اینجا مسلمان و یهودی در کنار هم زندگی می‌کنند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 153
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 مرداد 1388, 11:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 962 بار
سپاس‌های دریافتی: 363 بار

اینجا مسلمان و یهودی در کنار هم زندگی می‌کنند

پست توسط hasan_21 »

گزارشگر شبکه خبری آمریکایی سی‌ان‌ان با حضور در ایران به گفت‌و‌گو با رهبران و اعضای جامعه یهودیان کشورمان پرداخته و دیدگاه‌های آنها درباره زندگی در ایران را بازتاب داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛‌ گزارشگر شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا با حضور در تهران به جمع یهودیان کشورمان رفته و گزارشی درباره کیفیت و چگونگی زندگی آنها در ایران و آزادی‌ ایشان برای برگزاری مراسم دینی‌ تهیه کرده است.

وی در این گزارش که با حضور در کنیسه،‌ مدرسه، رستوران و بیمارستان خیریه یهودیان به گفت‌وگو با شهروندان یهودی کشورمان پرداخته، می‌گوید: "یقینا چنین به نظر می‌رسد که ما در اسرائیل هستیم اما در حقیقت اینجا جمهوری اسلامی ایران است."

در ادامه این گزارش نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی که "بر روی دیوارهای دفترش تصاویر حضرت موسی و رهبر ایران را نصب کرده است" می‌گوید که یهودیان از زندگی در ایران کاملا راضی هستند.

سوال و پاسخ گزارشگر سی‌ان‌ان و سیامک پورصدق چنین ادامه می‌یابد:

"- آیا فشاری بر شما برای باقی ماندن در ایران وارد می‌شود؟

- هیچ فشاری بر ما وارد نمی‌شود.

- آیا ترجیح می‌دهید در جایی غیر از ایران زندگی کنید؟

- من ترجیح می‌دهم فقط در ایران زندگی کنم."

در ادامه گزارش چنین گفته می‌شود:

"بر اساس آمار جامعه یهودیان در حدود 10 الی 20 هزار یهودی در ایران زندگی می‌کنند.... برخی تخمین‌ می‌زنند که ایران دومین جمعیت بزرگ یهودی‌ها را در خاورمیانه پس از اسرائیل دارا است. در سالیان اخیر تعداد یهودیان به دلیل مهاجرت کاهش یافته است اما آنهایی که در ایران مانده‌اند می‌گویند که هیچ تبعیضی از جانب اکثریت بر آنها اعمال نمی‌شود."

شهناز ریحانیان یکی از کلیمیان کشورمان در این گزارش می‌گوید: "اینجا برای یهودیت احترام بسیاری قائل هستند. اینجا بسیار بهتر از جاهای دیگر است."

ظریف ستاره‌شناس، یکی دیگر از یهودیان ایران می‌گوید: "همه در اینجا، مسلمانان و یهودیان، در کنار همدیگر زندگی و کار می‌کنند."

مورصدق نیز در ادامه سخنان خود می‌گوید: "متأسفانه بسیاری از رسانه‌های غربی اخباری را درباره ایران منعکس می‌کنند که فاصله بسیار زیادی از حقیقت دارد."

وی اتهامات وارده مبنی بر اینکه ایران و حکومت آن دشمنان یهودیان هستند را رد می‌کند. "در تاریخ ایران حتی یک مورد هم از یهودی‌ستیزی سازماندهی شده مشاهده نمی‌کنید... ایران تنها با سیاست‌های صهیونیست‌های اسرائیلی در سرزمین‌های اشغالی مخالفت می‌کند."

مورصدق در ادامه می‌گوید: "تفاوت بسیاری بین یک یهودی و یک صهیونیست طرفدار اسرائیل وجود دارد. به نظر من اقدامات رژیم اسرائیل مطابق با آموزه‌های تورات و تلمود نیست."

در پایان گزارش سی‌ان‌ان چنین گفته می‌شود: "قوانین ایران سفر شهروندان این کشور را به اسرائیل ممنوع کرده است. اما رهبران جامعه یهودیان ایران می‌گویند که این قانون هنوز درباره آنها اعمال نشده است. برخی به اسرائیل سفر کرده و بازگشته‌اند اما وطن آنها هنوز هم ایران است."
منبع:تابناک
همراه با اعتقادات ، در عصر ارتباطات [External Link Removed for Guests]
جنبش مبارزه با صهیونیزم ، اومانیسم و فراماسونری (مصاف) [External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 463
تاریخ عضویت: دوشنبه 18 تیر 1386, 9:45 pm
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3380 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

Re: اینجا مسلمان و یهودی در کنار هم زندگی می‌کنند

پست توسط hermes_PERSIAN »

در ايران همه مسلمان (شيعه و سني) كليمي، مسيحي، زرتشتي و همه ادياني كه به موجب قانون اساسي (كه به منزله قانون اصلي مملكت ماست)به رسميت شناخته شده اند با هم برادرند و تا كنون هيچ فرقي در بين مردم بين پيروان اين اديان نديده ام. برعكس مردم وقتي هموطني از اقليتهاي ديني مي بينند بيشتر احترام ميگذارند و چنين برخوردي هم متقابلا از طرف اين برادران مشاهده ميشود. كشور عزيز ما همواره براي اديان اسماني كشوري امن بوده و اين برادران نيز براي عظمت، استقلال و پويايي ايران عزيز شهداي بسياري تقديم كرده اند.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
Captain II
Captain II
پست: 386
تاریخ عضویت: دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 2:15 pm
محل اقامت: کرمان
سپاس‌های ارسالی: 1523 بار
سپاس‌های دریافتی: 1169 بار

Re: اینجا مسلمان و یهودی در کنار هم زندگی می‌کنند

پست توسط SA@M »

مورصدق در ادامه می‌گوید: "تفاوت بسیاری بین یک یهودی و یک صهیونیست طرفدار اسرائیل وجود دارد. به نظر من اقدامات رژیم اسرائیل مطابق با آموزه‌های تورات و تلمود نیست."


اتفاقا خیلی از این کارها دقیقا مطابق با آموزه های تلمود هست:

نمونه ای از متن تلمود:
… خداوند ، از این که یهود را به چنین حالی گذاشته سخت پشیمان است و هر روز لطمه به صورت خود می زند و زار زار گریه می کند ، گاهی از چشمانش دو قطره اشک به دریا می چکد … ارواح یهود ، از ارواح دیگران افضل است ، زیرا ارواح یهود جزء خداوند است! … نطفه غیر یهودی، مثل نطفه بقیه حیوانات است… بهشت مخصوص یهود است و هیچ کس به جز آنها داخل آن نمی شوند ، ولی جهنم جایگاه مسیحیان و مسلمانان است… بر یهود لازم است که املاک دیگران را خریداری کند تا آنها صاحب ملک نباشند و همیشه سلطه اقتصادی برای یهود باشد… کشتن مسیحی از واجبات مذهبی ما است و پیمان بستن با او یهودی را ملزم به ادا نمی کند..یسوع ناصری (حضرت مسیح علیه السلام) که ادعای پیامبری کرده ونصاری (مسیحیان) گولش را خوردند، با مادرش مریم که او را از مردی به نام باندار به زنا آورده بود، در آتش جهنم می سوزند… سلام کردن بر کفار (غیریهودیان) اشکال ندارد، به شرط آنکه سراً او را مسخره کرده باشد…تعدی کردن به ناموس غیریهودی مانعی ندارد، زیرا کفار مثل حیوانات هستند و حیوانات را زناشوئی نیست… ملت برگزیده خداوند مائیم و لذا برای ما, حیوانات انسان ‌نمایی خلق کرده است, زیرا خدا می‌دانست که ما احتیاج به دو قسم حیوان داریم، یکی حیوانات بی‌شعور و غیرناطقه مانند بهائم و دیگری حیوانات ناطقه و باشعور مانند مسیحیان و مسلمانان و بودائیان ….
اندکی صبر...
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: اینجا مسلمان و یهودی در کنار هم زندگی می‌کنند

پست توسط esijoon »

کتاب تلمود که برای کلیمیان و مخصوصا یهودیان صهیونیست خیلی مقدس است متاسفانه در زمان اسارت قوم یهود در بابل توسط بخت النصر و قبل از آزادی ایشان توسط کوروش پادشاه پارس به وسیله خاخام های منحرف نوشته شده بود...همان ها که در زمان حیات حضرت موسی ایشان را بسیار رنج دادند...

البته هر چرندی که در مخیلشون خطور می کرد رو در این کتاب جا دادند...نمونش مبارزه خدا و حضرت یعقوب و شکست دادن خدا و گرفتن پیغمبری از خدا به زور توسط ایشان...و همینطور در ورژن های بعدی و آپدیت هایی که به این کتاب اضافه شده به حضرت مریم (س) و حضرت مسیح (ع) بسیار توهین شده
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”