اگر ماشین دارین این مطالب میلیونها تومن به جیبتان می ریزد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4474 بار
سپاس‌های دریافتی: 8588 بار

Re: اگر ماشین دارین این مطالب میلیونها تومن به جیبتان می ریزد

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

masoud259 نوشته شده: دوشنبه 7 آبان 1397, 1:55 pm سلام

من یک پراید صندوقدار مدل 85 دارم
تازه خریدم و کمک فنر جلو و فنر و جلوبندی رو کلا تعمیر اساسی کردم ولی هنوز سرو صدا داره ماشین
یکی یکی دارم دنبالش میگردم و رفع میکنم
الان رسیدم به رادیاتور اصلی و رادیاتور کولر
رادیاتور کولر به هیج جا وصل نیست و اون مخزن کولر هم که به اون وصله کلا روی هواست و ایجاد سروصدا میکنه
رادیاتور اصلی هم فقط از بالا مهار میشه؟
مهار هست ولی بازی میکنه
راهنمایی کنید چجور برطرفش کنم
اگر با عکس توضیح بدهید که عالیه

ممنونم پیشاپیش

سلام
اگر قطعه ای بر اثر لق بودنش در جاش صدا تولید میکنه پس استفاده از تیوبِ پنجر بهترین ضربه گیر هست برای صداگیری
باید تیوب قرار بگیره در همونجایی که برخوردش با بدنه و یا با یک قطعه ی دیگه صدا تولید میکنه
تیوب رو میشه برید و با چسب رازی چسباند به بدنه و یا اون قطعه و یا زبر اون قطعه قرار داد و پیچهاش رو بست

ظاهراً رادیاتور پراید هم مثل ماتیز فقط بالاش 2 تا پیچ داره و پایینش فقط قفل شده توی جاش
در ماتیز , پایین رادیاتور رو جا میزنند بعدش پیچهای بالاش رو میبندند
بالا و پایینش هم لاستیکهای ضربه گیر داره
همون لاستیکهای ضربه گیر رو میشه با تیوب پنجر درست کرد با بریدنش و چسباندنشون به همدیگه با چسب رازی یا patex
همچنین میشه باهاش واشرهای نازک یا ضخیم ضربه گیر درست کرد
لاستیک تیوب بسیار باکیفیت هست و ضربه و گرما و فشار رو بسیار خوب تحمل میکنه
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط masoud259 »

متشکرم
سوال بعدی هم بی زحمت پاسخ بدید
ماشین رو ک خریدم فنر هاشو بریده بودن و خوابیده بود ماشین من چون کمک فنر نو خریدم و جلوبندی هم تعمیر کردم جلوبندی ساز گفت فنر هات کوتاه هست و کمک رو اذیت میکنه منم از قبل کوتاه خوشم نمیومد و زیرش هم می گرفت ض
مشکل اینجا بود ک میگفت فنر های ک تو بازار هست ی کم بلنده
میکف تاسال 92 حدودا فنر جلو پراید بلند بود بعد از اون خود سایپا دیگه فنر های کوتاه تر گذاشت رو پراید اما تو بازار فنر های کوتاه فابریکی ک الان رو پراید های نو هست موجود نیست
خلاصه ما دو جفت فنر کره ای پیدا کردیم و انداختیم زیرش
جلوش خوبه اما میخوام بدونم اندازه استاندارد ارتفاع پراید چقدره ؟ مثلا گلگیر جلو از زمین چقدر باید فاصله داشته باشه؟
مورد بعدی این که ماشین رو آوردم بالا گیج شده متاسفانه
مثلا رو 90 اگه بخوای تغییر لاین بدی اگه راننده ناشی باشه قطعا منحرف میشه این مشکل مربوط به کجاست؟
کمک و فنر و جلوبندی و... همه تعویض شدن
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

masoud259 نوشته شده: سه‌شنبه 8 آبان 1397, 9:01 am متشکرم
سوال بعدی هم بی زحمت پاسخ بدید
ماشین رو که خریدم فنر هاشو بریده بودن و خوابیده بود ماشین من چون کمک فنر نو خریدم و جلوبندی هم تعمیر کردم جلوبندی ساز گفت فنر هات کوتاه هست و کمک رو اذیت میکنه منم از قبل کوتاه خوشم نمیومد و زیرش هم می گرفت ض
مشکل اینجا بود که میگفت فنر های که تو بازار هست ی کم بلنده
میکف تاسال 92 حدودا فنر جلو پراید بلند بود بعد از اون خود سایپا دیگه فنر های کوتاه تر گذاشت رو پراید اما تو بازار فنر های کوتاه فابریکی ک الان رو پراید های نو هست موجود نیست
خلاصه ما دو جفت فنر کره ای پیدا کردیم و انداختیم زیرش
جلوش خوبه اما میخوام بدونم اندازه استاندارد ارتفاع پراید چقدره ؟ مثلا گلگیر جلو از زمین چقدر باید فاصله داشته باشه؟
مورد بعدی این که ماشین رو آوردم بالا گیج شده متاسفانه
مثلا رو 90 اگه بخوای تغییر لاین بدی اگه راننده ناشی باشه قطعا منحرف میشه این مشکل مربوط به کجاست؟
کمک و فنر و جلوبندی و... همه تعویض شدن

سلام علیکم
این موضوع به عیب یابی مربوط میشه
در تاپیک عیب یابی پاسخ میدم إن شاء الله در حد اطلاعاتم
topic-t2291-132.html
.

ضمناً بهتره در اینترنت, فارسی رو پاس بداریم و درست بنویسیم
در پیامکها برای صرفه جویی در پول , کلمات رو اختصاری مینویسند
مثلاً به جای که مینویسند ک
و یا ب به جای به
ی به جای یک یا یه
اما در نت لزومی نداره غلط نوشتن رو رواج بدیم کلمات رو غلط بنویسیم
این غلط نوشتنها کم کم رایج میشه
مثل لیلی و مجنون که درستش لیلا (لیلی) بوده اما معلوم نیست چه کسی باعث شده همه ی مردم لیلا رو لیلی بخونند

لیلی هم مثل مرتضی و مصطفی و مجتبی با الفِ مقصوره (ی) نوشته میشه اما خونده میشه الف پس لیلی خوانده میشه لیلا . پس لیلا و مجنون درسته
.
در فارسی اسم لیلی رو لیلا مینویسند !!!! اما مصطفی و مجتبی ومرتضی رو درست مینویسند

با تشکر از شما

توصیه‌های مهم امنیتی

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط رامین پاکیزه »

با سلام
آقا ما که وقت گذاشتیم و ثبت نام کردیم و بالاخره وارد شدیم ولی نه تونستیم عکسی ببینیم نه ......
یه عکس گذاشتن اینقدر زحمت داره که مردم رو مجبور به ثبت نام میکنید و آخرش هم هیچی
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

رامین پاکیزه نوشته شده: چهارشنبه 7 آذر 1397, 3:25 pm با سلام
آقا ما که وقت گذاشتیم و ثبت نام کردیم و بالاخره وارد شدیم ولی نه تونستیم عکسی ببینیم نه ......
یه عکس گذاشتن اینقدر زحمت داره که مردم رو مجبور به ثبت نام میکنید و آخرش هم هیچی
سلام و خوش آمد به شما
بله , حق با شماست .
لینکهای بعضی از عکسها دیگه لغو شده چون سالها از نوشتنشون میگذره . بعضی از عکسها رو هم باید با فیلترشکن ببینیدشون
.
اگر مطلبی هست که لازمه عکسهاش رو ببینین , از مطلبش یک کپی درج کنین در همین تاپیک تا بنده عکسهاش رو دوباره درج کنم
ممنونیم از حضور شما و توجهتون

توصیه‌های مهم امنیتی

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

با سلام خدمت همگی
.
یادتون باشه اگر ماشینتون دوگانه سوز هست باید وقتی روی گاز هست پمپِ بنزین خاموش باشه
.

اگر اینطور نیست باید خودتون برای پمپ بنزین یک سوییچ نصب کنین زیر داشبورد سمت دربِ راننده تا وقتی ماشین روی گاز هست پمپ بنزین رو خاموش کنین .
بهتره یک ال ای دی قرمز کوچک هم روی داشبورد براش نصب کنین تا وقتی پمپ روشنه چراغ هم روشن باشه . اینجوری یادتون نمیره خاموشش کنین . نصب این سوییچ و ال ای دی کار ساده ای هست . کافیه سیم مثبتی که برق میده به پمپ رو قطع کنین و وصل کنین به سوییچ و از سوییچ وصل کنین به سیمی که میره برای پمپ . معمولاً این سیم از زیر داشبورد , سمت راننده رد میشه . از همون سیمی که میره برای پمپ به ال ای دی هم برق بدین و پایه ی منفی ال ای دی هم وصل میشه به بدنه . به همین سادگی
.
سوال: چرا باید پمپ بنزین خاموش باشه روی گاز ؟
جواب :

پمپ بنزین داخل باک و در بنزین غوطه ور هست و با بنزین خنک میشه .
بیشتر مردم هم عادت دارند باک رو خالی نگه میدارند و از گاز استفاده میکنند
.
پمپها هم کیفیتش پایینه چون عمداً بنجل ساخته شده تا هم هزینه ی ساختش پایین بیاد و هم اینکه داغ شدن رو نتونه تحمل کنه و بسوزه یا نیمسوز بشه و فروشش بره بالا
پس یا باید باک ماشین همیشه بنزینش بیشتر از ربع باشه و یا پمپ بنزین خاموش باشه روی گاز

.

مسئولیتِ درست انجام دادنِ کارها و رعایتِ همی ی نکات ایمنی و هر گونه خسارتِ جانی و مالی بر عهده ی خوانندگانِ این مطلب هست
===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های زندگی .
topic-t106890-96.html

توصیه‌های مهم امنیتی

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1740 بار
سپاس‌های دریافتی: 835 بار

پست توسط ho3ein2000 »

با سلام
در مورد انتخاب لامپ مناسب برای چراغ های جلو تو این چند ماهه چند مدل تست کردم که هزینش با توجه به تورم خیلی زیاد شد بنا بر این تصمیم گرفتم برای جلوگیری از وقوع حوادث مالی برای دوستان عزیزم یه شرح حالی ارایه کنم خدمت دوستان
فیلیپس به ظاهر اصلی ساخت هلند قیمت جفتی 80 (مدل پایه h7 میباشد)
نور دهی نسبتا خوب در شرایط عادی در شرایط بارانی افتضاح
یه سری عقاب اصل ساخت کره که همه جا فت و فراوون هست تست کردم نور تو حالت عادی بسیار عالی
تو حالت بارندگی قابل قبول بود یه ایراد دارند که عمر مفیدشون زود تموم میشه و قبل از اینکه بسوزن نورشون کم میشه بمرور زمان قیمت معقول جفتی32
رفتم سمت ساخت آلمان از نوع اصل اسرام(از همین جا ادای احترام میکنم به تمام انسان های با شرافت که کارشون رو به نحو احسنت انجام میدن) نایت بریکر با جعبه سفید و نارنجی اصل
نور تقریبا دو برابر (شاید هم کمتر از دو برابر عقاب)کارایی تو باران معمولی بود(چندان تعریفی نبود نسبت به قیمت)
قیمت 180 تومن
دوباره رفتم سراغ اسرام با مارک آل سیزن 55 وات
نورشون تو حالت عادی کمتر از عقاب هست در حالت بارندگی بهترین دید رو داره قیمت جفتی 80
تمام قیمت های بالا واسه جفت هست
خودرو من مه شکن نداره405 هست به نظر من از این al sea son باید تو مه شکن استفاده کنم
از نایت بریکر کبیر هم برای نور پایین و بالا 
دوستان اگر تجربه ای از مارک های دیگه داشتید حتما با دوستان در میان بگذارید
با تشکر
خدا یاور بنده اش هست~ تا وقتی که بنده یاور برادرش باشه
New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار

پست توسط ع احمدی »

سلام به همگی . من پراید مدل 88 انژکتوری دارم . چند وقته موتور بعد از گرم شدن در دور آرام : دور موتور نوسان شدید بین 600 تا 1200 را دارد . تعمیرگاه بردم :شمع تعویض شد ، شستشوی انژکتور انجام شد ، استپر تعویض شد ، مپ سنسور تعویض شد ، دریچه گاز با سنسور کامل تعویض شد ، اشکال رفع نشد . تعمیرگاه بعدی با دستگاه تستر ECU رو برنامه داد . نشد . دوستان اگر کسی می تونه کمک کنه . (بعد از تعمیر اول حالا  وقتی موتور سرده بعد از استارت زدن ، دور موتور روی 400 میاد اگر گاز ندم ماشین خاموش میشه ) .سپاسگزارم .
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

ع احمدی نوشته شده: یک‌شنبه 25 آذر 1397, 10:59 am سلام به همگی .
من پراید مدل 88 انژکتوری دارم .
چند وقته موتور بعد از گرم شدن در دور آرام , دور موتور نوسان شدید بین 600 تا 1200 را دارد .

تعمیرگاه بردم ,شمع تعویض شد ، شستشوی انژکتور انجام شد ، استپر تعویض شد ، مپ سنسور تعویض شد ، دریچه گاز با سنسور کامل تعویض شد ، اشکال رفع نشد .

تعمیرگاه بعدی با دستگاه تستر ECU رو برنامه داد . نشد .

دوستان اگر کسی می تونه کمک کنه . (بعد از تعمیر اول حالا  وقتی موتور سرده بعد از استارت زدن ، دور موتور روی 400 میاد اگر گاز ندم ماشین خاموش میشه ) .سپاسگزارم .
سلام
.
تعویض قطعه از روی حدس و گمان اشتباهه و فقط پول میریزید به جیب مکانیک و قطعه ساز و قطعه فروش
.
این مشکل ربطی به شمع و انزکتور و مپ نداره
.
ساده ترین کار اینه که کمی پیچ سلو رو ببندسن تا دریچه ی هوا اندکی بیشتر باز بشه و دور نوتور برسه به 900

.
شاید استِپِر ریست میخواد . قبلاً بارها توضیح داده شده که چطوری ریست میشه
.
ماشین یکی از دوستان اینطوری بود , بالاخره با تعویض برنامه ecu درست شد
ولی همیشه علتش برنامه ی ecu نیست
.
سنسور دور موتور هم اگر معیوب باشه پیام اشتباه میده به ecu و دور موتور کم یا زیاد میشه
.
قاچاقی نفس کشیدنِ موتور در دور آرام هم باعث بالا رفتن دور موتور میشه مثل شکستگی منیفولد هوا

توصیه‌های مهم امنیتی

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 118 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

پست توسط مهاجر تنها »

ع احمدی نوشته شده: یک‌شنبه 25 آذر 1397, 10:59 am سلام به همگی . من پراید مدل 88 انژکتوری دارم . چند وقته موتور بعد از گرم شدن در دور آرام : دور موتور نوسان شدید بین 600 تا 1200 را دارد . تعمیرگاه بردم :شمع تعویض شد ، شستشوی انژکتور انجام شد ، استپر تعویض شد ، مپ سنسور تعویض شد ، دریچه گاز با سنسور کامل تعویض شد ، اشکال رفع نشد . تعمیرگاه بعدی با دستگاه تستر ECU رو برنامه داد . نشد . دوستان اگر کسی می تونه کمک کنه . (بعد از تعمیر اول حالا  وقتی موتور سرده بعد از استارت زدن ، دور موتور روی 400 میاد اگر گاز ندم ماشین خاموش میشه ) .سپاسگزارم .
هوالحی
سلام دوستان

🎯خودرو بی دلیل گاز می خورد ویا دور موتور بالا می رود:🔰🔰🔰🔰🔰🔰

🔴استپرموتور.

🔵سنسور و موتوردریچه گاز(درصورت وجود.)

🔴مپ سنسور(سنسورفشارهوای ورودی).

🔵ایراد سیم،پدال و دریچه گاز.

🌟🌟🌟

🔴سیستم ورودی هوا و منیفولد(نشتی هوا از هوزینگ دریچه گاز).

🔵سنسور دورموتور.

🔴ای سی یو موتور (ایپرام یافلش برنامه ریزی شود.)

🔵انژکتورها وغیره.

🔴ممکن است در اثر شست وشوی موتور ویا بارندگی به بعضی از سنسوها مانند کیلومتر آب رسیده باشد وباعث کارکرد نامنظم وبهم ریختگی ای سی یو شود، معمولا با فلش رفع عیب می شود.

در بند گی خداوند کریم موفق باشید
Major
Major

پست توسط مهاجر تنها »

هوالعالم

سلام علیکم

. ⬇نشانه های خرابی استپر⬇

1⃣گاز خوردن بی مورد و نوسان دور موتور

2⃣دیر روشن شدن و گاز خوردن خودرو (مخصوصا هنگام صبح)

3⃣خاموش شدن بی مورد خودرو (مخصوصا در ترافیک)

4⃣خاموش شدن و یا گاز خوردن موتور(مخصوصا زمان عبور از سرعت گیر)

5⃣مصرف بالای سوخت

در سایه رافت الهی خوش باشید
Major
Major

پست توسط مهاجر تنها »

‌ هوالغنی

سلام علیکم
ای گفتار طولانیه اما ارزششو داره وقت بگذارید برای مطالعه اش

. ❓چگونه شمع‌ها را چک کنیم❓

🔖 اگر بخواهید اطلاعاتی که شمع می‌تواند در اختیار شما قرار می‌دهد را بخوانید، باید وضعیت و رنگ نوک آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار بدهید. اگر یاد بگیرید چگونه شمع را وارسی کنید و اطلاعات را از روی آن بخوانید، خواهید دانست عملکرد خودرو چگونه است، مشکلات بالقوه را تشخیص خواهید داد و به موقع اقدام خواهید کرد. از طرفی خواهید دانست برای داشتن عملکردی بهتر، چه موقع شمع‌ها را عوض کنید. رنگ قهوه‌ای روشن در نوک شمع نشان دهنده یک موتور سالم است که به خوبی کار می‌کند و هر رنگ دیگری نشانه‌ای است از این که در سیستم سوخت‌رسانی، احتراق یا خود موتور ایرادی وجود دارد.

✔️ نکته اول
🔖 روی عایق سرامیکی شمع، دنبال دوده سیاه و تیره بگردید. وجود این دوده‌ که کربن ته‌نشین شده است نشان می‌دهد که بنزین زیادی وارد سیلندر می‌شود و مقداری از آن نمی‌سوزد. در خودروهای کاربراتوری، آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که بنزین به طور کامل بسوزد و روی بدنه سرامیکی یا نوک شمع دوده‌ای باقی نماند.

✔️ نکته دوم
🔖 ببینید روی بدنه سرامیکی لک‌‌های سفید رنگ وجود دارند یا نه. وجود چنین لک‌های نشان دهنده روغن‌سوزی است. اگر آن‌ها را مشاهده کردید، سوپاپ‌ها، رینگ‌ها و سیلندر را وارسی کنید تا متوجه علت روغن‌سوزی بشوید.

✔️ نکته سوم
🔖 ببینید روی عایق سرامیکی تاول‌هایی به رنگ سفید یا قهوه‌ای روشن به چشم می‌خورند یا نه. این امر نشان می‌دهد که بنزین بسیار کم وارد سیلندر می‌شود. بار دیگر کاربراتور را تنظیم کنید و اگر مشکل برطرف نشد باید به دنبال یک نشتی در سیستم سوخت‌رسانی بگردید.

✔️ نکته چهارم
🔖 به دنبال نقطه‌هایی کوچک و سیاه روی نوک شمع‌ها بگردید که می‌تواند نشانه‌ای از احتراق ناقص باشد. اگر اوضاع وخیم باشد ممکن است عایق سرامیکی شمع ترک بخورد یا تکه تکه بشود. احتراق ناقص می‌تواند به سوپاپ‌ها و پیستون نیز آسیب برساند. اطمینان حاصل کنید شمعی که استفاده می‌کنید از نظر تحمل دما برای خودرو شما مناسب است و بنزینی که می‌زنید اکتان مناسبی دارد. بهتر است تسمه تایم را هم چک کنید تا به درستی تنظیم شده باشد.

✔️ نکته پنجم
🔖 شمع را در دوره‌های زمانی مشخص عوض کنید. شمع‌های کهنه را از روی الکترود آن‌ها می‌توان شناخت. الکترود این گونه شمع‌ها گرد هستند و یا به پایین خم می‌شوند. این امر موجب می‌شود خاموش بشود و یا هنگام استارت زدن با مشکل روبرو باشد، حتی شمع کهنه باعث می‌شود مصرف سوخت خودرو نیز بالا برود. اگر شمع کهنه عوض نشود، می‌تواند به سایر بخش‌های سیستم احتراق نیز آسیب برساند.

✔️ نکته ششم
🔖 ببیند شمع‌ها آب شده‌اند یا نه. شمع آب شده می‌تواند نتیجه به هم خوردن تنظیم تسمه تایم باشد. عوامل دیگری که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد عبارتند از: وجود مشکل در سوپاپ‌ها، کویل، فشار زیاد بر روی اتاقک احتراق و بنزین نامرغوب. از طرفی، ممکن است شمعی که انتخاب کرده‌اید تحمل دمای کمی دارد و برای موتور خودرو شما مناسب نیست.

✔️ نکته هفتم

🔖 چگونه شمع سالم را تشخیص بدهیم؟

💥یک شمع سالم هیچ رسوبی ندارد و نقاط آسیب‌دیده نیز روی آن به چشم نمی‌خورند. به رنگ شیارهای اطراف بدنه شمع توجه کنید تا متوجه بشوید تحمل گرمای شمع برای موتور شما مناسب است. هرگونه تغییر رنگ در شیارهای پایینی نشان دهنده آن است که تحمل گرمای شمع بیش از حد کم است، یعنی شمع گرما را به سرعت جذب می‌کند تا احتراق مناسبی صورت بگیرد. اگر تغییر رنگ در قسمتی صورت گرفته باشد که شیارها به بدنه فلزی متصل می‌شوند، نشان دهنده این است که آستانه تحمل گرما بیش از حد زیاد است. تغییر رنگ ممکن است در قسمت‌های برقی شمع نیز رخ بدهد که نشان دهنده ایراد در این قسمت‌ها است.

خدایا حفظمون کن
الهی امین
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”