سرقت اثار تاريخي در ماه هاي اخير كاهش يافته است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

سرقت اثار تاريخي در ماه هاي اخير كاهش يافته است

پست توسط Leila »

فرمانده يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور گفت: آمار سرقت در حوزه ميراث فرهنگي در سه ماه و نيم اخير ‪ ۶۲‬درصد كاهش داشته است.
به گزارش مركز فرماندهي و كنترل يگان حفاظت، سردار "عباسعلي روحي" افزود: عوامل يگانه حفاظت ميراث فرهنگي در سراسر كشور با كمترين نيرو و امكانات به صورت شبانه‌روزي از آثار تاريخي كشور محافظت مي‌كنند.
فرمانده يگان حفاظت افزود: بر اساس بررسي‌هاي به عمل آمده در مركز فرماندهي و كنترل يگان حفاظت در خصوص سرقت آثار تاريخي در طول هفت ماه اخير، به اطلاع هموطنان مي‌رساند فقط دو درصد از كل جرايم مربوط به اين جرم است.
وي گفت: بيشترين آمار سرقت در اين مدت در استانهاي اصفهان، يزد و آذربايجان شرقي به وقوع پيوسته است، در حالي كه در سه ماه و نيم اخير آمار سرقت در استانهاي فوق بين ‪ ۱۰۰‬تا ‪ ۶۶‬درصد كاهش داشته است.
سردار روحي به كشف كتيبه مسروقه در مراغه اشاره كرد و گفت: اين كتيبه از مسجد سفيد مراغه در آذربايجان شرقي در اواسط شهريورماه سال جاري سرقت شده بود كه با پيگيري به عمل آمده توسط عوامل اين يگان و ناجا كشف شد.
وي اظهار داشت: مسجد سفيد مراغه در ورودي بازار قديم و در ضلع شمال شرقي ميدان مصلي قرار دارد و اين اثر مربوط به دوره صفويه است.
فرمانده يگان حفاظت گفت: ميراث فرهنگي بيانگر نحوه زندگي گذشتگان ماست، لذا همه مردم و مسئولان در خصوص حفاظت از آثار با ارزش گذشته و حال خود مسئول هستند و بايد با يگان حفاظت ميراث فرهنگي كشور مشاركت كنند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”