اين مناطق راهبردي عربستان، هدف موشك‌هاي سوريه قرار مي‌گيرد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 تیر 1391, 2:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

اين مناطق راهبردي عربستان، هدف موشك‌هاي سوريه قرار مي‌گيرد

پست توسط jhan2010 »

سران آل سعود حاکم بر عربستان در ‌سه دهه گذشته، بیشترین حرص و تلاش را برای نابودی کشورهای اسلامی داشته و دارند؛ آن‌ها در ‌این سال‌ها، یک‌ بار به عراق کمک کردند تا به ایران حمله کند، سپس به آمریکا کمک کردند تا عراق را نابود کند.

همچنین تلاش‌های آن‌ها برای نابودی مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین بر هیچ کس پوشیده نیست. آن‌ها امروز تلاش دارند تا سوریه، یکی دیگر از کشورهای محور مقاومت را با موشک‌های آمریکایی و دلارهای نفتی خود به خاک سیاه بشنانند.

به گزارش «تابناک»، آنچه سعودی‌ها در حال انجام آن هستند، اگر نگوییم بازی با آتش است، بازی با مرگ آنهاست، چرا که این بار آن‌ها بدقماری را آغاز کرده‌اند و در این قمار که تاکنون بیش از سی میلیارد دلار برای آن‌ها آب خورده، در تلاش برای سرنگونی نظام حاکم بر سوریه شکست سختی خورده‌اند و اکنون بر آن هستند تا پای آمریکایی‌هایی را به سوریه باز کنند و چون خود عرضه و جسارت کار یک‌جانبه را ندارند، دست به دامن آمریکایی‌ها شده‌اند تا شاید از این رهگذر، سوریه و نظام حاکم بر این کشور را هدف گیرند.

سعودی‌ها برای نابودی ارتش‌های قدرتمند و کشورهای حاضر در منطقه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و نمی‌کنند؛ هر چند خود ارتش باعرضه و جسارتی نداشته و به ‌رغم هزینه‌های ده‌ها میلیارد دلاری برای آن، در جنگ محدودی که با مبارزان جنبش الحوثی داشتند، شکست سنگینی را متحمل شدند.

سعودی‌ها در حکم ‌«محور فتنه» علیه جهان اسلام، گفته‌اند که ‌مستقیم در حمله به سوریه مشارکت خواهند کرد؛ مسأله‌ای که علاوه بر پرداخت هزینه‌های آمریکا، بی‌گمان با مشارکت مستقیم نظامی آن‌ها خواهد بود؛ اما آیا آن‌ها این بار هم جان سالم به در خواهند برد؟ آیا ارتش سوریه دخالت‌های سعودی‌ها که هزاران تن از مردم این کشور را به خاک و خون کشیده است، بدون پاسخ خواهد گذاشت؟ آیا سوریه از توان موشکی قدرتمند خود برای ضربه زدن به سعودی‌ها استفاده نخواهد کرد؟

این گزارش در صدد آن است تا برخی از اهداف تعریف شده توسط ارتش سوریه را ـ که قرار است آماج موشک‌های این کشور قرار بگیرد ـ ‌بررسی کند.

در این گزارش تلاش شده تا در یک برد ۱۵۰۰ کیلومتری که موشک‌های سوری به آن دست یافته‌اند، تنها به تعدادی از اهداف راهبردی که قرار است هدف قرار بگیرند، اشاره شود:

۱ ـ اهداف نظامی: عربستان یکی از بزرگ‌ترین انبارهای تسلیحاتی جهان را ‌دارد. این کشور در ‌چند دهه گذشته، صد‌ها میلیارد دلار سلاح از کشورها‌ ‌وارد کرده ‌و همه آن‌ها در مراکز گوناگونی در این کشور پراکنده شده‌اند؛ اما آنچه برای ارتش سوریه مهم است، مراکز نظامی است که هدف قرار دادن آن، از توان نظامی عربستان خواهد کاست.

شهر تبوک: این شهر قدیمی که امروز به یکی از مراکز مهم نظامی در عربستان تبدیل شده‌، ‌فرودگاه مهم نظامی به نام ملک فیصل و همچنین برخی از مراکز تحقیقاتی را در دل خود جای داده است. در این فرودگاه جنگنده‌های اف۱۵ سعودی به همراه میراژ‌ها و جنگنده‌های رافائل فرانسه وجود دارد. فاصله این شهر تا دمشق تنها ۵۵۰ کیلومتر است که با موشک‌های میان‌برد سوریه نیز می‌توان آن را هدف قرار داد.


  [External Link Removed for Guests]  

شهر ریاض: پایتخت عربستان از استان سویدا در سوریه ۱۳۰۲ کیلومتر فاصله هوایی دارد. در این شهر، فرودگاه بین‌المللی ملک خالد است که یک مرکز مهم نظامی نیز به شمار می‌رود. هدف قرار گرفتن پایتخت سعودی‌ها، می‌تواند تا اندازه بسیاری معادلات را تغییر دهد. کاخ‌های سلطنتی و همچنین بیشتر اعضای خانواده آل‌سعود در ریاض ساکن هستند و برخورد هر موشک به این شهر بزرگ، می‌تواند سعودی‌های ترسو را آواره بیابان کند.

شهر الخرج: در این شهر، یکی از مهم‌ترین مراکز تسلیحاتی سعودی‌ها قرار داد. این شهر که در جنوب شرق ریاض است، فرودگاه مهم شاهزاده سلطان را در خود جای داده است. مؤسسه جنگ‌افزار‌سازی سعودی‌ها در این شهر مهم مستقر است و موشک‌های دور‌برد ساخت چین را هم سعودی‌ها در کوه‌های اطراف این شهر مستقر کرده‌اند. الخرج تا استان سویداء در جنوب سوریه ۱۳۹۰ کیلومتر فاصله هوایی دارد. این شهر مدرن‌ترین شهری است که آل سعود افتخار توسعه آن را پیدا کرده‌اند.


  [External Link Removed for Guests]  

فرودگاه نظامی ظهران: این فرودگاه که یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های عربستان شمرده می‌شود، در نزدیکی خلیج فارس قرار داد. فاصله این منطقه که از جنوب شرق سوریه حدود ۱۴۵۰ کیلومتر است و موشک‌های برد بلند سوری به سادگی می‌توانند این مناطق را هدف قرار دهند.
در لیست مراکز نظامی سعودی‌ها البته مناطق دیگری نیز هست که ارتش سوریه و متحدان آن که به تصاویر ماهواره‌ای دسترسی دارند، بیشتر از آن آگاهند و بدون شک، از اهداف مهم توان موشکی سوریه به شمار خواهد رفت.


  [External Link Removed for Guests]  

۲ ـ مراکز صنعتی: ‌صنعت در عربستان، عبارت است از مراکز نفتی. این کشور بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان ‌و دارای دو بندر مهم صادرات نفت است؛ نخست بندر رأس‌التنوره در شهر دمام در ساحل خلیج فارس، که در فاصله ۱۴۵۰ کیلومتری مرکز مهم موشکی سوریه در استان سویداست. در نزدیکی این بندر نفتی، پالایشگاه بزرگ بقیق قرار دارد که هدف قرار گرفتن آن می‌تواند عملاً سعودی‌ها را فلج کند.

دومین بندر مهم نفتی عربستان در ساحل دریای سرخ قرار دارد. بندر ینبع که عملاً یک شهر نفتی به شمار می‌رود و مهم‌ترین مرکز صادرات نفت عربستان به کشورهای غربی و آمریکاست. این بندر که در آن مخازن بزرگ و کوچک بسیار نفت وجود دارد، در فاصله ۹۵۰ کیلومتری مرزهای جنوبی سوریه واقع شده است. هدف قرار گرفتن این دو بندر نفتی که روزانه نزدیک ده میلیون بشکه نفت از آن‌ها صادر می‌شود، می‌تواند بهای نفت را به شکل وحشتناکی بالا ببرد.

بر پایه گزارش‌های موجود، هدف قرار دادن این بندر نفتی از نخستین اولویت‌های ارتش سوریه به شمار می‌رود، چرا که برخورد هر موشک‌ به آن می‌تواند تا ‌مدت‌ها آن را در آتش موشک‌های جولان سوریه بسوزاند.


  [External Link Removed for Guests]  

شهر جده: این شهر که از آن به عنوان پایتخت دوم عربستان یاد می‌شود و محل خوشگذرانی شاهزاده‌های سعودی است و عملاً علمای وهابی‌ها در آن جایگاهی ندارند، در فاصله ۱۳۵۰ کیلومتری دمشق است و بی‌گمان‌ در هر جنگ گسترده احتمالی، مورد حمله قرار خواهد گرفت.

افزون بر موارد بالا، بزرگ‌ترین نقطه ضعف سعودی‌ها، مراکز آب‌شیرین‌کن آنهاست که همزمان وظیفه تولید برق را هم بر عهده دارند. این مراکز که در سواحل خلیج فارس و دریای سرخ پراکنده هستند و روزانه میلیون‌ها لیتر آب مصرفی شهروندان سعودی را تأمین می‌کنند، در صورت هدف قرار گرفتن، ریگزارهای عربستان را تشنه‌تر خواهند کرد.

در این میان، منابع آگاه می‌گویند که سوریه می‌خواهد، سعودی‌ها و به ویژه بندر بن سلطان را گوشمالی اساسی بدهد و از سوی دیگر، گفته می‌شود، در صورتی که جنگ گسترده‌ شود و پای کشورهای دیگر نیز به میدان نبرد سوریه باز شود، ‌هزاران موشک ‌دیگر نیز روانه کاخ‌های سعودی‌ها خواهد شد تا آن‌ها در آخرین ماجراجویی خونین خود، نابود شوند.
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
Junior Poster
Junior Poster
پست: 115
تاریخ عضویت: جمعه 18 مرداد 1392, 1:48 am
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 305 بار

Re: اين مناطق راهبردي عربستان، هدف موشك‌هاي سوريه قرار مي‌گي

پست توسط potpotpot »

سلام دوست

به نظرم چندان ایده آل نیست که سوریه سعی در ضربه زدن به یک کشور اسلامی داشته باشه ، بنده جنگ را هر گز تایید نمیکنم

کشور عربستان مورد علاقه مردم بسیاری از کشور های اسلامی است ، و سرزمین وحی است

باتشکر :razz:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 می بخشید اینجا مطرح می کنم ، من امکان ارسال پیام خصوصی در انجمن را ندارم ، لطفا یکی از دوستان به ادمین آقا مهدی اطلاع بده 
Major II
Major II
پست: 286
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 2 بهمن 1390, 2:23 pm
محل اقامت: RASHT
سپاس‌های ارسالی: 1271 بار
سپاس‌های دریافتی: 1131 بار
تماس:

Re: اين مناطق راهبردي عربستان، هدف موشك‌هاي سوريه قرار مي‌گي

پست توسط mahdi2elve »

اتفاقا بنده تایید میکنم .
مکه دست مسلمانان نیست دست وهابی هاست.
کاخ های آل سعود کی مورد حمایت مسلمانان بودن!!؟مراکز نظامی ای که با تسلیحات آمریکا برای نابود کردن مردم بیگناه انباشته شدن کی مورد تایید مسلمانان بودن؟!!!!!
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389, 9:02 am
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: اين مناطق راهبردي عربستان، هدف موشك‌هاي سوريه قرار مي‌گي

پست توسط SADGYAN »

خبیث تر از صهیونیستها این وهابی های عربستان هستند سوریه اگه ترمینال های نفتی اون هارا بتونه درهم بکوبه ضربه قابل توجهی هم به این وهابی های از خدا بی خبره زده هم امریکا وغرب
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: اين مناطق راهبردي عربستان، هدف موشك‌هاي سوريه قرار مي‌گي

پست توسط esijoon »

SADGYAN نوشته شده:خبیث تر از صهیونیستها این وهابی های عربستان هستند سوریه اگه ترمینال های نفتی اون هارا بتونه درهم بکوبه ضربه قابل توجهی هم به این وهابی های از خدا بی خبره زده هم امریکا وغرب


فرقی ندارند با هم...سگ زرد برادر شغاله تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 189
تاریخ عضویت: دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 11:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 1414 بار
سپاس‌های دریافتی: 687 بار

Re: اين مناطق راهبردي عربستان، هدف موشك‌هاي سوريه قرار مي‌گي

پست توسط shahab313 »

یکی از بهترین سناریو ها محور مقاومت برای پاسخ در فاز اول جنگ تمرکز حملات سکریه به عربستانه نه اسراییل چرا که حمله به اسراییل واکنش انی غربی ها رو در بر داره که زیاد نمی تونه مد نظر اسد با توجه به استعداد ارتشش باشه در ضمن اسراییل لقمه حزب اللهست یعنی حزب الله به عنوان پتکیباید باشه که اگه اسراییل هوس حشارکت در حمله رو کرد بر سرش فرود بیاد در ضمن حمله به عربستان هزینه های گزافی به غربی ها وارد میکنه که بسیار میتونه باز دارنده باشه برا اونها واسه ورود به فاز بعدی حمله. در ضمن اسیب عربستان یعنی وابسته شدن بیشتر ال سعود به اونها همچنین خرید وسود های کلان تر نظامی پس خود اونها ترجیح میدن جنگ به اون سمت هدایت بشه تا به سمت اسراییل این یعنی همونهجنگی که اسد در صورت خوب بازی کردن در اون امکان بقاش بسیاره پس به نظر من هر دو طرف میل دارن اگه جنگی قرار باشه بعلاوه بر سوریه در جایی شکل بگیره به میزبانی عربستان باشه نه جای دیگه
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”