اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hani1459, شوراي نظارت, hani1459, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ سهم مصالح ساختمانی در اشتغالزایی

پست توسط SMH » چهار شنبه 23 بهمن 1392, 8:36 pm

تصویر
■ سهم مصالح ساختمانی در اشتغالزایی


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پیشرفته‌ترین واحد تولیدی مصالح ساختمانی، گفت: این واحد تولیدی بیش از هزار و 500 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می کند.
افخمی در مراسم افتتاحیه پیشرفته‌ترین واحد تولیدی مصالح ساختمانی در نیشابور اظهار کرد: این واحد تولیدی بیش از هزار و 500 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده و بی تردید راه‌اندازی چنین واحدهایی حمایت و دقت بیشتری از سوی مسئولان را می‌طلبد. وی ادامه داد: داشتن مصالح جدید و فناوریها به توسعه صادرات و ارتقاء ظرفیت ساختمانی کمک می کند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: ایجاد و راه اندازی چنین واحدهای صنعتی به توسعه اقتصادی کمک کرده و نقش بسزایی در اشتغالزایی افراد دارد. افخمی یادآور شد: احداث و راه اندازی واحدهای این چنین نیازمند حمایت های ویژه دولت است و باید تسهیلاتی در اختیار این بخش ها قرار بگیرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه برای رسیدن به توسعه اقتصادی باید بیشتر به بخش تولید توجه شود، افزود: این واحد تولیدی بیش از هزار و 500 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده و بی تردید راه‌اندازی چنین واحدهایی حمایت و دقت بیشتری از سوی مسئولان را می‌طلبد.   [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ مشارکت آلمان در توسعه‌ شهرهای ایران

پست توسط SMH » چهار شنبه 23 بهمن 1392, 8:37 pm

تصویر
■ مشارکت آلمان در توسعه‌ شهرهای ایرانکارگاه تخصصی مشترک ایران و آلمان با موضوع پروژه «شهرهای‌ جوان» روز گذشته با حضور وزیر راه‌وشهرسازی، معاونین او و جمعی از استادان دانشگاه برلین به همراه نماینده وزیر علوم آلمان برگزار شد.
«شهر جوان» عبارت است از نسل جدید شهرسازی که محل اتصال آن در ایران می‌تواند شهرهای‌جدید باشد.
عباس آخوندی در این نشست با اشاره به اینکه باید به مولفه‌ای به نام «توسعه اجتماع‌محور» در راستای افزایش کارآیی طرح‌های توسعه شهری توجه کرد و به مفهوم «توسعه‌یکپارچه» دست یافت، گفت: در حال حاضر بسیاری از کشورهای پیشرفته اصول طراحی شهرها را با در نظر گرفتن مفهوم توسعه‌یکپارچه و پایدار مدنظر قرار داده‌اند.
آخوندی درباره مبانی نظری مفهوم توسعه‌پایدار شهری افزود: مواردی ازجمله کاهش آ‌لودگی، حفظ منابع طبیعی، کاهش حجم ضایعات شهری، افزایش بازیافت‌ها، کاهش انرژی مصرفی، توجه به فضا و نواحی سبز، عدم تمرکز شهری و کاهش پراکندگی‌ها، افزایش تراکم متوسط در حومه‌های شهری و شهرهای کوچک، کاهش فواصل ارتباطی، ایجاد اشتغال محلی، توسعه متنوع مسکن در مراکز اشتغال، توسعه شهرهای کوچک برای کاهش اتکا به شهرهای بزرگ، ساختار اجتماع متعادل، حمل و نقل عمومی و کاهش ترافیک جاده‌ای مبانی نظری این مفهوم را تشکیل می‌دهند و در صورتی که در طراحی شهرها رعایت و اعمال شوند، کیفیت زندگی در شهرها به عالی‌ترین سطح خود می‌رسد. وزیر با بیان اینکه در حال حاضر حدود 40 درصد از مصرف کل انرژی در کشور به بخش خانگی و تجاری اختصاص دارد، گفت: به نظر می‌رسد این مقدار مصرف انرژی ناشی از طراحی نامناسب شهرها و همچنین ساختمان‌ها باشد. آخوندی ادامه داد: بر اساس آمارهای ارائه شده به‌طور متوسط سالانه 6/1 درصد به میزان مصرف انرژی کشور اضافه شده است. اگر میزان مصرف انرژی در کشور با این روند ادامه یابد، ایران تا افق سند چشم‌انداز 20‌ساله یکی از واردکنندگان انرژی در دنیا می‌شود.   [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

پست توسط SMH » چهار شنبه 23 بهمن 1392, 8:40 pm

تصویر
■ بازار سیاه اوراق به پایان خط رسید / بازار مسکن در رکود قطعی


در حالی که تصور می شد، عرضه وام 35 میلیون تومانی بتواند یخ بازار مسکن را آب کند ولی گزارش های میدانی نشان می دهد معاملات مسکن در رکود قطعی قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یکی از مشاوران املاک در غرب تهران می گوید:« یک هفته پس از اینکه وام 35 میلیون تومانی تصویب شد، بازار از حرکت افتاد. یعنی حدود دو سه روز مردم دنبال مسکن رفتند ولی بعد از اینکه قیمت ها را دیدند پشیمان شدند.» او اعتقاد دارد قدرت خرید وام های مسکن بسیار پایین است.
بیت الله ستاریان تحلیلگر بازار مسکن هم این موضوع را تایید می کند:« این وام ها آنقدرها قدرت ندارد تا توان خرید مردم را بالا ببرد. به همین جهت نمی توان انتظار داشت که 35 یا 50 میلیون تومان وام بازار را رونق دهد.»
حسین عبده تبریزی مشاور وزیرراه و شهرسازی هم اعتقاد دارد:« برای تغییر وضعیت بازار مسکن به تامین نقدینگی نیاز است. یعنی موسسات و بانک ها باید به مردم آنقدر وام بدهند که حداقل 70 تا 75 درصد قیمت ملک را پوشش دهد. به این ترتیب می توان امیدوار بود که بازار رونق پیدا کند در غیراینصورت احتمال رشد قیمت وجود ندارد.»
همچنین رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران اعتقاد دارد:« تا 20 روز دیگر بازار با رونق مواجه می شود. افرادی که طی 30 روز گذشته به بازار رجوع کرده بودند در این مدت تصمیم قطعی خود برای خرید را می گیرند و همین جریان کمک می کند تا بازار با رونق همراه شود.»
در همین حال معاون وزیرراه و شهرسازی پیش بینی کرده است:« سال آینده بازار مسکن با رونق بیشتری مواجه می شود ولی معنای این رونق افزایش قیمت ها نیست چراکه مولفه های مهم در رشد قیمت مسکن نشان می دهند خبری از افزایش قیمت ها نخواهد بود.»
براساس گفته مدیران دو شعبه بانک مسکن در غرب و مرکز تهران بازار سیاه اوراق حق تقدم مسکن وجود ندارد چراکه فرابورس و شعبه های بانک مسکن به تعداد و مقدار مورد نیاز برای خریداران اوراق حق تقدم تامین می کنند.
به نظر می رسد که مشکل اصلی بازار بحران قدرت خرید شهروندان باشد. در حال حاضر معاملات در رکود کامل قرار دارد. آمارها هم تایید می کند که میزان خرید و فروش ها حداقل 41 درصد کاهش یافته است. برخی تحلیل گران بازار اعتقاد دارند سال آینده روند قیمت گذاری ها به سمت صعودی حرکت می کند.
سعید لیلاز چنین گمانه ای را تایید می کند. او می گوید:« توجه داشته باشید که در حال حاضر اساسا بازاری برای سرمایه های خرد وجود ندارد. بازار طلا شرایط رکود و کاهش را دارد. دلار از رده برای سرمایه گذاری خارج شده است. بورس هم که اخیر با کاهش ارزش و شاخص مواجه شده است. بنابراین افرادی که به طور مثال تا 200 میلیون تومان سرمایه در اختیار دارند، پول هایشان را کجا باید سرمایه گذاری کنند؟. نرخ سود بانکی هم طوری تعیین شده که تنها پول را برای مدتی کوتاه به عنوان پارکینگ در خودش جایی می دهد. براین اساس می توان پیش بینی کرد این میزان نقدینگی به سمت بازارهایی مانند مسکن حرکت کند. بنابراین اگر صحت این گذاره را بپذیریم باید در انتظار رشد قیمت باشیم.»
در صورتی که این تحلیل به واقعیت بدل شود، سال آینده قیمت مسکن افزایش می یابد. البته تحلیل گران براین باورند که ادامه رکود مانع از رشد قیمت می شود. از سوی دیگر قائم مقام بانک مرکزی خبری داده که سال آینده عدد تورم از 25 درصد فراتر نمی رود. براین اساس احتمال رشد قیمت مسکن هم وجود ندارد. البته افزایش 24 درصدی قیمت تراکم بر وضعیت بازار حداقل در تهران اثرگذار خواهد بود.
با توجه به اینکه پیش بینی رشد 1 درصدی اقتصادی برای سال اینده تعیین شده است به نظر می رسد که حداقل مقدمات برای تولید بیشتر کالاهای مربوط به صنایع ساختمانی مهیا می شود. از سوی دیگر تسهیل در واردات کالا به جهت کاهش سطح تحریم ها می تواند به معنای بهبود وضعیت عمومی صنایع ساختمانی باشد. تثبیت نرخ تورم روی عدد 25 درصد برای سال 93 و همچنین بهبود نسبی فضای کسب و کار هم از دیگر مولفه های مثبت بازار به شمار می آیند. برهمین اساس پیش بینی ها برای آینده قیمت مسکن همگی بر ثبات تاکید دارد.

منبع: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   [/TD] [TD] منبع :
ارسال شده توسط امیریاشار   
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ ردیف جدید برای پایتخت در بودجه‌ دولت

پست توسط SMH » شنبه 26 بهمن 1392, 2:44 pm

تصویر■ ردیف جدید برای پایتخت در بودجه‌ دولت

بهشاد بهرامی: رابطه سرد دولت و شهرداری‌تهران پس‌از حداقل 5سال، طی ماه‌های اخیر رو به گرم شدن گذاشته و مدیریت شهری پایتخت به‌ واسطه تغییرات به وجود آمده در کابینه، به حداقل دو نوع مراوده مالی با دولت خوش‌بین شده‌ است.
معاون قالیباف روز گذشته با اعلام آخرین آمار بدهی دولت به شهرداری‌تهران بابت تعهداتی که در تامین بخشی از هزینه‌های شهر تهران برعهده دولت است، از طلب 6هزار میلیاردتومانی شهرداری طی دو سال گذشته خبر داد و در عین‌حال از توافق برای وصول آن در آینده نزدیک گفت. معاون برنامه‌ریزی شهرداری‌تهران همچنین از توافق با دولت برسر تعریف یک ردیف‌ جدید در بودجه سال93 کل‌کشور برای پوشش هزینه‌هایی که پایتخت بودن بر تهران تحمیل کرده، گفت و اعلام کرد: قرار است علاوه‌بر منابعی که همه‌ساله توسط دولت به شهرداری‌تهران پرداخت می‌شود، اعتبار جدیدی در بودجه دولت بابت پایتخت‌بودن تهران تعریف شود و از محل آن به شهرداری‌تهران پرداخت صورت بگیرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» محمود صلاحی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران با اعلام این خبر اظهار کرد: هزینه‌های سربار زیادی به شهر تهران بابت قرار گرفتن مرکزیت سیاسی و اقتصادی در آن، وارد می‌شود به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا علاوه‌بر سهمی که دولت در پرداخت تعهدات خود بابت اداره شهر پرداخت می‌کند، از ابتدای سال 93 اعتباری بابت هزینه‌های پایتخت بودن شهر تهران تعیین و از سوی دولت به شهرداری پرداخت شود. او مجموع رقم بدهی‌های دولت به شهرداری تهران را از سال 90 تا کنون 6 هزار و 47 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: دولت بابت هزینه‌های حمل و نقل عمومی 3 هزار و 800 میلیارد تومان، بافت فرسوده 287 میلیارد تومان، عوارض نوسازی 871 میلیارد تومان، عوارض سوخت 831 میلیارد تومان و جرایم راهنمایی و رانندگی 221 میلیارد به شهرداری تهران بدهکار است. وی ادامه داد: البته با تعامل خوبی که میان دولت و شهرداری تهران شکل گرفته است به پرداخت این بدهی از سوی دولت خوش‌بین هستیم.
صلاحی با اشاره به تدوین لایحه بودجه15 هزار و 198 میلیارد تومانی شهرداری تهران برای سال 93 گفت: از این رقم 8 هزار و 700 میلیارد تومان به بخش نقدی و 6 هزار و 400 میلیارد تومان به بخش غیرنقدی درآمدها اختصاص دارد. صلاحی تصریح کرد: تلاش کردیم تا در سال 93 تمرکززدایی کنیم بنابراین بودجه مناطق افزایش یافت. او درباره سهم بخش‌های مختلف از بودجه 93 شهرداری افزود: علاوه‌بر این بودجه خدمات شهری 19 درصد کل بودجه، ایمنی و بحران 3 درصد، شهرسازی 2 درصد، توسعه مدیریت و هوشمند سازی 21 درصد، پروژه‌های فرهنگی 12 درصد و حمل‌ونقل نیز 43 درصد کل بودجه شهرداری است.
  [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ اجرای بی کیفیت پروژه های عمرانی

پست توسط SMH » شنبه 26 بهمن 1392, 2:46 pm

تصویر■ اجرای بی کیفیت پروژه های عمرانی

معاون عمرانی استانداری لرستان گفت: اجرای بی کیفیت پروژه های عمرانی موجب هدررفت سرمایه لرستان می شود.
مجید کیانپور در جلسه شورای فنی استان لرستان با انتقاد از عدم رعایت کیفیت در اجرای پروژه های عمرانی استان اظهار داشت: متاسفانه در برخی پروژه های عمرانی دستگاههای اجرایی استان ما شاهد اجرای کار مناسب و با کیفیت نیستیم. وی با بیان اینکه در برخی پروژه های عمرانی استان از اصول فنی به هیچ عنوان استفاده نمی شود ادامه داد: این امر موجب ایجاد نقاظ ضعف فنی در اجرای پروژه های سطح استان شده است.
معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر بازدید مدیران دستگاههای اجرایی استان و همچنین مهندسان ناظر از پروژه های عمرانی عنوان کرد: این ضعف نظارت است که موجب عدم رعایت نکات فنی و اصولی در اجرای پروژه های عمرانی شده است. کیانپور با تاکید بر نظارت های سرزده و میدانی از سطح پروژه های عمرانی استان عنوان کرد: پس از این بازدید ها گزارش فنی پروژه های عمرانی به دبیرخانه شورای فنی استان ارائه شود.
وی با تاکید بر اینکه عدم اجرای با کیفیت پروژه های عمرانی موجب هدررفت سرمایه و منابع مالی استان می شود عنوان کرد: در این راستا مدیران دستگاههای اجرایی به عنوان عضوی از شورای فنی استان باید از اجرای این پروژه های بی کیفیت جلوگیری به عمل آورند. معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه مدیران نباید از وجود نقاط ضعفی که در پروژه های عمرانی وجود دارد دفاع کنند بیان داشت: مدیران باید به دنبال ارتقای کیفیت پروژه های عمرانی استان باشند.
کیانپور با تاکید بر اینکه مدیران دستگاههای اجرایی در صورت مشاهد نقاط ضعف فنی در پروژه های عمرانی از سوی پیمانکاران آنها را خلع ید و از پیمانکار دارای صلاحیت استفاده کنند تصریح کرد: مگر استان چقدر منابع مالی دارد که یک پروژه را سه بار اجرا کند و در نهایت هیچ نتیجه ای نیز حاصل نشود.
وی با تاکید بر رفع نقص های فنی پروژه های عمرانی لرستان بیان داشت: در این راستا پروژه هایی که از سوی شورای فنی استان دارای نقص فنی و اجرایی معرفی شده اند باید ظرف مدت زمان یک ماه تعیین تکلیف و رفع نقص شوند. معاون عمرانی استانداری لرستان ادامه داد: در غیر اینصورت با افراد متخلف در این زمینه برخورد جدی صورت خواهد گرفت و به بازرسی استان معرفی خواهند شد.
کیانپور همچنین بر ضرورت ارائه پیشنهادات لازم از سوی مدیران عضو شورای فنی استان برای ارتقای کیفیت اجرای پروژه ها تصریح کرد: در این راستا مدیران طی یک هفته آینده پیشنهادات و راهکارهای خود را در این زمینه به دبیرخانه شورای فنی استان ارائه دهند.
  [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ بساز بفروش‌ها دست‌به‌کار شدند / سرمایه‌گذاری ۶۰هزار میلیار

پست توسط SMH » شنبه 26 بهمن 1392, 2:48 pm

تصویر

■ بساز بفروش‌ها دست‌به‌کار شدند / سرمایه‌گذاری ۶۰هزار میلیاردی در بخش مسکندر سال گذشته بیش از 61 هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در بخش مسکن سرمایه‌گذاری شده که در سال جاری و سال آینده این مسکن‌ها عرضه خواهند شد.
ابراهیم علیزاده: با وجود سرمایه‌گذاری بیش از 61 هزار میلیارد تومانی در بخش مسکن توسط بخش خصوصی در سال 91، بیش از 83 درصد این مسکن‌ها در سال گذشته تکمیل نشده‌اند و به نظر می‌رسد در امسال و سال آینده به بهره‌برداری برسند.
آن طور که بانک مرکزی گزارش داده، هرچند تا پیش از سال 91 روند سرمایه‌گذاری در بخش ساختمان‌های جدید شهری چندان مثبت نبود اما در سال گذشته این میزان نسبت به سال 90 بیش از 198 درصد رشد داشته است.
میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساختمان‌های جدید مناطق شهری در سال گذشته بیش از 61.2 هزار میلیارد تومان در حالی گزارش شده که در سال 90 این میزان تنها 40 هزار میلیارد تومان بود.
در دو سال 88 و 89 نیز به ترتیب 30 هزار میلیارد و 32 هزار میلیارد تومان در بخش مسکن توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده بود.

مسکن‌های نیمه‌تمام
اما از 61.2 هزار میلیارد تومانی که برای ساخت مسکن بخش‌های شهری در سال گذشته سرمایه‌گذاری شده، تنها 10.1 هزار میلیارد تومان در همان سال به نتیجه رسیده و ساختمان‌ها تکمیل شده‌اند.
بیش از 50.9 هزار میلیارد تومان از سرمایه‌گذاری‌های در بخش مسکن نیز در سال 91 منجر به عرضه مسکن نشده است. از این میزان 15.7 هزار میلیارد تومان مربوط به ساختمان‌های شروع شده و 35.2 هزار میلیارد تومان هم مربوط به ساختمان‌های نیمه‌تمام است. با این حساب، به نظر می‌رسد در سال جاری یا ‌های آینده باید منتظر عرضه مسکن‌هایی باشیم که بیش از 50.9 هزار میلیارد تومان برای ساخت آنها سرمایه‌گذاری شده است.
البته این روند در سال‌های گذشته هم وجود داشته و معمولا بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاری‌های بخش مسکن در سال‌های بعدی خود را نشان داده است.
در سال 91 نیز از 40.3 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده در بخش مسکن، تنها 5.3 هزار میلیارد تومان مربوط به ساختمان‌های تکمیل شده بود و 10.6 هزار میلیارد تومان مربوط به ساختمان‌های شروع شده و 24.3 هزار میلیارد تومان هم مربوط به ساختمان‌های نیمه تمام بود.
افزایش سهم تهران در سرمایه‌گذاری‌ها
توزیع جغرافیایی سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بخش مسکن نشان می‌دهد که سهم تهران از 20 درصد سال 90 به 27 درصد در سال 91 رسیده است. میزان این سرمایه‌گذاری نیز از 7.9 هزار میلیارد تومان در سال 90 به 16.8 هزار میلیارد تومان در سال گذشته رسید. این در حالی است که میزان سرمایه‌گذاری در دو بخش شهرهای بزرگ و سایر مناطق شهری هم روند صعودی داشتند اما سهم آنها نسبت به تهران کمتر شده است.
در سال 90 بیش از 11.1 هزار میلیارد تومان و در سال 91 بیش از 20.5 هزار میلیارد تومان در بخش مسکن شهرهای بزرگ توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.
همچنین در سال 90 بیش از 21.1 هزار میلیارد تومان و در سال 91 بیش از 23.7 هزار میلیارد تومان در بخش سایر مناطق شهری سرمایه‌گذاری شده است.
ـ نمودار میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساختمان‌های جدید مناطق شهری (هزار میلیارد تومان)

تصویر
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ مناطق 8 و 9 شهرداری اصفهان، دارای بیش‌ترین آمار صدور پروان

پست توسط SMH » چهار شنبه 30 بهمن 1392, 10:49 pm

تصویر
■ مناطق 8 و 9 شهرداری اصفهان، دارای بیش‌ترین آمار صدور پروانه‌ی ساختمان

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با اشاره به صدور آمار ۹ ماهه صدور پروانه ساختمان گفت: بر اساس این گزارش بر اساس متراژ مناطق ۸ و ۹ بیشترین آمار صدور پروانه ساختمان را داشته اند.
به گزارش ایمنا، محمد نورصالحی با اعلام این مطلب و با اشاره به عملکرد معاونت شهرسازی در هفته گذشته اظهار داشت: انتشار آمار ۹ ماهه صدور پروانه در مناطق شهر اصفهان در سایت معاونت شهرسازی و معماری از اقدامات هفته گذشته این معاونت می باشد.
وی افزود: طبق این گزارش بر اساس متراژ، مناطق ۸ و ۹ بیشترین آمار صدور پروانه ساختمان و مناطق ۱۱ و ۲ کمترین آمار صدور پروانه ساختمان را داشته اند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان بیان داشت: تمایل به درخواست پروانه جهت ساختمان های ۵ طبقه و بالاتر بیشترین تعداد آمار را به خود اختصاص داده است.

یکپارچه سازی تعاریف ادبیات شهرداری و اداره ثبت اسناد
نورصالحی با اشاره به یکارچه سازی تعاریف ادبیات شهرداری و اداره ثبت اسناد تصریح کرد: برخی موازی کاری ها، ناهماهنگی ها و تعاریف متفاوت در اصطلاحات و موارد مشترک میان اداره ثبت اسناد و شهرداری اصفهان از سال ها و دهه های گذشته وجود داشته که موجب اختلاف در محاسبات و خروجی های این دو ارگان و نهایتا سردرگمی و اتلاف وقت شهروندان و عدم روانسازی در امور مربوط گردیده است.
وی اظهار داشت: از این رو جلساتی به منظور رفع تنگناها، یکپارچه کردن تعاریف، ادبیات و محاسبات و اعمال برخی ضوابط کارساز میان اداره ثبت و شهرداری صورت گرفت که تاکنون نتایج بسیار خوبی از این جلسات گرفته شده است.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: آخرین جلسه نیز در هفته جاری انجام گردید که امید است با نتیجه بخش بودن این نشست بسیاری از تنگناها و عدم هماهنگی ها از بین برود.

پیگیری طرح گردشگری پیرامون منارجنبان
نورصالحی از طرح ساماندهی اطراف منارجنبان نیز سخن گفت و عنوان کرد: به منظور بهره برداری از ظرفیت های تاریخی و گردشگری شهر اصفهان موضوع طرح گردشگری پیرامون منارجنبان در دستور کار قرار گرفت و اولین جلسه مربوطه نیز برگزار شد.
وی ادامه داد: امید است با تصمیمات اتخاذ شده شاهد رونق بیشتر در محوطه بنای تاریخی منارجنبان باشیم.
طرح ویژه جهت ساماندهی پرتمان
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان تصریح کرد: جلسات طرح ویژه احیا و بهسازی اراضی ۱۴۰ هکتاری پرتمان هر هفته در محل معاونت شهرسازی و معماری برگزار می گردد.
نورصالحی اضافه کرد: با احیای این اراضی گام مهمی جهت توسعه شهر اصفهان برداشته می شود.

شرکت در جلسه عمران و مسکن سازان
وی اظهار داشت: به منظور بررسی روش های اجرایی احیای بافت فرسوده همت آباد، مدیریت معماری و طراحی به نمایندگی معاونت شهرسازی و معماری جلسات عمران و مسکن سازان به صورت هفتگی شرکت می نمایند که امید است با تصمیمات کارشناسی اتخاذ شده شاهد رفع محرومیت از چهره این بافت فرسوده خواهیم بود.

برگزاری کمیته سیما و منظر شهری برای ساختمان های ویژه معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری کمیته سیما و منظر شهری برای ساختمان های ویژه یا در موقعیت حساس بیان داشت: به منظور رصد وضعیت سیما و منظر شهر اصفهان کمیته سیما و منظر شهری جهت ساختمان های مهم و حساس سطح شهر اصفهان برگزار می گردد تا نمای اینگونه ساختمان ها تضادی با هویت ایرانی و اسلامی این شهر تاریخی نداشته باشند.

پیگیری سیستم مکانیزه شهرسازی
نورصالحی از پیگیری سیستم مکانیزه شهرسازی در هفته گذشته نیز سخن به میان آورد و افزود: تعدادی از مدیران و کارشناسی معاونت شهرسازی و معماری جهت بازدید از سیستم مکانیزه شهرسازی به تهران و مشهد سفر نمودند تا راهکارهای جدید بررسی و اجرا گردد.
وی گفت: بررسی روش های اجرایی صدور شناسامه ساختمان در کلیه پروژه های عمران شهری نیز یکی دیگر از اقدامات هفته گذشته این معاونت می باشد.

منبع:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ بازگشت رونق به بازار مسکن مشهد

پست توسط SMH » سه شنبه 6 اسفند 1392, 11:36 pm

 تصویر

 
■ بازگشت رونق به بازار مسکن مشهد 
 
  
رییس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد گفت: رکود بازار مسکن طی هفته های اخیر شکسته شده و دوباره رونق به بازار مسکن برگشته است.
صادق عابد زاده افزود: از دو هفته گذشته تقاضا برای خرید مسکن رو به افزایش است و معاملات مسکن در مشهد رونق گرفته اما افزایش قیمتی وجود نداشته است.
وی گفت: با توجه به رکودی که طی ماه های گذشته در این حوزه بوده عملا بازار مسکن رونقی نداشت که معایب این امر بسیار بیش از مزایای آن است. وی اظهارداشت: در واقع مشاغل بسیاری به بازار مسکن وابسته است و با رکود این حوزه تمامی این صنایع و مشاغل هم دچار رکورد می شوند و به تبع آن، بیکاری نیز افزایش می یابد.
وی افزود: ما تلاش می کنیم که بازار مسکن رونق بگیرد اما این به مفهوم افزایش قیمت ها نیست. عابدزاده گفت: با شروع مرحله دوم هدفمندی یارانه ها عملا با تداوم رونق بازار البته نه جهش آن مقداری افزایش قیمت خواهیم داشت اما خیلی نباید قابل توجه باشد.
وی در توضیح رونق دوباره بازار مسکن گفت: ریزش سرمایه ها در بازار بورس و تثبیت نسبی بازار طلا و ارز که پیش از این سرمایه های بسیاری را به خود جلب کرده بود هم اینک موجب شده دوباره سرمایه ها به سمت بازار مسکن سوق یابد و رکود بازار شکسته شود.
  [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ یک سازه تاریخی در حریم نقش رستم کشف شد

پست توسط SMH » پنج شنبه 8 اسفند 1392, 11:35 pm

تصویر
■ یک سازه تاریخی در حریم نقش رستم کشف شد
یک سازه تاریخی حین عملیات لوله گازی شرکت گاز در حریم درجه یک بنای نقش رستم در استان فارس کشف شد.
به گزارش خبرنگار مهر از مرودشت، هفته گذشته در پی حفاری شرکت گاز در حریم درجه یک نقش رستم برای خطوط لوله، بیل مکانیکی پس از برخورد به یک سازه به سرعت توسط یگان حفاظت متوقف شد.

تصویر

در این خصوص مدیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان فارس به خبرنگار مهر گفت: در پی تماسها با مراجعه کارشناسان سازمان میراث فرهنگی در تاریخ 92/11/24وپاکسازی اطراف محل، بخشی از یک سازه معماری مدور نمایان شد.

تصویر
سازه کشف شده در نقش رستم

مسعود منیعاتی تصریح کرد: در حال حاضر عملیات شرکت گاز توسط سازمان میراث فرهنگی متوقف شده و با توجه به نزدیکی این محل با نقش رستم محل مورد نظر نیاز به بررسی و شناسایی بیشتری دارد.

وی در ادامه سخنان خود در انتقاد به اینکه چرا باید در حریم درجه یک این بنا عملیاتی نظیر لوله گذاری انجام شود، افزد: چرا باید در داخل حریم اثر چنین ساخت و سازی صورت بگیرد.

مدیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان فارس گفت: وقتی که لوله گذاری به اتمام برسد چنانچه قرار بر اکتشاف یا کاوش باشد اگر شرکت اجازه کاوش را صادر نکرد آن موقع باید چه کاری انجام داد.

تصویر

وی توضیح داد: در این خصوص به خاطر اهمیت موضوع کاوش، باید عرصه و حریم آثار در تملک میراث فرهنگی باشد زیرا از لحاظ باستان شناسی این موضوع مهم است که بتوان با چنین کاوشهایی توالی تاریخی آثار را کشف کرد.

وی همچنین با اشاره به گازرسانی به روستاهای اطراف این اثر گفت: اکنون در حال ارائه خدمات زیرساختی به این روستاها هستیم و اگر این روستا ظرف 50 سال آینده به سمت نقش رستم رشد کنند آن زمان باید هزینه های زیادی برای جابجایی روستا صوت بگیرد در حالیکه اکنون می توان برای خدمات رسانی بهتر به روستا و با صرف هزینه بسیار کمتر، نسبت به این جابجایی اقدام کرد.

تصویر

نقش رستم نام مجموعه‌ای باستانی در روستای زنگی اباد واقع در شمال شهرستان مرودشت استان فارس است که در فاصلهٔ شش کیلومتری از تخت جمشید قرار دارد. این محوطهٔ باستانی یادمان‌هایی از عیلامیان، هخامنشیان و را در خود جای داده‌است.

آرامگاه چهار تن از پادشاهان هخامنشی، نقش برجسته‌های متعددی از وقایع مهم دوران ساسانیان، بنای کعبه زرتشت و نقش‌برجستهٔ ویران‌شده‌ای از دوران عیلامیان در این مکان قرار دارند و در دورهٔ ساسانی، محوطهٔ نقش رستم از نظر دینی و ملی نیز اهمیت بسیار داشته‌است.
  [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ زمان برای خرید مسکن مناسب است

پست توسط SMH » پنج شنبه 8 اسفند 1392, 11:37 pm

تصویر

■ زمان برای خرید مسکن مناسب است

با توجه به شاخص تورمی سال آینده و تراکم ارایه شده از سوی شهرداری‌ها و هم‌چنین بحث گران شدن قیمت بنزین در سال آینده احتمالا با افزایش قیمت روبرو خواهیم بود بنابراین در حال حاضر خرید به صرفه تر است.
رییس اتحادیه املاک کشور گفت: در حال حاضر زمان مناسبی برای خرید مسکن می‌شود زیرا پیش‌بینی می‌شود با افزایش قیمت در سال آینده روبرو باشیم.
مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه املاک کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه در حال حاضر زمان برای خرید مسکن مناسب است اظهار داشت: با توجه به شاخص تورمی سال آینده و تراکم ارایه شده از سوی شهرداری‌ها و هم‌چنین بحث گران شدن قیمت بنزین در سال آینده احتمالا با افزایش قیمت روبرو خواهیم بود.بنابراین در حال حاضر خرید به صرفه تر است.
وی در خصوص وضعیت کنونی بازار مسکن که گفته می‌شود هیجان‌زده شده است گفت: از لحاظ افزایش یا کاهش قیمت خرید و اجاره‌بها تغییری نداشته است و بازار نیز همچنان در رکود به سر می‌برد.
رییس اتحادیه املاک کشور افزود: در سال آینده امید داریم وضعیت بهتری را شاهد باشیم.

منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط SMH » یک شنبه 25 اسفند 1392, 9:57 am

تصویر

■ افزایش 51.3 درصدی قیمت مسکن و 26.8 درصدی اجاره‌بها


افزایش 51.3 درصدی قیمت مسکن و 26.8 درصدی اجاره‌بها
مرکز آمار ایران با انتشار نتایج بررسی وضعیت قیمت مسکن و اجاره بها در نیمه اول امسال، اعلام کرد: قیمت خرید و فروش مسکن در دوره مورد بررسی 51.3 درصد و اجاره ماهیانه نیز 26.8 درصد به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی در نقاط شهری کشور افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار مهر، مرکز آمار ایران با ارائه بررسی قیمت مسکن و اجاره بها در نیمه اول سال جاری از افزایش 51.3 درصدی قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی و 26.8 درصدی اجاره ماهیانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در نیمه اول 92 نسبت به نیمه اول 91 خبر داد.
بررسی معاملات ثبت شده در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور در نیمه اول 1392 برای تمام شهرهای کشور نشان می دهد، متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور 6781 هزارریال بوده که نسبت به دوره قبل8.6 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل 49.1 درصد افزایش داشته است.
متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور 67014 ریال بوده که نسبت به دوره قبل 15.4 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل 26.8 درصد افزایش داشته است.

   منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ افزایش 36 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی

پست توسط SMH » یک شنبه 25 اسفند 1392, 10:03 am

تصویر


■ افزایش 36 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی

افزایش 36 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی
مرکز آمار ایران نتایج اطلاعات پروانه های ساختمانی صادرشده توسط شهرداری های کشور در تابستان امسال را منتشر کرد که طی آن تعداد پروانه های صادره کشور نسبت به سال گذشته 36.6 درصد افزایش را نشان می دهد.
به گزارش خبرنگار مهر، مرکز آمار ایران نتایج آمارگیری از طرح جمع آوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در تابستان سال جاری را اعلام کرد. بر این اساس، احداث تعداد 34 هزار و 610 واحد مسکونی در پروانه های صادرشده از سوی شهرداری تهران در تابستان امسال، پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود 11.3 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 13.4 درصد کاهش داشته است.‏
شهر تهران
تعداد سه هزار و 757 پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری تهران در تابستان 1392 صادر شد که نسبت به فصل گذشته حدود 8.1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 32.8 درصد کاهش داشته است.
مجموع مساحت زیربنا در پروانه های احداث ساختمان صادر شده از سوی شهرداری تهران در تابستان 1392 حدود 6487.3 هزار مترمربع بوده که نسبت به فصل گذشته حدود 9.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 2.4 درصد کاهش داشته است.
متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره ی مورد بررسی حدود یک هزار و 727 مترمربع بوده است. مجموع مساحت زمین پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان حدود 1386.8 هزار مترمربع بوده که نسبت به فصل گذشته حدود 12.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 14 درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زمین در هر پروانه احداث ساختمان 369 مترمربع بوده است.
توزیع پروانه های احداث ساختمان مسکونی بر حسب نوع اسکلت و مصالح عمده ی به کار رفته در بنای آن ها در تابستان 1392 نشان می دهد 38.2 درصد از این پروانه ها برای احداث ساختمان های اسکلت فلزی، 61.4 درصد برای احداث ساختمان های بتون آرمه و 0.3 درصد برای احداث ساختمان هایی با سایر مصالح بوده است.
نقاط شهری کشور
در تابستان 1392 احداث تعداد 232 هزار و 757 واحد مسکونی در پروانه های صادر شده از سوی شهرداری های کشور، پیش بینی شده که نسبت به فصل گذشته حدود 32.5 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 36.6 درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان 4.2 واحد بوده است.
تعداد 55 هزار و 774 پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری های کشور در تابستان 92 صادر شده که نسبت به فصل گذشته حدود 14.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 14 درصد افزایش داشته است.
مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در تابستان 92 حدود 37884.1 هزار مترمربع بوده که نسبت به فصل گذشته حدود 24.1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 36.8 درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها 679 مترمربع بوده است.
مجموع مساحت زمین در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در تابستان 92 حدود 22069.4 هزار مترمربع بوده که نسبت به فصل گذشته حدود 34.4 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 36 درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زمین در هر پروانه احداث ساختمان 396 مترمربع بوده است.
توزیع پروانه های احداث ساختمان مسکونی برحسب نوع اسکلت و مصالح عمده به کار رفته در بنای آنها در تابستان 1392 نشان می دهد که 22.2 درصد این پروانه ها برای احداث ساختمان های اسکلت فلزی، 58.4 درصد برای احداث ساختمان های بتون آرمه، 18.4 درصد برای احداث ساختمان هایی با آجر و آهن و یک درصد برای احداث ساختمان هایی با سایر مصالح بوده است.
  [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “عمران”