وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Furious Poster
Furious Poster
پست: 323
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 بهمن 1385, 1:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 874 بار
سپاس‌های دریافتی: 1751 بار

وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط pasha85 »

پراید هر کیلو 19 هزار و 800 تومان/ پیچ گوشتی کیلویی 54 هزار تومان تهران - عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو گفت: طبق محاسبه انجام شده، قیمت پراید کیلویی 19 هزار و 800 تومان تمام می شود، در حالی که قیمت پیچ گوشتی کیلویی 54 هزار تومان است.

تصویر به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ˈرضا رضاییˈ روز یکشنبه در نشستی خبری با اشاره به اینکه، اعضای شورای رقابت از ما خواسته اند تا قیمت خودروها را به صورت کیلویی محاسبه و به آنان اعلام کنیم، افزود: چنین نحوه محاسبه ای صحیح نبوده و مبنای کارشناسی ندارد.

وی با انتقاد از عملکرد مدیران خودروسازی بزرگ کشور، گفت: مدیران عامل شرکت های خودروساز به میز خود چسبیده اند و هر موضوعی که به آنها تحمیل شود، را قبول می کنند.

رضایی تصریح کرد: بالغ بر 200 برگ اسناد و مدارک در اختیار شورای رقابت قرار داده ایم تا در مورد تعیین روش قیمت گذاری خودرو درست تصمیم گیری کنند.

وی با اشاره به اشتغال بالغ بر یک میلیون نفر در بخش قطعه و خودروسازی کشور عنوان کرد: اگر قیمت خودروها 30 درصد کاهش پیدا کند، قطعه سازان و خودروسازان در ادامه کار خود با مشکل مواجه خواهند شد.** خوردن پسته کیلویی70 هزار تومانی در پراید کیلویی 18 هزار تومانی

ˈایرج یزدان بخشˈ نایب رئیس انجمن قطعه سازان نیز با انتقاد از اظهار نظر و اصرار برخی اعضای شورای رقابت برای کاهش قیمت خودرو، گفت: از آنجا که فشار ناشی از کاهش قیمت خودرو به قطعه سازان منتقل می شود، اگر کاهش 30 درصدی قیمت خودرو لحاظ شود، قطعه سازان نمی توانند به تولید خود ادامه دهند، زیرا قیمت ها بیش از این، قابل کاهش نیستند.

وی با اشاره به برخی کنایه ها در مورد فروش کیلویی خودرو، گفت: این بحث در کشور به یک شوخی تبدیل شده است، به طوری که بعضی می گویند در پراید کیلویی 18 هزار تومانی، پسته کیلویی 70 هزار تومانی می خوریم!** قیمت پراید باید سه برابر می شد

مولایی یکی از اعضای انجمن قطعه سازان نیز با بیان اینکه، در سال 90 قیمت پراید 10 میلیون تومان بود، گفت: در آن زمان قیمت مواد اولیه تولید این خودرو حدود سه میلیون تومان بود که با در نظر گرفتن افزایش سه برابری نرخ ارز، حال باید قیمت مواد اولیه به 9 میلیون تومان برسد و به این ترتیب قیمت پراید باید حدود 17 میلیون تومان محاسبه شود.

وی با اشاره به اینکه، چرا اعضای شورای رقابت پیش از برگزاری جلسه کارشناسی، از کاهش 30 درصدی قیمت خودرو صحبت می کنند، افزود: این نشان می دهد که جلسات این شورا دستوری است و قرار نیست در مورد قیمت خودروها کار کارشناسی انجام شود.


در جواب بگیم قیمت حلب چند است
قیمت واقعی پراید توی عراق سوریه به دلار 3000 تومنی چند در میاد که تو ایران اینقدره تصویر
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط Present »

آقا این دو تا شرکت خودرو سازی رو ببندید به جاش یک مرتبه 10 یا 20 میلیلارد دلار خرج کنید و یک غول ماشین سازی قرارداد ساخت ماشین در کشور رو ببندید ،نه!! مونتاژ که هم جواناتون بیکار نشدند و هم جون ملتتون رو نجات بدید ! اونوقت اگر خودروی خوبی تولید کنید ببینید کسی می ره ماشین خارجی بخره و بعد ببینید که خیلی راحت می تونید صادر هم کنید .
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 227
تاریخ عضویت: جمعه 23 بهمن 1388, 12:28 am
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 938 بار

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط vahid_kh »

هر چه زودتر بساط این دوتا شرکت مفت خور جمع بشه به نفع جان و مال مردم.!!!!!!!!!
از خاك بر امديم و خاك بر سرمان شد.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 آبان 1386, 3:56 pm
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط big-man »

Present, اگه این دو شرکت نبودند الان جمعیت ایران بالغ بر 140 میلیون نفر بود....حالا اونوقت غذا و لباس و امکانت رفاهی 140 میلیون نفر رو چچجوری تامین میکردند....به 140 میلیون نفر چطوری یارانه میدادند؟؟


اگه منصف باشیم میبینیم تاثیر خودروهای ایرانخودرو و سایپا از خیلی از راههای پیشگیری از بارداری بیشتره!!
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط tellboy2000 »

((واقعا" بايد معلوم شود چه كساني هستند كه بخاطر سود و منفعت مالي حاضرند يك ملتي را قتل عام كنند ...))
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 320
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 10 اسفند 1389, 3:44 pm
سپاس‌های ارسالی: 694 بار
سپاس‌های دریافتی: 1535 بار

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط SHAHABESAGEB »

قیمت های جدید رو که امشب اعلام کردن کسی شنید؟
تصویر
حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)
  صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا  
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 23 شهریور 1391, 12:57 pm
سپاس‌های ارسالی: 2412 بار
سپاس‌های دریافتی: 1563 بار

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط onbekende »

سلام

قیمت انواع خودرو - خبرگزاری فارس :

[External Link Removed for Guests]

فکر کنم این قیمت هایی که اینجا هستن جدیدن.
Furious Poster
Furious Poster
پست: 323
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 بهمن 1385, 1:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 874 بار
سپاس‌های دریافتی: 1751 بار

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط pasha85 »

onbekende نوشته شده:سلام

قیمت انواع خودرو - خبرگزاری فارس :

[External Link Removed for Guests]

فکر کنم این قیمت هایی که اینجا هستن جدیدن.


ضو شورای رقابت از تصویب دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در جلسه عصر امروز این شورا خبر داد و گفت: امشب قیمت‌های جدید ابلاغ می شود و از فردا این قیمت‌ها برای خودروسازان لازم‌الاجرا خواهد بود.

تصویر

به گزارش [External Link Removed for Guests]، براساس قیمت گذاری شورای رقابت نرخ رسمی سمند ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ با ارزش ۱۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، تیبا ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و پراید ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، براساس قیمت گذاری شورای رقابت نرخ رسمی سمند ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ با ارزش ۱۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، تیبا ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و پراید ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تعیین شد.

محمد علی مددی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز شورای رقابت به خبرنگار تسنیم گفت: نرخ جدید خودرو برای خودروسازان با لحاظ ارز مبادله‌ای و برای فروشندگان در بازار آزاد با لحاظ ارز آزاد محاسبه شد.

وی افزود: قیمت پراید در دستور العمل شورای رقابت با لحاظ ارز مبادله‌ای ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و ارز ازاد ۱۴ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گفته مددی‌، سمند با ارز مبادله‌ای ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ارز آزاد ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ نیز با ارز مبادله‌ای به قیمت ۱۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و ارز آزاد ۲۰ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان و همچنین تیبا با ارز مبادله‌ای به ارزش ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ارز آزاد ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است.

این عضو شورای رقابت درباره نرخ سایر خودروها در دستورالعمل امروز شورا، گفت: در این جلسه فقط نرخ ۴ خودرو نهایی شد؛ پیش از این شاخص تورم بخشی ۴ خودرو از سوی شورای رقابت تعیین شده بود که امروز این شاخص‌ها را در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو ملاک قرار دادیم.

وی ادامه داد: براساس دستورالعمل شورای رقابت فرمول تعیین قیمت تمام خودروها به این گونه خواهد بود که قیمت هر خودرو برابر با قیمت همان خودرو در یکک سال قبل به اضافه قیمت خودرو در سال پایه (۹۰) ضرب در میانگین وزنی با نرخ تورم به اضافه یک دوم شاخص کیفیت.
براساس این گزارش نادر قاضی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم از تصویب دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در جلسه عصر امروز این شورا خبر داد و گفت: امشب قیمت‌های جدید ابلاغ می شود و از فردا این قیمت‌ها برای خودروسازان لازم‌الاجرا خواهد بود.
وی با بیان اینکه نرخ تورم بانک مرکزی و قیمت پایه سال ۹۰ مبنای تعیین دستورالعمل قیمت جدید خودرو است، افزود: درصد کاهش قیمت‌ خودورهای تولید داخل بسته به نوع خودرو متفاوت است.

این عضو شورای رقابت تأکید کرد: از فردا قیمت خودرو ارزان می‌شود که براساس این قیمت‌گذاری خودرو نرخ پراید برای خودروسازان ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تعیین شد.


ولی فکر نکنم اینقیمت ثابت بشه
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 23 شهریور 1391, 12:57 pm
سپاس‌های ارسالی: 2412 بار
سپاس‌های دریافتی: 1563 بار

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط onbekende »

سلام

قیمت های بالا به شدت تکذیب شدن !

منبع:برنامه پایش : رئیس شورای رقابت
آخرین ويرايش توسط 1 on onbekende, ويرايش شده در 0.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 463
تاریخ عضویت: دوشنبه 18 تیر 1386, 9:45 pm
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3380 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط hermes_PERSIAN »

اگر پراید رو کیلویی نسنجند پس با کدوم معیار بسنجن؟ با تکنولوژی؟ با طراحی جدیدش؟ با موتور به روزش؟ به نظر من معیاری که ارائه کرده اند کاملا درست است و غیر از کیلویی سنجیدن این ماشین راه دیگری برای تعیین ارزش واقعی آن نیست. البته اگر لطف کنند حداقل شرکتهای خودروسازی جان مردم رو هم کیلویی نسنجند بهتر است.
دوستانی که از این شرکتهای بزرگ وطنی ایراد گرفتند دقت کنند همانطور که دوستمان گفتند باعث کنترل جمعیت شده اند، باعث تولید ارزش افزوده از آهن قراضه شده اند، موجب اکشن تر شدن رانندگی شده اند، بسیاری از مکانیکی ها اگر این ماشینها خوب تولید می شدند تعطیل شده بودند، باعث تولید زیاد قطعه شدند (شما ناچارید مدام قطعه بخرید اگرچه عمر آنها خیلی کمتر از مقداری است که باید باشد) خوب همین نکته موجب درگیر شدن کارخانجات تولیدی شده است. لطفا نیمه پر لیوان را ببینید. :shock:
پارسال من تصادف کردم با یکی از ماشینهای خوب تولید داخل اونم به خاطر عیب ترمزش که از روز اول به نمایندگی اطلاع دادم و بعدا تمامی نمایندگیهای ایران خودرو از وجود این عیب در خودرو اطلاع داشتند ولی بعد از تصادف هیچکسی تقبل نکرد. نتیجه اینکه بنده 2 ماه در بیمارستان بستری بودم (10 روز تو کما!!!!) و 2 ماه تو خونه بستری بودم و 6 ماه است که درگیر معالجه ام. واقعا میدونید با این کار کارخانجات چقدر برای بیمارستان ها، پزشکان و سایر مشاغل کار ایجاد شده است :?
من به اون بزرگواری که شیوه قیمت گذاری خودرو رو براساس وزن اون تعیین کرده ابداع این شیوه را تبریک میگم :( :( در ضمن اگر صندوق عقب ماشینها رو با سرب پر کنند حتی میشه پراید رو به قیمت لامبورگینی هم فروخت :-O خواهشا اگر کسی با قیمت گذاران سایپا ارتباط داره این مسئله رو بهشان اطلاع بده
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
New Member
پست: 14
تاریخ عضویت: شنبه 3 آذر 1386, 1:10 am
سپاس‌های ارسالی: 51 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط knopix »

متاسفانه این خود ما مردم هستیم که باعث این همه بلا واسه خودمون میشیم،از قدیم گفتن از ماست که برماست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 463
تاریخ عضویت: دوشنبه 18 تیر 1386, 9:45 pm
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3380 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

Re: وقتی پراید رو کیلویی میسنجن

پست توسط hermes_PERSIAN »

pasha85 نوشته شده:
وی با اشاره به برخی کنایه ها در مورد فروش کیلویی خودرو، گفت: این بحث در کشور به یک شوخی تبدیل شده است، به طوری که بعضی می گویند در پراید کیلویی 18 هزار تومانی، پسته کیلویی 70 هزار تومانی می خوریم!


دوستان من تا حالا نشنیدم که کسی پراید رو وزنی بصورت شوخی گفته باشد (چون نمی ارزه) و مردم ایران بسیار کارشناسی تر از این متخصص امور خودرو تصویرقضاوت می کنند، اگر کسی در زمینه این شوخی اطلاعی داره بگه (فوقش آهن کیلویی 2000 تومن) اونم نه آهن قراضه. به هر حال کسی تا حالا این شوخی رو شنیده؟؟تصویر
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”