اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hani1459, شوراي نظارت, hani1459, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط SMH » پنج شنبه 21 آذر 1392, 10:40 pm

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از لایحه بودجه بالغ بر 789 هزار و 339 میلیارد و 852 میلیون و 200 هزار تومانی سال آینده که از سوی رییس‌جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شده چهار هزار و 650 میلیارد و 398 میلیون و 300 هزار تومان بودجه وزارت راه و شهرسازی است.

از بودجه در نظر گرفته شده برای وزارت راه و شهرسازی بیش از 46 میلیارد تومان برای وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شده که 33 هزار میلیارد تومان از این بودجه متعلق به بخش حمل و نقل است.

در برنامه‌ بودجه 93 متشکل از هزینه‌های عمومی و اختصاصی، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی برای هر وزارتخانه مشخص شده است.

براین اساس، بودجه در نظر گرفته شده برای یک سال وزارت راه و شهرسازی نزدیک به 47 میلیارد ریال است که بیشترین بودجه متعلق به شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است که معادل 19 میلیارد و 872 میلیون و 412 هزار میلیون ریال را به خود اختصاص داده است.

بودجه در نظر گرفته شده برای بخش‌های راه کشور مربوط به پنج شرکت اصلی شامل مرکز آموزش هوانوردی و فرودگاهی کشور، شرکت سهامی راه آهن جمهوری اسلامی ایران،‌ شرکت مادر تخصصی توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، سازمان راهدری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان بنادر و دریانوردی است.

بودجه مرکز آموزش هوانوردی و فرودگاهی کشور معادل 73 هزار میلیون ریال،‌ بودجه شرکت سهامی راه آهن جمهوری اسلامی ایران پنج میلیارد و 374 هزار و505 میلیون ریال و بودجه ‌شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور 19 میلیارد و 872 میلیون و 412 هزار میلیون ریال است.

همچنین بودجه سازمان راهدری و حمل و نقل جاده‌ای معادل هشت میلیارد و 504 میلیون و 97 هزار میلیون ریال و بودجه سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان کمترین بودجه بخش حمل و نقل معادل 100میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط SMH » پنج شنبه 21 آذر 1392, 10:42 pm

■ فعالان صنعتی و معدنی و بودجه 93
لایحه بودجه سال آتی برای بخش خصوصی صنعتی کشور حداقل به‌طور مستقیم دستاورد خاصی ندارد (دستاورد غیرمستقیم آن از طریق بهبود شاخص‌های کلان و فضای کسب‌وکار موضوعی دیگر است)...

در این لایحه به جز بند «هـ» تبصره 5 که تکرار بند 2-5 بودجه سال‌جاری است و براساس آن «10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی جهت پرداخت تسهیلات به بخش غیردولتی صنعتی و معدنی و خدمات به استثنای بخش ساخت مسکن» اختصاص می‌یابد، بند دیگری به طور مشخص به بخش خصوصی صنعت و معدن نپرداخته است.

البته در بندهایی از بودجه به حوزه صنعت و معدن در قالب اعطای تسهیلات و امکانات به شرکت‌های دولتی حوزه صنعت و معدن یا نحوه پرداخت بدهی‌های پیمانکاران بخش خصوصی سخن گفته شده است (بندهای الف تا تبصره 6، بند ج تبصره 3 و بند الف تبصره 4) که تکرار همان بندهای بودجه سال‌جاری است.

در تبصره 8 بودجه سال 93 بندی گنجانیده شده است که طبق آن «کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف شده‌اند به منظور افزایش کارآمدی و اثربخشی طرح‌های سرمایه‌ای و استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی و با رعایت قانون اصل 44 اقدام به واگذاری اجرای پروژه‌ها و طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای ملی خود به شرکت‌هایی که به همین منظور تاسیس می‌شوند، ‌کنند و قرارداد تامین منابع مالی، ‌اجرا و بهره‌برداری طرح‌ها را با این شرکت‌ها منعقد کنند.»

این بند از بودجه در صورتی که مطابق با تصوری که از آن می‌رود؛ یعنی کاهش حضور دولت و شرکت‌های دولتی در اجرای پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی باشد، می‌تواند اقدامی مهم و درخور قلمداد شود که باید منتظر تبیین بیشتر موضوع از سوی مسوولان دولتی در این باره بود. اما به استثنای مورد گفته شده شاید توقعات فعالان صنعتی از بودجه سال 93 بیش از موارد فوق بود و انتظار آن بود که دولت برای مواردی همچون موارد ذیل نیز در این سند مهم مالی و اقتصادی راهکارهایی ارائه می‌کرد: نحوه بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی،‌ نحوه پرداخت بدهی‌های معوقه بخش خصوصی به سیستم بانکی، ‌تامین منابع مالی مورد نیاز بخش صنعت از طریق افزایش سرمایه بانک‌های تخصصی از جمله بانک صنعت و معدن، توجه به سهمیه بخش صنعت از تسهیلات نظام بانکی، اصلاح نظام مالیاتی و تمرکز مالیات بر ارزش افزوده روی فروش به جای تولید، ‌ایجاد مشوق برای ورود سرمایه از خارج از کشور،‌ بازتعریف سهام عدالت،‌ اصلاح سیاست‌های اصل 44 و واگذاری مالکیت و مدیریت با هم، ‌بازتعریف سازمان‌های توسعه‌ای و ...

به نظر می‌رسد فعالان صنعتی و تشکل‌های بخش خصوصی فعال در این حوزه ضرورت دارد خود دست به‌کار شوند و با همکاری و همفکری یکدیگر در فاصله کوتاه باقیمانده تا ایستگاه بعدی یعنی مجلس و نهایی شدن لایحه، ‌خواسته‌های مشخص خود را در قالب موادی قانونی در اختیار نمایندگان قرار دهند.


منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط SMH » پنج شنبه 21 آذر 1392, 10:45 pm

 تصویر
■ نمایشگاه بین‌المللی صنعت در اصفهان آغاز به کارکرد
هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت، صنایع کارگاهی، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته 150 مشارکت‌کننده را گرد هم آورده و در اصفهان آغاز به کار کرده است...


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، استان‌های اصفهان، تهران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، البرز، یزد، و مرکزی و نمایندگان آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، ترکیه، چین و تایوان در این دوره حضور و مشارکت دارند.

این نمایشگاه سه سالن از فضای نمایشگاه را به خود اختصاص داده و طی ساعات 15 الی 21 پذیرای متخصصان و فعالان صنعت است که در آن صنایع کارگاهی، ماشین ابزار، اتوماسیون صنعتی، ماشین‌آلات، ابزارآلات جوش و برش ، cnc و قالب‌سازی از جمله زمینه‌هایی که مشارکت‌کنندگان حاضر دستاوردهای خود را در بخش‌های مختلف آن ارائه می‌دهند.

با توجه به ویژگی‌ها و مزایای صنعتی در استان اصفهان و شاخص‌های سرآمد این بخش، انتظار می رود این نمایشگاه مانند هر سال با استقبال وسیع مخاطبان تخصصی، صنعتگران، تولیدکنندگان و دانشگاهیان این بخش روبرو شود.

نمایشگاه صنعت اصفهان یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های صنعت کشور است که مخاطبان زیادی را از استان‌های دیگر جذب می‌کند.

همچنین به دلیل ظرفیت‌های صنعتی استان اصفهان و نیز استقرار دانشکده‌های معتبر، مراکز تحقیقاتی، علم و فناوری، شهرک‌های صنعتی، شرکت‌های دانش بنیان و مراکز صنعتی شاخص مانند فولاد مبارکه و ذوب‌آهن در این استان، این نمایشگاه مرکز تبادلات و مذاکرات علمی، تحقیقاتی و تجاری مهمی است.
  [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط hani1459 » یک شنبه 24 آذر 1392, 10:36 pm

خرید و فروش مسکن مهر آزاد شد
واقعیت‌ها را به شهروندان می‌گویم تا راه حلی بیابیم
عباس آخوندی در برنامه نگاه یک با بیان اینکه باید قدرت خرید متقاضیان مسکن افزایش یابد افزود:دیگر با تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی مسکن کسی صاحب مسکن نمی‌شویم، بنابراین باید با ایجاد صندوق پس انداز مسکن و پرداخت تسهیلات با ضرایب ۵ و ۶ برابری متقاضیان مسکن را در مناطقی که خودشان دوست دارند، صاحب مسکن کنیم. *** سرعت کار آزادراه تهران شمال قابل قبول نیست و قطعات دو و سه هنوز شروع نشده است.
خرید و فروش مسکن مهر آزاد شد
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم، اعلام کرد: طی هفته های آینده، بخشنامه آزادی معاملات مسکن مهر صادر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی شنبه شب در برنامه تلویزیونی ˈنگاه یکˈ شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی که به گزارش عملکرد صد روزه دولت یازدهم اختصاص داشت، افزود: خرید و فروش مسکن مهر باید اجرایی شود تا مردم بتوانند این سرمایه را تبدیل به احسن کنند.

آخوندی تصریح کرد: من به سیستم های کنترلی اعتقاد ندارم و دولت نباید معاملات دو میلیون نفر در بخش مسکن را متوقف کند؛ بلکه اینها را به تدریج آزاد خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص زیرساخت های مسکن مهر مثل رفاه، آموزش و غیره گفت: گروهی در حال مستندسازی از تمام طرح های مسکن مهر است که زمین و موقعیت و شکل گیری امکانات را بررسی کنند.

وی افزود: مسکن مهر نیازمند همکاری کل دولت است و میهمان چند دولت آینده نیز خواهد بود و من به مردم امید می دهم که در کنار مردم در کل مسایل خواهیم بود.

آخوندی گفت: تا پایان امسال بیش از ۸۰ درصد واحدهای باقیمانده مسکن مهر را که مشکلات کمتری دارند، به اتمام می رسانیم.

باید با مردم صحبت کرد
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری، مساله مهم صد روز نخست حوزه اش را بیان کرد و اظهار داشت: بخش مسکن نیازمند یک سری برگشت های بنیادی است که متاسفانه طرح هایی در این مدت اجرا و باورهایی ایجاد شده که راجع به پایه این باورها باید با مردم صحبت کنیم.

آخوندی افزود: در سال ۱۳۸۴ مقام معظم رهبری پیام هایی دادند و دستورالعملی برای اجرای اصل ۴۴ ابلاغ کردند که نهایتا جهت آن مبتنی بر در اختیار گذاشتن اقتصاد به بخش خصوصی و تعاونی بود و همزمان با آن بلافاصله سهام عدالت اجرا شود.

وی اضافه کرد: سهام عدالت به ظاهر به نفع مردم بود، ولی به واقع بخش عمده ای از آن کل سیاست های اصل ۴۴ را کم اثر کرد؛ چون۴۰ درصد بنگاه داری ایران را از مدیریت موثر خارج کرد.

آخوندی ادامه داد: یک سیاست خیلی بزرگ و پیچیده دیگر، تحت عنوان توزیع یارانه ها اجرا شد که هدف این بود تا کارهای اقتصادی اصلاح شود و نحوه تخصیص منابع به طرح هایی که کارایی دارند داده و از اتلاف انرژی جلوگیری شود اما نتیجه چه شد؟ نتیجه اش وابسته شدن مردم به دولت بود و یک رکود تورمی و تورم بسیار بالا و یک کاهش تولید به صورت بسیار شدید ایجاد کرد.

سالانه حدود ۶۰ میلیون مترمربع ساختمان سازی در کشور
آخوندی افزود: در ایران سالانه حدود ۶۰ میلیون مترمربع ساختمان سازی می شود و مردم می توانستند مسکن خود را در این بازار تامین
اتفاقی که در بحث مسکن مهر رخ داد، این بود که به یکباره هشت هزار و ۵۰۰ هکتار به محدوده شهرها اضافه شد؛ جمعیت تهران به مرز غیرقابل قبولی رسید که در آلودگی وحشتناک شهر تهران نیز بی تاثیر نبوده است.
کنند و اگر عمده سیاست ها در جهت توانمند سازی بود و مردم بر اساس انواع مدل های مالی می توانستند به بازار مراجعه کنند، مسکن مورد دلخواه خود را نیز انتخاب می کردند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: اتفاقی که در بحث مسکن مهر رخ داد، این بود که به یکباره هشت هزار و ۵۰۰ هکتار به محدوده شهرها اضافه شد؛ جمعیت تهران به مرز غیرقابل قبولی رسید که در آلودگی وحشتناک شهر تهران نیز بی تاثیر نبوده است.

آخوندی در این خصوص توضیح داد: جمعیت پرند در طراحی ۱۳۰ هزار نفر است که با یک مصوبه به ۷۰۰ هزار نفر رسیده است؛ پردیس که همواره مشکل آب داشت از جمعیتی حدود ۱۷۰ هزار نفر برخوردار بود که در یک مصوبه به ۴۰۰ هزار نفر رسید و هشتگرد با جمعیت حدود ۱۶۰ هزار نفر در یک مصوبه به ۶۰۰ هزار نفر رسید.

وی در پاسخ به اینکه مسکن مهر جمعیت این مناطق را افزایش داد؟ افزود: این افزایش جمعیت ها را دادند تا مسکن مهر در آنها بسازند.

آخوندی تصریح کرد: در برنامه هم آمده است؛ بخش مسکن باید کل مردم ایران را در نظر بگیرد، طبقات مختلف مردم را باید در نظر گرفت؛ بنابراین کسی که از جانب دولت به این بخش نگاه می کند همه اقشار کم درآمد و متوسط و متمولین را باید مورد توجه قرار دهد.

وی افزود: مشکل مسکن مهر این بود که از کل این برنامه، گروه بسیار کوچکی شامل طبقات یک، دو و سه جامعه را شامل شد که سیاست های اجرا شده حتی به درد این گروه هم نمی خورد و عدم تعادل های وحشتناکی در کل بخش بازار مسکن ایجاد کرد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: مشکلات را بازگو می کنم تا با مردم برای نجات پایتخت و کلانشهرها فکری کنیم. نمی خواهم منفی بگویم، واقعیت ها را می گوییم تا راه حلی بیابیم. شعار ساخت یک میلیون مسکن در تهران چه خوبی دارد در حالیکه فضای سبز از بین برود، امنیت نداشته باشیم و مشکلات دیگر ایجاد کنیم.

آخوندی تصریح کرد: مساله ما در دولت یازدهم این است که مجبوریم یکسری حقایق بسیار مهمی را با مردم مطرح کنیم؛ نمی توانیم بدون گفتن این حرف ها، تغییر مسیر بدهیم و اگر تغییر مسیر ندهیم واقعا زندگی نه تنها در تهران، بلکه در تمام کلانشهرهای ایران مشکل خواهد بود.

آخوندی گفت: باید با مردم صادقانه صحبت کرد؛ بگوییم که چه روندی را پشت سر گذاشته ایم و چه برگشت های بنیادی را باید انجام بدهیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: باید بخش مسکن را ملی دید؛ چرا فقط سه دهک در نظر گرفته شدند؟ باید درمورد برنامه جامع مسکن صحبت شود؛ چرا که این بخش می تواند کشور را از رکود اقتصادی خارج کند.

آخوندی گفت: برنامه ای باید اجرا کرد که همه مردم قدرت خرید مسکن مورد علاقه خود را پیدا کنند.

تشکیل صندوق های پس انداز مسکن برای افزایش قدرت خرید شهروندان
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دولت باید صندوق های پس انداز مسکن ایجاد کند که قدرت خرید مردم افزایش یابد و باید برای قشرهای مختلف مردم طرح های مناسب داشت.

وزیر راه و شهرسازی افزود: باید مداخله دولت در این بخش کم شود؛ کیفیت زندگی در شهرها را افزایش بدهیم و قبول کنیم جمعیت برخی شهرها اشباع است و نمی توان خانه سازی جدید کنیم.

وی افزود: باید به توسعه بخش مسکن فکر کرد و تمام توجه به یک حوزه خاص مانند مسکن مهر نشود.

توافقی با بانک مرکزی برای افزایش وام مسکن صورت نگرفته است
آخوندی در بخش دیگری، افزایش وام مسکن و توافق با بانک مرکزی در این خصوص را رد کرد و گفت: با بانک مرکزی درخصوص کل بخش مسکن صحبت شده است.

وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم اضافه کرد: هر صندوق
مشکلات را بازگو می کنم تا با مردم برای نجات پایتخت و کلانشهرها فکری کنیم. نمی خواهم منفی بگویم، واقعیت ها را می گوییم تا راه حلی بیابیم.
پس انداز مسکن در هر بانک می تواند روش رقابتی داشته باشد و دولت هم باید فضایی ایجاد کند که امکان تجهیز منابع از داخل خود اقتصاد ملی وجود داشته باشد.

آخوندی گفت: مردم با ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان پس انداز خواهند توانست خانه دار شوند؛ مشروط بر اینکه صندوق ها انحصاری بانک مسکن نباشد و همه بانک ها اینگونه صندوق هایی ایجاد کنند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: دولت باید نقش هدایت گر داشته باشد و به جای آنکه درگیر خانه سازی شود و بعد مردم را با آپارتمان هایی مواجه کند که شاید خیلی ها دوست نداشته باشند و از اجبار خرید کنند، بتوانند خودشان در بازار خانه بخرند.

وی در پاسخ به اینکه گاه لازم است دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت مسکن به عنوان کالای سرمایه ای ورود کند؟ گفت: کنترل های دولت در همین صندوق ها است؛ با میزان پولی که می گذارد و مقرراتی که در آنها می گذارد و بعد برای طبقات کم درآمد از طریق مسکن اجتماعی و نحوه توزیع زمین و مکان آن که خیلی مهم است ورود خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: در شش ماه امسال کل طرح جامع مسکن بازنگری می شود و به تدریج نتایج به اطلاع عموم می رسد.

آخوندی افزود: عمده ترین برنامه دولت یازدهم در بخش مسکن افزایش قدرت خرید متقاضیان است که این امر به جد پیگیری می شود.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: بار اصلی اقتصاد بر دوش طبقه متوسط جامعه است که باید با افزایش قدرت خرید این قشر در بخش مسکن تاثیرگذار بود.

مالیات مسکن های خالی از سکنه
وی در خصوص مالیات مسکن های خالی از سکنه نیز گفت: ما برای اولین خرید، مالیات ها را باید به شدت کاهش بدهیم ولی برای دفعات بعد افزایش بدهیم که برای بار اول عدد صفر مد نظر است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ما اگر بتوانیم روی ˈچند مسکنیˈ مالیات تساعدی بگذاریم در واقع می توانیم داستان سوداگری روی زمین و مسکن را به پایان برسانیم.

آخوندی در بخش دیگری گفت: ما نقد از خود دولت می کنیم؛ چرا که همیشه حق با متقاضی است و این سخنان فقط به دلیل انجام امور مردم است.

وی همچنین گفت: در هر جای ایران اسلامی، جانبازان مسکن دریافت نکرده اند، بر اساس توافق با این نهاد به بنیاد جانبازان مراجعه کنند تا مشکل آنان مرتفع شود.

۲۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش راه های موجود کشور
آخوندی در ادامه این برنامه در خصوص بخش راه نیز گفت: نگهداری از راه های موجود با خدمات ۱۱ هزار راهدار در تمام سراسر ایران از مسایل مهم این بخش است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش راه های موجود کشور است که بی توجهی به آن می تواند آسیب های فراوانی وارد کند؛ لذا اولین برنامه در بخش جاده ای؛ حفظ این راه ها است.

وی افزود: تجهیز این راه ها به سیستم کنترلی الکترونیک از موارد دیگر و کاهش نقاط حادثه خیز نیز از اهمیت برخوردار است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: صنعت حمل و نقل اساسا ملی و وابستگی خارجی آن محدود است و می توان گفت، تکنولوژی ساخت، نگهداری و بهره برداری در کشور بطور کامل بومی است.

وی افزود: ساخت راه توسط کارشناسان ایرانی در کشورهای دیگر با توجه به مشکلات تحریم و غیره بسیار موفق بوده است.

نوسازی ناوگان ریلی و هوایی با کمک صندوق توسعه
هر صندوق پس انداز مسکن در هر بانک می تواند روش رقابتی داشته باشد و دولت هم باید فضایی ایجاد کند که امکان تجهیز منابع از داخل خود اقتصاد ملی وجود داشته باشد.
ملی
وزیر راه و شهرسازی همچنین ادامه داد: نوسازی ناوگان ریلی و هوایی با کمک صندوق توسعه ملی انجام شده است.

وی با بیان اینکه بهره برداری لازم باید از کریدورهای موجود صورت گیرد،گفت: ظرفیت بنادر ایران ۱۸۶ میلیون تن است که ۱۴۰ میلیون تن از این ظرفیت استفاده می شود.

آخوندی گفت: بحث رشد ترانزیت در حال پیگیری است، اما شبکه های کسب و کار در سطح جهان را نیازمند است و درست کردن راه تنها کافی نیست.

وزیر راه و شهرسازی، کریدورهای شمال – جنوب را بسیار ارزشمند و سرمایه های بزرگ ملی دانست و گفت: یکسری گلوگاه ظرفیت آن را پایین می آورد که برقی کردن و دو خطه کردن افزایش ظرفیت را موجب خواهد شد.

وی افزود: ایجاد ریل های جدید هدف بعدی است که اکنون حدود ۲۷ میلیون مسافر از این طریق جابجا می شوند و در حال رساندن این عدد به ۴۰ میلیون هستیم تا سالانه هشت درصد رشد داشته باشد.

آخوندی گفت: استفاده از ریل، صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش آلودگی و ایمنی ۵۰برابری نسبت به جاده را دارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برقی کردن خط ریلی تهران – مشهد، جزو برنامه ها و نیازمند سرمایه گذاری خارجی است.

وی گفت: واگن ها هم در این بخش خیلی مهم است که میانگین عمرشان اکنون ۲۹ سال است و با نوسازی این ناوگان دو هزار واگن افزایش داده شود.

آزاد راه شمال/سرعت کار قابل قبول نیست
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری اظهار کرد: آزادراه تهران – شمال چهار قطعه است؛ تونل های قسمت اول انجام شده و ۵۵ درصد باقیمانده است.

آخوندی گفت: سرعت کار در این طرح قابل قبول نیست و قطعات دو و سه هنوز شروع نشده است.

وی افزود: قطعه چهار این آزادراه که به چالوس می رسد نیز در حال بهره برداری است.

آخوندی گفت: مشکل این است که اختلاف ها بین قطعات در این طرح خیلی زیاد است و طرحی نامتوازن و بسیار مشکل پیش رو داریم.

وی راه حل های تسریع در انجام این طرح را برشمرد و گفت: راه هایی در حال بررسی است از جمله اینکه روی افزایش ظرفیت جاده موجود – چالوس – کار شود؛ دوم اینکه قطعه یک که تمام شد بمانیم تا دو و سه به اتمام برسد.

ظرفیت ۲۰ میلیون مسافر / هدف غایی فرودگاه امام خمینی
آخوندی در بخش دیگری نیز گفت: بهره برداری از تمامی فازهای فرودگاه حضرت امام (ره) مد نظر است که ترمینال موجود ظرفیت پنج میلیون مسافر دارد و در فاز بعدی به ۲۰ میلیون مسافر افزایش می یابد.

وی افزود: بحث ایجاد شهر فرودگاهی در قانون پنجم توسعه دیده شده و ما نیز به سمت ایجاد ترمینال دو می رویم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: من به تفکیک حجاج و سالن جداگانه اعتقادی ندارم و نباید سیستم را به هم زد، بلکه به سمت ایجاد ترمینال باید حرکت کنیم.

وی همچنین گفت: برای کاهش سن ناوگان هوایی امیدهایی ایجاد شده که از فضای سیاسی و ارتباطات خارجی باید استفاده کنیم.

آخوندی افزود: مزاحمت هایی در مسیر گفت وگوهای سیاسی ایجاد شده، اما باید دنبال منافع ملی باشیم و به فراز و نشیب های لحظه ای توجه نشود.

یکصد هواپیمای کشور زمین گیر است
وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اکنون یکصد هواپیمای ما زمینگیر است که از طریق تامین قطعات فعال شده و به ناوگان اضافه خواهند شد.

وی درخصوص نرخ بلیت هوایی نیز گفت: متنوع سازی قیمت ها اولویت اول است و پس از آن آزادسازی که این امر در قانون برنامه پنجم نیز آمده است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط SMH » دو شنبه 25 آذر 1392, 10:27 pm

 تصویر
■ در شرکتهای ساخت مسکن مهر فساد صورت گرفته است
با توجه به فسادی که در این شرکت‌ها صورت گرفته است ما این تحقیق و تفحص را شروع کرده و تا نتیجه نهایی ادامه می‌دهیم...


  شهرکرد در مجلس شورای اسلامی به افکارنیوز گفت: در رابطه با بحث مسکن مهر متاسفانه آن مواردی که باید رعایت شود نشده است و کنترل و نظارتی نیز وجود نداشته و آن چیزی را که تعهد کرده‌اند در اختیار مردم قرار نداده‌اند.

به گزارش افکارنیوز؛ سید سعید زمانیان در ادامه اظهار داشت: در بعضی از شرکت‌ها و عواملی که در این شرکت‌ها فعالیت داشته‌اند و کسانی که انبوه ساز بودند تعهدات لازم را نسبت به مردم انجام نداده‌اند و در بعضی از مسکنهای ساخته شده حتی آب و برق هم وجود ندارد.

زمانیان تصریح کرد: آن چیزی در بحث سخت افزاری و نرم افزاری باید در ارتباط با مسکن مهر انجام شود انجام نشده است و اکثر افرادی که باید با ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه می‌شدند امروز حتی ۶۰ الی ۷۰ میلیون هم پرداخت کرده‌اند و هنوز صاحب خانه نشده‌اند.

وی با بیان اینکه در مرحله ابتدایی نزدیک به ۲۰ محور را برای این تحقیق و تفحص آماده داریم گفت: بعضی از افراد تقزیبا چندین برابر قیمت را برای خانه دار شدن به این شرکت‌ها پرداخت کرده‌اند و بعضی افراد نیز چون پولی برای ادامه ساخت نداشته‌اند مسکن خود را واگذار کرده‌اند که ما به التفاوتی هم به آن‌ها پرداخت نشده است و حتی برخی از ساکنین با توجه به اینکه سازه تمام شده است در بحث سیستم داخلی همانند پکیج و شوفاژو آسانسور دجار مشکلات اساسی هستند.

زمانیان با بیان اینکه بسیاری از این شرکت‌ها پول چندبرابری را از مردم دریافت کرده‌اند اما به تعهداتشان عمل نکرده‌اند گفت: در واقع با توجه به فسادی که در این شرکت‌ها صورت گرفته است ما این تحقیق و تفحص را شروع کرده و تا نتیجه نهایی ادامه می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر در مرحله آماده سازی این طرح برای امضا نمایندگان هستیم.   [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط SMH » دو شنبه 25 آذر 1392, 10:30 pm

تصویر
■ راه‌اندازی پلیس ساختمان در رشت
رئیس شورای اسلامی شهر رشت راه‌اندازی پلیس ساختمان را از برنامه‌های مهم این نهاد ذکر کرد...
به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا جمشید چناری‌ عصر امروز در دیدار با پروفسور کامران مستشارنعمتی با ابراز خرسندی از دعوت و حضور وی در جلسه شورای اسلامی این شهر یکی از ویژگی‌های این استاد را اجرای تقاطع‌های بتونی در دنیا دانست.

وی با اشاره به معضلات شهر رشت تصریح کرد: رشت دارای دو رودخانه زرجوب و گوهررود است که از داخل شهر رشت عبور کرده و از جمله آلوده‌ترین رودخانه‌ها محسوب می‌شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه تمام فاضلاب‌های شهر رشت وارد 40 رودخانه می‌شود، تصریح کرد: جنایتی در قبال محیط زیست اتفاق می‌افتد.

وی ریزش زباله‌ها در سراوان را از معضلات بزرگ شهری ذکر کرد و افزود: در پایین سراوان رودخانه‌ای وجود دارد که برای شنا از آن استفاده می‌شود.

جمشیدی‌چناری، به وجود کارخانه کمپوست اشاره کرد و یادآور شد: در این کارخانه زباله‌های قابل بازیافت جدا شده و بقیه سوزانده می‌شود و اگر نسوزانیم باید مرکز دفن بهداشتی ایجاد کنیم که زمین مورد نظر برای این کار وجود ندارد.

وی به راه‌اندازی پلیس ساختمان در رشت اشاره کرد و متذکر شد: راه‌اندازی پلیس ساختمان برای جلوگیری از خلاف‌های ساخت و ساز است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت موضوع سرمایه‌گذاری در این شهر را مورد بحث و بررسی قرار داد.
  [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

Re: دانلود کتاب و مقاله های مربوط به بتن و سازه های بتنی

پست توسط SMH » دو شنبه 25 آذر 1392, 10:33 pm

تصویر
■ نانوبتن خودپاک‌شونده رونمایی شد
با حضور رئیس دانشگاه آزاد از سه طرح نانو بتن، ویترین دیجیتال و ربات پله نورد رونمایی شد...


نانوبتن خود تمیز شونده


از سوی محققان دانشگاه آزاد واحد رودهن نانو بتن خود تراکم شفاف سازه ای عرضه شد که استفاده از آن در دیوارهای شرقی و غربی سازه ها موجب می شود که از طلوع تا غروب نور خورشید به سازه منتقل شود.

این نانوبتن موجب صرفه جویی در مصرف برق می شود و همچنین قابلیت تحمل بار را دارد. از این رو می توان از آن به عنوان ستون در سازه استفاده کرد.

نانوبتن عرضه شده قابلیت خودتمیز شوندگی دارد و در قالب های کاملا شفاف و نیمه شفاف قابل تولید است.


ارائه رسانه نوین در حوزه تبلیغات


ویترین دیجتال هوشمند با کنترل از راه دور از دستاوردهای محققان دانشگاه آزاد واحد رودهن است. این طرح در دو سال گذشته به صورت ویترین دیجیتال هوشمند عرضه شد و در مراسم رونمایی امسال این ویترین قابلیت کنترل از راه دور را دارد.


این ویترین قابلیت کنترل از راه دور در فاصله دو متری را دارد و همچنین امکان تصویربرداری بر روی شیشه را برای کاربر فراهم می کند.

این ویترین که به عنوان رسانه نوین در حوزه تبلیغات مطرح است نمونه آزمایشگاهی آن ساخته شده و در حال بازاریابی برای آن هستند.

گوشی های همراه هوشمند به این ویترین قابل اتصال است ضمن آنکه امکان اتصال به بانکهای اطلاعاتی و دستگاه الکترونیکی را نیز دارد.

این ویترین همچنین امکان انتخاب اجناس از پشت شیشه مغازه ها را برای خریداران فراهم می کند.


ربات پله نورد


پژوهشگران واحد قزوین نیز ربات پله نوردی را برای معلولان و جابجایی اجسام سنگین تا 100 کیلوگرم عرضه کرده اند. این ربات قابلیت چرخش بر روی پله های مارپیچ را دارد. این ربات دارای وزن مناسبی است و قابلیت فعالیت مداوم بدون نیاز به شارژ و یا تعویض باتری را دارد.   [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط SMH » دو شنبه 25 آذر 1392, 10:36 pm

تصویر
■ کاهش ۳۳ درصدی بودجه عمرانی در سال آینده/ ۲۹۰۶ طرح نیمه تمام داریم
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با بیان اینکه امکان افزایش بیش از ۱۸ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده وجود ندارد، گفت: بیش از ۲۹۰۶ طرح نیمه تمام در کشور داریم، ضمن اینکه بودجه عمرانی سال ۹۳ نسبت به سال جاری، ۳۳ درصد کاهش داشته است...به گزارش ایمنا، محمد باقر نوبخت شب گذشته در برنامه زنده تلویزیونی پایش، در تشریح رویکرد تخصیص بودجه و سوال نظرسنجی این برنامه ، اظهار داشت: ما به پروژه هایی که بین صفر تا ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند منابعی اختصاص می دهیم اما این منابع قابل ملاحظه نیست و اینگونه نیست که این پروژه ها خوب رشد کنند. به پروژه هایی که بین ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت دارند نیز منابعی اختصاص داده می شود تا این پروژه ها هم فعال باشند اما تمرکز کار خود را عمدتاً روی پروژه هایی گذاشته ایم که بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود: ما در سال آینده ۱۸۴ طرح از پروژه های که ۸۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۶۲ طرح از پروژه هایی که بین ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند را که در مجموع ۲۴۶ طرح می شود را در سال آینده تمام می کنیم.

معاون رئیس جمهور افزود: کاری که ما می توانیم با این منابع انجام دهیم به این ترتیب است که ما برای سال آینده با این منابع ضمن اینکه به طرح‌های عمرانی صفر تا ۲۰ درصد و ۲۰ تا ۸۰ درصد می رسیم ، بیشتر تمرکز خود را روی طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد می گذاریم.

وی گفت : ما سال آینده ۳۸۹ کیلومتر آزاد راه را در قالب دو طرح به پایان می رسانیم ، همچنین ۴۴۱ کیلومتر راه اصلی، ۱۸۰ کیلومتر بزرگراه ، ۱۷۰ کیلومتر راه جدید را تکمیل می کنیم. بیش از ۲۰۷ هزار نفر از جمعیت را تحت پوشش فاضلاب شهری به صورت جدید قرار می دهیم و بیش از ۲.۶ درصد از جمعیت تحت پوشش برخوردار از اب روستایی را افزایش می دهیم.

نوبخت ادامه داد: ۱۵۰ مگاوات ظرفیت جدید برقی ایجاد می کنیم، ۴۰۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید را به اتمام می رساینم و بیش از ۹۰۶ میلیون متر معکب به ذخائر آبی کشور می افزاییم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: آب رسانی به بیش از ۳۳ هزار هکتار از مزارع ، آبرسانی جدید به ۱۰ شهر، افزایش ۲۷۵ هکتار به فضای محیط زیستی و نصب سیستم کنترلینگ هوا در ۲۰ شهر، بیاب زدایی از بیش از ۳ میلیون هکتار، ایجاد ۸۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی، تحویل ۵ هزار کلاس درس، ایجاد ۲۵ سالن سرپوشیده چند منظور و ایجاد ۶ هزار تخت بیمارستانی در قالب ۴۷ بیمارستان و همچنین افزایش بیش از ۶ هزار متر مربع به فضای آموزشی و دانشگاه های کشور، از طرح هایی هستند که دولت در سال آینده به بهره برداری می رساند.

وی با بیان اینکه بودجه ۹۳ نسبت به بودجه سال جاری، ۷.۳ درصد رشد منفی دارد، اظهارداشت: بیش از ۲۹۰۶ طرح نیمه تمام در کشور داریم، ضمن اینکه بودجه عمرانی سال ۹۳ نسبت به سال جاری، ۳۳ درصد کاهش داشته است. اگرچه دولت نقشی در آغاز این طرح ها نداشته اما خود را ملزم می داند طرح هایی که مردم به آنها علاقمند هستند، را به پایان برساند. از ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم، تاکنون هیچ کلنگی بر زمین نزده‌ایم.

نوبخت اعلام کرد: علاوه بر بودجه حدود ۳۸ هزار میلیارد تومانی عمرانی سال ۹۳، ۳۵ میلیارد دلار فاینانس پیش بینی شده که ۱۵.۵ میلیارد دلار به تصویب شورای اقتصاد رسیده است، در همین حال می توانستیم سفرهای استانی را آغاز کنیم اما دیدیم که حدود ۶۰۰ طرح وجود دارد که می توانیم به جای تبدیل شدن به آثار باستانی آنها را تکمیل کنیم.

وی یادآور شد: در بهترین شرایط در سال آینده نرخ تورم به ۲۵ درصد خواهد رسید.
  [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط SMH » شنبه 30 آذر 1392, 2:49 pm

تصویر 
■ مردم با ۳۰ میلیون تومان ۵ ساله خانه‌دار می‌شوند
 
    وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که ایجاد صندوق های پس انداز مسکن در همه بانک ها یکی از برنامه های دولت است گفت: بخشنامه آزاد شدن معاملات مسکن مهر تا چند هفته دیگر صادر می شود...  گزارش افکارنیوز، ۱۹ روز پس از یکصدمین روز عمر دولت تدبیر و امید وزیر راه و شهرسازی مهمان برنامه نگاه یک بود و عملکرد وزارتخانه متبوعش را در حوزه های مسکن و حمل ونقل تشریح کرد.

عباس آخوندی سخنانش را با انتقاد از سیاست های هشت سال اخیر در بخش مسکن آغاز کرد و با بیان این که مسئله ای که در ۱۰۰ روز فعالیت دولت یازدهم با آن مواجه بودیم یک سری برگشت های بنیادی است از برنامه های اجرا شده در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی، سهام عدالت، توزیع یارانه ها و سیاست مسکن مهر به شدت انتقاد کرد.

وی با اشاره به این که نتیجه اقداماتی که از سال ۸۴ اجرا شد وابستگی مردم به دولت، افزایش تورم و کاهش تولید بود، اظهار کرد: تا پیش از اجرای طرح مسکن مهر سالانه ۶۰ میلیون مترمربع ساختمان ساخته می شد و مردم می توانستند خانه مورد نیاز خود را از بازار تهیه کنند و عمده سیاست ها در جهت توانمندی مردم بود.

وزیر راه و شهرسازی با طرح این پرسش که با اجرای طرح مسکن مهر چه اتفاقی افتاد، گفت: مسکن مهر ۸۵۰۰ هکتار به محدوده شهرها افزود و جمعیت تهران به مرز غیرقابل قبولی رسید. شهر پرند برای ۱۳۰ هزار نفر طراحی شده بود که با یک مصوبه به ۷۰۰ هزار نفر افزایش یافت. شهرهای پردیس و هشتگرد نیز برای جمعیت ۱۷۰ و ۱۶۰ هزار نفر طراحی شده بودند، اما این دو شهر نیز با یک مصوبه به ۴۰۰ و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت افزایش یافتند.

آخوندی با بیان این که این داستان به ظاهر به نفع مردم بود، یادآور شد: در مسکن مهر تمرکز بر گروه های ۱، ۲ و ۳ بود در حالی که سیاست ها به درد این گروه ها نمی خورد و در نهایت به عدم تعادل در مسکن و حوزه شهری دامن زد.

وی تاکید کرد: این حرف ها را از این جهت مطرح می کنیم تا با همدیگر برای نجات کلانشهر ها فکری بکنیم. دولت مجبور است یک سری حقایق را با مردم مطرح کند و نمی توانیم بدون گفتن این حقایق تغییر مسیر دهیم.

وی در واکنش به سخنان مجری برنامه مبنی بر این که رئیس جمهوری در کارزار انتخاباتی در باره مسکن مهر گفته بود اصل این طرح خوب بوده و مورد بازنگری قرار می گیرد، گفت: برنامه من این است که کل مسکن را ببینم و باید برای کل مردم مسکن را در نظر بگیریم. اولین مشکل من این بود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که باید کاری را انجام دهیم که همه مردم قدرت خرید مسکن را پیدا کنند، افزود: دولت نباید در قیمت گذاری و تولید مسکن دخالت کند و برنامه های اقتصاد کلان و خرد به گونه اجرا شودکه یک قدرت خرید با پس انداز ۵ تا ۶ برابر شود.


پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی توسط صندوق های پس انداز


آخوندی در ادامه با اشاره به پرداخت تسهیلات در قالب طرح مسکن مهر گفت: آیا با ۲۰ میلیون تومان می توان خانه خرید. یکی از برنامه هایم این است که در قالب صندوق های پس انداز مسکن بیش از ۱۰۰ میلوین وام به مردم پرداخت شود.

وی درباره رایزنی برای افزایش تسهیلات مسکن مهر با بانک مرکزی گفت: در این باره رایزنی نکرده ام و درباره کل برنامه مسکن با بانک مرکزی صحبت کردیم. ایده من این است که خانه ای با سلیقه خودم برای ۲ میلیون نفر بسازم یا این که ۲ میلیون نفر با سلیقه خودشان خانه بسازند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که گروه هایی را مامور به روزرسانی طرح جامع مسکن کرده ام، بیان کرد: بر این اساس مدل های مالی، فنی و مهندسی برای اقشار مختلف جامعه تهیه می شود که امیدواریم تا پایان سال این کار انجام شود.


در یک جلسه یک طبقه روی شهر تهران گذاشته شد


سیاست های شهرداری تهران نیز از انتقادهای آخوندی در امان نماند و وی در بخشی از برنامه دیشب نگاه یک به التماس کارشناسان در خصوص یکی از تصمیمات شهرداری پایتخت اشاره کرد.

وی در این باره اظهار کرد: ۹ اردیبهشت سال گذشته در یک جلسه شهرداری یک طبقه روی شهر تهران گذاشته شد. سوم اردیبهشت کارشناسان آن زمان یک نامه خواندنی نوشتند و التماس کردند که این کار را نکنند چراکه تهران با مشکل مواجه می شود.

آخوندی ادامه داد: جمعیت پذیری تهران به بالای ۱۲ میلیون نفر رسیده است، اما مگر می شود با توجه به وضعیت ترافیک، آلودگی و تامین آب این گونه شهر را اداره کرد. باید از مردم پرسیده شود آیا دوست دارید این روند ادامه پیدا کند. کسی با مردم این گونه با صراحت صحبت نکرده است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، با مصوبه کمیسیون ماده ۵ حدود ۵۰۰ هزار مترمربع از باغات تهران از بین رفته است.


ساخت مسکن در شعاع ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتری شهرها


آخوندی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که وقت آن رسیده که با مردم گفت وگو کنیم، اظهار کرد: اولین اتفاق جلوگیری از توسعه شهرهاست و جمعیت و اشتغال باید به سمت شهرهای متوسط رفته و از بارگذاری جمعیت در شهرهای بزرگ خودار شود. بنابراین مسکن باید در فاصله ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتری شهرا ساخته شود.


صندوق های پس انداز برای خانه دار کردن مردم


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه راه اندازی صندوق های پس انداز گفت: در هشت سال گذشته کسی نگفت اگر می خواهید خانه دار شوید باید پس انداز کنند. در حال حاضر دوستان در حال تهیه طرح صندوق های پس انداز مسکن هستند که در قالب آنها در مدت ۳ تا ۵ سال مردم می توانند با پس انداز ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان خانه دار شوند.

آخوندی با اشاره به راه اندازی صندوق های املاک و مستغلات درباره اخذ مالیات از خانه های خالی اظهار کرد: حتما باید در اولین خرید خانه مالیات های به شدت کاهش یافته و در حد صفر باشد، اما در خریدهای دوم، شوم، چهارم و... باید مالیات ها افزایش یابد.

وی با اشاره به آمار مرکز آمار ایران مبنی بر وجود ۴۵۰ هزار واحد مسکونی خالی در تهران، تصریح کرد: مالیت تصاعدی داستان سوداگری را پایان می دهد.


معاملات مسکن مهر آزاد می شود


وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: گفته می شود مردم حق خرید و فروش مسکن مهر را ندارند، چرا حق فروش را ندارند باید مسکن مهر خود را تبدیل به احسن کنند. اعتقادی به بگیر و ببیند ندارم و به همین منظور تا چند هفته آینده بخشنامه آزاد شدن معاملات مسکن مهر را صادر می کنم.


۲۰ هزار مسکن مهر آماده افتتاح است


آخوندی با بیان این که ۱.۲ میلیون واحد مسکن مهر تحویل شده و ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار واحد آن باقیمانده است، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار واحد آماده عرضه است و در ۱۰۰ روز عمر دولت یازدهم ۱۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به پروژه های مسکن مهر تخصیص یافته است. همچنین در این مدت ۶۰ هزار واحد مسکن مهر به مرحله نازک کاری رسیده اند.

وی با تاکید بر این که تا پایان سال آینده بیش از ۸۰ درصد واحدهای مسکن مهر تحویل متقاضیان خواهد شد، افزود: گروهی در وزارتخانه مامور مستندسازی تمام پروژه های مسکن مهر شده اند و باید گفت این طرح مهمان ۵ دولت آینده خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش یکی از بینندگان برنامه گفت: با بنیاد شهید توافق کردیم در هر کجای ایران که اعلام کنند خانه را با قیمت های دولتی در اختیار جانبازان قرار خواهیم داد.


ارزش ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی راه های کشور


بخش دوم برنامه نگاه یک به حوزه حمل ونقل اختصاص داشت.وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ارزش راه های موجود کشور ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: نگهداری راه ها و تجهیز آنها به سیستم های کنترلی الکترونیک دو برنامه ما در این بخش خواهد بود.

آخوندی با بیان این که حمل ونقل یک صنعت ملی است و وابستگی آن به خارج بسیار اندک است، اظهار کرد: با توجه به شرایط تنگنای بودجه کشور باید برای تامین مالی یک نگاه بیرونی داشته باشیم و از فاینانس برای پروگه های حمل ونقل استفاده کنیم.

وی با اشاره به این که اظهارات در این خصوص که درآمدهای ناشی از ترانزیت با درآمدهای نفتی برابری می کند اغراق آمیز است، گفت: هم اکنون سالانه ۱۲ تا ۱۳ میلیون تن بار ترانزیت می شود و ظرفیت بنادر ۱۸۶ میلیون تن است که از این ظرفیت ۱۴۰ میلیون تن استفاده می شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با توجه به این که ۴۰ میلیون تن ظرفیت خالی در بنادر داریم در بهترین حالت ممکن ظرفیت ترانزیت کشور بیش از ۵۰ میلیون تن در سال نخواهد بود.

به گفته آخوندی، هدفگذاری برای افزایش ۲۰ میلیون تنی ظرفیت ترانزیت تا سال ۹۶ محقق خواهد شد.

وی با بیان این که ظرفیت حمل مسافر از طریق شبکه ریلی باید از ۲۷ میلیون نفر تا سال ۹۶ به ۴۰ میلیون نفر افزایش یابد، افزود: همچنین ظرفیت ۳۴ میلیون تنی حمل بار تا سال ۹۶ باید به ۶۴ میلیون تن افزایش یابد.


برقی کردن خط آهن تهران-مشهد هنوز شروع نشده است


وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان این که برقی کردن راه آهن تهران-مشهد هنوز آغاز نشده است، گفت: با توجه به حجم بالای اعتبارات مورد نیاز، این پروژه باید با فاینانس خارجی انجام شود و اعتبار مورد نیاز آن حدود میلیارد دلار است.فکرهایی برای فاینانسور این پروژه داریم.

آخوندی در خصوص آزادراه افسانه ای تهران-شمال نیز اظهار کرد: این پروژه کاملا نامتوازن است، اگر قطعه یک این آزادراه به اتمام برسد ایجاد مشکل می کند. دو راه حل برای این کار مد نظر است؛ یکی آن که همزمان با ساخت قطعه یک که در حال حاضر حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزایش ظرفیت جاده موجود تهران-شمال نیز انجام شود. دیگری این که پس از اتمام قطعه یک بهره برداری از آن را انجام ندهیم و همزمان با ساخت قطعات ۲ و ۳ که پیشرفت فیزیک ندارند از این قطعه استفاده شود.

وی با بیان این که قطعه یک ۲.۵ سیاله تمام می شود، تصریح کرد:مشکل ما در آزادراه تهران-شمال اعداد بزرگ مقیاس برای اعتبارت است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به این که بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه فرودگاه امام باید به یک شهر تبدیل شود، خاطرنشان کرد: این شهر فرودگاهی به سیستم های جاده ای ریلی وصل می شود و یک بندر خشک در اطراف تهران داریم که در آن حمل ونقل ترکیبی خواهیم داشت.

آخوندی با اشاره به این که موافق تفکیک پرواز حجاج نیستم، بیان کرد: تفاوتی بین حجاج و سایر مسافران حمل ونقل هوایی نیست.


میکروب ها ایجاد مزاحمت می کنند


وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش مجری برنامه در خصوص وضعیت نوسازی ناوگان هوایی به توافق اخیر ژنو اشاره کرد و افزود: وقتی رخم کهنه ای می خواهد ترمیم شود خیلی از میکروب ها مانند صهیونیست ها و القاعده ایجاد مزاحمت می کنند و آمریکا نیز تحت فشار صهیونیست ها این کار (تحریم ۱۹ نفر) را انجام داد.

آخوندی با بیان این که به حرف آنها (آمریکا) اعماد نمی کنیم، گفت: باید به دنبال منافع ملی باشیم و به این فراز و نشیب ها واکنش نشان ندهیم. خیلی بدبین نیستم و اگر به جایی برسیم بیش از ۱۰۰ هواپیمای زمینگیر ناوگان هوایی از طریق تامین قطعه عملیاتی می شوند.

وی ادعای رویترز مبنی بر مذاکره ایران برای خرید ۴۰۰ فروند هواپیما را تایید نکرد.

آخوندی در پایان اظهار کرد: دوست دارم با مردم صادق باشم، شاید حرف من تلخ و پذیرش آن سخت باشد، اما کسانیکه حرف هایی در خصوص ساخت مسکن زدند به بن بست رسیدند و در مجموع باید فضا را برای زندگی بهتر فراهم کنیم.   [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط SMH » شنبه 30 آذر 1392, 2:51 pm

تصویر 
■ خاتم‌الانبیا قراردادی ندارد/ مصوبه بنیاد مستضعفان لغو شده است
 
    قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در پروژه آزادراه تهران - شمال قراردادی ندارد و از ابتدا بنیاد مستضعفان در این زمینه مصوبه فعالیت داشت که با توجه به ایراد رییس مجلس، این مصوبه لغو شد و بنیاد مستضعفان بر اساس مصوبه لغو شده در قطعات دو و سه این پروژه فعالیت میکند... 


به گزارش خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس آخوندی امروز - سه‌شنبه - در اولین نشست خبری خود که به مناسبت روز حمل و نقل برگزار شد، با تاکید بر این‌که دولت برای انجام ماموریت‌های خود اقتدار لازم را دارد، اظهار کرد: عملیات ساخت قطعه یک پروژه آزادراه تهران - شمال در حال انجام است و این پروژه پیمانکار دارد و مشکلی خاصی وجود ندارد.

وی افزود: زمانی که از این پروژه بازدید کردم قرار شد گزارشاتی در این زمینه تهیه و براساس آن تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم که اکنون این گزارش تهیه شده و به محض این‌که دولت در باره آن تصمیم‌گیری کند اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

آخوندی گفت:‌ قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در پروژه آزادراه تهران - شمال قراردادی نداشته و از ابتدا بنیاد مستضعفان در این زمینه مصوبه فعالیت داشته که با توجه به ایراد رییس مجلس نسبت به این مصوبه، مصوبه فعالیت بنیاد مستضعفان در پروژه آزادراه تهران - شمال لغو شده و بنیاد بر اساس مصوبه لغو شده در حال فعالیت است.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: دنبال فعال شدن قرارداد قبلی هستیم و اگر گزارشی از قرارداد قبلی تهیه شود به رییس‌جمهور ارائه خواهد شد.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام راه نیازمند 120 هزار میلیارد تومان اعتبار

وی با بیان این‌که اعتبار در نظر گرفته شده در بودجه برای بخش حمل و نقل کفاف انجام پروژه‌ها را نمی‌دهد، اظهار کرد: برای اتمام پروژه‌های ملی در کشورمان حدود 120 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است درحالیکه کل اعتبار در نظر گرفته شده در بودجه امسال 5600 میلیارد تومان است.

به گفته آخوندی از اعتبار 5600 میلیارد تومانی که امسال برای این بخش در نظر گرفته شده اگر حدود 2000 میلیارد تومان نیز تخصیص یابد نمی‌توانیم پروژه‌های مورد نظر را انجام دهیم.

وی افزود: در حال حاضر 10 هزار و 500 کیلومتر ریل داریم که این میزان باید توسعه یابد و سرمایه‌گذاری‌های لازم در این زمینه انجام شود. همچنین 9500 کیلومتر ریل جدید در حال ساخت داریم که سرمایه‌گذاری بزرگ و میلیاردی را می‌طلبد.

آخوندی با بیان این‌که در حوزه دریایی حدود 186 میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری داریم، گفت: عملکرد ما در سنوات گذشته در این بخش کمتر از 140 میلیون تن بود که با سرمایه‌گذاری بیشتر در این زمینه می‌توانیم ظرفیت‌ها را افزایش دهیم.

وجود 100 هواپیمای زمین‌گیر در صنعت هوایی

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که بیش از 57 فرودگاه فعال در کشور داریم، اظهار کرد:‌ هم اکنون 244 فروند هواپیما داریم که حدود 100 فروند زمین‌گیر است که به حجم سرمایه‌گذاری زیادی در این صنعت نیاز داریم.

آخوندی با اشاره به احداث شهر فرودگاهی امام و با بیان این‌که این موضوع حجم سرمایه‌گذاری عظیمی می‌طلبد، گفت: ترمینال یک فرودگاه امام پنج میلیون نفر ظرفیت دارد که در حال حاضر با 4.9 میلیون ظرفیت فعالیت می‌کند و در مورد توسعه شهر فرودگاهی باید ظرفیت 40 میلیون مسافر در سال را برای آن ایجاد کنیم که بودجه این پروژه به 120 هزار میلیارد تومان مورد نیاز برای تمیل پروژه‌های عمرانی حمل و نقل اضافه می‌شود.

dوی با بیان این‌که در حوزه دریایی ظرفیت بندر شهید بهشتی در چابهار 2.5 میلیون تن است که باید به 6.5 میلیون تن افزایش یابد، افزود: برای این کار حدود 600 میلیون دلار سرمایه‌گذاری نیاز داریم و ترمینال دو بندر شهید رجایی که ساخته شده باید تجهیزاتی در آن نصب شود که نیازمند اعتبار سنگین است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که حمل و نقل ترکیبی و بهبود فضای کسب و کار موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود، گفت:‌ با بودجه‌ای که دولت دارد و با اتکا به اعتبارات عمرانی دولت نمی‌توان پاسخگوی این نیازها بود و چاره‌ای جز روی آوردن به بازار نداریم تا بتوانیم بازار حمل و نقل فعالی داشته باشیم.

ضرورت آزادسازی در حوزه حمل و نقل

آخوندی ادامه داد: بنابراین باید به سمت آزادسازی در حوزه حمل ونقل برویم که یک مفهوم آن این است که نقش ما به عنوان دولت از حاکمیت به تنظیم کننده تغییر کند.

وی تاکید کرد‌: تا زمانی که این تغییر مدل اتفاق نیفتد توسعه جدی در این بخش نخواهیم داشت و گفت‌وگوهایی با مجموعه مهندسی و گروه‌های مختلف حمل و نقلی داشتم که در این زمینه اقداماتی انجام شود.

اعزام تیم بررسی سانحه برای علت تصادف در دزفول

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: برای تصادف اتوبوس دزفول - مشهد گروهی برای بررسی این موضوع و تهیه گزارش اعزام شده‌اند که نتایج این بررسی اعلام می‌شود.

وی با اشاره به آزادسازی نرخ بلیت هواپیما و قطار گفت: اگر بخواهیم تغییر مدل در این بخش‌ها را داشته باشیم ابتدا باید به سمت بازار پیش رویم و نمی‌توانیم سیستم کنترل قیمت داشته باشیم و از طرف دیگر بگوییم بخش خصوصی وارد شود.

آخوندی افزود:‌ باید ساز و کار بخش خصوصی در این زمینه فراهم شود و به سمت نظام بازار حرکت کنیم و از جهت قانونی نیز باید به سمت قانون آزادسازی قیمت‌ها برنامه پنجم توسعه در بخش ریلی و هوایی پیش رویم.

مداخلات دولت در بخش حمل و نقل کاهش می‌یابد

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: به دنبال کاهش مداخلات دولت در این بخش هستیم.

وی افزد: باید به سمتی حرکت کنیم که شرکت‌های حمل و نقل در نظام اقتصادی آزاد، موقعیت رشد و توسعه داشته باشند و ناوگان‌ توسعه یابد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ناوگان ریلی موجود گفت: در حال حاضر 1600 واگن داریم که نیاز است حداقل به افزایش این تعداد به 2200 دستگاه است و حتما این امر موقعیت اقتصادی جذابی ایجاد می‌کند.

آخوندی برنامه بعدی آزادسازی قیمت بلیت‌ها را بخش هوایی اعلام کرد و گفت: این قانون را در این بخش نیز اجرا می‌کنیم و با دقت بیشتر به سمت عرضه این امکانات پیش می‌رویم.

وی با بیان این‌که دولت تدبیر و امید تمرکز جدی در حوزه حمل و نقل ریلی خواهد داشت، گفت: باید سهم حمل و نقل ریلی و جاده‌ای به شکل معناداری تغییر کند که در این راستا به حمایت دولت و مجلس نیاز داریم.

مذاکره با چینی‌ها برای انجام 6 پروژه بزرگ حمل و نقلی

وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با چینی‌ها برای انجام شش پروژه بزرگ حمل و نقلی خبر داد و گفت: امیدواریم گشایش جدی در این زمینه صورت گیرد و به واسطه این پروژه‌ها و از طریق تهاتر نفت با بقیه کشورها بتوانیم بخشی از منابع را تامین کنیم.

وی گفت: امیدواریم با رفع گلوگاه‌های موجود، بهره‌برداری را از ظرفیت‌های موجود افزایش دهیم.

آخوندی با ابراز امیدواری نسبت به دریافت اعتبارات از صندوق توسعه ملی برای توسعه ناوگان اظهار کرد:‌ با توجه به آلایندگی و مصرف سوخت بیشتر در حمل و نقل جاده‌ای در تلاش هستیم حمل و نقل ریلی را در اولویت قرار دهیم و ما به عنوان استراتژی کلی این موضوع را به هیات وزیران گزارش دادیم و در خواست کردیم که حمل و نقل ریلی به صورت اساسی در دستور کار و مورد حمایت قاطع دولت قرار گیرد.

وی گفت: برنامه چهار ساله‌ای در این رابطه به مجلس پیشنهاد دادیم که اگر به تصویب برسد تا پایان سال 96 سهم حمل و نقل ریلی به 23 درصد افزایش می‌یابد و برنامه‌هایی را در این رابطه با جزئیات طراحی کرده و به اطلاع هیات وزیران رسانده‌ایم.

مترو پرند به سرعت در حال ساخت است

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که مترو پرند با سرعت در حال پیشرفت است، اظهار کرد: توافقات ما با شرکت مربوطه در حال انجام است و پروژه در مسیر خود به خوبی پیش می‌رود.

وی درباره پروژه شهر فرودگاهی گفت:‌ هیات وزیران اساسنامه شهر فرودگاهی را تصویب کرد که ما منتظریم فرآیند تصویب نهایی آن انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که بخش ریلی مسافری تهران - قم فعال شده که سهمی از آزادراه را به بخش ریلی منتقل می‌کنیم، افزود: امیدواریم مجلس در بخش حمل و نقل ریلی بودجه بیشتری را لحاظ کند که البته انجام همه برنامه‌ها در این زمینه زمان‌بر است.

راه‌اندازی آزادراه تهران - بندر امام

آخوندی با بیان این‌که‌ آماده سازی زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای در حال انجام است، اظهار کرد: ایجاد آزادراه‌ها و توسعه زیرساخت‌ها از جمله برنامه‌های مهمی است که در حال انجام داریم؛ پروژه‌ای را خواهیم داشت که به واسطه آن تهران از طریق آزادراه به بندر امام (ره) متصل شود.

ایجاد 4 بندر خشک در کشور

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توافق‌نامه برای ایجاد بنادر خشک، گفت: در این راستا چهار بندر خشک در ایران ایجاد می‌شود.

آخوندی افزود: اولین شهر فرودگاهی امام پس از ایجاد این بنادر خشک به بهره‌برداری می‌رسد که تلاقی حمل‌ونقل ریلی، هوایی و جاده‌ای است.


  [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
آخرین ويرايش توسط 1 on SMH, ويرايش شده در 0.
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

پست توسط SMH » شنبه 30 آذر 1392, 2:52 pm

تصویر 
■ ممنوعیت فعالیت بانوان به عنوان مباشر و مشاور املاک
 
    مباشر و مشاور زن نباید در دفاتر مشاور املاک استخدام شوند که پیش‌تر هم اماکن بر این موضوع تاکید کرده بود... 


رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران نسبت به نوع فعالیت بانوان در دفاتر مشاور املاک هشدار داد و گفت: مباشر و مشاور زن نباید در دفاتر مشاور املاک استخدام شوند که پیش‌تر هم اماکن بر این موضوع تاکید کرده بود.حسام عقبایی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره به ممنوع بودن استخدام و فعالیت نیروی زن در دفاتر مشاور املاک به عنوان مشاور و مباشر املاک اظهار کرد: دفاتر مشاور املاک فقط می‌توانند منشی یا کارمند زن استخدام کنند.

عقبایی با بیان اینکه بانوان می‌توانند پروانه کسب برای راه‌اندازی دفاتر املاک دریافت کنند، افزود: در حال حاضر از 1200 مشاور املاک دارای پروانه کسب 800 نفر زن پروانه کسب دارند.

وی در این زمینه به مشاوران املاک هشدار داد و گفت: زنان نمی‌توانند در دفاتر املاک مباشر یا مباشر باشند اما می‌توانند مباشر مرد داشته باشند و پروانه کسب دریافت کنند.


الزام قانونی پرداخت مالیات‌ها


رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران نسبت به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از سوی مشاوران املاک گفت: با توجه به اینکه مقرر شده پایان تیرماه هر سال اظهارنامه مالیاتی پرداخت شود، مشاوران املاک نیز باید نسبت به پرداخت این مالیات‌ها اقدام کنند.

به گفته وی مشاوران املاک مشمول بند (ب) ماده 95 قانون مالیات‌های مستقیم نیز باید مالیات شغل خود را پرداخت کنند که می‌توانند اظهارنامه‌های خود را طی چهار مرحله در سال ارائه کنند.

عقبایی با اشاره به نرخ کمیسیون مشاوران املاک تاکید کرد: در صورت اخذ نرخ کمیسیون از طرفین معامله بیش از نرخ مقرر، با مشاور متخلف برخورد می‌شود.
  [/TD] [TD] منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

■ برگزاری کنفرانس مصالح و سازه‌های نوین

پست توسط SMH » یک شنبه 6 بهمن 1392, 9:16 pm

تصویر
دومین کنفرانس ملی مصالح و سازه‌های نوین در مهندسی عمران، هشتم و نهم اسفندماه سال جاری در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

مهران زینلیان، دبیر این کنفرانس گفت: قرار است دبیرخانه‌ای را به عنوان قطب مصالح و سازه‌های نوین در اصفهان تشکیل دهیم تا با حضور سه ضلع دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و صنعتگران فعال و به صورت کاربردی اشکالاتی که وجود دارد رفع شود.
وی با بیان اینکه این کنفرانس هشتم و نهم اسفندماه سال جاری در دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: بحث سازه‌های نوین از مسائل مهم به شمار می‌رود و در بحث‌هایی نظیر انرژی،سبک‌سازی ساختمان‌ها و صنعتی سازی بسیار کاربرد دارد.
زینلیان با بیان این که باید از سیستم‌های جدیدی که وارد کشور شده استفاده بهینه کرد، افزود: البته فرهنگ سازی در این زمینه نیاز است چرا که اگر فرهنگ سازی درستی صورت نگیرد و تکنولوژی به صورت کامل وارد کشور نشود و مهندسین ایرانی آموزش‌های لازم را نبینند نه تنها این سیستم‌های تازه وارد مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه این فرصت نیز تبدیل به تهدید می‌شود.
زینلیان ادامه داد: هدف از برگزاری چنین کنفرانسی نیز بررسی علمی همه جانبه صنایع مختلفی است که وارد ایران شده است. وی با بیان اینکه در این کنفرانس بحث‌های رقابتی نیز وجود دارد، تصریح کرد: قرار است به بهترین مقاله جایزه‌های ویژه‌ای اختصاص یابد و برای دانشجویان نیز مسابقه عکاسی ترتیب داده شده است.
دبیر دومین کنفرانس مصالح و سازه‌های نوین در مهندسی عمران خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف کنفرانس این است که بتوانیم تکنولوژی‌های برتر را به جامعه مهندسین کشور معرفی کنیم و در کنار آن بحث نمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی را نیز با همین هدف تشکیل داده‌ایم.
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “عمران”