لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 6 فروردین 1387, 12:10 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط FREE MAN »

[FONT=Tahoma, Arial]    روزی است که خبرهایی مبنی بر سفر رئیس دفتر سیاسی حماس به تهران شنیده می‌شود و آن گونه که از خبر‌ها بر‌می‌آید، وی قرار است در این سفر، «توضیحاتی چند» ‌به مقامات مسئول در ایران بدهد.

به گزارش «تابناک» از آخرین باری که خالد مشعل راهی ایران شد، دو سال می‌گذرد. او دو سال پیش به ایران آمد و به مانند همیشه، مورد استقبال گرم مقامات ایرانی قرار گرفت، اما آنچه او در این دو سال کرد و آنچه گفت، مصداق بارز «نمک خوردن و نمکدان شکستن» بود؛ امری نکوهیده و ناپسند که خود او در ‌این دو سال بهتر از همه، میزان این ناسپاسی را می‌داند

خالد مشعل پس از سرنگونی محمد مرسی تاکنون حرفی نزده است. او در دوحه و در ویلایی که سران قطر به او داده‌اند زندگی می‌کند و دلداری‌های نخست‌وزیر خودخواه ترکیه هم نتوانسته او را از کنج عزلت بیرون بیاورد. مشعل که چند سال پیش در دانشگاه تهران به طور ضمنی از حمله ایران به رژیم صهیونیستی انتقاد کرده ‌و از ایرانی‌ها خواسته بود تا «اسرائیل را بر سر فلسطینی‌ها خراب نکنند» پس از آن همه خرابکاری در سوریه و وارد کردن اعضای حماس و گردان‌های قسام به درگیر‌ی‌های این کشور، اکنون که بوی شکست به مشامش رسیده، مسیر «بادبان» را عوض کرده و می‌خواهد با‌‌ همان زبان پر از تملقش به تهران بیاید که «گذشته‌ها گذشته» است و روابط تهران ـ غزه دوباره باید تجدید شود و آنچه روی داده، ‌یک سوء‌تفاهم بوده است[External Link Removed for Guests]

بی‌گمان آنچه مشعل و برخی ‌اطرافیان او در این دو سال انجام دادند، «خیانتی» بزرگ نه تنها در حق محور مقاومت بود که شاید آن همه میهمان‌نوازی سوری‌ها را هم به باد هوا داد و باعث شد، ‌کسی دیگر به این جماعت اعتماد نداشته باشد.

مشعل در حالی راهی تهران می‌شود که هنوز «تیپ احفاد الرسول» ـ که با پول قطری‌ها و عضویت اعضای حماس تشکیل شد ـ در سوریه در حال نبرد با ارتش و ملت سوریه است.

خالد مشعل اندیشه آزادی فلسطین را به کناری نهاد و به اندیشه‌های پوسیده اخوان‌المسلمین تکیه کرد که حتی توان یک سال حکومت در مصر را هم نیافت و در ترکیه هم داد مردم این کشور را درآورده است. او گمان می‌کرد‌ با پیروزی اخوانی‌ها در مصر، دیگر نیازی به ایران و سوریه و حزب‌الله ندارد و در حالی فلسطین را واگذاشت و سرمست از پیروزی محمد مرسی در مصر «گونه‌های» گل‌انداخته‌اش را جلوی دوربین‌های تلویزیونی می‌آورد که در غزه کمبود شدید مواد غذایی، دارویی، سوخت و نرسیدن دلارهایی که قطر و عربستان تقبل کرده بودند، صدای مردم و کارمندان دولت حماس را درآورده بود و مرسی خود دستور تخریب تونل‌های غزه را صادر کرد.

متأسفانه در‌ دو سال گذشته، این رفتارهای زشت‌ و البته نه چندان دور از انتظار، از سران حماس سر زده و همین امر چند بار به علت رفتارهای مشعل تا مرز جدایی و چند‌دستگی پیش رفت.

ناگفته نماند که ‌وجود هزاران سند و مدرک، نشان می‌دهد اعضای حماس ‌کاملاً سازمان یافته راهی سوریه شده و علیه ارتشی که آن‌ها را برای نبردهای ۲۲روزه و هشت روزه علیه رژیم صیهونیستی آموزش داده ‌و موشک‌ و سلاح در اختیارشان گذاشته بود، وارد نبرد شدند.

گفتنی است، تاکنون بیش از ۱۲۰۰ فلسطینی عضو حماس به دست ارتش سوریه به هلاکت رسیده‌اند که شوربختانه برخی از آن‌ها از افسران پلیس و فرماندهان گردان‌های قسام است. ‌‌شاید بتوان هر چیز را ‌فراموش کرد، ولی دور افتخار زدن مشعل و دیگر رهبران حماس با پرچم تروریست‌های سوری در غزه را نمی‌توان به هیچ عنوان ‌از یاد برد.

مشخص نیست که مشعل با چه رویی می‌خواهد به ایران بیاید و در تهران نیز با چه استدلالی می‌خواهند از او استقبال کنند؛ اما آنچه مشخص است، «آزموده را آزمودن خطاست». ابو ولید امتحان خود را پس داده و نشان داد که به جریان اخوانی بیشتر از جریان مقاومت اعتقاد دارد؛ بنابراین، بهتر است ‌راهی خیابان‌های قاهره شود و برای آزادی مرسی و محمد بدیع و خیرت‌الشاطر شعار دهد و کار نبرد با ارتش رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف را به اهلش بسپرد.

در این میان نخست از مقامات کشور ‌انتظار می‌رود که مشعل را به دلیل رفتارهای نامعقول و آگاهانه‌اش در برابر محور مقاومت که باعث به شهادت رسیدن صد‌ها جوان رعنای شیعه شده، به تهران راه ندهند و اگر قرار است ‌به تهران بیاید، در حد مدیرکل یکی از دفا‌تر وزارت خارجه از او استقبال شود و در پایان نیز تجدید رابطه با حماس را به برکناری او، موسی ابومرزوق و همه کسانی که در ‌این دو سال خون به دل محور مقاومت کردند، منوط کنند.

چنین افرادی به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند، چرا که سلاح‌های اهدایی ارتش سوریه را از خانه‌های خود بیرون کشیدند و در اردوگاه‌های یرموک و الحسینیه، نه تنها فلسطینی‌کشی کردند، بلکه صاحبان سلاح را هم از پای درآوردند و امروز در به در دنبال جایی هستند تا یک ‌بار دیگر دفتر و دستک خود را در آنجا راه بیندازند.

در پایان باید گفت، هیچ کشور عربی به دلیل رفتارشان در قبال دولت و مردم سوریه، حاضر به راه دادن به آن‌ها نیست، چرا که به شدت از خیانت آن‌ها می‌ترسند.    
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
Major II
Major II
پست: 135
تاریخ عضویت: جمعه 19 مهر 1392, 12:46 pm
سپاس‌های ارسالی: 232 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط netwet »

اتفاقآ باید بزارن بیاد ایران بعد حسابی بی ابروش کنن تا اینطوری از پشت به مقاومت خنجر نزنه!
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 مهر 1388, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط samsun »

این دو تا عکس ماهیت و ذات خالد مشعل و اسماعیل هنیه رو مشخص می کنه!! همیشه گفتم دو رو تر از خالد مشعل کسی نیست ولی این دفعه روی اصلیش مشخص شد!! الان باز برای کلاهبرداری میخواد بیاد ایران. هر موقع کفگیرشون میخوره ته دیگ فقط مسیر ایرانو مشناسن!!تصویر
پرچم تکفیری های سوری دست این دو منافق ورشکسته!!
تصویر
تصویر
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط Solver »

ایران خوشبختانه محور قابل اعتماد مسلمین است. همه تند درباره اش حرف میزنند، اما همان هم آخرین جایی که میروند همین ایران است. این روزها آمریکا و روسیه هم دارن جلد میشن این اسلامی ها که دیگه تکلیفشان مشخص است.

سیاست جمهوری اسلامی کاملا شایستگی رهبری حرکت اسلامی امروزه را دارد و نه از سر مثلا ارق ملی و این حرف ها که از نظر آنالیز رفتارهای سیاسی و مواضعش در مقابل کشورهای مسلمان میشود فهمید واقعا با صبوری زیادی سعی در گرد هم آوردن اونها دارد حتی با وجود انواع اختلافات.

مثال ساده اش این که عربستان خطر ایران را جدی تر از اسرائیل میداند، چون ایران در پنهان حرکت هایی برای تضعیف ریشه های مذهبی اونها دارد. در حالی که عربستان با وجود برخی تندروی های آشکاری که بر علیه ریشه مذهبی ایران انجام می دهد، اما با واکنش تند ایران روبرو نشده هرگز. یک جورایی کج دار و مریض با همین که دیگه متضادترینش هست هم تا میکند ... و مطمئنا در این سیاست پیروزی هست، خصوصا با درک درستی که دولت فعلی به نسبت دولت قبلی تو این مسئله دارد.

آن رفتارهایی که خیلی ها بی احترامی به ایرانی ها در کشورهای عربی میدانند، از سر ضعف نیست که مقابل به مثل نمی شود در ایران، یا سختگیری نمی شود، ریشه اصلی اینها همگی در همین سیاست مدارا کردن است. حتی هزینه این مدارا کردن از اون برخورد کردن برای ما در پاره ای مسائل بیشتر است. اما نتیجه این کجا و آن کجا ... حکایت قوره و مویز است دیگه ..
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط Present »

M.Abooali, ممکنه که سیاست مدارا و مصلحت اندیشی چیز خوبی باشه ولی خون آدم رو خیلی به جوش میاره چون بعضی از این موارد ظلم واقعیست همون جور که در قرآن در مورد صابرین زیاد صحبت شده ولی در مورد جهاد در راه مقابله با طلم هم صحبت شده ، امیدوارم که مدارا و مصلحت اندیشی راه درستش باشه !!
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 تیر 1391, 2:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط jhan2010 »

اینکه حماس جایگاه مهمی در محور مقاومت دارد برای ایران امری بدیهی و آشکار است و ایران هم نمی خواهد این جایگاه را از دست بدهد حال با بد رفتاری های سران و نیروهای حماس تکلیف چیست؟ ایا ایران باید با حماس خداحافظی کند؟ سرنوشت انها را به خودشان بسپارد یا اینکه باید با این نوع رفتارهای متضاد مقاومت مداراکند؟ به نظر من ایران بیشتر از انکه بخواهد قطع روابط کند سعی در بهبود روابط خواهد کرد کما اینکه شاید این دعوت از طرف ایرانی باشد اما انچه مهم است اینکه ایران از این رفتار سرمشق بگیرد و جوری با انها رفتار کند که هر زمان احساس کرد حماس از مسیر دلخواه ایران دور می شود بتواند گوش مالی درست و حسابی به انها بدهد تا دیگر خیال نمک خوردن و نمکدان شکستن از سرشان بیافتد
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط hani1459 »

مشعل به اشتباه پرچم مخالفان سوری را در دست گرفت!
بین الملل > خاورمیانه - ایسنا نوشت:

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که خالد مشعل به "اشتباه" پرچم مخالفان سوریه را برافراشت و حماس هیچ تماس رسمی با مخالفان سوری نداشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسی ابومرزوق، معاون خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در مصاحبه با شبکه المیادین برقراری تماس‌ میان این جنبش با دمشق را بعید ندانست و گفت: من در مراسمی که مشعل پرچم مخالفان سوری را برافراشت در کنار او بودم، افراد بسیاری پرچم در دست داشتند، از نظر من دقت بسیاری به این مساله نمی‌شد که این پرچم‌ها برای چه طرفی بوده است.

وی تصریح کرد: حماس به هیچ وجه در دفتر سیاسی خود دیداری با مخالفان سوری یا با دیگر طرف‌های بحران این کشور نداشته است.

موسی ابومرزوق هم‌چنین درخصوص مطرح شدن اتهام‌هایی علیه حماس مبنی بر دست داشتن در اقدامات علیه ارتش مصر گفت: جنبش حماس در امور مصر دخالت نکرده است و موضع رسمی این جنبش درخصوص مصر همانند تمام مواضعش در قبال انقلاب‌های کشورهای عربی بوده و در چارچوب این موضع، حماس در موضع کشوری دخالت نمی‌کند.

[External Link Removed for Guests]دو روی کثیف که میگن همین مشعله
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 مهر 1388, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط samsun »

hani1459 نوشته شده:مشعل به اشتباه پرچم مخالفان سوری را در دست گرفت!
بین الملل > خاورمیانه - ایسنا نوشت:

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که خالد مشعل به "اشتباه" پرچم مخالفان سوریه را برافراشت و حماس هیچ تماس رسمی با مخالفان سوری نداشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسی ابومرزوق، معاون خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در مصاحبه با شبکه المیادین برقراری تماس‌ میان این جنبش با دمشق را بعید ندانست و گفت: من در مراسمی که مشعل پرچم مخالفان سوری را برافراشت در کنار او بودم، افراد بسیاری پرچم در دست داشتند، از نظر من دقت بسیاری به این مساله نمی‌شد که این پرچم‌ها برای چه طرفی بوده است.

وی تصریح کرد: حماس به هیچ وجه در دفتر سیاسی خود دیداری با مخالفان سوری یا با دیگر طرف‌های بحران این کشور نداشته است.

موسی ابومرزوق هم‌چنین درخصوص مطرح شدن اتهام‌هایی علیه حماس مبنی بر دست داشتن در اقدامات علیه ارتش مصر گفت: جنبش حماس در امور مصر دخالت نکرده است و موضع رسمی این جنبش درخصوص مصر همانند تمام مواضعش در قبال انقلاب‌های کشورهای عربی بوده و در چارچوب این موضع، حماس در موضع کشوری دخالت نمی‌کند.

[External Link Removed for Guests]


با تشکر
ولی ملت دم خروس و باور کنن یا قسم حضرت عباس رو !!
آدم یه بار اشتباه می کنه و نه دو بار؟ گیرم که خالد مشعل یه بار اشتباه کرده، اسماعیل هنیه چند بار اشتباه کرده؟ عکس ها گویای همه چیز هست! ولی این ماست مالی ناشیانه نشون میده که ظاهرا این جنبش حماس غیر از ایران پشتیبان دیگه ای نداره و الا از این حرفا نمی زدن!!

پرچم رسمی سوریه
تصویر


پرچم معارضین!!

تصویر


بعیده اسماعیل هنیه و خالد مشعل پرچم رسمی سوریه رو تشخیص ندن و اینکه واقعا این دو نفر نمی دونستن تو میتینگ سیاسی کدوم طرف شرکت کردن!! تصویرتصویر
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه 26 مرداد 1392, 6:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط شیرافکن »

من خودم طرفدار مظلوم هستم همه جا هم گفتم.اما همان مظلوم هم باید اینقدر وجود داشته باشه که نمک نخوره و نمکدان بشکنه.شما یادتون هست که وقتی اینها بعد از جنگ غزه از همه از جمله مصر و قطر و ترکیه !!!تشکر کردن و از ایران نامی به میان نیاوردن سید حسن نصرالله به انها رسما انتقاد کرد و گفت کسی که از بنده خدا تشکر نکنه از خدا هم تشکر نمیکنه.یادتون هست چجور فماندهان جنبش جهاد اسلامی را ناجوانمردانه به شهادت رساندن.این جناب خالد مشعل یا واقعا راست میگن و پرچم مخالفان سوریه را به اشتباه به دست گرفته که باید گفت وای به حال فلسطینی که مثلا رهبرش که سالها در دمشق می خورده و می خوابیده هنوز شکل پرچم سوریه را نمی داند و پرچم دشمنان او را به دست گرفته.یا اینکه داره مثل .....دروغ میگه.اشکالی نداره اقای مشعل یا هنیه یا ابومرزوق یا هر کس دیگر.پرچم را اشتباهی به دست گرفتی موضع گیریهای رسمیت علیه سوریه را چطور توجیه میکنی.فرستادن نیروها و سلاح هات به جنگ سوریه را چجور ماست مالی میکنی.از ان مهمتر دل و قلوه گرفتن از شیخ دیوانه وهابی قرضاوی را با چی می خواهی لاپوشانی کنی.
همانطور که معلوم بود حمایت ارتجاع عرب و ترکیه از اینها مقطعی بود و ارسال پول قطع شده و جناب مشعل را از قطر می خواهند بیرون بیاندازند حالا اقایون با ماست مالی کردن قضیه می خواهند دوباره به شرایط گذشته برگردند.داستان اینها همان داستان تا پول داری رفیقتم عاشق بند کیفتمه.
من بعنوان یک شهروند ایرانی حتی اگر تنها یک ریال ناقابل از ثروت کشورم سهم من باشد به روشنی اعلام میکنم راضی نیستم حتی یک قرون به اینها پرداخت بشه و اون دنیا سر پل صراط جلوی کسانیکه با وجود دیدن خیانت اینها به محور مقاومت به هر بهانه ای به اینها پول دادن را خواهم گرفت.
بوسیدن دست قرضاوی توسط اسمائیل هنیه
تصویر
توهین های قرضاوی به ایران و شیعیان در حضور جناب مشعل از همه جا بی خبر مظلوم!!
[External Link Removed for Guests]
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 تیر 1391, 2:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط jhan2010 »

دوست عزیز شیر افکن اصل سیاست ایران در قبال حماس تا زمانی که دشمن قسم خورده ای چون اسرائیل وجود داشته باشد خواهد بود و ایران به این سادگی ها از مقاومت و حماس دست نخواهد کشید چون به تعبیری خط مقدم ما در مقابل اسرائیل حماس و مقاومت هستند اینکه سران حماس دست به این کارها می زند این نشان از پر بودن شکم شان دارد که به خواست خداوند دوباره گرسنه می شوند و مجبور به پاچه خواری ایران فقط نکته مهم این است ایران بی مهبا شکم این جماعت را پر نکند که از سر سیری فریاد گردنکشی سر دهند وچون مگسی خود را سیمرغ بنامند
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 مهر 1388, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط samsun »

دوستان! به قول معروف: رسیده بود بلایی که به خیر گذشت !!
ظاهرا اومدنش منتفی شده :( خودش فهمیده اینجا برای فرش قرمز که چه عرض کنم پلاس حصیری هم براش پهن نمی کنن!!
[External Link Removed for Guests]
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: لطفاً خالد مشعل را به «ایران» راه ندهید

پست توسط Solver »

 Present,

دقت کن من اصلا مسئله را دینی یا انسانی تحیلی نکردم. صرفا یک نظر سیاسی بود. اصلا نه اسلام و نه ظالم و مظلوم، اساسا ایران الویت بالایی برای برقراری وحدت میان هم کیشان خودش دارد و مطمئنا بین مصر، عربستان و ایران که از دیر باز به دنبال به دست گرفتن رهبری این جامعه بوده اند، اون کسی که با همه کنار بیاد شایسته تر و البته قطعا پیروز تر خواهد بود.

شما که رشتت کامپیوتر بوده دیگه، بهترین سخت افزار یا نرم افزار اگر سازگاری نداشته باشد هیچ وقت جایگاهی پیدا نمی کند ... تصویر

و اما از نظر اسلامی و انسانی،

از کوره در رفتن، در قابل فرد و در حوزه اجتماعی واکنش های نابخردانه ضمن داشتن هزینه موجب کاهش نوعی اعتبار تکیه گاهی که ما در فارسی بهش میگیم "بزرگی" می شود. ایران سعی میکند بزرگ کشورهای اسلامی باشد...

البته ایران بزرگ کشورهای مستضعف شده، سالهاست، مشکل اینجاست ما یک سری کشور اسلامی داریم که از دایره مستضعفین خارج هستند. اگر نه شما در هر جای دنیا امروز سر بزنید مستضعفین هم خوب ایران را می شناسند هم کاملا اون را یک مدینه فاضله تصور می کنند (خوب بنده خدها مستضعف هستند و از ایران یک تصور نسبتا دور از واقعیت دارند). اما به هر حال آنجا که فرصتش را داشته اند، حالا به قول برخی فریب خورده شعارهای جمهوری اسلامی و به قول برخی دلداده اونها شده اند. تا اونجا که غرب دبگه ناچار له واکنش مستقیم و بستن راه های ارتباطی و رسانه ای جمهوری اسلامی شده.

اما در کشور ها اسلامی هنوز این وضعیت حاکم نشده است، طبق وصیت امام، جدا از اینکه قرار بوده جمهوری اسلامی امید مستضعفین جهان باشد، شدیدا توصیه به تلاش در جهت متحد کردن کشورهای اسلامی شده است. اساسا ایران داره به این سمت می رود که این دو هدف را به دست بیاره.

اگر اشتباه نکنم از این سخن امام علی باشد، شمشیری که در جنگ ظالمی را از پای در میاره، چه بسا همسری و فرزندی بی گناه را بیوه و یتیم کند!

ایران هم همچین خیلی بیخیال نیست، آنجا که لارم بوده و هست به جای خودش آنطور که باید سختگیریش را می کند. اما اگر دنبالش هستید که چرا این ایرانی که تو کشورش نمیزاره اهل سنت مناره بزنن برای مساجدشون، در حوزه بین المل اینقدر از حقوق خودش هم کوتاه میاد، دلیلش همین مسئله ای است که شرح دادم.

اگر نه مقابله با چهارتا کشور کاملا وابسته و متزلزل اسلامی و خصوصا عربی، برای ما هر چقدر هم هزینه داشته باشد، آنقدر نیست که مقابله ما با غرب برای ما هزینه داشته و دارد. بنابراین وقتی ما هزینه اون را متقبل شدیم اگر اینجا مقابله نمی کنیم مسئله ترس از هزینه ها در کار نیست و قطعا حیلتی در بین است. تصویر
 
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”