چهارشنبه شرق محاكمه مي شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

چهارشنبه شرق محاكمه مي شود

پست توسط Leila »

ايسنا: صبح روز گذشته، قاضي حسين محمدخاني رئيس شعبه ‌1059 دادگاه عمومي جزايي تهران كه در غياب قاضي مسعودي‌مقام به پرونده‌هاي اين شعبه رسيدگي مي‌كرد در رابطه با روزنامه شرق و اختلاف‌نظر بين بازپرس و داديار اظهارنظر دادسراي عمومي ناحيه ‌28 تهران اعلام نظر كرد و راي بر برائت مهدي رحمانيان مديرمسوول روزنامه شرق در رابطه با انتشار مطلبي در مورد ستارخان صادر كرد.


طبق راي دادگاه، مشاور حقوقي وزير و مديركل دفتر حقوقي وزارت صنايع و معادن و دبير هيات نظارت بر مطبوعات، معاونت در امور مطبوعاتي و تبليغاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان شكات و مهدي رحمانيان مديرمسوول روزنامه شرق به عنوان متهم پرونده بوده‌اند.


در راي صادره از سوي قاضي محمدخاني آمده است: اقدامات مهدي رحمانيان صرفا در راستاي رسالت مطبوعاتي و فرهنگ‌سازي جامعه بوده و مطالب منتشره نيز صرفا در حد نقل تاريخ بوده نه اعلام نظر و تحليل و نقد آن و هيچ مطلبي نيز به وقايع تاريخي اضافه يا تحريف نشده و دادگاه با بررسي لازم قصد سوءمتهم را احراز نكرده است. همچنين دلايلي نيز خلاف مدعا وجود ندارد لذا با تاييد نظر بازپرس پرونده در رابطه با عدم مجرميت رحمانيان در اين رابطه حل اختلاف مي‌شود. در ادامه اين راي آمده است: ثانيا در رابطه با شكايت نماينده حقوقي وزارت صنايع و معادن با توجه به اينكه مطالب منتشره در روزنامه شرق در رابطه با مسووليت اداري وزير بوده نه شخصيت حقيقي وي لذا شكايت مطروحه از سوي نماينده حقوقي وزارت صنايع و معادن قابليت وجاهت طرح در دادسرا را داشته و از اين حيث اشكالي بر آن وارد نيست. در همين حال وكيل پرونده از برگزاري اولين جلسه محاكمه مديرمسوول سابق اين نشريه در 10 آبان‌ماه خبر داد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”