تحلیل سبد کاربران سنترال

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بورس به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Solver, شوراي نظارت, Solver, شوراي نظارت

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

تحلیل سبد کاربران سنترال

پست توسط Solver » پنج شنبه 28 آذر 1392, 4:30 am

در این مبحث میتوانید سبد سهام خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید و در موردش به تبادل نظر بپردازید.

- - - شروع از خودم:

یکی از سبد های تحت مدیریت بنده که این روزها واقعا یکدست سبز شده:

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

Re: تحلیل سبد کاربران سنترال

پست توسط Lord_Jason » پنج شنبه 28 آذر 1392, 12:13 pm

سبد بنده 1392/09/28:
وبصادر 48٪ میانگین خرید 114 تومان
وتجارت 38٪ میانگین خرید 310 تومان
خزامیا 14٪ میانگین خرید 218 تومان
شنبه هم معادل 18٪ سبد فعلی نقدینگی خواهم داشت (اضافه) که در فرصت مناسب (با استفاده از جو منفی علیه پتروشیمی ها) تاپیکو یا جم اضافه خواهم کرد. طبیعی است شنبه با اضافه کردن نقدینگی مذکور این درصدها تغییر خواهد کرد.
به نظر بنده با توجه به رشد افسارگسیخته ی قیمت ها و هجوم نقدینگی ناآگاهانه در ماههای اخیر به منظور جلوگیری از ضرر تنها باید بر روی سهم های بنیادی قوی سرمایه گذاری کرد. در میان مدت و دراز مدت این سهم ها سوددهی بیشتری خواهند داشت. سهم های ناآشنا و کوچک شاید چابک تر و سریعتر به نظر برسند اما در صورت ریزش و روند منفی مذاکرات به یکباره فرو خواهند ریخت.
من بعنوان شغل دوم و جهت آشنایی علمی وارد بازار سرمایه شدم و از سرمایه پس اندازم استفاده کردم و دیدم در این حیطه بلند مدت (حدوداً 2 ساله) خواهد بود. بنابراین سرمایه گذاری در سهم های بنیادی رو مناسبتر دیدم و مطمئنم که طی 2 سال حداقل 200 درصد از این محل سود خواهم کرد.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » پنج شنبه 28 آذر 1392, 12:29 pm

,

سبد من قدیمی ترین خریدش البرز است اون هم حدود 20 روز پیش. الان حدود 26% به طور متوسط سود حاصل شده است ازش. به عبارتی ماه اول با این روند فکر کنم حداقل 30% سود را کسب کنم.

البته سبد دیگر من در همین باز حدود 72% سود حاصلش شده است. منتها چون نوع معاملات اون سبد ریسک بالا هست کلا نمیزارم دارایی اون بالای یک میلیون تومان باشد. و بیشتر جنبه آزمایش و تمرین دارد برای بنده. یک سبد دیگر هم هست که باز من درش دخالت میکنم راندمان اون سبد در ماه جاری که تقریبا تحت کنترل من درآمده حدود 20% بوده است.

در مورد تحریم و ... یا اصطلاح "سهم های بنیادی" یک مطلب ویژه آموزشی و البته بحث ایجاد خواهم کرد، توصیه میکنم حتما مطالعه و مشارکت کنید.

به شما پیشنهاد می کنم هیچ سهمی را بیش از 30% در سبد سهام خود نگهداری نکنید.

وبصادر من 120 خرید کردم، و 115 خارج شدم، به جاش غشاذرح را خریدم. درست در تاریخ 15 آذر این کار را کردم. اگر حفظش کرده بودم الان ضرر بیشتر از وبصادر داشتم و در مقابل سود 48% غشاذرح را نیز از دست داده بودم. البته اینجا منظورم توصیه به فروش یا حفظ سهم برای شما نبود، صرفا خواستم نمونه ای از عملکرد در سبدم را مثال بزنم. وبصادر حدود 340 تومان ضرر به من زد و در مقابل با یک خروج به موقع توانستم از 500 تومان ضرر پیش رو جلو گیری کرده و در مقابل 1 میلیون سود هم کسب کنم که جبران ضرر وبصادر هم شد.

همیشه انتظار زیاد بهترین گزینه نیست. انتظار زمانی خوب است که توجیح علمی پشتش باشد نه مسائلی مثل خوشبینی و امید.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط Lord_Jason » پنج شنبه 28 آذر 1392, 1:51 pm

شاید تفاوت سبد من و شما به تفاوت دید و هدف ما از سرمایه گذاری برمیگرده. من تنها به سمت سهم هایی جذب میشم که سهامداران حقوقی قوی پشتش باشند و سهم نیز از دارایی های مناسب و مطمئنی برخوردار باشه، سود خوبی بسازه و مهمتر از همه اینکه در وهله اول سرمایه من امن باشه. رسیدن به سود 100 تا 120 درصد در یک بازه یکساله برای من کافیه. در بررسی ها و انتخاب سهم هام هرگز به سمت نمادهای کوچک و دارای ریسک بالا نرفتم.
مراد من از انتخاب دقیق و سپس اطمینان به سهم بهیچ وجه امید و خوشبینی نبوده و نیست، بلکه دقت فراوان در زیر و بم سهم و انتخاب صحیح و ورود در لحظه مناسب و سپس صبوری و عدم توجه به نوسانات روزانه و هفتگی است. سهم بنیادی و قوی در هر صورت در بازه ی 6 ماهه به بالا راهش رو پیدا میکنه و سودسازی مناسبی خواهد کرد. اینرو تجربه ی تمام فعالین قدیمی و موفق بورس میگه. وارن بافت میگه بورس محلی است که سرمایه و سود از سرمایه گذار عجول به سرمایه گذار صبور منتقل میشه. (البته در سهم بنیادی و قوی)
نکته ای که شما در مورد ضرر در وبصادر عنوان کردید رو من اصلاً ضرر نمیشناسم. اینها نوسانات روزانه و هفتگی هستند و پس از چند روز محو خواهند شد. شاید در کوتاه مدت بنظر بیاد که وبصادر ضرر میده یا سهامدار از بقیه بازار جا مونده اما در بلند مدت کاملاً برعکسه و اتفاقاً موندن در اینجور سهم ها یجور بیمه کردن سرمایه با سود کافی هست. نگاهی به دارایی ها و پورتفوی صادرات و خبرهای خوش پیشرو نشان از صعود خوب سهم در ماه های آینده داره.
نمونه اش رو دز همن ماه در خزامیا دیدم، در دو مرحله ابتدا 227 تومان و سپس 206 تومان وارد شدم، سهم تا 196 تومان هم پیش رفت و دوستانم از این سهم خارج شدند. اما من به سودسازی این سهم و البته دلیل منفی های اون (عرضه های بی منطق بیمه ایران) و تعدیل پیشروی سهم مطمئن بودم و سهامداری کردم و دیدیم که ظرف 3 روز سهم به 220 برگشت و البته در 220 صف خرید بود و فروشنده نداشت. این روند مثبت در روزهای آتی با اومدن خبر تعدیل سنگینش بر روی کدال تشدید خواهد شد و سهامدارانش رو راضی خواهد کرد. در سهامداری یک هفته و یک ماه زمان محسوب نمیشه، مگر در حالات خاصی که سهمی ضرر میده مثل صدرا و یا شاوان که اونها هم داستان های خاص خودشون رو دارند و اگر دقت در انتخاب سهم و زمان ورود به سهم و زمان شناسایی سود میشد هرگز کسی متضرر نمیشد.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » پنج شنبه 28 آذر 1392, 8:39 pm

اشتباه نشود، منظور من از خوشبین بودن شما نبودید، مثال من رو سهم وبصادر بود. اگر نه من همین البرز را مثلا تا -12% حفظ کردم و هیچ گاه اون را ضرر حساب نکردم.

اتفاقا من سبد بنیادی هم دارم. منتها در اون هم بازده بالاتری مد نظرم هست.

من در سبد تکنیکال حداقل 1.5% در روز، در سبد بنیادی حداقل 1% در روز و در سبد نوسان گیری (روزانه یا نهایت 2 روزه) 2% در روز را حداقل سود آوری برای خودم قرار دادم.

با این وجود به نظر من اگر کسی در بورس باشد و بتواند در سال (60% ) یعنی حداقل در ماه 5% سود به دست آورد یک فرد موفق در بورس است.

بیان آمار جهت تبادل نظر است، مطمئنا راندامان سبد من معیار نیست. در مورد تحلیل بنیادی و ... در مبحث تحلیل بازار بهتون پاسخ دادم و اینجا از تکرارش پرهیز می کنم.

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط Lord_Jason » دو شنبه 2 دی 1392, 11:14 pm

یکشنبه در کف قیمت 5463 ریال و با استفاده از صف فروش حدود 20٪ سبد تاپیکو اضافه کردم و بسیار به این خریدم امیدوارم. به نظرم تا خرداد سال آینده از این سهم 70٪ گین رو بدست خواهم آورد.
تنوع سبدم بیشتر شد و الآن تنها برای سبدم یک سهم دیگر متصورم... یک سهم ساختمانی قوی مثل ثتران...البته شنبه و یکشنبه از همین سهم در یک نوسانگیری 3٪ سود گرفتم اما کل مبلغ ناچیز بود و بیشتر یجور خودآزمایی بود.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » چهار شنبه 4 دی 1392, 1:45 am

برق نبود ...

بشهاب 16600 بود، من هدف را روی 16500 برای فروش گذاشته بودم، منتها نداده بودم برنامه خودکار معامله کند، برق هم نبود اون روز که خودم کاری کنم. فرداش صف فروش -4 . دیروز هم صف فروش -4 ...

جالب تر قرار بود بعد از فروشش قنیشا را در منفی بخرم که دقیقا قنیشا همان روز از منفی رفت +4 و البته فرداش باز +4 ...

در حقیق -8 از سود بشهاب و +8 هم سود قنیشا از دست رفت به لطف قعطی برق و عدم دسترسی من به اینترنت ... ! نهایات با 8% سود از بشهاب خارج شدم. که شخصا باور دارم کمی احساسی عمل کردم و این سهم را میشد تا 17 حفظ کنم حالا که دیگه تو نزول باهاش همراه بودم.

این اشتباه خودم را اینجا طرح کردم که دوستان فکر همچین مسائل غیر قابل پیش بینی باشند. که یک سهم اینطور نظم معاملات و سبد را به هم بزند.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » پنج شنبه 5 دی 1392, 6:11 pm

همچنان معاملات با ریسک پایین اما سود بالا انتخاب من :  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
بیش از 101% سود در سهم غشاذرح ظرف مدت 15 روز ... ! تصویر

البزر 23% سود افزایش تعداد سهم در قیمت هدف نخست پیش به سوی سود 50% در مجموع معاملات ماه جاری این سهم.

تپمپیح انتظار حداقل 40% سود ظرف مدت 10 روز (تا اواسط هفته پیش رو)

سود و زیان سبد تا به امروز: 22%

تاریخ اتمام ماه مالی این سبد (16 دی ماه) . تقریبا در نیمه نخست ماه مالی 22% سود محقق شده است.

ضمنا برای نیمه دوم ماه مالی پیش بینی تحقق بیش از 27% سود را دارم که در مجموع برای یک ماه انتظار سودی حداقل بیش از 40% را دارم.

لازم به اشاره است که این 22% با وجود مشکلی هست که قطعی برق در فروش بشهاب و خرید قنیشا پیش اوردو تقریبا 14% سود روی یک پنجم سرمایه را اونجا از دست دادم که روی عملکرد کلی مثلا حداقل 3% اثر مثبت می گذاشت. اما همانطور که روشن است واقعا میانگین عملکرد با وجود این مشکل قابل قبول بوده است. 

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 144 بار
سپاس‌های دریافتی: 425 بار

پست توسط reza7070 » جمعه 6 دی 1392, 1:16 pm

با سلام
شما به صورت آنلاین تو بورس خریدو فروش دارین؟
میخواستم بدونم شرایط ورود به این کار چیه چطور باید سرمایه گذاری کنم تو بورس آنلاین؟ :o

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط Lord_Jason » جمعه 6 دی 1392, 4:53 pm

مقداری دیگه نقدینگی اضافه کردم و البته کمی ترکیب سبدم رو تغییر دادم و اینطور شده:
وبصادر 35٪ سبد با میانگین خرید 114 تومان
وتجارت 25٪ سبد با میانگین خرید 310 تومان
تاپیکو 20٪ سبد با میانگین خرید 546 تومان
فاذر 10٪ سبد با میانگین خرید 340 تومان
خزامیا 10٪ سبد با میانگین خرید 218 تومان

از نظر من این سبد ایده آل شده و باید 6 ماه باهاش سهامداری کرد و 70 تا 80 درصد سود گرفت. تا چندی دیگر نقدینگی دیگری خواهم داشت و احتمالاً درصد فاذر و تاپیکو را بالا ببرم.
عمر این سبد الآن حدوداً 55 روزه و 50٪ ارزش مالی اش در 4 هفته اخیر اضافه شده. یعنی 50٪ از 55 روز قبل سرمایه گذاری شده و 50٪ در 30 روز گذشته و تا الآن حدوداً 10٪ سود داده، البته در این سبد غولی مثل وبصادر هست که هنوز استارت نزده، یا تاپیکویی هست که در سال آینده افق بسیار روشنی داره، تجارتی که بالای 100٪ افزایش سرمایه از محل انباشته داره. خزامیا هم سود خوبی ساخته و در ماه آتی تعدیل سنگینی داره.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » جمعه 6 دی 1392, 8:33 pm

تجارتی که بالای 100٪ افزایش سرمایه از محل انباشته داره.

از ظر شما خوبه که از سود انباشته افزایش سرمایه بدهد؟

- در مورد نحوه ورود به بورس، مباحث ویژه آشنایی با ساز و کار بورس در انجمن موجود است.

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط Lord_Jason » شنبه 7 دی 1392, 2:45 am

M.Abooali نوشته شده:
تجارتی که بالای 100٪ افزایش سرمایه از محل انباشته داره.

از نظر شما خوبه که از سود انباشته افزایش سرمایه بدهد؟

از منظر علم اقتصاد و تاثیر این مدل افزایش سرمایه بنده اطلاعات خاصی ندارم که بتونم به یقین عنوان کنم که تاثیر مثبت یا منفی آشکاری در بازدهی یا سود عملیاتی نماد داره یا نه، در ضمن به کار من هم نمیاد.
اما بعنوان یک سهامدار حقیقی معمولی که به دنبال سود میان مدت 3 تا 6 ماهه هستم میدانم که با این نوع افزابش سرمایه در ابتدا تعداد سهام بنده از لحاظ کمی به نسبت افزایش سرمایه (n) افزوده خواهد شد و از آنجا که معمولاً بعد از افزایش سرمایه قیمت سهم در حدی بالاتر از فرمول قانونی قیمت باز میشود (برای نمونه همین وبصادر که باید 89 تومان باز میشد اما تا جایی که خاطرم هست 101 تومان باز شد)و همچنین سهم از لحاظ روانی میل به بازگشت به حدود قبلی را دارد و معمولاً به حدود قیمت قبلی نزدیک میشود،پس به نفع من سهامدار هست. چون مثلاً ممکن است پس از افزایش سرمایه 100٪ بجای 1000 سهم 400 تومانی، صاحب 2000 سهم 220 تومانی یا بیشتر بشوم که خودبخود میل روانی به افزایش دارد. همچنین خود اعلان افزایش سرمایه تاثیر مثبتی بر روی قیمت سهم دارد و معمولاً تا قبل از توقف نماد شاهد افزایش پرقدرت نماد هستیم.
در مجموع حدس بنده این هست که برای سهمی چون وتجارت این افزایش سرمایه در یک بازه 2 تا 3 ماهه از اعلان افزایش سرمایه تا بازگشایی و یک ماه پس از آن باعث حداقل 40٪ سود خواهد شد.
تا ببینیم در واقعیت چه خواهد شد!

ارسال پست

بازگشت به “بورس”