انحصار فرانسه در خودرو‌سازي ايران شكسته مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

انحصار فرانسه در خودرو‌سازي ايران شكسته مي‌شود

پست توسط Mohsen1001 »

منوچهر منطقي، مديرعامل ايران‌خودرو مي‌گويد: انحصار فرانسه چندان ماندني نيست و هم‌اكنون در حال مذاكره با شركت‌هاي چيني و ژاپني براي توليد و مونتاژ خودرو در ايران هستيم. اگر چه منطقي نامي از شركت‌هاي شرق آسيا نبرد ولي به نظر مي‌رسد شركت چري چين و سوزوكي ژاپن مدنظر مدير عامل ايران‌خودرو باشند.

گروه خودرو- منوچهر منطقي، مدير عامل گروه صنعتي ايران‌‌خودرو، شنبه شب گذشته، در برنامه زنده نگاه يك سيما به پرسش‌هايي پاسخ داد كه از ديد مجري اين برنامه، سوالاتي تند و چالشي به شمار مي‌آمد. هر چند اين پرسش‌ها بارها از سوي رسانه‌هاي نوشتاري مطرح و منطقي نيز پاسخ يكساني به آنها داده بود، اما وي هيچ گاه از احساس واقعي خود آن طور كه در شبكه یک سيما سخن گفت، نسبت به آتش‌سوزي‌هاي اخير پژو 405 سخن به ميان نياورده بود.

اما وي در اين برنامه درباره اينكه چه احساسي از آتش‌سوزي‌هاي پژو 405 دارد گفت: از اتفاقات پيش آمده احساس شرم مي‌كنيم چرا كه معتقديم نبايد چنين اتفاقاتي براي محصولاتمان بيافتد.
وقتي از منطقي پرسيده شد اگر مدير عامل ايران‌خودرو نبوديد و به عنوان يك مشتري خودروتان دچار حريق مي‌شد چه احساسي به شما دست مي‌داد پاسخ داد:سعي مي‌كردم منصف باشم. با اين وجود وی
آمارهاي ارائه شده از سوي نيروي انتظامي در خصوص وقوع 124فقره مرگ به علت آتش‌سوزي پژو 405 را غيرقابل قبول و در عين حال طبيعي دانست.

منطقي که قبل از آمدن به اين برنامه به خوبي مي‌دانست مساله پژو 405 يكي از سوالات اصلي مجري خواهد بود در پاسخ به اين سوال اضافه كرد كه پس از وقوع آتش‌سوزي در پژو 405 با بررسي‌هايي كه انجام داديم متوجه شديم كه مساله آتش‌سوزي خودروها تنها مربوط به ايران نبوده و مساله‌اي سابقه‌دار در كل دنيا است. وي البته ورود قطعات معيوب را به خط توليد غير قابل اجتناب دانست و حتي احتمال اين را كه ممكن است خودروسازان بزرگ هم دچار چنين معضلي شوند، تاييد كرد. اما مديرعامل 50ساله ايران‌‌خودرو كه به گفته خودش در حال حاضر خودروي سمند دارد، توليد و عرضه محصول جديدي به نام سمند جوانان را در سال آينده وعده داد. وي در اين باره كه سمند جوانان چه ويژگي‌هايي دارد، گفت: گروهي از جوانان در نمايشگاه خودروهاي آپشن روی خودروي سمند تغييراتي ايجاد كردند كه جالب توجه بود و ايده توليد سمند جوانان از همان جا شكل گرفت و قرار است با تغييراتي در صندلي، سيستم داشبورد و كنترل سرعت و تزئينات داخلي و خارجي اين محصول جديد توليد شود.

اما بحث تعویض منطقي يكي از سوال‌هاي مجري برنامه بود كه منطقي در اين باره با اشاره به اينكه از زمان آغاز به كار عليرضا طهماسبي، وزير صنايع و معادن، بحث تغيير وي در مطبوعات مطرح شد، اين نكته را نيز عنوان كرد كه خود را براي رفتن آماده كرده بود اما پس از امضاي حكم وي به عنوان مدير عامل این گروه صنعتی باقی ماند. مدیرعامل بزرگ‌ترين خودروساز خاورميانه، كامل كردن اهدافش در ايران‌خودرو را مستلزم بودن دو ساله خود در اين پست دانست.
نامه مفيدي به طهماسبي
اما 29 مهرماه كه روز ملي صادرات در تقويم ايران رقم خورده است در بين 50 صادركننده نمونه سال 84، اثري از نام ايران‌خودرو نبود. منطقي در اين باره گفت: خودمان دير اقدام كرديم و مدارك مربوطه را در زمان تعيين‌شده ارسال نكرديم. اگرچه منطقي تقصير را گردن مجموعه خود انداخت، ولي مفيدي، رييس سازمان را گسترش و نوسازي صنايع ايران با ارسال نامه‌اي به وزير صنايع و معادن از انتخاب نشدن ايران‌خودرو به عنوان يكي از برترين صادركنندگان سال گله كرده است كه ظاهرا وزير صنايع و معادن در اين خصوص فعلا پاسخي نداده است.
اما منطقي به شوخي گفت كه لوح تقدير را حتما مي‌گيريم، با وجود اينكه از تاريخش گذشته است.
كمرنگ شدن انحصار فرانسه در صنعت خودرو كشور
منطقی گفت: انحصار فرانسه چندان ماندني نيست و هم‌اكنون در حال مذاكره با شركت‌هاي چيني و ژاپني براي توليد و مونتاژ خودرو در ايران هستيم. اگر چه منطقي نامي از شركت‌هاي شرق آسيا نبرد ولي به نظر مي‌رسد شركت چري چين و سوزوكي ژاپن مدنظر مدير عامل ايران‌خودرو باشند.
منطقي با اشاره به طراحي پلت فرم ال-90 (تندر) در سال آينده و پرده‌برداري از مدل جديد سمند در دهه فجر، خاطرنشان كرد: ايران‌خودرو در سال آينده به دانش پلت‌فرم دست خواهد يافت و صاحب اولين پلت‌فرم خود مي‌شود.
منطقي در اين گفت‌و‌گو يادآور شد انتصاب پرويز كاظمي، وزير رفاه بركنار شده، در يكي از شركت‌هاي زيرمجموعه ايران‌خودرو به دستور رييس‌جمهور صورت گرفته است. منطقي كه دكتراي مديريت سيستم‌ها را دارد، اين گفته را نيز مطرح كرد كه اگر روزي از ايران‌خودرو برود دوست دارد در حوزه‌هاي IT، نفت و پتروشيمي به كار مشغول شود.

دنياي اقتصاد
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 362
تاریخ عضویت: شنبه 8 مهر 1385, 2:22 pm
سپاس‌های دریافتی: 13 بار
تماس:

پست توسط Reza-2006 »

خبر خوبی هست - خدا کنه که بیشتر به ماشینهای ژاپنی سوق پیدا کنند .
هم کم هزینه هستند و هم از استهلاک پایینی برخوردارند.
نمی دونم چرا ماشینهای فرانسوی و آلمانی - پر خرجترند و زودتر نیاز به تعمیرگاه - پیدا می کنند :?
الان هم سوزوکی تولید میشه !!!
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
پست: 60
تاریخ عضویت: شنبه 15 مهر 1385, 3:59 pm
محل اقامت: Fairyland
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار
تماس:

پست توسط EhsanHF »

قبول دارم که درست نیست . اما باید اینو هم در نظر بگیرید که ایران خودرو هم شرکتی نیست که کسی بخواد بهش احترام بذاره .
شرکتی که فقط داره به منافع خودش فکر میکنه ، نه جون مصرف کننده هاش . من با این جور چیزها ( حالا هر چیزی که میخواد باشه ) شدیدا مقابله میکنم .
کمرنگ ترین مدادها ، از قویترین حافظه ها ، مطمئن تر است

[External Link Removed for Guests]
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 665
تاریخ عضویت: دوشنبه 12 تیر 1385, 12:16 pm
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

پست توسط Admiral »

ابروي من جلوي خانواده ام رفت با اون حرف زدن منطقي ... اصلا بلد نيست حرف بزنه تا حداقل از شركت درست و حسابي دفاع كنه اينها هم همش يكم خالي بندي توش داره :shock:


دوست عزيز
لطفا لحن خود را ملايم کنيد
ويرايش شد...
my GF kill me if I speak with U
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”