مصاحبه خیالی ایسنا با مورینیو

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 87
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 8 اردیبهشت 1392, 5:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 206 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

مصاحبه خیالی ایسنا با مورینیو

پست توسط a.m 76 »

مصاحبه خیالی با مورینیو، توهین به شعور خوانندگان و ورزش دوستان
——
متاسفانه خبری تحت عنوان اولین مصاحبه مورینیو پس از حضور در چلسی از سوی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منتشر شد و تعداد زیادی از خبرگزاری های معتبر داخلی هم بدون تحقیق در مورد صحت و سقم خبر، آن را منتشر کرده اند. نویسنده خبر نامشخص است و منبعی هم برای خبر ذکر نشده است، که برای یک خبرگزاری در این سطح ضعف بزرگیست.
——-
قسمت هایی از این داستان ساختگی را ببینید
مطلب فوق پس از نوشتن این مطلب از سایت ایسنا حذف شده است صفحه فریز شده آن را از [External Link Removed for Guests]
همچنین قسمت کوچکی از متن را [External Link Removed for Guests] که سایتهای خبری را مانیتور می کند می توانید ببنید

[External Link Removed for Guests]
[BLOCKQUOTE]
از زبان مورینیو میگوید” من توانستم اذیت‌های کاسیاس که با اندوه و ناراحتی خود و با چشمان سگی‌اش من را آزار می‌داد، تحمل کنم ” یا ” اگر می‌بینید که چشمانم کمی خیس است و اشک در چشمانم جمع شده است به این خاطر نیست که احساساتی شده‌ام بلکه به خاطر این است که بوی رافائل بنیتس هنوز در دفتر من وجود دارد. بویی شبیه پیاز و پنیر مانده این‌جا می‌آید.”یا ” اکنون که بنیتس از باشگاه رفته است به هواداران توصیه می‌کنم در طول بازی‌های چلسی دو بار به افتخار او سیفون توالت را بکشند.” ویا ” پپ گواردیولا درفینال سوپرجام اروپا روبرو خواهم شد. او کسی است که یک سال پیش قبل از این که به بایرن مونیخ بپیوندد از من فرار کرد. هی پیتزا پپرونی راه فراری نداری. در سوپرجام اروپا تو را می‌بینم”!
[/BLOCKQUOTE]
—————–
اما این مصاحبه ساختگی آنقدر واضح و آشکارا دروغ است که هر خواننده غیر متخصص هم در مورد درستی آن شک میکند. چه برسد به کسانی که ادعای خبرنگاری و خبرپراکنی دارند. باید بسیار تاسف خورد که چگونه خبرگزاری های با سابقه دیگر مثل تابناک یا ورزش ۳ یا قطره هم این خبر را بدون بررسی ویا فقط با اتکا به جمله ” به گزارش ایسنا” منتشر کرده اند .
مشخص نیست نویسنده این خبر با نام های بزرگی مثل مورینیو، فرگوسن، بنیتز، گواردیولا و کاسیاس چه عداوتی داشته است که باعث شده چنین داستان خیالی بسازد. مورینیو رفتار های خاصی دارد اما مربی بزرگیست و هیچگاه در مورد رقبا یا هم تیمی های سابقش چنین سخنانی نمی گوید، آن هم در اولین مصاحبه مطبوعاتیش پس از ورود به باشگاه چلسی.
چنین مطالبی ضعف بیش از حد این خبرگزاری ها را در قسمت ورزش نشان میدهد و البته کپی کاری خبرگزاری های دیگر را نشان می دهد. با صرف کمی وقت و بررسی اصل خبر میتوان براحتی از بروز چنین اتفاقاتی پیشگری کرد[External Link Removed for Guests]
در مورد اتفاقات مشابه و پخش اخبار دروغین بسیار ی از این خبرگزاری ها در بهترین حالت بدون هیچ گونه توضیحی فقط خبر را از روی سایتشان حذف میکنند. یا بکلی متن خبر را عوض میکنن. گویی که اصلا چنین مطلبی وجو[External Link Removed for Guests] نداشته است. کاش این خبرگزاریها برای خواننده خود کمی احترام قائل باشند و برای این رفتارهایشان توضیح بدهند.
میتوانید مصاحبه واقعی مورینیو را پس از بازگشت به چلسی [External Link Removed for Guests].
یا در ویدیوی آن را [External Link Removed for Guests] ببینید[External Link Removed for Guests]
نسخه ترجمه شده مصاحبه را در [External Link Removed for Guests]
——-
این مصاحبه خیالی را می توانید در سایتهای زیر نیز به نقل از ایسنا بخوانید.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] ([External Link Removed for Guests])
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
داشتن مغز دلیل قطعی بر انسان بودن نیست...!پسته و بادام هم مغز دارند...!برای انسان بودن باید شعور داشت...!!!!
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”