ابداع خودرو الکتریکی تاشو برای کاهش فضای پارکینگ+تصاویر

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه 26 اسفند 1391, 6:05 pm
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

ابداع خودرو الکتریکی تاشو برای کاهش فضای پارکینگ+تصاویر

پست توسط mohammad area51 »

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جستجوی چندین ساعته برای یافتن مکانی جهت پارک‌کردن در یک مرکز خرید شلوغ یا گرفتارشدن در ترافیک با خودروهایی که مقادیر بزرگی دی‌اکسیدکربن منتشر می‌کنند، برای ساکنان شهری صحنه‌های بسیار آشنایی است.

وسیله‌نقلیه تاشوی ابداعی را می‌توان به عنوان خودرویی شخصی برای کاهش فضای مورد نیاز پارک‌کردن یا بخشی از سیستم حمل‌ونقل‌ عمومی برای اتصال مسیرهای حمل‌ونقل‌ اصلی در درون شهرها به کار برد.

«این-سو سوه»، دانشیار «مدرسه حمل‌ونقل سبز» KAIST و تیم تحقیقاتی‌اش نمونه اولیه خودروی الکتریکی خود به نام Armadillo-T را معرفی کرده‌اند که طراحی آن بر اساس حیوان گورکن بومی امریکای جنوبی صورت گرفته است. این حیوان، پستانداری با پوسته زرهی محکم است.

سیستم ارائه‌شده مشخصه حفاظتی مجزای رول‌شدن به شکل یک توپ را هنگام رویارویی با خطر از جانب شکارچیان تقلید می‌کند.

درست مانند گورگن‌ها که خود را در درون پوسته مخفی می‌کنند، Armadillo-T بدنه عقبی خود را تا می‌کند و اندازه اولیه 2.8 متری را به نصف (1.65 متری) تقلیل می‌دهد.

خودرو مزبور یک سیستم تمام الکتریکی چهار چرخ با دو صندلی و چهار موتور موجود در درون چرخ‌هاست.

چون موتورها در درون چرخ‌ها تعبیه شده‌اند و بسته باتری لیتیم-یون با ظرفیت 13.6 کیلوواتی بر روی قسمت جلو تعبیه شده است، زمانی که خودرو تا می‌شود، باتری‌ و موتورها مجبور به تغییر وضعیتشان نیستند.

این موضوع نه تنها کارایی انرژی را بهینه می‌کند، بلکه ثبات و فضای لازم برای رانندگان و مسافران را ارائه می‌دهد.

هنگامی که این وسیله نقلیه سبک و کوچک تا می‌شود، فقط یک سوم فضای پارکینگ پنج متری (اندازه پارکینگ استاندارد در کره) را اشغال می‌کند.

با کنترل از راه دور توسط گوشی هوشمند، وسیله مزبور می‌تواند 360 درجه بچرخد و وضعیت مناسب رانندگان برای پارک‌کردن خودرو، حتی در فضای نامعمول پارکینگ (گوشه ساختمان) را افزایش دهد.

علاوه بر کاربردهای شهری، نواحی توریستی یا ساختمان‌های بزرگ می‌توانند مثال‌های دیگری از استفاده این خودرو باشند.

سامانه جدید از ویژگی‌های هوشمند نیز برخوردار است و دوربین‌های نصب‌شده در درون آن نیاز به آینه‌های جانبی را حذف کرده، توانایی راننده برای مشاهده طرف راست و چپ را افزایش داده و بنابراین نقاط کور را کاهش می‌دهد.

با یک گوشی هوشمند راننده می‌تواند Armadillo-T را کنترل کند و امکان کنترل از راه دور تاشو را داشته باشد.

این سیستم دارای سرعت بیشینه 60 کیلومتر در ساعت بوده و با سرعت شارژ 10 دقیقه‌ای می‌تواند تا مسافت 100 کیلومتر را طی کند. تصویر

تصویر

تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”