پدر شهيد جنگ 33 روزه به پسرش پيوست.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 280
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۱, ۶:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: I.R.I
سپاس‌های ارسالی: 2098 بار
سپاس‌های دریافتی: 1458 بار

پدر شهيد جنگ 33 روزه به پسرش پيوست.

پست توسط zzvf »

حزب‌الله لبنان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که یکی از رهبران مقاومت اسلامی در مقابل خانه‌اش در بیروت ترور شده است.بنا بر اعلام حزب‌الله "حسان هولو اللقیس"، یکی از رهبران مقاومت اسلامی دیشب ـ 12 اذرـ هنگامی که از محل کارش باز می‌گشت، در مقابل خانه‌اش در منطقه "السان تیریز" در بیروت ترور شد.
حزب‌الله اعلام کرد که رژیم صهیونیستی عامل این ترور است و پیش از این نیز چندین مرتبه تلاش کرده تا وی را ترور کند که تمام تلاش‌های پیشینش برای ترور اللقیس ناکام مانده بود.حزب‌الله تاکید کرد که رژیم صهیونیستی کاملا مسئولیت این جنایت و پیامدهای آن را برعهده دارد.پسر شهید حاج حسان نیز در جنگ 33 روزه به فیض شهادت نائل آمده بود.

[HIGHLIGHT=#ffc000]در بیانیه حزب‌الله لبنان آمده است: برادر و فرمانده شهید حسان اللقیس، جوانی و تمام عمر خود تا آخرین لحظه زندگیش در راه مقاومت شریف صرف کرد و همواره مجاهد، رهبر، صاحب ابتکار عمل و فداکار و عاشق شهادت بود و پدر یکی از شهیدان جنگ تموز 2006 به شمار می‌رفت. 

[HIGHLIGHT=#ffc000]در این بیانیه آمده است: دشمن اسرائیلی متهم مستقیم و اصلی این حمله تروریستی است زیرا بارها به دنبال به شهادت رساندن برادر شهید ما در مناطق مختلف بوده است و همواره این تلاش‌ها ناکام می‌ماند تا اینکه شب گذشته این ترور محقق شد.در ادامه این بیانیه آمده است:این دشمن باید مسئولیت کامل این حمله تروریستی را بر عهده بگیرد و تمامی پیامدها و تبعات آن را بپذیرد. 

جزئیات ترور حاج حسان لقیس
پایگاه خبری «الجدید»، نوشت که اللقیس به ضرب گلوله‌هایی که از فاصله نزدیک شلیک شده با 5 تیر در سر و گردنش به شهادت رسیده است.برخی منابع اعلام کرده‌اند که وی به ضرب 4 گلوله که به سوی کتف و سرش شلیک شده، کشته شده است.بر اساس این گزارش،خودروی وی از نوع «شیروکی» به رنگ زیتونی با شماره پلاک 258251 م بود که پس از این تیراندازی به بیمارستان «الرسول الاعظم» انتقال یافت.گفته می‌شود وی در پارکینگ منزلش ترور شده است.
   

 
تصویر
  عکس حسان اللقیس و پسر شهیدش 

شبکه المیادین نیز اعلام کرد اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد 3 نفر در عملیات ترور اللقیس شرکت داشته‌اند.اما برخی منابع خبری این حادثه را با جزئیات دقیق‌تری روایت می‌کنند و می‌گویند: افراد مسلح ناشناس که بین ۳ تا ۴ نفر بوده‌اند، در پارکینگ در کمین این فرمانده حزب‌الله بودند که ساعت ۲۴ شب گذشته وی را با سلاح‌های مجهز به صداخفه‌کن ترور می‌کنند.
یک منبع آگاه و نزدیک به حزب‌الله اعلام کرد که اللقیس از افراد نزدیک به «سید حسن نصرالله» دبیرکل این جنبش مقاومت بود و مسئول این جنبش در همان منطقه محل سکونتش به شمار می‌رفت.
حزب‌الله لبنان نیز به محض ترور او یک کمربند امنیتی در محل حادثه ایجاد کرد و نیروهای امنیتی بلافاصله در محل حاضر شدند. دادستانی کل نیز دستور تحقیق درباره این حمله تروریستی را صادر کرده است.
از سوی دیگر شبکه دو اسرائیل نیز با اعلام خبر ترور این فرمانده حزب‌الله تایید کرد که وی پیش از این از یک عملیات ترور برنامه‌ریزی شده از سوی تل آویو جان سالم به در برده است.پیکر شهید حسان اللقیس امروز دربعلبک تشییع می‌شود.
حزب‌الله لبنان اعلام کرد پیکر فرمانده شهید این جنبش مقاومت که دیشب ترور شد، ساعت ۱۵ امروز در «بعلبک» تشییع می‌شود.

 
تصویر
 


در بیانیه حزب‌الله لبنان آمده است:برادر و فرمانده شهید حسان اللقیس، جوانی و تمام عمر خود تا آخرین لحظه زندگیش در راه مقاومت شریف صرف کرد و همواره مجاهد، رهبر، صاحب ابتکار عمل، فداکار و عاشق شهادت بود و پدر یکی از شهیدان جنگ تموز 2006 به شمار می‌رفت.

 
تصویر
 


در این بیانیه آمده است:دشمن اسرائیلی متهم مستقیم و اصلی این حمله تروریستی است زیرا بارها به دنبال به شهادت رساندن برادر شهید ما در مناطق مختلف بوده است و همواره این تلاش‌ها ناکام می‌ماند تا اینکه شب گذشته این ترور محقق شد. در ادامه این بیانیه آمده است: این دشمن باید مسئولیت کامل این حمله تروریستی را بر عهده بگیرد و تمامی پیامدها و تبعات آن را بپذیرد. در بیانیه حزب‌الله لبنان به خانواده این شهید تسلیت گفته شده است.

 [External Link Removed for Guests] 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”