دستگیری 18 افغانی به اتهام جاسوسی و همکاری با القاعده

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 180
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 6 شهریور 1390, 12:24 am
سپاس‌های ارسالی: 1423 بار
سپاس‌های دریافتی: 654 بار

دستگیری 18 افغانی به اتهام جاسوسی و همکاری با القاعده

پست توسط Bystander »

تاریخ انتشار خبر:
۱۱ آذر ۱۳۹۲

دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت : 280 هزار نفر مهمانان ناخوانده در استان کرمان اقامت دارند و 10 درصد جمعیت استان را اتباع افغانی تشکیل می دهند.


به گزارش”بوتیا”، یداله موحد ازجمعیت ذکر شده افغانی فقط 70 هزار نفر از آنان دارای مجوز اقامت و تردد هستند و مابقی به صورت غیرمجاز اقامت دارند و بر اساس برآوردها این جمعیت حدود 120 هزار فرصت شغلی را اشغال کرده اند .

وی کرمان را اولین پذیرشگاه افاغنه در کشور دانست و اظهار داشت : با توجه به اینکه استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان از نقاط ممنوع اقامت اتباع افغان به شمار می آیند استان کرمان نخستین پذیرشگاه آنان محسوب می شود؛ پذیرشگاهی که به دلیل وجود باغ های پسته، مرکبات، مزارع صیفی، گندم و زعفران در استان و وجود کار فراوان به بهترین پذیرشگاه آنان تبدیل شده است .

این مقام قضایی با یادآوری اینکه تفاوت عمیق فرهنگی و مذهبی با کشور مهاجر پذیر زمینه ارتکاب بزه را نیز ایجاد می کند ، تصریح کرد : اکنون 30 درصد جرائم استان کرمان از سوی اتباع افغان صورت می گیرد .

موحد با بیان آمار رسمی به ثبت رسیده در چهار ماهه اول سال گذشته خاطر نشان کرد : در این مدت 439 افغان از سوی مراجع قضایی به زندان های استان معرفی شده اند که 51 نفر به اتهام قتل و مشارکت در قتل 216 نفر در حوزه مواد مخدر ، 78 نفر در حوزه سرقت که 3 فقره از سرقت ها مسلحانه بوده ، 10 نفر در حوزه بزه محاربه و اقدام علیه امنیت ملی و همکاری و مشارکت مسلحانه با گروهک القاعده ، 4 نفر به اتهام آدم ربایی و 8 نفر جاسوس و یک نفر هم به علت حمل و نگهداری سلاح جنگی روانه زندان شده اند.

دادستان کرمان گفت : اکنون 250 تبعه افغانستان در زندان مرکزی شهرستان کرمان در حال تحمل کیفر هستند .

وی تأکید کرد : به طور کلی اتباع افغانستان در5 حوزه جعل اوراق هویتی , خرید مال مسروقه در کارگاههای ضایعاتی ، جرائم منافی عفت ناشی از تفاوت های مذهبی ، مواد مخدر و جاسوسی ، رقم قابل توجهی از مجرمان را به خود اختصاص می دهند .

وی با بیان اینکه نگهداری هر زندانی برابر با تحمل هزینه های زیادی برای کشور است ، تصریح کرد : درکنار هزینه های معمول ، از آنجا که رعایت بهداشت زندانیان یکی از ضرورت های زندان است و با توجه به اینکه وضع زندانیان افغان از نظر بهداشتی مطلوب نیست ، نگهداری این زندانیان هزینه مضاعفی را به کشور تحمیل می کند .

دادستان کرمان ، سوء استفاده اتباع افغان غیر مجاز از مدارک هویتی جعلی را از دیگر پدیده های جرم خیز این افراد ذکر کرد و اظهار داشت: خرید کارت های هویتی و شناسنامه متوفیان ایرانی به ویژه در جنوب استان ،‌ ازدواج غیر قانونی با زنان ایرانی و دریافت یارانه دولتی با اسناد مجعول از دیگر پیامدهای حضور این مهمانان ناخوانده درکشور است.

[External Link Removed for Guests]

مقصودم از درج این خبر این نبود که کل افغانی های ساکن در ایران قاتل و جاسوس هستند در همه ی جمعیت ها و ملتها خوب و بد بدون استثنا وجود دارند اما نقاط قرمز شده ی متن هم بسیار مهم هستند و باید مورد توجه قرار بگیرند، ما در ایران به حد کافی مشکل و درگیری داریم دیگر نیازی به مشکلات بیشتر و جدیدتر نیست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 20
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 تیر 1390, 10:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 723 بار
سپاس‌های دریافتی: 68 بار

Re: دستگیری 18 افغانی به اتهام جاسوسی و همکاری با القاعده

پست توسط freez578 »

سلام اخوی.از قدیم هم گفته اند میهمان برای دو روز است الباقی زورکی است و جلوی نفس میزبان را بند می آورد.اساسا افغانها با ما ایرانیها تفاوت فرهنگ فاحشی دارند.در 90 درصد آنها خوی وحشی گری نهادینه شده.بله آدمهای خوب هم در میانشان هست اما در هر جمعیتی از آنان تعدادشان کمتر از تعداد انگشتان دو دست است.مشکل از طمع بعضی از ایرانیهاست که این همه قاچاقچی و دزد و قاتل به عنوان کارگر وارد میهن اسلامی ما میشوند.باید همه انها را به جای خود برگردند.اگر شر اینها کم شود قول می دهم بیشتر از 50 درصد مشکلات کشور حل شود.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”