10 حیوان با چهره‌های عجیب

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1392, 3:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

10 حیوان با چهره‌های عجیب

پست توسط &mmt »

چهره یکی از نکاتی است که می توان حیوانات مختلف را به کمک آن تشخیص داد زیرا حیوانات دارای گونه های متفاوت هستند و هر کدام معمولا تفاوت هایی هر چند ظریف در چهره شان وجود دارد.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، هر وقت حرف از چهره و حالت صورت می شود کلماتی مانند زشت، زیبا و عجیب به ذهن می رسد و این موضوع در میان حیوانات نیز وجود دارد. حیوانات از آنجایی که چهره های متفاوت دارند دارای گونه های زشت و زیبا نیز هستند. از میان تمام حیواناتی که تا به حال پیدا شده اند تعدادی هستند که دارای چهره هایی عجیب هستند.

**مارماهی

تصویر


این موجود عجیب برای اولین بار در سال 2002 دیده شد و در نگاه اول به نظر می رسد از یک فیلم ترسناک فرار کرده است. این ماهی با دندان های بسیار تیز و چشمانی ترسناک به نام"مارماهی" معروف شد در حالی که اصلا هیچ شباهتی به مارها ندارد. این ماهی دارای قابلیت های جالبی نیز هست برای مثال می تواند تا سه روز خارج از آب زندگی کند و دندان های آن قادر هستند هر حیوانی را در هر جثه ای که باشد نابود کند. نمونه های بالغ این مار می تواند تا یک متر طول و 6 کیلوگرم وزن داشته باشد.

**آی آی

تصویر

یکی از موجوداتی که در ماداگاسکار پیدا شده است "آی آی" نام دارد این موجود عجیب چهره ای خاص دارد و یکی از نادرترین پستانداران روی زمین است. این موجود برای روستایان به عنوان یکی از موجودات منحوس شناخته می شود از این رو هرکس آن را ببیند خواهد کشت. در سالیان دور این موجود باعث شده است که روستایان مریض شده و بمیرند و از همین رو به فرشته مرگ روستاهای ماداگسکار شهرت پیدا کرده است.

**کریولا

تصویر

آسیا قاره است که هر موجودی ممکن است در آن یافت شود زیرا تنوع آب و هوایی و قومیتی بسیاری دارد. یکی از موجوداتی که طی سال های اخیر پیدا شده است خفاش کریولا نام دارد. این خفاش چهره ای بسیار عجیب دارد و معمولا در نقاطی از زمین زندگی می کند که دست انسان ها کمتر به آن می رسد. این خفاش با انسان ها رابطه خوبی ندارد با کمترین حالت تحریک آمیزی به انسان حمله ور خواهد شد.

**موش کور صحرایی

تصویر

موش حیوانی ریز اما ترسناک است زیرا تحقیقات انجام شده نشان می دهد بیش از نیمی از انسان ها از این موجود می ترسند. موش کور صحرایی یکی از انواع موش هایی است که در صحرای آفریقا زندگی می کند اما چهره آن بسیار عجیب و غریب است.پوست کش آمده، دندان های عجیب از جمله ویژگی های این موش هستند. دانشمندان دریافت اند که این موش عجیب و زشت می تواند یک درمان موثر برای سرطان باشد.

**هزازپای پشمالو

تصویر

یکی از بامزه ترین هزارپاهایی که در دنیا وجود دارد به اسم "پشمالو" شناخته می شود. این هزارپا بدنی پر از مو دارد ولی دست زدن به این موها مساوی با مرگی دردناک خواهد بود زیرا تمامی سطح بدن این هزارپا با سم پر شده است. این هزارپا در آمریکا دیده شده است و معمولا میان برگ درختانی مانند بلوط پنهان می شود. طول آن هزارپا در بلندترین حالت می تواند به 32 میلی متر برسد.

** افعی سبز

تصویر


در سال 2002 دانشمندان به گونه ای جدید از افعی ها دست پیدا کردند که به افعی های سبز شهرت دارند. این مارها در جنوب آسیا یافت می شوند و البته جمعیت زیادی ندارند. این مارها در کنار آنکه سمی و کشنده اند دارای چهره ای عجیب و جالب نیز هستند. سری تخت و بدنی سبز رنگ با چانه ای بر آمده از جمله مواردی هستند که در مارها کمتر مشاهده می شوند و چهره ای عجیب را به این مار داده اند.

** ایسوپاد

تصویر

یکی از شکارچیان کف دریاست که چند سال پیش از عمق 2 هزار متری آب پیدا شد. این شکارچی دارای چهره ای بسیار شبیه به یک حشره خاکی اما غول پیکر است که به عنوان یکی از موجوداتی شناخته می شود که تنها در تاریکی مطلق زیر آب زندگی می کند. این آبزی عجیب از لاشه حیوانات مرده یا مواد غذایی که در کف آب باقی مانده است تغذیه می کند.

** موش کور بینی ستاره ای

تصویر

یکی از عجیب ترین ستاره های دنیا روی زمین زندگی می کند و این ستاره که یازده شاخه صورتی دارد دقیقا روی بینی یک نوع موش کور خاص زندگی می کند. این ستاره عجیب به این موش کور اجازه می دهد تا بتواند بیشتر با محیط تعامل داشته و حتی به عنوان دست های اضافی نیز می تواند از آن ها استفاده کند. هر کدام از شاخه های این ستاره دارای قدرت حسی بسیار بالایی هستند ضریب خطای ان ها یک در 25 هزار است.

** مارمولک بادبزنی

تصویر

این مارمولک که در دو رنگ قهوه ای و زرد پیدا می شود یکی از عجیب ترین مارمولک هایی است که روی زمین زندگی می کند و زادگاه اصلی آن نیز استرالیا است. این مارمولک در کناره های سرش دارای باله های بسیار بزرگی است که در هنگام عصبانیت یا متوجه شدن خطر آن ها را باز می کند. این بادبزن ها گاهی می توانند تا 90 سانتی متر طول داشته باشند. این موجود غالبا روی درخت ها زندگی می کند اما ممکن است بر روی زمین نیز دیده شود.


** مارمولک دم برگی


تصویر


یکی دیگر از مارمولک های بسیار عجیبی که در دنیا وجود دارد با نام "دم برگی" شناخته می شود. این مارمولک در ماداگاسکار دیده می شود و نهایت به طول 330 میلیمتر می رسد. این مارمولک ها دارای اندامی بسیار نازک با دست و دمی که اصلا شباهت به حیوانات ندارند هستند. همچنین چهره آن ها نیز بسیار عجیب است و چشم هایی ترسناک دارند. صدای این مارمولک ها بیشتر شبیه به جیغ زدن است و دهانشان به نسبت بدنشان بسیار بیشتر باز می شود.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”