اردن اولین کشور خاورمیانه در تولید نفت رسی خواهد بود !!!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

اردن اولین کشور خاورمیانه در تولید نفت رسی خواهد بود !!!

پست توسط marshal1987 »

Jordan Times
Apr 17, 2013


لینک مطلب : [External Link Removed for Guests]اردن مذاکره با شش شرکت نفتی را برای آغاز بکار در پروژه استخراج نفت از ذخایر رسی این کشور را شروع کرده است.

مدیر این پروژه این مرحله را گامی به جلو در دست یابی اردن به ذخایر نفتی خود عنوان کرده و می افزاید که هنگامی که استخراج نفت رسی در اردن آغاز شود این کشور اولین کشور خاورمیانه در استخراج این نوع نفت خواهد بود.

طبق محاسبات انجام گرفته کشور اردن یکی از دارندگان ذخایر عظیم نفت رسی در جهان است که مقدار آن بین 40 تا 70 میلیارد تن (280 تا 490 میلیارد بشکه) براورد میگردد.

  حال حاضر اردن بیش از 90 درصد از مواد نفتی مورد نیاز خود را وارد می کند که با آغاز کار استحصال نفت رسی امیدوار است که بتواند از این مقدار واردات بی نیاز و فشار اقتصادی ناشی از واردات گسترده را کاهش دهد ضمن اینکه تولید داخلی باعث ایجاد مشاغل جدید نیز خواهد شد. 


           تصویر 
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: اردن اولین کشور خاورمیانه در تولید نفت رسی خواهد بود !!!

پست توسط marshal1987 »

 ترکیه امیدوار به کشف ذخایر جدید گاز رسی
 به گزارش خبرگزاری رویترز از آنکارا/استانبول، دولت ترکیه امیدوار است که ذخایر عظیم رسی در حوزه هایی در جنوب شرق، شرق و غرب مناطق تریس (Thrace) وجود داشته باشد، ضمن آن که مقام های این کشور می گویند چند شرکت علاقه مند به کشف منابع متعارف نفت و گاز در ترکیه هستند.

مصرف رو به رشد گاز ترکیه و موقعیت جغرافیایی آن نشان می دهد که این کشور موقعیت خوبی برای عرضه انرژی به بازارهای بین المللی دارد.

تانر ییلدیز، وزیر انرژی ترکیه گفت: علاقه مند به استفاده از فناوری تولید گازهای رسی هستیم و باید از ذخایر شیل گس استفاده اقتصادی کنیم.

وی افزود: در آینده ای نزدیک تولید شیل گس یکی از اولویت های ترکیه خواهد بود.

شرکت انگلیسی-هلندی شل در حال حفاری برای تولید شیل گس در منطقه ای اطراف شهر جنوب شرقی دیاربکر است و شرکت کانادایی ترنس آتلانتیک پترولیوم نیز در این منطقه فعالیت دارد.

به گفته یک مقام ارشد وزارت انرژی ترکیه که خواست نامش فاش نشود، شرکت های انگلیسی، آمریکایی و کانادایی علاقه مند به تولید شیل گس در ترکیه هستند.

وی افزود: این شرکت ها در مذاکره مستقیم با شرکت های ترک برای در اختیار گرفتن مجوزهای تولید شیل گس و همکاری با آنها هستند.

این مقام ارشد اظهار کرد: این شرکت های خارجی همچنین در حال مذاکره با شرکت های دولتی ترک درباره اعلام پیش بینی های مربوط به محل های وجود ذخایر شیل گس در ترکیه هستند.

به گفته مقام های آگاه، پیش بینی می شود حداقل یک شرکت خارجی امسال یک توافقنامه کشف شیل گس با ترکیه امضا کند.

یک مقام آگاه ترک گفت: آمار ارائه شده از سوی برخی موسسه های بین المللی نشان می دهد که کل ذخایر گاز ترکیه می تواند ٢٠ تریلیون مترمکعب باشد.

یک کارشناس دیگر صنعتی گفت: ذخایر اثبات شده گازی ترکیه تاکنون در سطح فقط ٦ تا ٧ میلیارد مترمکعب باقی مانده است.

اندی برآون، مدیر بین المللی بخش بالادستی شرکت شل گفت: در حال حاضر اعلام پیش بینی ها درباره ذخایر شیل گس ترکیه امکان پذیر نیست.

وی افزود: شرکت شل فعالیت های حفاری شیل گس در ترکیه را تا پایان سال جاری میلادی تکمیل می کند.

این مقام ارشد یادآور شد: ارزیابی های خود درباره حجم ذخایر شیل گس ترکیه را تنها پس از تکمیل حفر نخستین چاه می توانیم ارائه دهیم.

ترکیه علاقه مند است که صورت حساب های انرژی خود را که سال گذشته ٦٠ میلیارد دلار بود، کاهش دهد، به همین منظور به دنبال اتخاذ استراتژی برای توسعه منابع داخلی از جمله زعال سنگ، انرژی باد و خورشید است.

یک مقام ارشد شرکت ملی نفت ترکیه (تی پی ای او) گفت: مصرف سالانه ٤٧ میلیارد مترمکعب گاز ترکیه و سازگای با ترانزیت دریایی و نزدیکی به بازارهای بین المللی به طور حتم تولید شیل گس در ترکیه را جذاب می کند.[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”