روبات زیردریایی پایشگر بصیر خلیج فارس

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 473
تاریخ عضویت: جمعه 15 دی 1385, 12:37 pm
سپاس‌های ارسالی: 696 بار
سپاس‌های دریافتی: 4448 بار

روبات زیردریایی پایشگر بصیر خلیج فارس

پست توسط TD »

 1. [BLOCKQUOTE]ایشگر بصیر خلیج فارس مجموعه ای از حسگرهای مختلف است که از قابلیت ‏انجام تستهای غیر مخرب در کنار دیواره اسکله ها و نیز بستر دریا برخوردار ‏بوده و برای سلامت سنجی تاسیسات زیر آب ، کابل های دریایی ، کابلهای ‏مخابراتی و لوله های نصب شده در عمق دریا ، کاربردهای فراوانی دارد.

  یافته ها و نتایج بدست آمده از حسگرهای این روبات زیردریایی ، بر مبنای ‏سیستم های سوناری و نیز بر مبنای تستهای فشار و تستهای کشش و بررسی و ‏ثبت آثار آنها می باشد.‏

  تصویر

  در طی آزمایشات مربوطه ، عملکرد اجزاء مختلف این روبات زیردریایی ،ازجمله مکانیزم های رانش ، موقعیت یابی ، شناوری و قابلیت مانور آن در شرایط مختلف کاری مورد بررسی و ارزیابی قرارگرفت تا نواقص و عیوب احتمالی روبات زیردریایی پایشگر بصیر خلیج فارس برای عملیاتی شدن و استفاده در بنادر مختلف کشور ، اصلاح شود. لازم به توضیح است این روبات زیردریایی می تواند اثرات نیروی رانش ناشی از فشار کشتی ها به بدنه ‏اسکله در زمان جداشدن و پهلوگیری راشبیه سازی کند. این روبات ، یک ‏محصول تجاری قابل ارائه به بازارهای بین المللی و تجربه ای منحصر به فرد ‏بوده و نشان از توان بالای متخصصان ایرانی است.

  پایشگر بصیر خلیج فارس ‏دستگاهی برای شرایط زیر آب و موقعیتی است که امکان استفاده از نیروی ‏انسانی وجود ندارد. با بهره برداری از روبات مذکور ، مجموعه ای از آزمایش ها ‏در خصوص اثر تراستر کشتی های سنگین و فوق سنگین ، بر بدنه اسکله ‏ها و بستر حوضچه بنادر کشور قابل انجام است. باتوجه به اهمیت و ضرورت بررسی ، پایش و مونیتورینگ وضعیت سازه های زیرآب، علی الخصوص سازه های بتنی و فلزی ، پیلرها و پایه های فلزی ، با استفاده از امواج مافوق صوت درحد فرکانس400تا1200کیلوهرتز ،می توان وضعیت سازه های مذکور را بصورت ایمیج های سوناری با دقت بسیارزیاد مشاهده نمود.

  منبع:
  [External Link Removed for Guests] [/BLOCKQUOTE]  [External Link Removed for Guests]

****************************************************************************************************
گالری جامع رادارهای پدافند ایران -
تصاویر جالب ، سرگرم کننده و خنده دار - تصاویر جالب و خنده دار نظامی- گالری کامل قایق های نیروی دریایی ایران

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”