دستاوردهای هوایی وزارت دفاع در 4 سال گذشته

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با نیروی هوایی و سازندگی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain II
Captain II
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5711 بار

Re: دستاوردهای هوایی وزارت دفاع در 4 سال گذشته

پست توسط iron_man63 » چهار شنبه 15 اردیبهشت 1395, 3:06 pm

هدفم بیشتر توجه به ساخت موتو ر و قطعات و استفاده از 4 ملخ در کبراها و سایر پرنده هامون جهت افزایش قدرت و ماندگاری بود

ساخت موتور هلی گوپتر و هواپیما

تصویر

تصویر

تصویر

من فکر می کنم همون توربوفنی که گفته میشد بر مبنای J-85 هست باشه. خود منطقی پارسال گفت سه موتور در دست ساخت داریم که سبکش تا پایان سال 94آماده میشه و متوسط و سنگینش 3 تا 5 سال دیگه.
در کل با توجه به این خبر میشه گفت که انشاءالله پروژه های تولید موتورهایی در حد RD-33 و AL-31 هم در آینده ای نچندان دور (با نام هایی مثل J-93 و J-95) به ثمر خواهند نشست و البته پروژه ای هم برای تولید موتور هواپیمای 150 نفره تعریف شده.

تصویر

اسم این موتور تداعی کننده واژه جت هست! یعنی برای پیشران های توربینی تولید داخل یک استاندارد نامگذاری تعریف شده و به نظر میرسه عدد 90 هم مربوط به زمان شروع پروژه یا زمان تقریبی به نتیجه رسیدن پروژه هست که با توجه به گفته منوچهر منطقی (در نقل قول زیر) به نظر میرسه فرضیه دوم صحیحتر باشه و البته اونطور که ما شاهد بودیم (هم دوستان خبرش رو دادن و هم یکی از مسئولین وزارت دفاع اطلاع داد) سال 90 هم در بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه دستاوردهای جهادی علمی و اقتدار دفاعی نیروهای مسلح یک موتور توربوفن در حضور ایشون رونمایی شد ولی تصاویرش انتشار پیدا نکرد! احتمالا ماک آپ همین موتور جی 90 رونمایی شده بود که ظاهرا امسال نمونه اصلیش تولید و تست میشه!

این موتور به نظر یک موتور در کلاس توربوفن سبک هست و در متن احتمالا به خاطر برداشت اشتباه خبرنگار یا عدم انتقال درست مفهوم یک اشکال رخ داده! این یک موتور توربوفنه اما با فناوری به دست اومده میشه موتورهای توربوشفت هم برای بالگردها تولید کرد.

تصویر

منبع فارس و میلیتاری
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

Re: دستاوردهای هوایی وزارت دفاع در 4 سال گذشته

پست توسط irantrn » پنج شنبه 21 مرداد 1395, 10:44 pm

majid362 نوشته شده:ایران 140 فکر کنم قراردادش مال زمان خاتمی بود
قاهر هم یک ماکت هست نه چیز بیشتر

صاعقه و ساخت جنگنده م یک مساله یک ساله و دو ساله نیست برنامه ریزی بلند مدت می خواد که از زمان خاتمی شروع شد

اما موشک فکور بمب قاصد و سیستم های جنگ الکترونیک به نطر من دستاوردها بسیار بزرگی هستند

بله درسته

ارسال پست

بازگشت به “نیروی هوایی و سازندگی”