مجازات‌های غرب علیه ایران بی‌تاثیر خواهد بود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 246
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۵, ۱۱:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 8 بار
تماس:

مجازات‌های غرب علیه ایران بی‌تاثیر خواهد بود

پست توسط Morihacker »

سفیر ایران در لندن در واكنش به مجازات‌های احتمالی غرب علیه ایران گفت:« اعمال مجازات تاثیر گذار نخواهد بود و دولت ایران آماده رویارویی با هرگونه سناریویی است.»
رسول موحدیان عطار در گفتگو با شماره روز دوشنبه روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در پاسخ سوالی درباره اصرار ایران بر ادامه غنی سازی اورانیوم به رغم فشارهای خارجی گفت: ایران پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ای را امضا كرده و حق قانونی آن است كه فعالیت‌های صلح آمیز خود را از جمله غنی سازی اورانیوم ادامه دهد.
وی افزود: فعالیت‌های ما كاملا قانونی است و تحت نظر بازرسی و نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد.
سفیر ایران در لندن با اشاره به گذشت مدت طولانی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت: از آنجا كه این فعالیت‌ها با منابعی محدود آغاز شده است اكنون ما به توسعه و گسترش فناوری هسته‌ای نیازمندیم، چرا كه فناوری هسته‌ای برای توسعه اقتصادی ایران حیاتی است. همچنین نمی‌توان مردم ایران را از حق خود برای گسترش فناوری هسته‌ای برای استفاده صلح آمیز منع كرد.
موحدیان گفت: توسعه برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای حق قانونی ایران است و توافق ملی در خصوص این مساله وجود دارد.
وی افزود: اگر از گروههای سیاسی مختلف در ایران درباره برنامه هسته‌ای این كشور سوال كنید، خواهید فهمید كه همه آنها با گسترش برنامه هسته‌ای صلح آمیز برای آینده كشور و توسعه اقتصادی طولانی مدت موافق هستند و از آن حمایت می‌كنند.
سفیر ایران آمادگی كشورش را برای رویارویی با مجازات‌های احتمالی غرب علیه ایران اعلام كرد و در عین حال این مجازات‌ها را كم تاثیر دانست.
وی افزود: ایران بیش از ۲۰ سال است كه از سوی آمریكا تحریم شده است و تهدیدات آمریكا دیگر معنا ندارد. ایران بر اساس قانون بین المللی حق استفاده از انرژی هسته‌ای را دارد و دولت ایران آماده رویارویی با هر گونه سناریویی است. و معتقدیم اعمال مجازات تاثیر گذار نخواهد بود.
وی همچنین گفت: به عقیده ما مجازات‌ها بر ایران مناسب نیست چرا كه ما از قوانین بین المللی عدول نكرده‌ایم این مجازات ها در زمینه مسئله هسته ای به شكل خاص و روابط اقتصادی ما با كشورهای جهان به طور عام آثار منفی دارد و مرحله جدیدی را به وجود می آورد كه نمی خواهیم وارد آن شویم.
سفیر ایران در لندن هشدار داد، كسانی كه در صدد اعمال این مجازات ها هستند خود نیز باید نتایج منفی آن را تحمل كنند.
موحدیان درباره بی نتیجه بودن مذاكرات خاویر سولانا هماهنگ كننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا و علی لاریجانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: ما از سال ۲۰۰۳ با اروپا در حال مذاكره هستیم ولی مذاكرات كنونی شكل متفاوتی با مذاكرات گذشته دارد و عملا وارد مرحله جدیدی شده است.
وی با اشاره به ماده چهارم معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای كه در آن به صراحت بر حق كشورها در غنی سازی اورانیوم برای اهداف مسالمت آمیز تصریح كرده شده، افزود: ایران تصمیم دارد به تكنولوژی هسته‌ای صلح آمیز دست یابد پس مسئله به قدرت‌های دیگر باز می گردد كه این حق ما را در برخورداری از تكنولوژی هسته‌ای قبول و آن را به رسمیت بشناسند.
موحدیان در ادامه تاكید كرد، ایران به موضع روسیه و چین برای جلوگیری از اعمال مجازات های شورای امنیت بر ایران تكیه نمی‌كند.
وی افزود: ایران گفت و گو های گروهی و انفرادی خود را با كشورهای ۱+۵ را ادامه خواهد داد اما به موضع هیچ كشوری به شكل انفرادی اعتماد نمی كند بلكه فقط به قدرت ملی خود متكی است.
موحدیان در ادامه با تمجید از موضع عربستان و مصر درباره دستیابی ایران به برنامه هسته‌ای صلح آمیز گفت: موضع جهان عرب در این خصوص حكیمانه بود و به عقیده ما جهان عرب و اسلام حق دارد برای پیشرفت خود از فناوری هسته‌ای بهره مند شود.
وی تاكید كرد، انگیزه‌های كشورهای غربی كاملا سیاسی است و هدف آنها جلوگیری از دستیابی كشورهای اسلامی و عربی به فناوری پیشرفته است.
خبرگزارى فارس
به پايان امد اين مطلب مطالب همچنان باقي است
يا علي
در پناه حق
[External Link Removed for Guests]
فروش فيلم فقط 200 تومان با کيفيت dvdrip
فروش اکانت رپيدشر با 8000 پوينت ماهيانه 8000 تومان
با ايديه mori_hacker_wizard تماس بگيريد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”