رونمایی از اتوبوس‌های برقی که کف جاده شارژ می‌شوند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه 26 اسفند 1391, 6:05 pm
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

رونمایی از اتوبوس‌های برقی که کف جاده شارژ می‌شوند

پست توسط mohammad area51 »

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دستاورد جدید محققان موسسه علم و تکنولوژی کره (KAIST)، نسل جدید اتوبوس‌های برقی موسوم به OLEV است که از توانایی دریافت شارژ باتری در هنگام حرکت برخوردار است. تصویر 
فناوری میدان مغناطیس در رزونانس (SMFIR) فرآیندی است که امکان دریافت شارژ الکتریکی بصورت بی سیم از طریق جاده‌های خاص را فراهم می‌کند؛ این جاده‌ها مجهز به کابل‌هایی برای ایجاد میدان مغناطیسی هستند.

تنها پنج تا 10 درصد جاده نیاز به تجهیز به کابل‌های مخصوص برای شارژ باتری خودرو دارند و این سیستم جاده‌ای می‌تواند بین خودروهای non-SMFIR و اتوبوس‌های OLEV متغیر باشد.

محققان کره‌ای قصد دارند دو اتوبوس OLEV را بزودی در خیابان‌های سئول مورد آزمایش قرار دهند و این طرح تا سال 2015 میلادی به 10 دستگاه اتوبوس افزایش خواهد یافت.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 180
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 16 بهمن 1390, 10:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 290 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

Re: رونمایی از اتوبوس‌های برقی که کف جاده شارژ می‌شوند

پست توسط neely »

پس ايران خود رو و سايپا چي يك كمي هم از پيشرفتهاي اونا هم بگيد اين همه تغييرات در پرايد دادند پيكان را به آردي و بعد به روآ تبديل كردند و..خيلي ابداعات ديگه كه هنوز هم همچنان ادامه داره تو را خدا كم لطفي نكنيد ديگه...........اينهمه ترقي وپيشرفت تو صنايع خودرو سازي خودمونداريم ديگه بس نيست..........
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”