چرا ایران؟ یک بار هم عربستان در رفتارش تجدید نظر کند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

New Member
پست: 19
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 6 بهمن 1388, 5:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 275 بار
سپاس‌های دریافتی: 42 بار

Re: چرا ایران؟ یک بار هم عربستان در رفتارش تجدید نظر کند

پست توسط serpiko »

متاسفانه ما درك نميكنيم كه متحد طبيعي كشور ما غرب است.400سال است كه از دوره شاه اسماعيل و شاه عباس بزرگ اينجور بوده اگر پادشاهان صفوي با درايت اين كار را نمي كردند ما هم جزو خلافت عثماني شده بوديم از روابط شاه اسماعيل با مجارستان بگيريد تا هماهنگي ايران و اسپانيا براي اينكه قواي تركان در يك جبهه متمركز نشود اين قضيه به سود هردو طرف بوده است (بوسپك سفير اتريش در عثماني ميگويد:ميان ما ونابودي فقط ايرانيان ايستاده اند).
ما هيچ همسايه اي نداريم كه نگاهي فارغ از رقابت حسادت ودر نهايت دشمني با ما داشته باشد.
حتي روسيه به عنوان يك كشور نزديك از لحاظ جغرافيايي نمي تواند دوست استراتژيك باشد چون تضاد منافع داريم. وجالب اينكه هيچ كشوري در منطقه خواهان بهبود روابط ايران با غرب نيست.
وباز هم طنز قضيه اينجاست كه ما با تنها همسايه اي كه ميتوانيم دوستي استراتژيك داشته باشيم ارمنستان مسيحي است.
Major I
Major I
پست: 167
تاریخ عضویت: شنبه 30 مرداد 1389, 4:21 pm
سپاس‌های ارسالی: 5628 بار
سپاس‌های دریافتی: 782 بار

Re: چرا ایران؟ یک بار هم عربستان در رفتارش تجدید نظر کند

پست توسط Mehrab373 »

صدام با آن همه دشمنی که در حق ایران کرد ، طی دو نامه به آقای رفسنجانی ابراز پشیمانی کرد و در صدد جبران برومد و حتی قول هم پیمان شدن با ایران رو داد ، چون به خطر همین عربستان و خیانت اعراب پی برده بود و حمله به کویت هم بی دلیل نبود ، ولی خوب زمونه بهش امان نداد و با چراغ سبز همین اعراب ساقط شد .
عربستان چی دریغ از یکبار عذرخواهی .
مشکل ما با آل سعود ، مشکل اعتقادیست و قابل حل شدن هم نمی باشد ، سرمایه گذاری های هنگفتی در زمینه آموزش گروه های تندرو علیه ایران کرده و الان هم می بینیم داره برداشت میکنه در سوریه وعراق و لبنان و بحرین و....
ما با پاکستانی که داشت تبدیل به حیاط خلوت عربستان میشد به توافق رسیدیم در زمینه کنترل طالبان و با طالبان هم همینطور ، الان هم می بینیم که روابط در حد مطلوبی قرار داره ، ولی با عربستان نمیشه چون نمیخواد و باید به هر صورت شده شرایط رو کنترل کرد و کم کم محدودش کنیم .
به نظرتون چرا در ایران بمب گذاری ها از بین رفته
جدای از تلاش نیروهای اطلاعاتی ولی ما به پاکستان و گروه های تحت نفوذش داریم باج میدیم و با پاکستان همکاری اطلاعاتی داریم نمونش دستگیری ریگی .
خود کشورهای حوزه خلیج فارس هم که در حوزه اطلاعاتی ما هستند و رصد تمام وقت میشن ( تو مشتمون هستن :-) )، همیشه از ارتباط ما با غرب واهمه دارند ، پس ما چرا باید به دنبال عربستان باشیم تازه آقای روحانی کار جدیدی نمیخوان بکنند ، تمام حرفا قبلاً زده شده .
با غرب راحت تر میشه تعامل کرد ولی با اعراب نه
مشکل اعتقادیست .
[FONT=Palatino Linotype]دوستی خود را به دوست ظاهر کن تا رشته محبت محکمتر شود. 

پیامبر اکرم(ص)
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”