نشست‌های آتی شش كشور درباره ایران سخت و دشوار خواهد بود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 246
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۵, ۱۱:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 8 بار
تماس:

نشست‌های آتی شش كشور درباره ایران سخت و دشوار خواهد بود

پست توسط Morihacker »

پنج كشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل بعلاوه آلمان موسوم به گروه "۱+۵"، بنا بر ارزیابی خبرگزاری فرانسه، انتظار می‌رود در نشست روزهای آتی خود درباره برنامه هسته‌ای ایران، مذاكرات سختی درباره تحریم احتمالی ایران در پیش داشته باشند.
به نقل از خبرگزاری فرانسه، این شش كشور نخستین نشست خود را درباره پیش‌نویس قطعنامه ایران روز پنجشنبه برگزار كردند و "جان بولتون" نماینده تندروی آمریكا در سازمان ملل اعلام كرد نشست این هفته از روز دوشنبه از سرگرفته خواهد شد و فرصتی خواهد بود تا درباره جزئیات خاص صحبت‌های لازم انجام شود.
بنا بر گزارش‌ها، در پیش‌نویس قطعنامه‌ای كه توسط آلمان، فرانسه و انگلیس با مشورت آمریكا تدوین شده از كشورهای عضو خواسته است كه تحریم‌هایی بر فعالیت‌‌های مربوط به برنامه هسته‌ای و موشكی ایران اعمال كند.
در این قطعنامه همچنین خواستار توقف دارایی‌ها مربوط به برنامه هسته‌ای و موشكی ایران شده و سفر دانشمندان و مقامات مربوط به این برنامه را ممنوع می‌سازد.
گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از دیپلمات‌ها حاكی است كه آمریكا به دنبال تدوین قطعنامه‌ای تندتر است و از مسكو می‌خواهد كه از كمك به ساخت نیروگاه هسته‌ای بوشهر دست بردارد.
این در حالی است قطعنامه ارایه شده توسط اروپایی‌ها از لحن ملایم‌تری برخوردار بوده و در متن پیشنهادی خود از درخواست درباره نیروگاه بوشهر خودداری كرده است.
یكی از دیپلمات‌های غربی كه خواست نامش فاش نشود بدون اشاره به این اختلاف‌ها اضافه كرد احتمالاً قدرت‌های بزرگ در نهایت به زمینه مشتركی خواهند رسید.
از سوی دیگر عده‌ دیگری از دیپلمات‌ها می‌گویند كه تدوین متنی كه مورد قبول روسیه و چین باشد هفته‌ها به طول خواهد انجامید.
خبرگزارى فارس
به پايان امد اين مطلب مطالب همچنان باقي است
يا علي
در پناه حق
[External Link Removed for Guests]
فروش فيلم فقط 200 تومان با کيفيت dvdrip
فروش اکانت رپيدشر با 8000 پوينت ماهيانه 8000 تومان
با ايديه mori_hacker_wizard تماس بگيريد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”