"لبه"نوردی در کوه‌های مرتفع با چاشنی منظره‌های زیبا و سرگیجه

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه 26 اسفند 1391, 6:05 pm
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

"لبه"نوردی در کوه‌های مرتفع با چاشنی منظره‌های زیبا و سرگیجه

پست توسط mohammad area51 »

هزاران سال است که انسان‌ها با اهداف متفاوتی کوهنوردی می‌کنند: رسیدن به مقصدشان – ورزش -هیجان.مسیرهای کوهنوری یکسان نیستند، در این میان پیمودن بعضی از مسیرها که در زیر آن پرتگاه‌های ژرفی قرار دارند، آمیزه‌ای از آدرنالین و مناظر ستایش‌انگیز طبیعت به جهانگردان عرضه می‌کنند.در اینجا بعضی از مسیرهایی را با هم مرور می‌کنیم که در واقع بیشتر از لبه باریک و به ظاهر ناامنی، نیستند:

- مسیر "چانگ کونگ"، با قدمت ۷۰۰ ساله و عرض ۳۰ سانتیمتر روی کوه هواشان در چین:
 تصویر

تصویر

تصویر 
- راه ال کامینیتو دل ری در مالاگای اسپانیا با عرض یک متر: این راه بین سال‌های ۱۹۰۱ تا ۱۹۰۵ ساخته شد تا کارگران بتوانند ۲ نیروگاه تولید برق با استفاده از جریان آب، جابجا شوند.

این مسیر که بعضی از قسمت‌های آن ریزش کرده است، به راستی هراس‌انگیز است. البته این مسیر از سال دو هزار بسته شده است، ولی سال آینده میلادی بازگشایی خواهد شد.

 تصویر

تصویر

تصویر 


- پلکان شیشه‌ای در کوه تانمن چین: وقتی روی این مسیر راه بروید، به خاطر شفاف بودن کف، حس ترس ناخودآگاه به شما دست خواهد داد، اما این پلکان شیشه‌ای شاید ایمن‌ترین مسیر در بین راه‌های معرفی شده در این پست باشد، این مسیر در ارتفاع ۱۴۳۰ متری قرار دارد، عرض مسیر ۹۰ سانتیمتر است و ضخامت شیشه استفاده شده در آن حدود ۶ سانتیمتر است.

 تصویر

تصویر 


- مسیر کوهنوردی روی کوه هوانگشان جین: این مسیر و پلکان‌ها ۴۸ کیلومتر طول دارند:

 تصویر

تصویر 


- مسیر باستانی که طی دوران حکومت امپراتور هوییون، طول کل لین مسیر به ۲۵۰ کیلومتر می‌رسد، اما امروزه تنها بخش‌های بازسازی شده آن، قابل استفاده است:

 تصویر

تصویر

تصویر 


- مسیری در کنار مجسمه بودای عظم در لشان: در کنار بزرگ‌ترین مجسمه سنگی بودا که بین سال‌های ۷۱۳ تا ۸۰۳ میای ساخته شده بود، پلکانی متشکل از ۲۱۷ پله با ارتفاع ۷۱ متر قرار دارد:
 تصویر 


- مسیری فرود فرشتگان یا معبد آئلوس در پارک ملی یوتا:‌ این مسیر ۳٫۹ کیلومتر طول دارد و رد سال ۱۹۲۶ در دل صخره‌های حفر شد.
 تصویر

تصویر

تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”