مو های ریخته شده دوباره بر می گرده؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

New Member

مو های ریخته شده دوباره بر می گرده؟

پست توسط paperstar »

21 ساله هستم. هفته پیش در حمام موهای شامپو زده خودم را شانه کردم و تعداد زیادی از موهام پایین اومد...بعد متوجه شدم که نباید توی حموم مو رو شانه کرد... الان احساس می کنم که حجم موهام نسبت به قبل سبک تر شده و حتی جاهایی از سرم فرق سرم بیشتر نشون داده میشه.... می خواستم بدونم موهام که به علت شانه کردن توی حموم اونم وقتی که موهامو شامپو زده بودم ریخته دوباره در میاد؟؟؟؟؟   
New Member
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

پست توسط patriot man »

paperstar نوشته شده:    21 ساله هستم. هفته پیش در حمام موهای شامپو زده خودم را شانه کردم و تعداد زیادی از موهام پایین اومد...بعد متوجه شدم که نباید توی حموم مو رو شانه کرد... الان احساس می کنم که حجم موهام نسبت به قبل سبک تر شده و حتی جاهایی از سرم فرق سرم بیشتر نشون داده میشه.... می خواستم بدونم موهام که به علت شانه کردن توی حموم اونم وقتی که موهامو شامپو زده بودم ریخته دوباره در میاد؟؟؟؟؟   

منظورتون اينه که فقط يکبار موهاتون رو در حمام شانه کرديد؟!البته هيچ وقت بايکبار يا حتي ده باردر حمام شانه کردن هيچ اتفاق غير قابل جبران براي مو نميافتد مگر ماهها و سال ها تبديل به يک عادت شود.شانه کردن مو در حمام کار بسيار اشتباه و زيان باري هست چون مو به علت خيس بودن به شدت شکننده و سست شده و اصطکاکش با شانه افزايش يافته و به راحتي کنده ميشودو البته همچنان پياز مو سالم بوده و مجددا رشد ميکند ولي اگر چنان که گفته شد اين عادت هي تکرار و تکرار شود پياز هو به مرور ضعيف شده و ديگه مو رشد نميکنه
ريزش مو در خانمها علتهاي متعددي داره که ميتونه:تغذيه بد کمبود ويتامين ب و زينک,افسردگي به هم خوردن هورمونها ,کم کاري و پر کاري غده تيروئيد يا علتهاي مکانيکي که همين شانه کردن درحمام ,دم اسبي و ساير مدلهاي فشار اورنده به ريشه مو,کم خوني و فقدان اهن...
استفاده از محلول ماينوکسيديل ٢%,شامپو بچه,واستفاده از مکمل نوتري کپ انتي شوود که قبلا نبود ولي الان در داروخانه ها موجود هست و بييار خوب عمل ميکنه پيشنهاد ميشه البته همراه با يک اعصاب راحت و تغذيه خوب همراه با رژيم ميوه و سبزيجات تازه و ورزش سبک روزانه.شاد و پيروز باشي
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 269 بار
سپاس‌های دریافتی: 135 بار

Re: مو های ریخته شده دوباره بر می گرده؟

پست توسط VAHSHI »

ماینوکسیدیل نزنیا ! مو رو معتاد میکنه !
ANANOKI
New Member

پست توسط paperstar »

بله فقط همون یک بار شانه کردم.
مرسی از جواباتون ;)
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 188 بار
سپاس‌های دریافتی: 487 بار

پست توسط Nika »

دوست عزيز ممكنه ريزش مو به علت هاي زيادي باشه شايد دو تا از اين دليل ها ارثي بودن و اعصاب هستش.شايد در اين مدت زياد عصباني شديد يا بهتره از پدر و مادر خود بپرسيد كه ايا اون ها هم در سن شما چنين اتفاقي براشون افتاده.
اميدوارم مشكلتون حل بشه.
مي خواهم برگردم به روز هاي كودكي آن زمانها كه:
پدر تنها قهرمان بود.
عشق,تنها در آغوش مادر بود.
بالاترين نقطه زمين,شانه هاي پدر بود.
بدترين دشمنانم,خواهران و برادران خودم بودند.
بدترين دردم,زانوهاي زخمي ام بودند.
تنها چيزي كه ميشكست,اسباب بازي هايم بودند.
و
معناي خداخافظ, تا فردا بود....
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 452 بار
سپاس‌های دریافتی: 762 بار

پست توسط saeid 7 »

رشد مو سه مرحله دارد.
1- مو به سرعت رشد میکند.
2- بعد از مدتی مو میریزد اما هنوز پیاز مو وجود دارد.
3- فازی که به فاز خواب معروف هست. یعنی پیاز مو با اینکه وجود دارد اما رشد نمیکند.
بعد از طی این سه مرحله موها دوباره رشدشان را شروع میکنند و دوبار ه این سه مرحله را میگذرانند.
در انسانها همه موها در یک مرحله نیستند برای همین ما همیشه مو داریم. در بیماران شیمی درمانی همه موها به یک باره به مرحله دو میروند و شخص کاملا بی مو میشود. اما موها دوباره رشد میکنند و پر پشت تر هم هست. بعضی داروها احتمالا چنین کاری میتوانند بکنند.
در طاسی مردانه موها به دلیل ژنتیکی دیگر رشد نمیکنند.
دوست عزیز شما به خاطر جنسیت مونث احتمال طاسی مردانه آن هم در این سن خیلی کم هست. کمی فرصت بدید تا موها دوباره رشد کنند. ماساژ پوست سر تا جایی که احساس گرم شدن آن منطقه را بکنید فعلا بهترین درمان هست و رشد موها را تسریع میکند.
ماینوکسیدل معمولا در خانمه باعث پر مویی در همه جای بدن میشود و زیاد توصیه نمیشود. مگر طاسی مردانه شدید باشد.
New Member

پست توسط patriot man »

در حال حاضر تنها داروي مورد تاييد fdaامريكا همين ماينوكسيدسل هستش.ماينوكسيديل مو رو معتاد نميكنه !اكه شما بعد ازيك دوره مصرف قطعش كنيد 6 ماه بعد اون موهايي كه بواسطه ماينوكسيديل رشد كردن ميريزن ولي به ساير مةها صدمه اي ؤارد نميشه مثلا اكه شما 50هزار تار مو داريد وبعد از يك سال استفاده به55هزار تار مو افزايش بيدا كنه در صورت قطع مصرف اون 5000مو كه رشد كردن بعد از 6 ماه ميريزن.اكر همون يكبار شونه زديد اصلا جاي نكراني نيست و توصيه ميشه علت رو جاي ديكه بررسي كنيد غقر اهن يادت نره!
l
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر

پست توسط VAHSHI »

, بله ماینوکسیدیل و فیناستراید 1 میلی گرم تنها داروهای تایید شده FDA هستن برای مو و میشه گفت تقریبا بقیه همگی فقط تبلیغات هستن !
اما در مورد ماینوکسیدیل دقیقا این دارو موها رو معتاد میکنه و بعد از قطع مصرفش ریزش مجددا شروع میشه ! البته داروی نوع دوم که گفتم فقط برای آقایان استفاده میشه و برای خانمها نیست در مورد اینکه بخواهیم ایشون رو ترغیب به استفاده از ماینوکسیدیل کنیم اشتباهه و باید ایشون به یک دکتر مختصص خوب مراجعه کنه
ANANOKI
New Member

پست توسط patriot man »

[quote="VAHSHI"]   , بله ماینوکسیدیل و فیناستراید 1 میلی گرم تنها داروهای تایید شده FDA هستن برای مو و میشه گفت تقریبا بقیه همگی فقط تبلیغات هستن !
اما در مورد ماینوکسیدیل دقیقا این دارو موها رو معتاد میکنه و بعد از قطع مصرفش ریزش مجددا شروع میشه ! البته داروی نوع دوم که گفتم فقط برای آقایان استفاده میشه و برای خانمها نیست در مورد اینکه بخواهیم ایشون رو ترغیب به استفاده از ماینوکسیدیل کنیم اشتباهه و باید ایشون به یک دکتر مختصص خوب مراجعه کن
يعني اكه ماينوكسيديل نزنه موهاش نميريزه و معتاد نميشه؟تا زماني كه ماينوكسيديل بزنه ريزش مو قطع و رويش تا حدي شروع ميشه و اكر قطع كنه بعد از 6 ماه موهايي كه در اومده ميريزه و به حالت اول درمياد و برميكرده به حالت اؤل من تقريبا كجا شده بودم ولي الان كاملا موهام دراومده و12 ساله دارم ماينو ميزنم موهام هم مععتاد نيست فكر نكنم كسي به اندازه من اينقدر در مورد ريزش مو مطالعه كرده باشه,الان هفته اي 2 بار ماينو ميزنم و حال موهام هم خوبه اكه ماينو رو قطع كنم بعد از 6 ماه شروع به ريزش ميكنه و برميكرده به 12 سال قبل!
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر

پست توسط VAHSHI »

بستگی داره ! ممکنه اصلا ماینوکسیدیل برای شما جواب بده برای یکی دیگه جواب نده ! حتی ممکنه حساسیت ایجاد کنه تنها راه ایشون مراجعه به پزشک متخصص هست
ANANOKI
New Member

پست توسط rozhaaa »

سلام وقتتون بخیر من یه دختر 18سالم که دوهفته ای هست موهام خیلی شدید ریزش پیدا کرده و از پیازچه میریزه ب تعداد خیلی زیاد حس میکنم اگ همینجوری ادامه پیداکنه دیگ مویی برام نمیمونه و اینکه همه دایی هام کچلن هستن امکان داره که ریزش موی منم بخاطرهمین باشه؟
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

Re:

پست توسط Mohammad 1985 »

rozhaaa نوشته شده: دوشنبه 25 فروردین 1399, 3:54 pm سلام وقتتون بخیر من یه دختر 18سالم که دوهفته ای هست موهام خیلی شدید ریزش پیدا کرده و از پیازچه میریزه ب تعداد خیلی زیاد حس میکنم اگ همینجوری ادامه پیداکنه دیگ مویی برام نمیمونه و اینکه همه دایی هام کچلن هستن امکان داره که ریزش موی منم بخاطرهمین باشه؟

به پزشک متخصص مو مراجعه کنید . عوامل زیادی ممکن هست در ریزش مو تاثیر داشته باشه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”