حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

قفل شده
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 603
تاریخ عضویت: دوشنبه 14 شهریور 1390, 6:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7308 بار

حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط Goebbels »

یک هفته پس از انفجارهای خونین بیروت و کشته و زخمی شدن ده‌ها تن در آن، سازمان اطلاعات ارتش و همچنین اطلاعات لبنان با همکاری واحد اطلاعاتی حزب‌الله موفق شدند همه عوامل این انفجار‌ها را شناسایی کنند که متاسفانه باید گفت، بیشتر آن‌ها فلسطینی‌الاصل و از اعضای جنبش حماس هستند.

به گزارش «تابناک»، حتی پیش از انفجار روز پنجشنبه گذشته نیز واحد اطلاعات حزب‌الله موفق شده بود، همه خطوط اتصال گروهی‌ که ‌این انفجار‌ها را انجام داده بودند، شناسایی کند.

«ابراهیم الامین»، سردبیر روزنامه الاخبار لبنان که ارتباط مشخصی با واحدهای اطلاعاتی در لبنان دارد، جمعه‌شب گذشته با حضور در برنامه زنده شبکه المنار، جزئیات بیشتری از گروهک مسلحی گفت که در منطقه مرزی عرسال لبنان هستند و هدفشان ضربه زدن به مقاومت است.

به گفته ابراهیم الامین، یک شهروند سعودی ـ که باید از سازمان اطلاعات این کشور باشد ـ یک سوری و یک فلسطینی که از کادرهای رهبری یک جنبش اسلامگرای معروف فلسطینی است (حماس) به همراه یک تیم عملیاتی، علاوه بر انفجار بمب در بئرالعبد، انفجار بمب در الرویس و همچنین شلیک موشک‌های گراد به سمت مناطق ‌لبنان را هم بر عهده داشته و دارند.

در این میان، روزنامه الاخبار امروز پنجشنبه و یک هفته پس از این انفجار به صراحت تمام، حماس و رهبران آن را در انفجارهای ضاحیه مقصر می‌داند و تأکید می‌کند که پس از شناسایی همه اعضای این گروهک تروریستی، آن‌ها حاضر به همکاری با سازمان امنیت لبنان برای دستگیری آن‌ها نیستند.

احمد محمود طه متولد ۱۹۸۳ بیروت که ساکن خیابان العریض در حاره حریک در ضاحیه است، متهم ردیف اول شلیک موشک به سمت ضاحیه به شمار می‌رود. او که یک مغازه تعمیر و فروش لوازم تلویزیون دارد، به همراه همه خانواده‌اش از اعضای حماس به شمار می‌روند.

دستگاه اطلاعاتی لبنان همچنین از حماس خواسته تا یکی دیگر از اعضایش به نام علاءالدین محمود یاسین ساکن اردوگاه الرشیدیه در جنوب صور ـ ۱۹۸۹ ـ را نیز تحویل دهد. او نیز متهم است که در شلیک موشک به سمت ضاحیه جنوبی بیروت مشارکت داشته، ولی حماس به هیچ یک از درخواست‌ها پاسخ مثبت نداده است.

علی البرکه، نماینده حماس در لبنان، روز چهارشنبه تلاش کرد تا ضمن دیدار با مقامات امنیتی در جنوب این کشور، زمان تعیین شده برای تحویل این افراد را اندکی به تأخیر بیندازد؛ حتی او در این مورد به دیدار بهیئه الحریری، خواهر رفیق حریری و حامی اصلی احمد الاسیر تروریست معروف در شهر صیدا رفت تا از ظرفیت‌های وی نیز بهره بگیرد.

علی البرکه که اعضای جنبش متبوعش پس از وارد شدن به جنگ خونین در سوریه و عضویت در گروهک تروریستی جبهه النصره و کشتار مردم سوریه نمی‌تواند این گونه کارهای آن‌ها در لبنان را توجیه کند، روز گذشته به منابع آگاه گفت که همکاری اطلاعاتی ما با حزب‌الله‌ گسترده ادامه دارد و ما در حال تماس با همه اردوگاه‌های فلسطینی و بزرگان و ریش‌سفیدهای مقیم هستیم تا مانع از ورود آن‌ها به مسائل امنیتی لبنان شویم، حتی ما پس از درخواست دایره امنیتی بیروت، مبنی بر تحویل فادی طه، برادر محمد طه متهم اصلی در شلیک موشک‌ها، در کمتر از سه روز این کار را انجام دادیم.

نکته دیگری که در این میان باید به آن اشاره کرد، بمب‌گذاری خودروی کیا منفجر شده در بئرالعبد در اردوگاه برج البراجنه فلسطینی‌هاست. این خودرو پس از دزدیده شدن در خلده، در مأرب منفجر شد، ولی برخی نیز می‌گویند این خودرو در اردوگاه صبرا بارگیری شده است، زیرا در این اردوگاه، گروه‌های فلسطینی مخالف حزب‌الله حضور پر‌رنگ‌تری دارند.

به هر حال آنچه مشخص است، جنبش حماس پس از ورود به درگیری‌های سوریه که باعث کشته شدن بیش از ۱۶۰۰ فلسطینی شد و متأسفانه جنازه برخی از آن‌ها به صورت رسمی در باریکه غزه به عنوان «مجاهد شهید» مورد استقبال قرار گرفت، امروز وارد بحران سازی در لبنان شده است.

در این باره باید گفت، بسیاری از رهبران حماس در ضاحیه جنوبی بیروت در دایره امنیتی حزب‌الله زندگی می‌کنند، اما مشارکت برخی از سران آن‌ها در درگیری‌های القصیر و دستگیری شماری از آن‌ها در این منطقه، نشان داد که متأسفانه نمی‌شود چندان به آن‌ها اعتماد کرد و این افراد با تلنگری همه محبت‌ها را فراموش کرده و به دایره افراط گرایی می‌افتند و بی‌گمان، اگر فکری به حال این رفتارهای اعضای حماس نشود ـ که حتی برخی از اعضای آن در حلب با همکاری گروهک تروریستی التوحید وابسته اخوان المسلمین سوریه در ربودن دو تن از کشیش‌های سوری نیز مشارکت داشتند ـ ‌محور مقاومت برای آزادی قدس شریف، بر انسان‌های شریف‌تری سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

هم‌اکنون خالد مشعل که مقاومت فلسطین را به جریان اخوان المسلمین و دلارهای قطری فروخت، می‌تواند در این باره بیشتر اندیشه کند و سکوت دو ماهه خود را که پس از سرنگونی محمد مرسی به آن دچار شده، بشکند.

بی‌گمان، شاخه اطلاعاتی حزب‌الله لبنان اطلاعات بسیاری بیشتری از رفت و آمد‌ها و دیدگاه‌های سران حماس دارند و در دیدارهای دو جانبه و چند جانبه این اطلاعات را در اختیار آن‌ها گذارده‌اند تا میزان فعالیت ضد مقاومتی آن‌ها بیش از پیش مشخص شود و گمان نکنند تنها خودشان می‌دانند و سازمان اطلاعات سعودی، قطر و ترکیه.

[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
پست: 102
تاریخ عضویت: شنبه 1 تیر 1392, 6:47 am
سپاس‌های ارسالی: 133 بار
سپاس‌های دریافتی: 391 بار

Re: حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط majid362 »

یک وهابی خوب یک وهابی مرده هست
حالا هر چی می خواد اسم گروهشون باشه
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: جمعه 17 خرداد 1392, 3:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

Re: حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط مدافعان حرم »

با این بچه ناخلف باید ساخت !
آخرین ويرايش توسط 1 on CAPTAIN PILOT, ويرايش شده در 0.
دلیل: لطفا" از ادبیات در شان انجمن علمی استفاده نمائید. ویرایش شد.
آندریا: سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که قهرمانی نپرورد.
گالیله: نه آندریا، سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که در آنجا نیاز به قهرمان باشد.
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 20
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 تیر 1390, 10:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 723 بار
سپاس‌های دریافتی: 68 بار

Re: حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط freez578 »

حرفي براي گفتن نيست.از همان روز اول حزب الله مي دانست که اين گروه سلفي حماس که شاخه فلسطيني اخوان المسلمين مصر است به هيچ عنوان قابل اعتمادي نيست و بالاخره روزي ذات کثيف خويش را آشکار خواهد کرد.ولي سياست دور کردن مرز و مشغول کردن دشمن در درون خويش باعث مي شد همکاري با اين گروه ادامه يابد.اما اين نکته را نبايد از نظر دور داشت که همه اعضاي حماس شايسته لقب جانوران کثيف نيستند در ميان آنان کساني هم هستند که از انسانيت بو برده اند و با جنايات ساير اعضاء مخالف هستند.و همين انسانها هستند که رابط بين ما و آنها بوده اند.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط esijoon »

اخبار امروز اعلام کرد چند فروند موشک از جنوب لبنان به سمت اراضی اشغالی شلیک شده و اسرائیل هم شروع به گلوله باران جنوب لبنان کرده
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط esijoon »

البته این نکته هم مهمه که کسی کاسه داغ تر از آش نشده...بلکه اون عده دارن سعی میکنن جنگ رو خارج از مرز ها خنثی کنند و نزارند داخل کشور هرج و مرج و درگیری بشه و دشمن پاش به خاک کشورمون برسه :razz:
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط esijoon »

تعصب نیست...دکترین دفاعی ما میگه دشمن را در پشت مرز ها مشغول کن تا درون مرزها در آسایش باشی

دیگر کشور ها یی که نام بردید همسایه هستند....عملا نمیتونیم کاری که با اسرائیل میکنیم را با اونا بکنیم...چون مرز مشترک داریم

بعد از اون ما قصد صلح و دوستی با این کشور ها رو داریم هر چند خودشون نمی خوان....ولی تا بوده و هست اسرائیل دشمن ماست

نکته دیگه اینه که کشور ها همسایه رو باید در داخل خودشون مشغول کرد....اون هم با نفوذ ایدئولوژیکی.....نفوذ تفکر انقلابی و بعضا شیعی باعث افزایش نفوذ در افکار مردم میشه.....

ایجاد گروه ها و جنبش های مبارز برای مشغول کردن دولت های همسایه کار درستی نیست چون دودش تو چشم خودون میره....مثلا حزب الله لبنان رو تصور کنید...جدیدا گروهی در لبنان برای مقابله با حزب الله ایجاد شده با محوریت شیخ فتنه....البته اتفاقات جدید و ترور شدن اون رو کاری ندارم...اصل مطلب ایجاد این گروه برای مبارزه با حزب الله و وا داشتن اون از اهدافش هست....اگر حزب الله در همسایگی ما بود این گروه جدید که تشکیل شده هم همسایه ما می شد و مثل دیگر گروهک های تروریستی اقدام به خراب کاری در داخل کشور می کرد....چیزی شبیه گروهک ریگی یا الاحوازی و یا ..... :razz:
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: شنبه 2 تیر 1386, 1:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

Re: حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط majid kh »

سلام دوستان
من از دوستان هميشه خواننده هستم و تا كنون اظهار نظري نكردم و معمولا از اطلاعات رفقا سود بردم ليكن حس ميكنم بعضي از دوستان اون بينش عميق به مسائل رو ندارند و خيلي روتين و تغذيه شده صحبت مي كنند يادتون باشه دوست و دشمن اين ملت بايد تا كنون مورد شناسايي قرار ميگرفت نه اينكه براي تطهير يه تز اشتباه هي ما نيز بگيم دشمن پشت مرزها بايد مشغول باشه. اصلا اين دشمن كيه ايا واقعا قادره اينهمه پيش بياد تا به ايران برسه يا واقعا دشمنان ما همگونه كه تاريخ ثابت كرده عربها نيستند لطفا زيرك باشيد من نمي خوام از اسرائيل دفاع كنم اما مطمئن هستم اسرائيل با توجه به پتانسيلهاش قادر به تحقق همچين كاري نيست شايد بقول زيركي ما رو سر كار گذاشتن نمونه عينيش هم صدام و عربها بودند كه هزاران از زن و مرد ايراني رو كشتند و همه عربها بهش كمك كردند.چرا ما هنوز بعد از اينهمه تجربه بازهم سادلوحانه دشمن رو اشتباه گرفتيم. دشمن واقعي ما عربهاي سني و سلفي مذهب هستند كه به خون ايراني و شيعه تشنه اند. يادتون باشه دشمن واقعي هميشه در لباس دوست ظاهر ميشه و دنبال ريشه است . "مومن بايد زيرك باشد"
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط esijoon »

جناب    , دوست عزیز
این فرموده شما نا درسته....اعراب از بعد از عثمانی از هم پاشیدند....و دیگر خطری برای ما نداشتند....ولی مشکل ما اینه که همین اعراب خیلی تاثیر پذیر و تحت نفوذ هستند....اگر بخواهیم در مزرعه فقط سر علف های هرز را بزنیم باز هم رشد میکنند....ولی اگر ریشه اون رو بزنیم دیگه توان رشد پیدا نمیکنه....و البته جا برای رشد دیگر گیاهان پر ثمر هم باز میشه

اعراب به خودیه خود بد نیستند که شما می فرمایید :
دشمن واقعي ما عربهاي سني و سلفي مذهب هستند كه به خون ايراني و شيعه تشنه اند.

در ضمن به کار بردن مذهب و چسباندن اون به یک ملت و نژاد دیگر و قرار دادن اون در برابر یک مذهب دیگر اصلا کار درستی نیست....

صدام هم به خودیه خود در حد و اندازه این حرف ها نبود که به ایران حمله کنه....
اگر در جریان باید صدام با حمایت و تحریک غرب به ایران حمله کرد


کلا اعراب بعد از جنگ 6 روزه و شکستشون از اسرائیل و اون قرار داد ننگین مصر به عنوان قطب قدرت اون زمان اعراب دشمنیشون رو با اسرائیل کنار گذاشتند و خودشون رو دوست اسرائیل معرفی کردند....

همونطور که قبلا هم گفتم برای دشمنان دور از مرز باید از تشکیل گروه های مبارز بهره برد ولی برای مبارزه با دشمنان نزدیک و هم مرز باید از مبارزات ایدئولوژیک استفاده کنیم....و این همون اصل اولیه انقلاب یعنی صدور انقلاب اسلامی هست....

در ایم بحث نکات بسیاری دخیل هست...نتیجه گیری هر کس بسته به تفکرات و بینشش هست...برخی دشمنی عمیقی با اعراب حس میکنند...خوب این بر تصمیم گیریشون تاثیر میزاره...ولی باید اینو در نظر داشت که در این دوره اصل نژاد عرب نیست که با ما دشمنه...بلکه تفکرات حاکم بر دولتشون هست که این دشمنی ها رو به وجود آورده

حتما اطلاع دارید در جنگ هشت ساله (و به روایتی 10 ساله) خیلی از سربازان ارتش عراق از جنگ خودداری میکردند....

کسانی که با جون و دل با ایران میجنگید نیروهای حزب بعث بودند...چون ایدئولوژی حاکم بر عقلشون این بود...احزاب حول یک تفکر شکل میگیرند تصویر
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: شنبه 2 تیر 1386, 1:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

Re: حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط majid kh »

عزيزان من
نوشته هايتان را خواندم اميدوارم همانگونه كه شما تصور مي كنيد باشد.
پهلوي دوم هميشه فكر ميكرد كه عراق دشمن بالقوه اي براي ايران خواهد بود و بسياري از جهت گيريهاي نظاميو منطقه ايش در جهت برتري بر عراق و كنترل آن بود چرا كه ميدونست تنها از اين طريقه كه ميتونه در منطقه به آسايش برسه و معتقد بود ايران در خاورميانه عربي واقع شده و هر آن با قدرت يافتن يه جريان عربي دير يا زود بايد منتظر برخورد با اون بود. چرا كه ديدش برداشتي از تاريخ منطقه و تصادمهاي ايران با اعراب بود و نه نگرش مذهبي و ايدئولوژيك كه فعلا مسئولين با اين ديد پيش ميرند البته ثابت شد كه كمتر اشتباه كرده و هم پيمانانش رو بر همين اساس چينش ميكرد ليكن ما در اين چند دهه هرزگاهي با جريانات گوناگوني همراه شديم كه شايد متحد خوبي نصيبمان بشود ولي چه سود كه تمامي جريانات عربي با قدرت گيري از ما دور شده و بر عليه مان جبهه گيري كردند. و هر چه بيشتر غلط بودن برداشتهاي بچه گانمان را گوشزد كردند.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: حماس متهم اول انفجار در مقر حزب‌الله لبنان

پست توسط esijoon »

یه ضرب المثل هست که میگه :
وقتی چیزی با تو موافق نیست یا با اون همراه شو و یا اونو با خودت همراه کن

پهلوی دوم حمایت آمرکا و غرب رو داشت..پس در خودش نیازی به اعراب نمیدید..برای همین هر لحظه منتظر یک جرقه بود تا به اونها زهر چشمی نشون بده
بعد از انقلاب ما حمایت غرب را که نداریم هیچ...دشمنمان هم هستند....پس باید به دنبال هم پیمان و باشیم....

اعراب به دلیل دشمنی با اسرائیل در صدد تغییر اون بر اومدند یعنی با جنگ خواستند اونو به زانو در بیارند...ولی به دلایل مختلف (از جمله عدم اتحاد بین خودشان و بی عرضه گی و نداشتن تجربه) نتونستن اونو تغییر بدن...پس خودشون رو تغییر دادند و با اسرائیل همراه شدند...عمده دلیل دشمنی اعراب و ایران با هم همین مسئله پیمان آنها با اسرائیل هست...میبینید که حتی به هم نژاد های خودشون هم رحم نمی کنند و برای تغییر شرایط و همراه کردن دیگران با خود بر سر سوریه چه آوردند...

آمریکا هم اوایل انقلاب قصد کرد به روش های مختلف و متنوع ایران رو با خودش همراه کنه...وقتی دید با گفت و گو نمیتونه خواست تا از روش های خشن مثل جنگ ایران رو همراه خودش کنه...که البته باز هم نتونست

اعراب جمعیت و سرمایه بسیار زیادی دارند و در صورت همراهی با ما میتونن یک نیروی مححرک بسیار موثر برای ما باشند...پس ایران سعی میکنه با نفوذ ایدئولوژیک اونها رو تغییر بده و با خودش همراه کنه...برای همین خیلی جلوشون کوتاه میاد در برخی موارد...

پس در نتیجه در داخل کشور اعراب رو دوست به تمام معنا نمیدونند..بلکه یک دوست بالقوه میدونند که باید با نفوذ و تغییر در اون تبدیل به دوست بالفعل بشه....کشور های همسایه رو هر کاری کنی همسایه میمونند....پس نمیشه به راحتی درشون دخالت کرد....

نتیجه ساخته و پرداخته کردن کروه های مبارز برای تغییر دولت ها همیشه مثل حزب الله و ایران جواب نمیده...گاهی هم مثل آمریکا و القائه میشه که خودشون القائده رو ساختند و حالا گریبان گیر خودشون هم شده..باید خیلی محتاط عمل کرد
قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”