****لئوناردو داوینچی اهل خاورمیانه بوده است****

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 246
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۵, ۱۱:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 8 بار
تماس:

****لئوناردو داوینچی اهل خاورمیانه بوده است****

پست توسط Morihacker »

محققان ایتالیایی با بازسازی اثر انگشت "لئوناردو داوینچی" هنرمند دوره رنسانس دریافتند: وی احتمالا ریشه عربی داشته و اهل خاورمیانه بوده است.

"لوئیجی کاپاسو" یکی از محققان دانشگاه "چیه تی" در این خصوص گفت: این اثر انگشت تنها ردپای بیولوژیکی نابعه اهل فلورانس را نمایان می سازد.
محققان از سال ۲۰۰۲ تحقیقات خود را روی صدها اثرانگشت به جا مانده روی نقاشی ها و یادداشت های این هنرمند آغاز کردند. در مرحله اول آثار انگشت واقعی "لئوناردو" از دیگر اثرهای انگشت مجزا شد.
بنا بر گزارش دیسکاوری، اثرانگشت هر فرد منحصر به خود اوست و در طول زندگی تغییر نمی کند.
تجزیه و تحلیل قوس ها و پیچ و خم های روی پوست که علمی معروف به Dermatoglyphics است نشان می دهد: بین اثر انگشت و اصلیت افراد رابطه مستقیمی وجود دارد.
نمونه ها و برآمدگی های مربوط به اثرانگشت "داوینچی" ارتباط آن را با مردم خاورمیانه مشخص می سازد. حلقه های مرکزی اثر انگشت وی شباهت بسیاری به حلقه های مرکزی آثار انگشت مردم خاورمیانه داشته است. در حدود ۶۰ درصد از جمعیت خاورمیانه ساختار مشابهی را در آثار انگشتان خود نمایان ساخته اند.
یافته های این تحقیق بر ادعای "وزوسی" مبنی بر اینکه مادر "داوینچی" برطبق آنچه قبلا تصور می شد نه یک دختر روستایی محلی بلکه برده ای از خاورمیانه بوده، قوت می بخشد.
اسناد به دست آمده حاکی از آن است که پدر وی که صنعتگری معروف به سر "پیه رو داوینچی" بوده یکی از زنان خاورمیانه به نام "کاترینا" را خریداری کرده است. در سده پانزدهم میلادی خریداری بردگان خاورمیانه ای در ایتالیا مرسوم بوده است.
در سال ۱۴۵۲ یعنی سال تولد "داوینچی" قانونی در فلورانس تصویب شد که حقوق و مزایای بیشتری را در اختیار برده داران نسبت به بردگان خود اختصاص می داد.
اندکی پس از تصویب این قانون پدر "لئوناردو" با "کاترینا" ازدواج کرد. حاصل این ازدواج تولد پسری به نام "لئوناردو" بود.
خبرگزارى مهر
به پايان امد اين مطلب مطالب همچنان باقي است
يا علي
در پناه حق
[External Link Removed for Guests]
فروش فيلم فقط 200 تومان با کيفيت dvdrip
فروش اکانت رپيدشر با 8000 پوينت ماهيانه 8000 تومان
با ايديه mori_hacker_wizard تماس بگيريد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”