**** سرطان ****

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 680
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 3 مهر 1386, 8:46 pm
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

Re: **** سرطان ****

پست توسط dr_mehdi57 »

بله محمد جان، سلولهای دفاعی بدن ما روزانه تعدادکثیری سلولهای بالقوه سرطانی رو از بین میبره اما به دلایل متعددی سلولهای سرطانی سیستم دفاعی بدن رو دور میزنن و بیماری در بدن منتشر میشه. یکیش ضعف سیستم ایمنی بدن مثل بیماری ایدز.

باید هر ثانیه هزار بار شکرگزار سلامت خودمون باشیم، حالا که سالم هستیم فکر میکنیم اگه یه روزی خدای ناکرده به سرطان دچار بشیم اجازه نمیدیم تا شیمی درمانی و پرتو درمانی بشیم و اجازه میدیم که بیماری هرچه زودتر مارو از پا دربیاره تا رنج و هزینه درمان به خودمون و خانواده مون تحمیل نشه؛ اما زندگی اونقدر ارزشمنده که وقتی آدم خودش یا اطرافیانش متوجه از دست رفتن قریب الوقوع اون میشن حاضرن به هر قیمتی شده حتی یک ثانیه از اون رو حفظ کنن. بیایید همه با هم برای شفای همه بیماران سرطانی و همه بیماریهای صعب العلاج دعا کنیم.

شاد و تندرست باشید :razz:
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...
 
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1045
تاریخ عضویت: شنبه 31 تیر 1385, 12:05 pm
محل اقامت: بزقوش?؟قافلانکوه
سپاس‌های ارسالی: 2945 بار
سپاس‌های دریافتی: 2310 بار

Re: **** سرطان ****

پست توسط achachi98 »

   سوختگی خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد. 


  سوختگی و اشعه ماورای بنفش به سادگی می تواند به پوست صدمه بزند. این صدمه می تواند موجب سرطان پوست شود. میزان کل تشعشع خورشید طی سال ها و در معرض خورشید قرار گرفتن به میزان زیادی که موجب آفتاب سوختگی می شود، می تواند باعث سرطان شود. بیشتر مردم تا سن 18 سالگی 80 درصد عمرشان را در معرض نور خورشید هستند. بنابراین به والدین توصیه می شود که از کودکان خود محافظت کنند. برنزه شدن ف واکنش پوست شما به پرتو فرابنفش است. در واقع برنزه شدن واکنش محافظتی برای جلوگیری از صدمه بیشتر پوست در مقابل نور خورشید است. از سویی این واکنش، پوست شما را از سرطان محافظت نمی کند. به خاطر داشته باشید که سرطان پوست خیلی کند رخ می دهد آفتاب سوختگی که در این هفته در شما ایجاد می شود ممکن است در 20 سال بعد یا بیشتر ، باعث ایجاد سرطان پوست شود. 
 وراثت   صورتی که سابقه سرطان پوست در خانواده شما وجود دارد ، شما احتمالا در معرض خطر بیشتری هستید. کسانی که پوست مرطوب دارند و از نژاد اروپای شمالی هستند، بیشتر مستعد سرطان پوست می باشند. 
 محیط   حال حاضر میزان پرتو فرابنفش در مقایسه با 50 تا 100 سال گذشته بیشتر است و علت آن کاهش لایه اوزون (سوراخ شدن لایه اوزون) در جو زمین می باشد. هرچه لایه اوزون کمتر باشد میزان رسیدن پرتو فرابنفش به زمین بیشتر می شود. سایر عوامل موثر عبارتند از : ارتفاع، عرض جغرافیایی و پوشش ابر. هرچه ارتفاع افزایش می یابد، پرتو فرابنفش قویتر می شود.در عرض جغرافیایی بالاتر، جو نازکتر نمی تواند پرتو فرابنفش را به اندازه ای که سطح دریا، تصفیه می شود، کاهش می دهد. در خط استوا تشعشع خورشید قوی تر است.   قطب جنوب ، شیلی، نیوزلند(زلاندنو) میزان پرتو فرابنفش بویژه در فصل بهار به علت سوراخ شدن لایه اوزون در نیمکره جنوبی خیلی بیشتر از میزان طبیعی است.عاملی که به طور واقعی پرتو فرابنفش را کاهش می دهد،پوشش ابر است. آب و هوای مرطوب با پوشش منظم ابر،ممکن است به میزان کمتر از 50 درصد دارای پرتو فرابنفش باشد. میزان واقعی پرتو تحت تاثیر چگالی ابرها است. اندازه گیری های لایه اوزون در خط استوا در سپتامبر1995 موجود می باشد.گزارش های سازمان ملل متحد،نشان می دهد که در سال جاری سرعت کاهش لایه اوزون بیشتر از انچه انتظار می رفت ،بوده است و منطقه ای به وسعت بیش از اروپا،به طور مشخصی میزان بیشتری از پرتو فرابنفش را دریافت کرده است. 

 چگونه می توان خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش داد؟ 
  سوختگی شدید می تواند خطر ابتلا به سرطان را به میزان50 درصد افزایش دهد. اثر پرتو فرابنفش بر پوست شما بستگی به شدت پرتو و طول مدت در معرض قرار گرفتن ان دارد. نحوه واکنش پوست شما به میزان پرتو تابیده شده به زمینه ژنتیکی تان بستگی دارد. از سویی اگر شما به ندرت دچار آفتاب سوختگی می شوید مناطق حساس مانند لب هایتان، بینی و کف دستهایتان را باید محافظت کنید. از طرف انجمن پوست شناسی در مورد سرطان پوست توصیه های زیر ارائه شده است که برای خطر سرطان پوست به کار ببندید. 
 **خود را در معرض تابش نور خورشید به ویژه در اواسط روز و بین ساعات 10 صبح و 3 بعد از ظهر کمتر قرار دهید. 
 **کرم های ضد آفتاب حداقل با  spf  15 یا بیشتر را در مناطقی از بدن که د رمعرض نور خورشید می باشد، به کار ببرید.   **از لباس هایی استفاده کنید که تمام بدن شما را بپوشاند و روی صورت شما سایه ایجاد کند. 
 **کرم های ضد آفتاب را هر دو ساعت یک بار حتی در روز های ابری به کار ببرید. پس از شنا کردن یا عرق کردن، کرم را مجددا استفاده کنید. 
 **از کودکان خود مراقبت کنید. از در معرض آفتاب قرار دادن آنها در نور خورشید به ویزه در زمانی که شدت دارد(بین ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر)خودداری کنید ف در ضمن کرم های ضد آفتاب در کودکان 6 ماهه و بالاتر استفاده کنید. از مصرف کرم های ضد آفتاب برای کودکان کمتر از 6 ماه جدا خودداری کنید. از در معرض قرار گرفتن کودک کمتر از 6 ماه در نور خورشید جدا خودداری کنید. 

 :روز نامه تن و روان  
 
[External Link Removed for Guests]

Atlantis اگر اومدی به من pm بده منتظرتمتصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22098 بار

Re: **** سرطان ****

پست توسط sinaset »

مسئول واحد پيوند مغز و استخوان بيمارستان امام خميني(ره) در گفت‌وگو با فارس:
50درصد مبتلايان به سرطان خون بهبود مي‌يابند

خبرگزاري فارس: مسئول پيوند بيمارستان امام خميني(ره) گفت: 10درصد مبتلايان به سرطان خون با شيمي‌درماني و 35 تا 40 درصد آنها به كمك پيوند مغر استخوان كاملاً بهبود مي‌يابند.

 تصویر   صفايي در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با بيان اينكه براي بسياري از سرطان‌ها روش‌هاي تشخيص زودرس كه بر اساس آن بتوان درمان‌هاي زودرس را انجام داد وجود ندارد اظهار داشت: سرطان خون هم مانند ديگر سرطان‌ها وقتي تشخيص داده مي‌شود كه فرد، بيمار شده است.
وي با بيان اينكه عامل اكتسابي براي ابتلا به سرطان خون شناخته نشده است، افزود: فقط در افرادي كه مبتلا به سندروم دان هستند، تابش اشعه روي بدن آنها به منظور درمان سرطان‌هاي ديگر صورت مي‌گيرد، در معرض انفجارهاي اتمي قرارگرفتن و تماس با مواد شيميايي مانند بنزن و رنگ‌هاي شيميايي به صورت مكرر و مواد راديواكتيو كنترل‌نشده ابتلا به سرطان خون بيشتر ديده مي‌شود.
صفايي تصريح كرد: درمان سرطان خون با 2 روش شيمي‌درماني و پيوند مغز استخوان صورت مي‌گيرد كه با توجه به نوع تشخيص، سن بيمار و فاكتورهاي پيش‌آگهي بيمار نوع درمان آن مشخص مي‌شود.
مسئول واحد پيوند مغز استخوان بيمارستان امام خميني(ره) خاطرنشان كرد: سال گذشته حدود 40 پيوند در اين مركز انجام شد.البته به دليل كمبود برخي تجهيزات نتوانستيم از تمام ظرفيت اين بخش استفاده كنيم.
انتهاي پيام/ش
منبع:خبرگزاری  
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7628 بار
تماس:

Re: **** سرطان ****

پست توسط HORLIKAN »

پنج دلیل واهی برای سرطان که تاکنون هیچ ریشه علمی برای آنها ارائه نشده در گراذشی معرفی شده اند...

گسترش سرطان موجب شده که بیشتر مردم با شنیدن این واژه دچار وحشت شوند و هر عامل ناشناخته ای را به سرطان ربط دهند. پنج دلیل واهی برای سرطان که تاکنون هیچ ریشه علمی برای آنها ارائه نشده در گراذشی معرفی شده اند.
تاکنون دلایل و نظریات زیادی که می‌توانند برای توسعه سرطان خطرناک باشند ارائه شده این در حالی است که بسیاری از این دلایل واهی بوده و بیش از آنکه صحت علمی آنها اثبات شده باشد صرفا موجب ترس می‌شوند. به همین منظور وبلاگ c r 4c k پنج نمونه از شاخص ترین دلایل واهی که می‌توانند منجر به بروز سرطان شوند معرفی کرده است.

تلفن‌های همراه
این دلیل واهی برای سرطان از سال 1993 آغاز شد. زمانی که یک شهروند آمریکایی به اطلاع یک شرکت تلفن رساند که تلفن همراه موجب شده همسرش به سرطان "نوع آنتن" مبتلا شود! از آن زمان دهها و دهها مطالعه علمی در این زمینه انجام شد اما هرگز ارتباط میان سرطان و تلفن همراه اثبات نشد.

شیرین کننده ها
این دلیل واهی از سال 1996 و پس از انتشار نتایج آزمایشاتی آغاز شد که خبر از افزایش موارد سرطان مغز بین 1975 تا 1992 در اثر استفاده از ماده شیرین کننده مصنوعی غیر ساکاریدی "اسپارتام" می داد. جالب است که بعدها موسسه ملی سرطان نشان داد که ماده "اسپارتام" تنها از سال 1981 وارد بازار شده است و بنابراین نمی توانسته سبب ایجاد سرطان در شش سال قبل از عرضه آن باشد!
به علاوه آزمایشاتی که بر روی موشهای آزمایشگاهی انجام شد نشان داد برای اینکه "اسپارتام" بتواند موجب بروز سرطان شود یک دوز از این ماده شیرین کننده برابر با دو هزار و 83 قوطی کوکاکولا در روز نیاز است!

فر مایکروویو
این دلیل واهی از پایان دهه 80 و زمانی که محققی به نام "هانس هرتل" به مدت دو ماه در یک اتاق هتل تنها سبزیجاتی را که در فر مایکروویو پخته شده بودند می‌خورد آغاز شد. پس از دو ماه، نتایج آزمایشات خون این محقق علائمی از سرطان را در فاز اولیه نشان داد. در این مورد به این نکات توجه داشته باشد: نتایج این آزمایشات هرگز در یک مجله علمی معتبر بین المللی منتشر نشد و هرگز هیچ گروه کنترلی در این آزمایشات شرکت نداشت. تاکنون بررسیهای زیادی بر روی این نوع از لوازم الکترونیکی خانگی انجام شده است که نشان می‌دهند پرتوهای به کار رفته در این فرها به اندازه ای قوی نیستند که بتوانند به DNA آسیب برسانند و یا غذاها را به روشی تغییر دهند که برای سلامت انسان مضر باشند.

خطوط برق فشار قوی
این دلیل واهی از سال 1979 آغاز شد. زمانی که دو محقق به نامهای "نانسی ورتمایر" و "اد لیپر" نتایج بررسیهایی را منتشر کردند که نشان می‌دادند تعدادی موارد لوکمی در مناطق "دنور" نزدیک به خطوط فشار بالا مشاهده شده است که علت این موارد می‌توانستند در اثر میدانهای الکترومغناطیسی کابلها ایجاد شده باشند.
به تازگی این مطالعات تکرار شدند و نشان دادند که علت تعداد زیاد ابتلا به سرطان خون در "دنور" نمی تواند خطوط فشار قوی برق باشد. به ویژه که تاکنون هرگز هیچ موردی که ارتباط میان نمایشگرهای تلویزیونی، رایانه ها و کابلهای برق خانگی و سرطان را نشان دهد مشاهده نشده است.

آب فلورایدی شده
این دلیل واهی در 1990 مطرح شد. زمانی که تحقیقاتی از سوی "برنامه سم شناسی ملی آمریکا" انجام شد و این فرضیه را مطرح کرد که ارتباط میان آب فلورایدی شده و سرطان استخوان وجود دارد این تئوری در سال 2006 بار دیگر بررسی شد و به نتایج مشابهی دست یافت به طوری که نتایج این آزمایشات را شرکت چند ملیتی "کالگیک" تولید کننده خمیردندان سانسور کرد.
جالب است بدانید که بیش از 50 بررسی مختلف از سال 1990 تاکنون از سوی آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، سرویس بهداشت عمومی آمریکا، شورای ملی تحقیقات، سرویس بهداشت عمومی و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا انجام شده اند که نشان می دهند آب فلورایدی شده هیچ ارتباطی با سرطان ندارد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “پزشکي”