روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت یا

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط Present »

sand_fighter, شما نگران نباشید، قراره یارانه های نقدی رو حذف کنند و بکند بن کالا ولی قیمت قبض و تعرفه ها انها همون گرون قبلی می مونه، شما اون وقت می تونید برید تو صف کالاهای بی کیفیت مثل روغن ناشناخته و جامد فلان مارک و... و بعد ببینیم می تونید با بن کالا قبض اب و برق و... رو پرداخت کنید؟
در ضمن در مورد خانه و... در سال 86 به طور بسیار محسوسی به تقریبا نصف کاهش یافت چون تونستند عرضه و تقاضا رو به حدی برسونند که این کار را انجام دهند.
در مورد قیمت ارز و... هم اینکه چهار تا دلال سر خیابان فردسی نبودند و همشون همین سرمایه دارانی بودند که سنگشون رو به سینه می زنید ولی اسم نمیارم چون دوباره بن و تحریم و.. می شم، ولی خودتون می دونید با چه کسانی هستم، در ضمن تا اونجایی که من می دونم نظارت و.. بر عهده قوه قضاییه است نه دولت که رابطه دولت قبل و رییس قوه قضاییه قبل کاملا مشخصه چه جوریه!
من هنوز هم عقیده دارم اگر دولت قبل سی درصد در این وضع مقصر باشه ولی چهل و پنج در صد مقصر عوامل داخلی بودند که گفتم چه کسی باید نظارت می کرد که نکرد و بیست و پنج در صد هم تحریم ها تاثیر داشت.
در ضمن گفتم زیاد به اینکه تو این شش ماه همه چیز به خیر بگذره و غربی ها مشکل جدید نیافرینند نباشید
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه 26 مرداد 1392, 6:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط شیرافکن »

sand_fighter نوشته شده:من برای شما چیو توضیح بدم حتی وقتی فرق بین ثبات اقتصادی و سود مصرف کننده رو نمی دونی ؟

مشکل شما جماعت اینه که خودتون یه کاری کردین حالا هم گیر کردین توش شما ها طمع کردین از حق شهروندیه خودتون که یارانه های کالایی بود گذشتین از مال خودتون گذشتین که مثلا نسیه رو به نقد بدین که دوقرون پول بزارن کف جیبتون ولی آقای محمودی همون نسیه رو هم از شما گرفت !

مشکل شما هیچ وقت حل نخواهد شد چون شما پول دار شدن و پول داشتنو عار می بینید برای همینه 4 خط نوشتی 10 بار توش گفتی یارانه می گیری یانه و خونت چند متره ؟ شما فکر می کنید هرکی پول داره آدم دزدو دوروییه ولی من به شما می گم من کار کردم برای هر قرون از پولم و هر چیزی که تو زندگیم دارم و به هیچ عنوان هم زیر بار قطع یارانم نمی رم چون امثال شما حق شهروندیمن در یارانه های کالایی رو از من گرفتید !
در مورد خونه که چند متره اون به شما مربوط نیست بله خونه دارام خونه من هم جای خوبی است خدارو شکر ولی نه با دزدی این خونرو گرفتم و نه با کلاه برداری برایش کار کردم براش عرق ریختم ناراحتم نیستم !

شما هم به جایی اینکه بیایی به من بگی چی انداختند ملت گردنشون برو تحقیق در مورد موبایل و امثال اون که گیج نزنی ! موبایل 8 سال پیش یک تکنولوژی تازه وارد در ایران بود همه عالم و آدم می دونند وقتی یک تکنولوژی میاد تو بازار اولش گرونه !!!!!!
حرف شما منو یاد حرف وزیر ارتباطات احمدی میندازه که تعداد روش های ارتباطی امروز ایرانو با تعداد روش های ارتباطی در زمان شاه مقایسه می کرد !!!!
به لطف همون طرح مسکن که اینقدر سنگشو به سینه می زنید همسایه من چون آشنای محمودی بود و رفت و آمد خانوادگی داشتند چندیینو چند مسکن از همین طرح خرید آقا زاده ای که تا دیروز تو کوچه ما شر خر بودو چاقو کشی می کرد حالا مازاراتی سواره و تو کوچه پس کوچه ها دنبال دختر مردمه اینجاست که باید یه تکونی به بعضی ها بدی شاید بیدار شدن ! ولی کسی که خودشو به خواب می زنه ......... !

پیشرفت خوبیه!!بالاخره بعد از کلی صغری و کبری چیدن انچه که مدام گفتم را بیان کردید.اقایونی که طعم فقر را نچشیده اند خود را صاحب و حاکم همه چیز میدانن.از اسمان افتادی عزیز؟؟؟؟شما چه کاره اید که در مورد دیگران اینگونه قضاوت میکنید.نکند صلاح ما را از خودمان بهتر میدانید.دو نکته توی این حرفها برای من مهم بود که به همه اثبات شد.اولین نکته انکه به قول خودت دارای خانه در مکانی خوب هستی و دوم اینکه با این وجود همچنان از یک قرونی از یارانه ها هم نمی گذری.اینکه از کجا پول اوردی اصلا برای من مهم نیست چونکه به من ربطی ندارد.اون مساله شخصی شما است.انچه برای امثال من مهم بود اینکه اولا کسیکه طعم اجاره نشینی و پرداخت کرایه و بیچاره گی حاصل از ان را نچشیده حق ندارد برای دیگران نسخه بپیچد.دوم اینکه حداقل ای کاش شما و نمایندگان محترم مجلس که اینقدر با پرداخت نقدی مخالف هستی اینقدر شجاعت داشتی که با وضع مالی خوب که نیازی هم به گرفتن یارانه نداشتی از ان می گذشتی.سر برج اوله همه جلوی خودپردازها صف میکشید بعد هم میگید فلانی عجب کار بدی کرد.توی خونه مجلل نشستی بیانیه میدی مسکن مهر چیه .مصالحش فلان است.مکان ساختش بهمان است.توی این مملکت فقط شماها از اسمان افتادین و باید برای بقیه مردم تعیین تکلیف کنین.توی یک نظرسنجی که در تلوزیون اتفاق افتاد اکثریت گفتن که دولت فعلی باید مسکن مهر و سفرها را ادامه دهد.اگر کمی به شهرستانها سفر کنی و در مورد یارانه هم بررسی کنی بهتان پاسخ خواهند داد.البته ببخشید شماها علامه دهرید و قیم بقیه مردم.شماها که خانه دارید برای اجاره نشین باید تعیین تکلیف کنید.اقایان با حقوق میلیونی باید تعیین کنن که یارانه نقدی تعطیل بشه.یک کپن الکی هم بدن دستشون و 38 درصد هم بکشن روی قیمت ها.استخدام 800 هزار نفری هم که بو میده.اخه!!!کلا تو اتمی هم که با این متنی که منتشر شد کلی موفقیت به دست اوردین که در اینده بیشتر هم میشه!!برای ملت باید این دوره هم اتفاق می افتاد تا خیلی چیزها یادمان بیاید.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط typhoon »

دوستان!!!
یک سری مسائل به قدری مشخص است که آدم تعجب می کنه از نظرات بعضی از کاربران!!! در تمام دنیا و از جمله کشور ما ، یک سری افراد ثروتمند و صاحب سرمایه هستند . حالا دو حالت وجود داره : یا دولت میاد و برای این افراد با اتخاذ سیاستهای تشویقی بستری برای سرمایه گذاری و کارآفرینی برای اون اقشار پایین دست ایجاد می کنه یا مثل این 8 سال گذشته فضای دزدی و رانت خواری و واردات و سود بردن از تحریم!!!بنده عرض کردم و شما هم با سرچی کوتاه متوجه می شوید که مشکل ما کمبود مسکن نیست بلکه عدم مدیریت بازار مسکن است. مشکل دستهای پنهان هستند که در همین مسکن مهر هم به انبوه خریدن روی آوردند و متاسفانه شده همان آش و همان کاسه!!!!

در بحث یارانه ها!!! خدا رحمت کند مرحوم عسکراولادی را !!! همان روز اولی که جماعت اصول گرا غش و ضعف می رفتند برای این طرح با توجه به شم تجاری خود هشدار داد که آقا جان نکنید!!! این پول را در فضای کار و کسب سرمایه گذاری کنید !!! به کارخانه دار و تولید کننده برای واردات مواد اولیه یارانه بدهید ، برای پول آب و برق به آنها یارانه بدهید نه این که سر هر ماه یک چیزی ، خیلی کم به حساب مردم!!! مردم را حقوق بگیر دولت نکنید!!! و حالا داریم نتیجه این سیاستهای غلط را با تمام وجود می بینیم!!!
Old soldiers never die.They just fade away
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط Solver »

sand_fighter, من جایی شما را مخاطب قرار ندادم و در مورد سواد خودم هم تنها چیزی که گفتم این بود که:

من به قدر دانش و سواد خودم از اینها میگم:


نه ادعا دکتری بوده و نه ادعای فیلسوفی ... اتفاقا اینطور گفتم که یعنی نادرست بودنش به موجب سواد پایین من محتمل است. منتها شما کلا فکرت تو فاز مقابله هست و اصلا حرف من را وارانه فهمیدی.

بین دوستان کسی هست مطلع باشد تا بهش با مستندات خود دولت این مسئله را اثبات کنم، حداقل در حوزه اقتصاد !


هنوز هم سر این حرف هستم. واقعا اگر اهل منطق و پذیرش مستندات خود دولت باشید گریز شما از این بحث دلیلش چیست؟

ما که چیزمان خراب نشده، قبل این دولت فروشگاه آنلاین داشتیم، حالا شدیم مدیر تولید کارخانه ای که صادرات هم دارد. باقیش هم که بماند.


این هم چون فکرتان درگیر مقابله بود بد فهمیدین. من شخص خودم را گفتم نه کشور را دوست عزیز.

یکی گفته بود نان شما آجر شده، خواستم بگم فلانی که مدت ها جلو وام چند میلیاردیش گرفته شده بود حالا وامش آزاد شد و من هم که تا دیروز یک فروشگاه آنلاین داشتم از بخت خوشم شدم مدیرش! پس نان من یکی که رفته تو روغن ...

هر چند نمیدونم شما چرا من وکیل مدافع احمدی نژاد قلمداد میکنید، من قبلا هم بارها عرض کردم من طرفدار شخص نیستم طرفدار تفکر هستم. و همانطور که باز بارها در سنترال پنهان و پیدا گفتم احمدی نژاد خیلی کوچیک تر از اون بود که بخواد لیدر تفکر امثال من باشد.

توهین ها و بی احترامی های گفتاری شما هم می زارم پای خود کوچک بینی شما، امیدوارم تخلیه شده باشید.

راستی از بین دوستان کسی پاسخ نداد،

دولت ما چطور دلار را کنترل کرد ؟ با سخن نگفتن در مورد هلو کاست؟
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط Present »

M.Abooali,
یکی از این جواب ها می تونه این باشه .
در کشور ما یکسری چاه های اقتصادی وجود دارند که تمام کنترل و سود بازارهای مختلف از جمله اقلام اولیه ، ارز ، طلا و... را در دست دارند و یک راست منافع آنها به جیب این چاه ها می رود ، وای به روزی که اینها در بانک ها هم دست داشته باشند و خودتون بقیه ماجرا رو می دونید ، وای به روزی که این چاه ها تمایلات سیاسی هم داشته باشند و بخواهند با این پولها بازار یک محصول و ... رو بهم بریزند ، دیگر خودتان بقیه ماجرا رو متوجه می شوید .
در مورد به وجود آمدن این چاه ها هم اینو بگم که مال یک سال و دو سال و ده سال و ... نیستند ، از زمانی که چیزی به نام اقتصاد در ایران به وجود آمده اینها بوده اند و هر روز گردن کلفت تر شده اند و کسی هم زورش به اینها نمی رسه
فکر کنم تا حدودی جواب شما را داده باشم !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط hani1459 »

گزارش 100 روزه روحانی، سه شنبه از شبکه یک
در پایان صدمین روز فعالیت دولت یازدهم رئیس جمهور با مردم گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا گفت‌وگوی رئیس جمهور با مردم که شامل گزارشی از 100 روز عملکرد دولت یازدهم می‌شود سه شنبه این هفته بعد از اخبار سراسری شبکه‌ی 1 به صورت زنده پخش خواهد شد.

[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه 26 مرداد 1392, 6:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط شیرافکن »

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، «در برنامه من علاوه بر برنامه های میان مدت برای حل مشکلات برنامه کوتاه مدت یک ماه و 100 روزه وجود دارد ...»

این بخش هایی از گفت و گوی حسن روحانی در برنامه با دوربین پیش از انتخابات است،‌جایی که کاندیدای آن روزهای انتخابات و رئیس جمهور این روزهای ایران به مردم وعده داده بود که برنامه ای 100 روزه برای حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... دارد.

امروز، روز صدم فعالیت دولت فرا رسیده است و قرار است رئیس جمهور فردا شب درباره عملکرد 100 روزه دولتش به مردم گزارش بدهد.

اما این تمام اتفاقات صد روز گذشته درباره ماجرای این وعده روحانی نیست، این تعهد از همان روزهای اول دولت حاشیه‌هایی را ایجاد کرد که هیچگاه دولتی‌ها آن را جدی نگرفتند.


روحانی وعده حل 100 روزه مشکلات را داد یا گزارش؟!

حسن روحانی در اولین برنامه تبلیغاتی اش در رسانه ملی 7 خرداد سال جاری مقابل دوربین برنامه ای با اسم «با دوربین» قرار گرفت و درباره برنامه هایش برای اداره کشور با مردم سخن گفت.

در آخرین بخش این گفت و گوی 30 دقیقه ای روحانی از سیاست‌های خود برای رفع مشکلات اقتصادی حرف زد و تاکید کرد: «در برنامه من علاوه بر برنامه‌های میان مدت برای حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی، سیاست‌خارجی و امور فرهنگی، برنامه کوتاه مدت یک ماهه و 100 روزه وجود دارد».

کاندیدای آن روزهای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما می‌توانیم در یک زمان کوتاه، تحول اقتصادی در کشور بوجود آوریم و در این دوره تحول اقتصادی، با ایجاد تنفس به کارخانه‌ها و مراکز تولیدی که مشکل دارند، این معضلات را حل کنیم.

این اظهارنظر رئیس‌جمهور در هفته‌های منتهی به موعد برگزاری انتخابات، وعده‌ای انتخاباتی تلقی می‌شد که شاید ضمانت اجرایی آن، تنها با پیروز شدن روحانی محقق می‌شد.

پس از برگزاری انتخابات و برگزیده شدن حسن روحانی، وعده حل فوری و 100 روزه مشکلات کشور که از سوی روحانی مطرح شده بود بیشتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

آیا روحانی حرفش را تغییر داد؟/ در 100 روز اول گزارش می دهیم!

اولین نشست خبری رئیس جمهور پس از تحلیف رسمی، در 15 مرداد ماه برگزار شد و روحانی در کسوت رئیس‌جمهور به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ داد.

در این میان یکی از سوالات، روحانی را وادار به اظهارنظر درباره وعده صد روزه اش کرد.

رئیس جمهور با اشاره به وعده 100 روزه خود گفت: همانطور که قبلا گفته بودم، همکاران بنده در صد روز اول به مردم درباره وضعیت اقتصادی کشور گزارش خواهند داد؛ البته این به آن معنی نیست که برخی رسانه‌ها گفته بودند دولت می‌خواهد در صد روز اول تنها گزارش بدهد بلکه کارها در صد روز اول ادامه خواهد داشت و اقداماتی هم انجام خواهد شد و ارائه گزارش به مردم یکی از کارهای دولت خواهد بود.

این اظهارنظر روحانی زمزمه ها را درباره اینکه «دولت بر ارائه گزارش عملکردش بیشتر تاکید دارد تا حل مشکلات ضروری در 100 روز» تائید کرد.

روحانی در روز ابتدایی پس از تشکیل دولت خود و پس از تجدید میثاق با آرمان های امام (ره) دوباره ماجرای تعهد 100 روزه خود را یادآوری کرده و گفت: «وعده می‌دهیم که طبق سخنان قبلی، حتماً طی 100 روز اول و حتی کوتاه‌تر از‌ آن اقدامات ضروری و فوری را برای رونق بخشی اقتصادی و حل مشکلات انجام دهیم و ماحصل آن نیز به اطلاع مردم خواهد رسید».

البته این تنها روحانی نبود که از ایجاد تحول 100 روزه در زندگی مردم سخن می گفت، برخی از نزدیکان و معاونان روحانی نیز از ایجاد تحول در یکصدمین روز دولت و معیشت مردم خبر می دادند.

نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی در برنامه نگاه یک در 27 مرداد ماه سال جاری درباره اقدامات 100 روزه دولت برای بهبود شرایط معیشت مردم گفت: در 100 روز نخست آغاز به کار دولت یازدهم، کابینه جدید قصد ایجاد تغییرات در زندگی معیشتی مردم دارد.


وی ادامه داد: اصلاح نظام بودجه‌ریزی کشور به عنوان یکی دیگر از راهکارهای بهبود وضعیت اقتصادی مردم مورد توجه است.

این اظهارات نشان می داد که دولتی ها خیلی جدی به دنبال تحقق وعده 100 روزه خود برای بهبود شرایط مردم هستند،‌ اما در روزهای بعد سخنان دیگری به گوش رسید.

«رئیس جمهور گزارشی از وضعیت کشور ارائه خواهد کرد» ، « گزارش دولت از اقدامات 100 روزه اش» تیترهایی بود که بیشتر در رسانه‌ها و سخنرانی های اطرافیان رئیس جمهور به چشم می خورد.

همه چیز حکایت از آن داشت که رئیس جمهور قرار است در پایان 100 روز از فعالیت دولتش به مردم گزارش دهد.

هر چه بیشتر به زمان پایان مهلت 100 روزه نزدیک شدیم حرف‌های روحانی و یارانش، نه تنها رنگ و بوی بهبود شرایط را نمی‌داد بلکه در برخی موارد جامعه را نیز نگران می کرد.

«خزانه خالی» است و دولت «بدهکار»!

حسن روحانی در چهارمین کنگره خانه کشاورز از بدهی های دولتش سخن گفت.

رئیس جمهور که بدهکاری‌ها را میراث دولت قبل خواند،‌ تصریح کرد:‌ گفته می‌شود 1300 میلیارد تومان بدهی (در زمینه کود) از گذشته داریم و دیدیم دولت گذشته الحمدالله ارث‌های خوبی برای ما گذاشته است.

این پایان اظهارات روحانی درباره بدهکاری دولت و خالی بودن خزانه نبود.

رئیس جمهور، در 22 مهره‌ماه برای شرکت در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید به مهمترین دانشگاه کشور یعنی دانشگاه تهران رفت.

روحانی در دانشگاه تهران تنها به ارائه موضوعات مربوط به دانشگاه بسنده نکرد و حرف را به مشکلات اقتصادی نیز کشاند و درباره مشکلات دولتش گفت: دولت در شرایطی کار خود را آغاز کرد که با یک خزانه خالی و انبوه بدهکاری روبرو بوده است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در گزارش هفته گذشته یک صندوق در دولت اعلام کرد که بیش از 50 هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است؛ این فقط یک صندوق است و در همان زمان صندوق دیگری نیز گفت ما بیش از این از دولت طلب داریم.

روحانی اضافه کرد: این 100 هزار میلیارد فقط گوشه‌ای از بدهکاری‌های دولت است اما این دولت با امید کامل و اعتماد به مردم، عقلانیت، تدبیر و کلید همت شما فرهیختگان و اندیشمندان و با استقامت ملت ایران به تعبیر مقام معظم رهبری از این پیچ به خوبی عبور خواهد کرد.

بدهکاری و خالی بودن خزانه که از زبان شخص اول دولت بیان شد واکنش‌های مختلفی را از قالیباف تا وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد برانگیخت.

«علی طبیب‌نیا» وزیر اقتصاد و دارایی دولت نیز برای تفسیر اظهارات رئیس‌جمهور با بیان اینکه منظور روحانی درباره خزانه خالی چیز دیگری بوده، گفت: خزانه تعریف خاص خود را دارد و منظور حسابی است که منابع و مصارف دولت، ضبط می شود.

وزیر اقتصاد تاکید کرد که صندوق توسعه ملی بالای 50 میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد
.

اما این تنها رئیس جمهور نبود که با اظهاراتش امید مردم را برای بهبود شرایط در 100 روز اول کمرنگ می کرد، برخی از وزرا و مسئولان دولتی نیز با اظهارنظرهای خود وعده 100 روزه برای بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی را تحت تاثیر قرار می دادند.

قیمت خودرو پائین نمی آید،‌ مسکن مهر نداریم، مواد غذایی هم گران می شود!

وزیر صنعت معدن و تجارت دولت روحانی درست در زمانی که مردم امید داشتند با تدبیر دولت تدبیر و امید، قیمت خودرو کاهش پیدا کند آب پاکی را روی دست مردم ریخت و در یک نشست خبری، کاهش قیمت خودرو را منتفی دانست و گفت: کاهش قیمت خودرو را نباید انتظار داشته باشیم بلکه ممکن است برخی خودروسازان بخواهند افزایش قیمت هم بدهند.

این اظهارات وزیر صنعت معدن و تجارت در کنار خبرهای منتشر شده مبنی بر اینکه دولت افزایش برخی اقلام خوراکی نظیر قیمت گوشت مرغ را طبیعی می داند، یا اعلام بانک مرکزی مبنی بر افزایش برخی مواد غذایی مورد نیاز مردم، امید کم شدن قیمت مواد خوراکی در ماه‌های آینده را ناامید کرد.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید نیز از سوی دیگر، موضوع تعطیلی طرحی را پیش کشید که در سال های گذشته رویای خانه دار شدن بسیاری از مردم را محقق کرده بود.


وی در اولین روز آبان ماه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگارانی که زمزمه تعطیلی مسکن مهر را شنیده بودند، گفت: این خانه‌سازی‌ها در ظاهر به نفع مردم است اما در واقع گرفتار کردن دولت‌های آینده و مردم است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بنده در برنامه اولیه خود نیز اعلام کردم که دولت جدید به تعهدات قبلی پایبند است اما مسکن مهر طرح چندان جالبی نبوده که ادامه یابد و باید متوقف شود.

این اظهارات وزرای دولت و رئیس جمهور شاید با نام «دولت تدبیر و امید» میانه ای چندانی نداشت.

سیاست خارجی، کلید بازگشایی اقتصادی

از همان روزهای ابتدایی دولت، رئیس جمهور و دولت‌مردانش تاکید داشتند که با بازگشایی گره کور معضل هسته‌ای ایران و غرب، مسائل اقتصادی نیز رونق خواهد گرفت و به مرور فعالان اقتصادی می توانند در راستای بهبود اوضاع کشور گام بردارند.

دولتی‌ها در ماه های گذشته سعی داشتند با ارتباط دادن موضوع معیشت مردم با مساله سیاست خارجی، بر این موضوع تاکید کنند که بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم هاست و تحریم ها نیز با گره گشایی در مساله سیاست خارجی حل خواهد شد.

دیروز و پیش از پایان صدمین روز آغاز به کار دولت، خبر توافق ایران و کشورهای 5+1 در صدر اخبار رسانه های ایران و جهان قرار گرفت و تیم هسته ای ایران اولین گام را برای برداشتن تحریم ها برداشت.

رئیس جمهور نیز در نشست خبری خود پس از توافق هسته ای میان ایران و 5+1 با خطاب به فعالان اقتصادی گفت: از امروز دیگر نوبت شما است و دولت مسیر را هموار کرده و از این پس کوشش باید آغاز شود.

با توجه به این اظهارات رئیس جمهور باید امیدوار بود که دیگر حرف هایی درباره خالی بودن خزانه و طبیعی بودن گرانی‌ها از دولت تدبیر امید شنیده نشود.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه 15 تیر 1387, 10:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3545 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط sand_fighter »

تحلیل خبر پراکنی کذایی فارس !!! ::ns ::ss ::do ::do
آخرین ويرايش توسط 1 on sand_fighter, ويرايش شده در 0.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط typhoon »

[External Link Removed for Guests]

تحلیل بنگاه لجن پراکن فارس !!! دیروز صبح!!! چرا قیمت واقعی دلار کمتر از 1000 دلار است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کثیف تر از اینها من سراغ ندارم!!!!
Old soldiers never die.They just fade away
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام به همگی

والا خوب شگردی شده! از الان تا روز قیامت دولت ها تمام ضعف های خودشان را بیندازند گردن دولت نهم و دهم!
این هم از برچسب های جدید:
-نانشان آجر شده
-منفعتشان در بی ثباتی است

در مورد مسکن مهر با این که آن را به طور کلی طرح خوبی می دانم ولی نقشه ای که دولت جدید دارد، بازسازی بافت های فرسوده است. این خودش دو تا فایده دارد: یکی افزودن خانه های جدید و دیگری از بین رفتن بافت فرسوده در سطح شهرها. مثلاً دولت به شما تسهیلات می دهد تا خانه یک طبقه قدیمی را بکوبید و به جایش خانه 4 طبقه بسازید. البته ایرادش این است که جمعیت را به سمت مرکز شهر سوق می دهد. دولت الان اگر به خانه های خالی که اجاره داده نشده اند مالیات های سنگین ببندد، آن وقت می بینید که صاحبخانه ها به کسانی که خانه ندارند، خواهش می کنند تا بیایند درون خانه هایشان بنشینند.
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 مهر 1388, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط samsun »

KH.I.A.2500 نوشته شده:سلام به همگی

والا خوب شگردی شده! از الان تا روز قیامت دولت ها تمام ضعف های خودشان را بیندازند گردن دولت نهم و دهم!
این هم از برچسب های جدید:
-نانشان آجر شده
-منفعتشان در بی ثباتی است


سلام به شما
نه اینکه دولت مهرورز شما تمامی دستاوردهاشو!!! با دولت قبلیش مقایسه نمی کرد! آماری که دیشب رییس جمهور از میرث دولت نهم و دهم به دولت خودش داد غیر از فاجعه چیز دیگری هم میتونست باشه؟!! تو برنامه دیشب حداقل چیزی که من نسبت به 8 سال قبلش ندیدم توهین به شعور مردم توسط رئیس جمهور بود!!
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

پست توسط hani1459 »

KH.I.A.2500 نوشته شده:سلام به همگی

والا خوب شگردی شده! از الان تا روز قیامت دولت ها تمام ضعف های خودشان را بیندازند گردن دولت نهم و دهم!
این هم از برچسب های جدید:
-نانشان آجر شده
-منفعتشان در بی ثباتی است

در مورد مسکن مهر با این که آن را به طور کلی طرح خوبی می دانم ولی نقشه ای که دولت جدید دارد، بازسازی بافت های فرسوده است. این خودش دو تا فایده دارد: یکی افزودن خانه های جدید و دیگری از بین رفتن بافت فرسوده در سطح شهرها. مثلاً دولت به شما تسهیلات می دهد تا خانه یک طبقه قدیمی را بکوبید و به جایش خانه 4 طبقه بسازید. البته ایرادش این است که جمعیت را به سمت مرکز شهر سوق می دهد. دولت الان اگر به خانه های خالی که اجاره داده نشده اند مالیات های سنگین ببندد، آن وقت می بینید که صاحبخانه ها به کسانی که خانه ندارند، خواهش می کنند تا بیایند درون خانه هایشان بنشینند.


سلام

دوست عزیز ایشون ضعف ها رو گردن کسی ننداخت مثل این میمونه من یک کارخونه ورشکست شده رو بدم به شما و از شما توقع معجزه داشته باشم از شما بخوام کارگرا اخراج نشن تولید ادامه پیدا کنه فروش بالا بره خوب شما بر میگردی به من چه جوابی میدی .میگی شرایط شما افتضاحه تازه توقع زیادی هم داری . حالا اومد شما ب این شرایط رو قبول کردی بعد از چند وقت من به شما بگم پس چی شد شما در جواب من چی میگی؟ میگی همه چیز گل و بلبل بود اما من نتونستم !


در یک کلام ایشون شرایطی که دولت رو تحویل گرفت رو بازگو کرد تا کارهایی که انجام داده به اطلاع عموم مردم برسونه همین و بس خواهشمندم بعضی از دوستان هم توقع معجزه نداشته باشن رییس جمهور هر کسی و از هر حزب و جناحی که باشه نیاز به حمایت داره
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”