هدف قرار گرفته و سرنگون شده اند، هفته گذشته دو فروند هواپیمای سوخو نیروی هوایی سوریه در زمان بمباران مواضع از پیش تعیین شده توسط تروریست ها هدف قرار گرفته و منهدم شدند و یکی از خلبانها کشته و دیگری به اسارت ترویست ها درآمد اما فیلم های زیادی از این دست مورد اثابت قرار گرفتن و سرنگونی جنگنده بمب افکن های سوری توسط ترویست ها منتشر گردیده است که نشان دهنده ریسک بالای عمل بمباران توسط اینگونه هواپیماهاست
اما پهپادهای جت بدون سرنشین همانند کرار میتوانند با نفوذ به عمق مناطق تحت سیطره تروریست ها آنجا را بمباران و بدون ترس از مورد اثابت قرار گرفتن ماموریت خود را بخوبی انجام دهند حتی در صورت مورد اصابت قرار گرفتن یکی از این بدون سرنشین ها بدلیل پرواز دسته ای یعنی چندتایی تاثیر روانی بسیار ناچیزی بجای خواهد گذاشت
گذشته از این قضایا استفاده هواپیماهای نظامی علیه مخالفان حکومت در تظاهرات و یا شورش های شهری از لحاظ بین المللی بسیار خطرناک است همانطور که در لیبی نیز بعد از بمباران تظاهرکنندگان و شورشیان مسلح توسط دولت معمر قداقی سازمان ملل به نفع شورشیان بنغازی وارد جنگ شد و دولت این کشور را به دلیل نقض حقوق بشر و کشتار مخالفان بوسیله هواپیماهای جنگی ساقط کرد، اما هواپیماهای بدون سرنشین اینگونه نیستند یعنی حساسیت برانگیز نیستند و حتی به جنگ رنگ و بوی مبارزه با تروریسم و گروههای تروریستی را میدهند.

[External Link Removed for Guests]

پرواز کرار

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

لازم بذکر است ادامه جنگ داخلی در سوریه و طولانی شدن آن بهانه لازم برای حمله به سوریه توسط ناتو و آمریکا را فراهم خواهد نمود اما اینبار بهانه امریکا با بهانه های گذشته او متفاوت خواهد بود اینبار آمریکا برای برقراری آرامش و پاپان دادن به جنگ داخلی در سوریه با از بین بردن دو طرف درگیر (فقط ارتش اسد) برای جلوگیری از کشتار هر چه بیشتر غیر نظامیان و برقراری دولت دست نشانده در دمشق (برقراری حکومتی متشکل از همان تروریست های آزاد) وارد جنگ با سوریه خواهد شد.

پهپاد شاهد 129

شاهد ۱۲۹ یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی است که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طراحی و تولید شده‌است و توانایی شلیک انواع بمب و موشکهای هدایت شونده را دارا میباشد
همچنین این هواپیما دارای مداومت پروازی 24 ساعته بوده و از شعاع پروازی 1700 تا 2 هزار کیلومتر برخوردار است
به گفته سرلشکر جعفری با نصب موشک‌های سدید بر روی این پهپاد که طراحی خود سپاه پاسداران میباشد این هواپیما میتواند اهداف را در دوردست مورد اصابت قرار دهد.
سرلشکر جعفری با بیان اینکه به کمک این هواپیما جمهوری اسلامی خواهد توانست با کمترین هزینه، اشراف اطلاعاتی خود بر مناطق مرزی، کویر مرکزی، خلیج فارس و دریای عمان را گسترش دهد افزود از این پس با وجود این هواپیما امنیت تروریست‌ها و قاچاقچیان با تهدید جدی مواجه خواهد شد.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

نمونه بالگرد شاهد 287 ساخت سپاه مسلح به موشکهای سدید

پیش از این سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران نیز شاهد 129 را به عنوان هواپیمایی توانمند که میتواند نیازهای کشور را با کمترین هزینه برآورد کند یاد کرده بود

پهپاد تهاجمی شاهد قادر است با گشت زنی 24 ساعته بر فراز مناطق ناآرام در ارتفاع بالا و شناسایی اهداف آنان را هدف موشک و یا بمب های هدایت شونده خود قرار دهد پرواز چند فروند از این پهپادها بر فراز یک منطقه ناآرام میتواند کل آن منطقه را برای دشمن ناامن نموده و موجب زمینگیر شدن نیروهای مستقر در داخل شهر و یا منطقه گردد بطور مثال پرواز چند پهپاد تهاجمی شاهد بر فراز یک شهر و گشت چندین پهپاد دیگر در بیرون از شهر و مسیرهای منتهی به داخل شهر بصورت 24 ساعته در شب و روز میتواند خطوط لجستیکی دشمن به داخل شهر را قطع نموده و از ورود مواد غذایی، اسلحه، مهمات، دارو و از همه مهمتر ورود نیروهای تازه نفس جلوگیری نماید و آرام آرام نیروهای مستقر در داخل شهر را مجبور به تسلیم و یا عدم مقاومت در برابر نیروهای دولتی نماید همچنین این نوع پهپادها میتوانند با پرواز بالای ستونهای زرهی و کاروان های نظامی از کمین های احتمالی جلوگیری کنند.

این پهپاد میتواند در کنترل مرزها نیز به کار گرفته شود امروز مرزهای غربی سوریه دستخوش ناآرامی و هرج و مرج گردیده و دولت سوریه تسلط خود بر مرزهای غربی را تا حدود زیادی از دست داده است، ترکیه نیز که از اول درگیری ها بصورت عملی دمنده در آتش برادرکشی سوریه بود امروز به هوای تشکیل دوباره امپراطوری عثمانی و هم دستور اربابان آمریکایی خود شدیدتر از قبل مشغول ارسال سلاح و لجستیک مورد نیاز برای تروریست های سلفی و تکفیری در سوریه میباشد در این شرایط بهترین راه استفاده توام از پهپادهای شناسایی و رزمی است استفاده این پهپادها در تعداد زیاد میتواند لجستیک و تامین تسلیحات مورد نیاز تروریست ها را با مشکل مواجه کند و به نوعی تنفس گاه تروریست ها را بلوکه کند، پهپادهای تهاجمی قادر هستند تا کوچکترین تحرکات را نیز در مرزها شناسایی و آنها را نابود کنند، پهپادهای مسلح شاهد میتوانند مرزهای مشترک سوریه با ترکیه را بصورت 24 ساعته و شبانه روزی رسد کرده و ورود غیر قانونی افراد به داخل مرزهای سرزمینی سوریه را شناسایی و آنها را بعد از ورود، از بین ببرند.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

پایان

نویسنده و گردآورنده: Bystander
خودم

برداشت از این مطلب با ذکر نام نویسنده و نام سنترال کلوبز بلامانع میباشد.

و در آخر از دوستان خواهش میکنم از بحث ها و دعواهای سیاسی بجد خودداری کنند
در این تایپک مسئله جنگ داخلی سوریه از منظر نظامی بررسی خواهد شد و راهکارهای صرفا نظامی برای سرکوب و مقابله با تروریست های سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 30
تاریخ عضویت: چهارشنبه 11 بهمن 1391, 8:55 am
سپاس‌های ارسالی: 67 بار
سپاس‌های دریافتی: 29 بار

Re: ارائه راه حل های نظامی برای جنگ شهری در سوریه

پست توسط persiangolf91 »

یعنی این ادم از مردم سوریه کشته شدند بس نیست؟
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”