ژاپنی‌ها پرسرعت‌ترین شبکه اینترنت خانگی جهان را عرضه کردند:

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 تیر 1391, 2:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

ژاپنی‌ها پرسرعت‌ترین شبکه اینترنت خانگی جهان را عرضه کردند:

پست توسط jhan2010 »

[FONT=tahoma,geneva,sans-serif]ا حمایت سونی در ژاپن، ارائه اینترنت با سرعت دو برابر فیبر گوگل آغاز شد

وبلاگینا به نقل از pcworld نوشت: یک شرکت ارائه دهنده اینترنت با حمایت سونی در ژاپن یک سرویس اینترنت با سرعت ۲ گیگابیت راه‌اندازی کرده است.
شنیده‌ها حاکی از این است که این سریع‌ترین اینترنت جهان است. So-net Entertainment یکشنبه ارائه سرویس اینترنت برمبنای فیبر خود با نام Nuro را به خانه‌ها، آپارتمان‌ها و مشاغل کوچک در توکیو و شش اداره در اطراف این شهر آغاز کرده است. هزینه Nuro در قراردادی دوساله ماهیانه ۴۹۸۰ ین (معادل ۵۱ دلار) بوده و لازم است کاربران ۵۲۵۰۰ ین هم جهت نصب و راه‌اندازی بپردازند که این مبلغ درحال حاضر برای کسانی که آنلاین سرویس را خریداری می‌کنند رایگان است. سرعت آپلود هم ۱ گیگابیت بر ثانیه است.

این شرکت گفته است که سرویسش شامل یک ONU (قطعه شبکه‌های نوری) است که برای سرعت‌های بالا طراحی شده است. دستگاه‌های ONU عموما در خانه‌ها و ادارات جهت تبدیل فیبر به اینترنت پهنای‌باندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربران خانگی احتمالا نتوانند سرعت اینترنت را ۲ گیگابیتی ببینند چرا که این سرعت از ظرفیت اغلب قطعات سخت‌افزاری شبکه مصرف‌کنندگان بیشتر است.
دولت ژاپن باقدرت از ارائه ارتباطات فیبری به منازل حمایت کرده و این کشور هم‌اکنون در این زمینه از پیشگامان جهان به شمار می‌رود. بر اساس اطلاعات سازمان منطقه‌ای FTTH حدود ۲۵ درصد از منازل ژاپن درحال حاضر به شبکه فیبری متصلند و ژاپن با این آمار مقام دوم جهان را در زمینه ارتباطات فیبری دارد.

اکثر جمعیت ژاپن در توکیو و سایر شهرها در آپارتمان‌هایی با ساختار بسیار متراکم زندگی می‌کنند و همین موضوع ارائه سرویس فیبری را ساده‌تر می‌کند. سرویس‌های فیبری با سرعت ۱ گیگابیت بر ثانیه درحال حاضر رایج هستند و شرکت‌ها برای جذب کاربران قیمت‌ها را می‌شکنند و هزاران دلار تخفیف روی سرویس‌هایشان در نظر می‌گیرند. همانند سایر کشورها اجرای این سرویس در مناطق روستایی کم‌جمعیت بسیار کمتر است.

So-net گفته است که این شرکت از استاندارد GPON یا شبکه‌های نوری منفعل گیگابیتی، که سرعتی بیش از ۲.۴۸۸ گیگابیت را پشتیبانی می‌کنند، استفاده می‌کند. 

[FONT=tahoma,geneva,sans-serif]
منبع: [External Link Removed for Guests] 
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 227
تاریخ عضویت: جمعه 23 بهمن 1388, 12:28 am
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 938 بار

Re: ژاپنی‌ها پرسرعت‌ترین شبکه اینترنت خانگی جهان را عرضه کرد

پست توسط vahid_kh »

خدایا میشه ما هم یه همچین روزی را ببینیم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 8->
از خاك بر امديم و خاك بر سرمان شد.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”