رتبه‌ایران‌درشاخص‌فساددربین‌کشورهای‌جهان

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1392, 3:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

رتبه‌ایران‌درشاخص‌فساددربین‌کشورهای‌جهان

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]میزان فساد دولتی در ایران و افغانستان افزایش و در تاجیکستان کاهش یافته است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   گزارش سالانه سازمان شفافیت بین‌الملل در مورد فساد اداری و اقتصادی در کشورهای مختلف در سال ٢٠١٣ که روز سه شنبه، ١٢ آذر (٣ دسامبر) منتشر شده است نشان می‌‎‍‏‌دهد که در میان ١٧٧ کشور مورد بررسی، افغانستان رده ١٧٤، تاحیکستان رده ١٥٤ و ایران رده ١٤٤ را در اختیار گرفته‌اند.

براساس گزارش سال گذشته همین سازمان، افغانستان در رده ١٧٤، ایران در رده ١٣٣ و تاجیکستان در رده ١٥٧ قرار داشتند. به این ترتیب، طی یک سال گذشته، فساد در افغانستان و ایران بیشتر شده و وضعیت در تاجیکستان اندکی بهبود یافته است.

در تدوین فهرست کشورها از لحاظ فساد اداری و اقتصادی، سازمان شفافیت بین‌الملل به هر کشور نمره‌ای را هم اختصاص می‌دهد که از نمره ١٠٠ (به طور کلی فاقد فساد) تا صفر (کاملا فاسد) تغییر می‌کند.

در جدول سال ٢٠١٣، نمره ایران ٢٥ از صد، نمره افغانستان ٨ از صد و نمره تاجیکستان ٢٢ از صد بود. ارقام مربوط به سلامت اداری و اقتصادی برای ایران در سال گذشته ٢٨ بود که در سال جاری کمتر شده و حاکی از افزایش فساد است. برای افغانستان و تاجیکستان این نمره تغییری نیافته و تغییر در رتبه‌بندی آنها ناشی از جابجایی در رتبه سایر کشورها بوده است.

در سال جاری، کشورهای دانمارک، زلاند‌نو، فنلاند، سوئد، نروژ، سنگاپور، سوئیس، هلند، استرالیا و کانادا رده‌های ١ تا ده سالم‌ترین کشورهای جهان را در اختیار گرفتند که به استثنای بهبود رتبه نروژ از رتبه ٩ به رتبه ٥، تفاوتی با رتبه‌بندی سال گذشته ندارد. بالاترین نمره در رده بندی جهانی، ٩١ از ١٠٠ بوده که نصیب دانمارک و زلاندنو شد.

در مورد بدترین کشورهای جهان هم، براساس این گزارش، سومالی با نمره ٨ فاسدترین کشور جهان بود و پس از آن کشورهای کره شمالی، افغانستان، سودان، سودان جنوبی، لیبی، ازبکستان، ترکمنستان و سوریه قرار گرفته‌اند.

در سال گذشته، ده رتبه بدترین کشورهای جهان در اختیار سومالی، کره شمالی، افغانستان، سودان، میانمار (برمه)، ازبکستان، ترکمنستان، عراق و ونزوئلا قرار داشت. مهمترین تغییر طی یک سال گذشته، بهبود در وضعیت میانمار (برمه) بوده که کارشناسان آن را ناشی از روند آزادسازی فضای سیاسی آن کشور دانسته‌ اند. رتبه این کشور بهتر شده و از ١٧٢ (نمره ١٥ از صد) در سال ٢٠١٢ به ١٣٦ (با نمره ٢٧) در سال جاری تغییر یافته است.

در مورد سایر کشورهای جهان، آلمان در سال جاری رده ١٢ را به خود اختصاص داد که یک درجه بهتر از سال گذشته بود در حالیکه ژاپن از رده ١٧ به رده ١٨ تنزل رتبه یافته است.

ایالات متحده در رده ١٩ باقی مانده و جمهوری خلق چین هم مانند سال گذشته، رده ٨٠ را در اختیار گرفته و موقعیت آن در جدول جهانی فساد تغییری نیافته است. وضعیت در بریتانیا امسال بهتر شده و رتبه این کشور از ١٧ (با ٧٤ امتیاز از صد) در سال گذشته به ١٤ (با ٧٦ نمره از صد) در سال جاری ارتقا یافته است

 
منبع: [External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1453
تاریخ عضویت: چهارشنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8689 بار
سپاس‌های دریافتی: 13236 بار

Re: رتبه‌ایران‌درشاخص‌فساددربین‌کشورهای‌جهان

پست توسط Java »

این ها سیستم اداری و دولتی را در کره شمالی با آن سیستم بسته و غیر قابل نفوذ چطوری بررسی کرده اند!!!؟؟؟
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 603
تاریخ عضویت: دوشنبه 14 شهریور 1390, 6:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7308 بار

Re: رتبه‌ایران‌درشاخص‌فساددربین‌کشورهای‌جهان

پست توسط Goebbels »

این ها سیستم اداری و دولتی را در کره شمالی با آن سیستم بسته و غیر قابل نفوذ چطوری بررسی کرده اند!!!؟؟؟


احسنت

مثل همیشه نکته سنج!

احتمالا معیار فسادش بسته بودن آن در نظر گرفته شده است ! ! !
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 179
تاریخ عضویت: دوشنبه 23 دی 1387, 12:15 am
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 732 بار
سپاس‌های دریافتی: 494 بار
تماس:

Re: رتبه‌ایران‌درشاخص‌فساددربین‌کشورهای‌جهان

پست توسط Abdoll@h »

&mmt نوشته شده:مهمترین تغییر طی یک سال گذشته، بهبود در وضعیت میانمار (برمه) بوده که کارشناسان آن را ناشی از روند آزادسازی فضای سیاسی آن کشور دانسته‌ اند. رتبه این کشور بهتر شده و از ١٧٢ (نمره ١٥ از صد) در سال ٢٠١٢ به ١٣٦ (با نمره ٢٧) در سال جاری تغییر یافته است. 
 
بله....در اینجا متوجه میشیم که یکی دیگر از معیارهای سنجش کاهش فساد دولتی،نسل کشی می باشد.خوب دوستان همونطور که در آمارها مشاهده می کنید دولت میانمار بعد انجام کلی آزاد سازی(نسل کشی) در فضای سیاسی کشورش تونسته رتبه خودشو بالا ببره.به همین جهت عرض تبریک و آرزوی توفیق روز افزون داریم خدمتشون.

از خبرگذاری مهر هم کمال تشکر رو داریم که چنین اخبار موثقی رو در خصوص وضعیت کشورهای جهان از قول مقبول ترین سازمانهای بین اللملی مخابره می کنند.تصویر

"سازمان شفافیت بین الملل"تصویر
تصویرتصویرتصویر
این شفافیتش منو کشته.
[FONT=Impact]آدمهای پاک خطا نمی کنند ، سادگی می کنند . و امروز سادگی ، پاکترین خطای دنیاست. 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”