آزمایش موشک قادر هواپایه+فیلم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 158
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 14 مهر 1390, 9:07 pm
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

آزمایش موشک قادر هواپایه+فیلم

پست توسط Arash27 »

سلام در این آدرس میتونید فیلم مربوط به آزمایش نمونه ی هواپرتاب قادر رو دانلود کنید.
[External Link Removed for Guests]
چند نکته ی جالب هم تو این کلیپ وجود داره:
اول سوخت گیری هوایی فانتوم قبل از پرتاب، دوم پرواز موشک روی سطح صاف ( متاسفانه خیلی معلوم نیست موشک روی آب پرواز میکنه یا خشکی )، و سوم قرار داشتن هدف روی زمین. احتمالا محل آزمایش جایی در کویر مرکزی ایران بوده. جایی که تا این اندازه مسطح باشه. اینطوری سوخت گیری فانتوم برای رسیدن از پایگاهش ( بوشهر یا بندر عباس ) تا محل آزمایش قابل توجیه میشه.
ضمنا خود هواپیمای پرتاب کننده از لحظه ی پرتاب تا اصابت موشک اونو همراهی و ازش فیلم برداری میکنه که تا به حال در ایران چنین چیزی ندیده بودم.
ممکنه این آزمایش جزئی از یک برنامه ی بزرگتر برای ساخت موشک کروز دورایستا مثل KEPD 350 یا JASSM باشه. مثلا آزمایش پرواز کروز روی خشکی به جای آب. شاید سامانه ی ناوبری جدیدی برای این کار روی موشک نصب شده باشه یا اینکه سامانه ی قبلی دستکاری شده باشه.
اما فعلا هیچ چیز مشخص نیست. ما فقط میدونیم که یک موشک کروز زمین پایه ی ضد کشتی به موشک هواپرتاب کروز تبدیل شده. بنابراین خواهش میکنم از بحث های بی نتیجه ای مثل اینکه ما نمیتونیم، ما بلد نیستیم، عرضه نداریم، بروبابا خودشونو مسخره کردن یا هرگونه ان قلت آوردن دیگه ای خودداری بفرمایید.
متشکرم.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 307
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 21 دی 1385, 1:06 pm
سپاس‌های ارسالی: 1216 بار
سپاس‌های دریافتی: 249 بار

Re: آزمایش موشک قادر هواپایه+فیلم

پست توسط mohammad tomcat »

فانتوم حامل یه کم سنگین بلند نشد؟
هم زاویه ی حمله اش کم بود هم به نظر میومد یه کم طول باند زیادی را طی کرده.
اطلاعی از وزن این موشک دارید؟
New Member
پست: 6
تاریخ عضویت: جمعه 4 مرداد 1392, 11:19 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

Re: آزمایش موشک قادر هواپایه+فیلم

پست توسط tomcat1355 »

چندبارفیلمودیدم وافعا مایه افتخاربرای هرایرانی وباتوجه به اجراشدن روی فانتوم صددرصد قابلیت اجرا برروی سوخو24و25 ومیرازواگه نیازباشه حتی روی اف 14 هم باید داشته باشد
200کیلومتر واقعا عالیه-داشتم فکرمیکردم اگرهمچین سلاحیو درزمان جنگ به تعدادزیادداشتیم شایدبیشتراز7-8 تا فانتوممون آسیب نمیدید وسرنوشت جنگ خیلی زود مشخص میشد فاصله مهران بابغداد230 کیلومتربود فقط خداروشکرانگارتوجهات به نیروی هوایی خیلی بیشتر شده حتی جایی دیدم که طرحی بنام راه ولایت جهت ارتقاء نیروی هوایی درجریانه خداکنه که انشالا به فکر خرید یا ساخت یک جنگنده به روز درتعداد زیاد یا ترکیبی ازدوگزینه مذکور باشند. و درنهایت ای کاش فیلمی هم ازشلیک موشک فکور هم نمایش داده میشد
Major II
Major II
پست: 179
تاریخ عضویت: چهارشنبه 24 بهمن 1386, 8:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 428 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

Re: آزمایش موشک قادر هواپایه+فیلم

پست توسط kaveh606 »

دو تا تایپک درباره این خبر بسیار مهم ایجاد شد که متاسفانه از دوستان به خصوص دوستان متخصص کسی ر این مباحث شرکت نکرد به نظر من این یکی از مهمترین دستاورد های دفاعی نیروهای مسلح و وزارت دفاع بود . زمانی نیروی هوایی در جنگ به علت نداشتن موشک ضد کشتی از موشک ماوریک در نقش ضد کشتی برای زدن ناوچه های اوزا عراقی استفاده میکرد . و از طرفی موشک های اگزوسه با برد 70 کیلومتر برای نیروی دریایی و ناوگان کشتیرانی ما تبدیل به یه کابوس شده بود بعد از خرید سوخو 24 روسی نیز باز ایران از داشتن یه موشک ضد کشتی هوا پایه محروم بود البته سوخو 24 ها به موشک های kh29 مسلح هستند که میشه مثل ماوریک در نقش ضد کشتی استفاده کرد ولی از برد مناسب برخوردار نیستند و عملا هواپیما در برد پدافند هوایی ناوها قرار میدن به خصوص اینکه تجهیزات ناوهای رقبا و دشمنان امروز ما با ناو چه های اوزا اصلا قابل مقایسه نیست .با توجه به بهسازی های صورت گرفته بر روی سوخو 24 و قابلیت سوختگیری از همدیگه که برد رو تا نزدیک به 2000 کیلومتر افزایش میده و همچنین داشتن قابلیت پرواز در ارتفاع پایین برای مصون ماندن از دید رادارها در صورت تسلیح این بمب افکن ضربتی به این موشک با برد 200 کیلومتر تاثیر قابل توجهی در قدرت بازدارندگی ایران به وجود خواهد اومد.
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1102
تاریخ عضویت: جمعه 31 فروردین 1386, 6:10 pm
محل اقامت: ارومیه
سپاس‌های ارسالی: 12684 بار
سپاس‌های دریافتی: 11776 بار
تماس:

Re: آزمایش موشک قادر هواپایه+فیلم

پست توسط kayvan6079 »

 
Arash27 نوشته شده:...
اینطوری سوخت گیری فانتوم برای رسیدن از پایگاهش ( بوشهر یا بندر عباس ) تا محل آزمایش قابل توجیه میشه.
...اگر بنا را بر این بگذاریم که شات های پرواز فانتوم، سوختگیری هوایی از تانکر و پرواز موشک مربوط به یک پرواز از چند دوربین باشند، آنگاه باید به این نکته توجه نمود که فانتوم حامل موشک قادر در شلیک آزمایشی، از پایگاه سوم پرواز می نماید (با توجه به شلترهای بک گراند ویدئو)!

البته با توجه به موقعیت و شرایط پایگاه سوم عموما این گونه فعالیت ها در این پایگاه انجام می گردد. 
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است! زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!
Major II
Major II
پست: 179
تاریخ عضویت: چهارشنبه 24 بهمن 1386, 8:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 428 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

Re: آزمایش موشک قادر هواپایه+فیلم

پست توسط kaveh606 »

ایا ممکن دلیل انتخاب یه سطح صاف و هموار و بدون عارضه برا این ازمایش شباهت اون با سطح دریا باشه اگر اینجور هست پس چرا این ازمایش مانند بسیاری از ازمایش های قبلی سپاه و ارتش در سطح دریا انجام نشد ؟
Novice Poster
Novice Poster
پست: 72
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 18 فروردین 1392, 4:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 76 بار
سپاس‌های دریافتی: 121 بار

Re: آزمایش موشک قادر هواپایه+فیلم

پست توسط ehsan-akaberi »

kaveh606 نوشته شده:ایا ممکن دلیل انتخاب یه سطح صاف و هموار و بدون عارضه برا این ازمایش شباهت اون با سطح دریا باشه اگر اینجور هست پس چرا این ازمایش مانند بسیاری از ازمایش های قبلی سپاه و ارتش در سطح دریا انجام نشد ؟


سلام
قاعدتا با توجه به این تصاویر برا اهداف روی خشکی هم کاربرد داره
لبخندها هرگز ملاک شاد بودن نیست
هر تیشه ای بر دوش از فرهاد بودن نیست
هرجا که باشی منطق آیینه ها این است
در چشم بودن معنی در یاد بودن نیست
ای در قفس افتاده افسوس چه را داری؟
بیرون از اینجا درد ما آزاد بودن نیست
از عشق دیگر هر چه می گویند افسون است
آوارگی جز طالع بر باد بودن نیست
هرکس نداند لطفعلی خان خوب می داند
در جنگ پیروزی به پر تعداد بودن نیست
ای سرنوشت شوم جام شوکرانت کو؟
این خانه دیگر در خور آباد بودن نیست
( شاعر احسان اکابری )
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 48
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1390, 5:55 pm
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 234 بار

Re: آزمایش موشک قادر هواپایه+فیلم

پست توسط Aspahbod »

kaveh606 نوشته شده:ایا ممکن دلیل انتخاب یه سطح صاف و هموار و بدون عارضه برا این ازمایش شباهت اون با سطح دریا باشه اگر اینجور هست پس چرا این ازمایش مانند بسیاری از ازمایش های قبلی سپاه و ارتش در سطح دریا انجام نشد ؟


در کل این فیلم تایید کرد که این موشک رو میشه برای نابودی اهداف بزرگ روی سطح صاف به کار برد. مهمترین این اهداف دور و بر ما تاسیسات (ساحلی) نفتی کشور های منطقه هست. از اونجا که موشک های کروز رو نمیشه به این راحتی ها رهگیری کرد خیلی میشه رو عملکرد این موشک ها امیدوار بود (مثل موشک های بالستیک نیست که باید از هزار و یک جور سد دفاعی بگذرن)
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1453
تاریخ عضویت: چهارشنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8690 بار
سپاس‌های دریافتی: 13237 بار

Re: آزمایش موشک قادر هواپایه+فیلم

پست توسط Java »

همزمان با نهمين روز از ايام الله دهه مبارك فجر، با حضور سردار سرتيپ پاسدار دكتر حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و امير سرتيپ خلبان حسن شاه صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، اولين مجموعه توليدي موشك كروز ضد كشتي نصرهواپايه كه توسط سازمان صنايع هوافضاي وزارت دفاع به توليد انبوه رسيده است، به نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران تحويل گرديد.
به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛ سردار دهقان در مراسم تحويل دهي اين موشك ها طي سخناني با تبريك 19 بهمن روز نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران به همه فرماندهان، افسران و كاركنان نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، پيشرفت هاي جمهوري اسلامي ايران به ويژه در عرصه هاي دفاعي را از بركات انقلاب شكوهمند اسلامي ايران دانست و تصريح كرد: دانشمندان ومتخصصان توانمند سازمان هوافضاي وزارت دفاع با روحيه جهادي و انقلابي، نيازمندي هاي راهبردي نيروهاي مسلح را در حوزه هاي مختلف تامين مي كنند .
وي، روزآمدسازي تجهيزات مورد نياز نيروهاي مسلح در عرصه رزم هوايي از طريق طراحي، بهينه سازي و ارتقاي سامانه ها و تجهيزات را از اولويت هاي وزارت دفاع ذكر كرد و از سي و هفتمين فجر پيروزي انقلاب اسلامي به عنوان اوج خودباوري و خوداتكايي فرزندان رشيد ملت ايران در وزارت دفاع ياد كرد.
وزير دفاع گفت: در اجراي فرامين و رهنمودهاي فرمانده معظم كل قوا در تلاشي بي وقفه و موثر، تقويت همه جانبه نيروهاي مسلح را وجهه همت خود قرار داده و در اين مسير هيچ مانعي نمي تواند حركت رو به پيش ما را كند يا متوقف كند .
سردار دهقان در تشريح موشك نصر هواپايه گفت : اين موشك از قابليت هاي بالايي براي انهدام اهداف مورد نظر برخوردار است.
وزير دفاع با بيان اينكه موشك كروز نصر هواپايه توان عملياتي و قدرت تاكتيكي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران را بالا مي برد تصريح كرد :سيستم سلاح نصر هواپايه قابليت نصب و بهره برداري بر روي انواع جنگنده ها را دارا مي باشد .
سردار دهقان در پايان با قدرداني از مديران و متخصصان سازمان صنايع هوافضاي وزارت دفاع، از اين صنعت پويا، پربار و بازدارنده به عنوان ركن ركين صنعت دفاعي كشور ياد كرد و از همكاري نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در به ثمر نشستن اين دستاورد مهم تقدير كرد .


تصویر

تصویر

تصویر

تصویر


منبع: [External Link Removed for Guests]
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”