تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

پست توسط mohammad area51 »

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود برابر ایتالیا توانست از سد حریف قدرتمند خود عبور کند.
تصویر

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین دیدار تیم‌های والیبال ایران و ایتالیا از هفته پنجم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال از ساعت 22:30 به وقت تهران در سالن مملو از تماشاگر پالاکاسا شهر مودنا برگزار شد که در پایان شاگردان خولیو ولاسکو با نتیجه 3 بر یک و با امتیازهای (23 - 25، 22 - 25، 22 - 22، 32 - 30) بازی را به سود خود رقم زدند و جمع امتیازهای خود در جدول رده‌بندی را به 6 رساندند.

* گیم اول؛ 25 بر 23 به سود ایران

ایران بازی را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، آرمین تشکری، امیر غفور، رحمان داوودی، علیرضا مباشری و فرهاد ظریف آغاز کرد. در گیم نخست ایتالیایی‌ها اشتباهات زیادی در زدن سرویس داشتند و 4 بار توپ را به خارج از زمین زدند. در مقابل دفاع روی توی ایران و سرویس‌ ملی‌پوشان بسیار خوب و دقیق بود.

ایرانی‌های حاضر در سالن مسابقه دست از تشویق ملی‌پوشان برنمی‌داشتند. لاجوردی‌پوشان هم در لحظات حساس توپ را به ساوانی واگذار می‌کردند و تقریباً خیالشان از امتیازگیری راحت می‌شد؛ وتوری و ساوانی از مناطق 2 و 4 برای ایتالیایی‌ها امتیاز کسب می‌کردند و در مقابل شاگردان براتو به راحتی در سرویس‌ها توپ را از دست می‌دادند. اشتباه در سرویس توسط داودی و سپس حمله ناقص از مباشری موجب شد تا اختلاف به یک امتیاز برسد و بازی 15 بر 14 به سود ایران شود.

در ادامه امتیاز 22 بر 20 به سود ایران موجب شد تا براتو احساس خطر کرده و درخواست وقت استراحت کند و مانع امتیازگیری شاگردان ولاسکو شود. سرویس‌های خوب رحمان داودی که با ریسک بالا زده می‌شد کار را برای ایتالیایی‌ها سخت کرده بود تا اینکه وتوری با اسپک خود لاجوردی‌پوشان را از فشار خارج کرد. امتیاز 24 بر 21 به سود ایران بازهم براتو را مجبور کرد تا با درخواست وقت استراحت، وقفه‌ای در بازی ایجاد کند.

این گیم را شاگردان ولاسکو 25 بر 23 به سود خود رقم زدند تا پیروزی در نخستین گیم در سرزمین چکمه به نفع ایران ثبت شود.

* گیم دوم؛ 25 بر 22 به سود ایران

گیم دوم را ایران با ترکیب مباشری، داودی، معروف، تشکری، غفور و موسوی آغاز کرد. درخشش موسوی باز هم در گیم دوم ایران را پیش انداخت و بازی 3 بر یک شد. امتیاز هشتم برای ایران در این گیم با سرویس بی‌نقص داودی برای ایران به ارمغان آمد تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند. بازی با نتیجه 8 بر 6 و با تشویق ایرانی‌های حاضر در سالن در جریان بود و ایتالیایی‌ها امید و انگیزه خود را از دست نداده بودند.

درخشش محمد موسوی در خط سرویس و دریافت‌های ناقص ایتالیایی‌ها موجب شد تا نتیجه بازی 15 بر 11 به سود شاگردان ولاسکو شود تا باز هم براتو درخواست وقت استراحت کند. چهره ولاسکو نشان دهنده رضایتش از عملکرد بازیکنان بود که تا به اینجای کار اجازه پیش افتادن را به ایتالیایی‌ها نداده بودند.

در امتیاز 17 بر 16 لاجوردی‌پوشان برای نخستین بار از ایران پیش افتادند، اما بلافاصله داودی نتیجه را 17 بر 17 مساوی کرد؛ پس از آن باز هم همین بازیکن با دو سرویس خوب بازی را 19 بر 17 به نفع ایران کرد که خوشحالی ولاسکو را هم به همراه داشت. 3 امتیاز اختلاف و نتیجه 20 بر 17 به سود ایران بازهم براتو را مجبور کرد تا درخواست وقت استراحت کند. در امتیاز 22 بر 19 ولاسکو باز هم دست به دوتعویضه‌های معروفش زد و مهدوی و محمودی را جایگزین معروف و غفور کرد.

براتو در امتیازهای پایانی مجبور شد از زایتسف، کلیدی‌ترین بازیکن ایتالیا که پیش از بازی گفته می‌شد مصدوم است، استفاده کند. این گیم هم 25 بر 22 به سود ایران خاتمه پیدا کرد تا شاگردان ولاسکو حداقل یک امتیاز از این مسابقه را در کیسه خود ذخیره کنند و روانه گیم سوم شوند.

تا به اینجای کار هم شاگردان ولاسکو خود را به عنوان پدیده معرفی کردند و توانستند در خاک ایتالیا یک امتیاز از این تیم بگیرند، اما این پایان کار نبود.

* گیم سوم؛ 25 بر 22 به سود ایتالیا

گیم سوم را هم ایران با ترکیب تشکری، مباشری، ظریف، معروف، غفور و موسوی آغاز کرد. در این گیم براتو دست به دامان زایتسف، ستاره خود شد تا بلکه حداقل بتواند یک امتیاز از ایران بگیرد.

در این گیم لاجوردی‌پوشان بازی را با قدرت آغاز کردند و توانستند از همان ابتدا نتیجه را 5 بر 3 به سود خود رقم بزنند. براتو، سرمربی ایتالیا در این گیم بسیار برافروخته بود و به هر تصمیمی از سوی داور اعتراض می‌کرد، با این حال تیمش توانست نتیجه بازی 8 بر 5 کند و تیم‌ها را به وقت استراحت فنی اول بفرستد. در این گیم بازیکنان ایران کمی متزلزل بازی کردند و حضور زایتسف از نظر روانی لاجوردی‌پوشان را در شرایط خوبی قرار داد. بازی 12 بر 6 شد و ولاسکو درخواست وقت استراحت فنی کرد. پاس‌ها تراویکا و اسپک‌های ساوانی و زایتسف کار را برای ایران سخت می‌کرد؛ ایتالیایی‌ها در این گیم دفاع‌های خیلی خوبی هم داشتند. ایتالیایی‌ها اختلاف امتیاز خود را تا امتیارهای پایانی حفظ کردند. حمایت‌ها و دفاع های انتهای زمین لاجوردی‌پوشان در این گیم بسیار خوب بود و در مقابل ظاهراً شاگردان ولاسکو کمی استرس داشتند. محمودی در این گیم حضور خوب داشت و در مقابل زایتسف بسیار بهتر از محمودی بود و همین موضوع یکی از رازهای موفقیت شاگردان براتو در این گیم بود. درگیری لفظی بین سیچلو و براتو، سرمربی و مربی تیم ایران در نوع خود عجیب بود به حدی که داور مسابقه مجبور شد موضوع را حل کند. در امتیاز 24 بر 21 به سود ایتالیا، براتو که تحت فشار بود و از این گیم پیروزی می‌خواست درخواست وقت استراحت فنی کرد.

به هر حال این گیم با نتیجه 25 بر 22 به سود لاجورد‌ی‌پوشان خاتمه پیدا کرد تا بازی به گیم چهارم کشیده شود.

* گیم چهارم، 32 بر 30 به سود ایران

ایران با پیروزی در این گیم می‌توانست برنده بازی باشد و به همین دلیل ملی‌پوشان با انگیزه بالا و تشویق تماشاگران وارد میدان شدند. سرویس‌های خوب تشکری سرعت را ایتالیایی‌ها گرفت و نتیجه بازی 3 بر صفر به سود ایران شد.

ایتالیایی‌ها دست از تلاش برنداشتند و توانستند بازی را در امتیاز 5 به تساوی برسانند، اما سرویس‌های خوب محمد موسوی امتیازهای ایران به 8 رسید و لاجوردی‌پوشان در امتیاز 5 ماندند و تیم‌ها به وقت استراحت فنی رفتند. درخشش زایتسف بازی را در امتیاز 11 مساوی کرد. زمانی که نتیجه بازی 13 بر 12 به سود ایتالیا شد، ولاسکو درخواست وقت استراحت کرد تا اختلاف بیشتر نشود. پاس‌های خوب معروف و حمله ملی‌پوشان ایران از مناطق مختلف موجب شد تا ایران 16 بر 14 از ایتالیا پیش بیفتد و تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. 4 امتیازی که شاگردان براتو کسب کردند و با حساب 18 بر 16 از ایران پیش افتادند ولاسکو را مجبور کرد درخواست وقت استراحت کند. در ادامه بازی 23 بر 22 به سود ایتالیا شد و براتو وقفه‌ای در بازی ایجاد کرد تا روند امتیازگیری شاگردان ولاسکو را متوقف کند، اما این وقت استراحت فایده‌ای نداشت و شاگردان ولاسکو نتیجه را 24 بر 23 کردند؛ این گیم در پایان با نتیجه 32 بر 30 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* استاد برد!

براتو، سرمربی ایتالیا پیش از بازی اعلام کرده بود که شاگرد ولاسکو است و سرمربی ایران استادش بوده؛ با این شرایط می‌توان گفت که جدال استاد و شاگرد به سود ولاسکوی استاد رقم خورد.

تیم ایران پیش از این بازی برابر روسیه صربستان قرار گرفته بود که حاصل 4 بازی برابر این دو تیم تنها کسب 3 امتیاز بود؛ لاجوردی ‌پوشان ایتالیا هم پیش از برابر تیم‌های آلمان، کوبا و روسیه قرار گرفته بودند که حاصل 6 بازی برابر این تیم‌ها کسب 15 امتیاز بود. ایتالیایی‌ها با کسب 15 امتیاز از بازی‌های گذشته خود صدرنشین گروه دوم مسابقات بودند؛ جایی که ایران با کسب تنها 3 امتیاز در مکان پنجم قرار گرفته بود.

دیدار بعدی این دو تیم روز یک‌شنبه و از ساعت 21:30 در سالن پالاسرادیمیگنی شهر ساساری برگزار خواهد شد.

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

Re: تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

پست توسط mohammad area51 »

آمار تحلیلی از عملکرد ایران برابر ایتالیا

به گزارش مشرق به نقل از فارس، نخستین دیدار تیم‌های والیبال ایران و ایتالیا از هفته پنجم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال از ساعت 22:30 به وقت تهران در سالن مملو از تماشاگر پالاکاسا شهر مودنا برگزار شد که در پایان شاگردان خولیو ولاسکو با نتیجه 3 بر یک و با امتیازهای (23 - 25، 22 - 25، 22 - 22، 32 - 30) بازی را به سود خود رقم زدند و جمع امتیازهای خود در جدول رده‌بندی را به 6 رساندند.

ایوان زایتسف، بازیکن شماره 9 ایتالیا در این بازی با وجود اینکه در دو گیم نخست حضور نداشت، اما توانست 19 امتیاز کسب کند و امتیازآورترین بازیکن میدان لقب بگیرد.

سید محمد موسوی، بازیکن تیم ملی ایران هم با به دست آوردن 17 امتیاز به عنوان امتیاز‌آورترین بازیکن ایران معرفی شد.

* آمار عملکرد ملی‌پوشان ایران در بخش‌های حمله، دفاع و سرویس به این شرح است:

در بخش حمله علیرضا مباشری از مجموع 24 حمله، توانست 14 امتیاز برای ایران به ارمغان بیاورد. پس از مباشری، سید محمد موسوی از 13 حمله خود موفق شد 10 امتیاز کسب کند.امیر غفور، دیگر بازیکن جوان تیم ایران در این بازی 25 حمله انجام داد و موفق به کسب 10 امتیاز برای ایران در بخش هجومی شد.
تصویر

در دفاع محمد موسوی عراقی در تیم ایران از مجموع 18 دفاع خود توانست 4 امتیاز کسب کند و پس از وی مهدی مهدوی یک دفاع انجام داد که وی هم موفق به کسب یک امتیاز شد. سعید معروف هم 9 دفاع انجام داد و توانست تنها یک امتیاز برای ایران به ارمغان بیاورد.

در بخش سرویس هم رحمان داودی 17 بار پشت خط سرویس قرار گرفت و توانست 4 امتیاز مستقیم سرویس کسب کند. موسوی هم از 16 باری که پشت خط سرویس قرار گرفت 3 امتیاز کسب کرد. مهدوی هم از 4 باری که پشت خط سرویس قرار گرفت موفق شد یک امتیاز کسب کند.

[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 316
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

Re: تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

پست توسط Lord_Jason »

بازی فوق العاده ای بود. جالب ترین بخشش عدم حضور بهترین بازیکن ایتالیا برای شروع بازی بود، گویا ایتالیا انتظار چنین بازی زیبایی رو از تیم ایران نداشت، اما بعد از دو ست طوفانی مجبور شدند "زایتسیف" رو به بازی بیارن که اونهم چاره ساز نبود و ست چهارم در حالی که ایتالیا با تمام وجود بازی کرد بار هم ما بردیم.
بازی تاریخی و مهیجی شد. دست تمامی زحمتکشان جامعه والیبال درد نکنه، فدراسیون والیبال ایران میتونه سرمشقی برای دیگر فدراسیون های ورزشی کشور باشه و نشون داد که چطور مدیریت صحیح و مداوم و سرمایه گذاری در تیم های پایه و البته استفاده از مربیان با دانش وطنی و خارجی چطور میتونه مثمر ثمر بشه.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲ اسفند ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

پست توسط anybody »

باعث خوشحالی و غروره که یک از پرافتخار ترین تیم هال تاریخ در والیبال رو در خاک خودش بردیم...اما خدا کنه والیبال و بازیکنانش به سرنوشت فوتبال و وزنه برداری و کشتی و تکنواندو و ... دچار نشن...الان بیشتر قهرمانان المپیکی توقعشون بالا رفته و ادعای سرباز وطنم رو فراموش کردن و برای بقیه شرط و شروط تعیین میکنن!!!
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

Re: تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

پست توسط mohammad area51 »

واکنش مربیان ایتالیا پس از باخت به ایران
پیش از آغاز بازی ایران و ایتالیا وقتی مربیان دو تیم در کنفرانس مطبوعاتی شرکت می کردند،«مائرو برتو» سرمربی ایتالیا عباراتی درباره ایران گفت که همگان فکر کردند بیشتر تعارف است. اما صحبت های وی و بازیکنان ایتالیا پس از پایان بازی نشان داد که تعارفی در میان نبوده است!
به گزارش مشرق به نقل از تابناک، پیش از آغاز بازی ایران و ایتالیا وقتی مربیان دو تیم در کنفرانس مطبوعاتی شرکت می کردند،«مائرو برتو» سرمربی ایتالیا گفت که ما با 15 امتیاز در صدر گروه ایستاده ایم . همه بازی ها برای ما تعیین کننده است.

او همچنین گفت که پیش از آغاز بازی ها انتظار این همه امتیاز را نداشته است. برتو گفت تیم ملی ایران تیم قدرتمندی است که به تدریج دارد به بازی های بین المللی عادت می کند. عباراتی که همگان فکر می کردند تعارف است و از پیش باید ایتالیا را برنده بازی ایران و ایتالیا دانست چه اینکه ایتالیا در این بازی میزبانی و حمایت تماشاگرانش را نیز داشت. اما ایران سه ست را از ایتالیا برد و فقط یک ست را باخت تا همگان منتظر کنفرانس مطبوعاتی پس از پایان بازی و حرف های مربیان و بازیکنان دو تیم بنشینند.

پس از بازی، وقتی مربیان و بازیکنان دوباره برای مصاحبه پس از بازی آمدند، مشخص شد که سخنان «برتو» تعارف نبوده است. وی پس از شکست از ایران در کنفرانس مطبوعاتی گفت: چنین بازی برای ما جای تاسف دارد. ما باید از این بازی درس بگیریم، ایرانیان در این بازی خیلی بیش از ما اعتماد به نفس داشتند و بازی را بردند.

«خولیو ولاسکو» هم گفت شاگردان من از اولین امتیاز تا آخرین امتیاز خوب جنگیدند حتی زمانی که زایتسف امتیازات را به دست می آورد روحیه خود را از دست ندادند. مربی تیم ایران افزود ما در استفاده از فرصت ها خوب بودیم و بازیکنان من آنچه را که من همیشه به تیم می گویم عمل کردند من همواره به آنان می گویم سیر نشوید و حریص به بردن باشید.

فرهاد ظریف هم در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که این یک برد خاطره انگیز برای کشورمان بود. یک بازی بزرگ که ما برای تک تک امتیازات آن جنگیدیم.

کریستین ساوانی از ایتالیا هم گفت ما خوب بودیم، اما نه به اندازه آنها. ایرانی ها در این بازی ارزش های والای خود را ثابت کردند. ما اصلا آنان را دست کم نگرفتیم اما آنان در آغاز هر ست خیلی خوب شروع کردند.


نتیجه بازی به روایت سایت فدراسیون هانی والیبال؛ بازی که دو ساعت و چهار دقیقه طول  تصویر 

میزان حضور بازیکنان ایران در ترکیب تیم در مقابل ایتالیا. مربع های مشکی نشان دهنده حضور بازیکن در ترکیب ثابت ومربع های روشن نشان دهنده حضور بازیکنان جایگزین  تصویر 
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

پست توسط RAHVAR »

همین الان فدراسیون ایتالیا اعلام کرد برا بازی برگشت بوفون به تیم ملی ایتالیا دعوت میشه .!!!!!!!!!! :::P :::P

تــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبـــــــــــــــــــــــــــــــریــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک تصویر تصویر تصویر

ایتالیا همه تیمهای گروه رو به زانو دراورد اما به ایران هر سه امتیاز رو داد تصویر تصویر تصویر تصویر

Really strong play by Iran, Mousavi is a monster

تصویر
   تصویر     
  
Junior Poster
Junior Poster
پست: 102
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۱, ۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 401 بار
سپاس‌های دریافتی: 479 بار

Re: تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

پست توسط aaa10 »

منم تیریک میگم. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
قبل بازی من دعا میکردم یک ست ازشون بگیریم بازی جذاب شه اما یهو کلا بردیم با سه امتیاز.فقط حیف یخورده بازیهای مهم میوفته به دیروقت.ادم جوگیر میشه هوارهوار میکنه باعث ازار دیگران میشه!!!! :-O :grin: :?
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

Re: تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

پست توسط mohammad area51 »

پس از پیروزی ایران در مودنا؛
هجوم ایرانی‌ها به صفحه بازیکن ایتالیایی
چند صد نفر از ایرانی‌ها پس از پیروزی تیم ملی والیبال مقابل ایتالیا، به صفحه اجتماعی "زایتسف"بازیکن ایتالیا هجوم بردند و نظرات مختلفی را درباره پیروزی تاریخی ایران ثبت کردند.
مهر: چند صد نفر از ایرانی‌ها پس از پیروزی تیم ملی والیبال مقابل ایتالیا، به صفحه اجتماعی "زایتسف"بازیکن ایتالیا هجوم بردند و نظرات مختلفی را درباره پیروزی تاریخی ایران ثبت کردند.

پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل ایتالیا در دنیا بازتاب بسیار گسترده‌ای داشت و ایرانی‌های سراسر جهان هر کدام به شیوه‌ای به خوشحالی و اظهار نظر در این خصوص پرداختند. علاوه بر سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان، یک شبکه اجتماعی ایتالیایی بیش از سایر شبکه‌ها مورد توجه ایرانی‌ها قرار داشت. این شبکه منتسب به " ایوان زایتسف" بازیکن روسی - ایتالیایی تیم والیبال ایتالیا بود که در کمتر از 24 ساعت پذیرای چند صد کامنت از طرف ایرانی‌ها بود. تصویر 

ماجرای هجوم ایرانی‌ها به صفحه اجتماعی منتسب به زایتسف قبل از بازی ایتالیا و ایران کلید خورد. زایتسف در اظهار نظری کوتاه قبل از بازی گفته بود "بعد از باخت تیم ملی فوتبال ایتالیا مقابل اسپانیا؛ به امید پیروزی مقابل والیبال ایران؛ شهر مودنا". این پُست به مذاق ایرانی‌ها خوش نیامد و باعث شد تا بعد از شکست ایتالیا مقابل ایران، تعداد زیادی از مردم ایران برای آن به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ایتالیایی نظر بگذارند که بخشی از آن به شرح زیر است:

- تایماز: امیدوارم این بازی رو یادت نره.
- بهنام: هر دو تیم والیبال و فوتبالتون باختن. فقط ایران.
- محمد علی: ایران 3 - ایتالیا یک
- محمد: 3 - 1، برو به جهنم!
- دنیا: بچه‌ها توهین نکنید. همه باید مثل سفیر فرهنگی باشیم.

البته بسیاری از این نظرها هم زننده بود و محتوای آن قابل انتشار نمی‌باشد. تعداد زیادی از ایرانی‌ها هم نسبت به نظرهای دیگران اعتراض کرده‌ و خواسته‌اند تا فرهنگ ایرانی رعایت شود.

با این حال این کامنت‌ها واکنش امتیازآورترین بازیکن دیدار ایران و ایتالیا را هم در پی داشت. ایوان زایتسف صبح شنبه در پُست جداگانه‌ای به زبان ایتالیایی اعلام کرد: "350 کامنت توهین آمیز برای بازی با ایران". هنوز دقایقی از انتشار این نظر روی صفحه اجتماعی این بازیکن نگذشته بود که ایرانی‌ها چند صد کامنت دیگر هم برای این اظهار نظر ثبت شد که بخشی از آن به شرح زیر است:

- نیما: یکشنبه دوباره می‌بازید.
- سعید: هر چی نوشتی خودتی.
- اشکان: علی ِ دایی!
- مصطفی: بیاید ایران تا بهتون بگیم.
- مهران: با فحش و بی احترامی فرهنگ ایرانی را زیر سئوال نبریم
- فرهاد: ایوانِ عزیز، به جای والیبال برو روی کیفیت شامپوهات کار کن!
- فواد: یکشنبه شب باید از ایران بترسید.
- علی: تو رو خدا فکری به حال اسمت کن.

[External Link Removed for Guests]


mohammad area51: این جناب زایتسف من را یاد [External Link Removed for Guests] تک تیرانداز قهار میندازه.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

Re: تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

پست توسط mohammad area51 »

واکنش زایتسف به رفتار ناپسند عده‌ای از ایرانی‌ها

به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، خرداد ماه 92 برای ایرانیان پر از روزها و شب‌های خوب و دوست‌داشتنی بود. انتخابات پرشور، صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی و پیروزی تیم ملی والیبال برابر صربستان که قهرمان اروپا بود، خاطرات دلنشین مردم ایران را در ماه قبل تشکیل می‌دهند. تیر ماه که از راه رسید، شادی‌های ملت ایران تداوم یافت و این بار هم والیبالیست‌های پرافتخار ایران، ایتالیا را در خاک خودش شکست دادند و شادی را بار دیگر در دل‌های مردم جای دادند اما با اتفاقی ناگوار، شیرینی شادی اخیر به تلخی گراییده است.

ایرانی، به ادبش معروف است؛ این جمله یک شعار نیست چون بارها و بارها در طول تاریخ چند هزار ساله جهان، بیگانگانی که پای به ایران گذاشته‌اند یا با ایرانیان ارتباطی داشته‌اند به این واقعیت اعتراف کرده‌اند اما ایرانی را چه می‌شود که "بی‌ادبی" عادتش می‌شود و کاری می‌کند که در چشم بیگانه، بی‌ادبی، خصلت ایرانی معرفی می‌شود؟

داستان از آنجا شروع شد که در ست سوم بازی ایران و ایتالیا، ایوان زایتسف، ستاره میزبان – با وجود مصدومیت – به زمین آمد و در دو ست متوالی 19 امتیاز برای تیمش گرفت و نزدیک بود که با درخشش خود، تیمش را از یک شکست تاریخی نجات دهد. زایتسف، جمعه شب نتوانست ایتالیا را به پیروزی برساند و در نهایت تیمش برابر ایران باخت اما خاطره‌ای که پس از آن بازی از ایرانیان در ذهن او باقی ماند، تلخ‌تر از شکست ناباورانه تیمش بود.

دقایقی پس از پیروزی خاطره‌انگیز ایران برابر ایتالیا، صفحه شخصی زایتسف در یکی از شبکه‌های اجتماعی آماج حملات کاربران ایرانی قرار گرفت و در عرض چند ساعت، 1900 نظر، که بیشترشان حاوی دشنام و ناسزاهای رکیک بود، در آن صفحه جای گرفت. مایه تاسف این است که زایتسف در همان صفحه – پس از اطلاع از محتوای نظرات ایرانیان – نوشت:" متاسفم که بزرگترین تفریح ایرانیان، توهین به دیگران است!" تصویر 

در این که تصور بازیکن تیم ملی ایتالیا از ایرانیان غلط است، هیچ شکی نیست اما چون روز روشن است که چرا او چنین تصوری از ما دارد. وقتی فریادهای دشنام و ناسزای هزاران تماشاگر فوتبال و والیبال در استادیوم‌های ایران، گوش فلک را کر می‌کرد و منتقدان می گفتند که باید برای آن کاری کرد، چنین روزی را در ذهن مجسم می‌کردند. وقتی کسی حاضر باشد که در ورزشگاه و در حضور دوربین‌های تلویزیونی و میکروفون‌های رادیویی به راحتی آب خوردن دشنام دهد و نگران نباشد که صدایش را چه کسی می‌شنود، نتیجه این می‌شود که با کوچکترین ناراحتی از یک بازیکن خارجی، از او با ناسزاهای رکیک پذیرایی کند.

اکنون که چند ساعت به آغاز دیدار دوم ایران و ایتالیا باقی مانده است، یقینا ایوان زایتسف، با انگیزه‌ای صدچندان آماده است تا برابر ایران بدرخشد؛ شاید ناسزاهای آن عده قلیل، همان اتفاقی را باعث شود که حرف‌های سرمربی تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی با بازیکنان ایران کرد و غرور و انرژی‌شان را چند برابر کرد.

اتفاقی که برای زایتسف افتاد، تنها یک نمونه و هشدار است؛ هشداری برای همه کسانی که مدعی‌اند، ایرانیان بهترین تماشاگران دنیا هستند و ورزش در ایران با روح جوانمردی و اخلاق اجین است. همچنین این مساله هشداری جدی برای کسانی است که می‌خواهند جو ورزشگاه‌های ایران را برای حضور بانوان مطلوب کنند.

داستان نظرات توهین‌آمیز آن عده در صفحه شخصی زایتسف با انجام دیدار امشب به پایان می‌رسد چون او در سالن برگزاری مسابقه با فرهنگ اصیل ایرانی از نزدیک روبرو می‌شود و رفتار تماشاگران خوب ایرانی در سالن، تصور او را از ایرانیان تغییر می‌دهد اما این جا در ایران، باید فکری اساسی برای این مساله شود تا در آینده با چنین رفتار زشتی روبرو نشویم.

روزگاری سعدی شیرازی در گلستانش نوشت:" ادب مرد به ز دولت اوست." شاعر شیرین‌سخن ایرانی می‌دانست که تا دنیا و آدم‌هایش هستند، ایرانی با ادب است و ادب را بر بی‌ادبی ترجیح می‌دهد.

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۱:۲۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4048 بار
سپاس‌های دریافتی: 2811 بار

Re: تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران

پست توسط Erratic »

بنده خدا صفحه اینستاگرامش هم مرود حمله تعدادی قرار گرفت.

بازی بسیار خوبی بود فوق العاده بود
تبریک میگم و یاد اور میشم که ما تنها با شش بازیکن این نتایج رو به دست نیاوردیم و اقای ولاسکو از ذخیره ها هم به خوبی استفاده کرد
به نظر من این تازه یک شروعه! ما همچنان قدرتمند هستیم اما من درخشش بیش از حد ایرانیان رو تو عرضه والیبال میبینم!

اینم بگم اگر ایتالیا زایتسف و ساوانی رو نداشت در کل ایتالیا حرفی برای گفتن نداشت

حیف از دوستانی که بدین گونه حمله ور شدن به این بازیکن خوب که با وجود مصدومیت به خوبی برای تیمش بازی کرد.
حمله به صفحه اوباما و ناسا هم بودند. و به نظر ما به یه فرهنگ سازی خوب در شبکه های اجتماعی نیازمندیم.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”