قبرستانی که اجساد را خودبه‌خود مومیایی می کند +عکس

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 تیر 1391, 2:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

قبرستانی که اجساد را خودبه‌خود مومیایی می کند +عکس

پست توسط jhan2010 »

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، مصریان باستان روزها تلاش می کردند و با استفاده از برخی مواد خاص مردگان خود را مومیایی می کردند تا این روزها به جاذبه گردشگری تبدیل شوند. طی کردن روند سخت مصری در حالی رخ داده است که یک قبرستان عجیب در روستای کوچکی در کلمبیا مرده ها را خود به خود مومیایی می کند.

قبرستان شهر "سن برنانردو" محلی است که مرده ها در تابوت خودشان به مومیایی تبدیل می شوند. برای اولین بار 15 سال پیش یک قبرکن به این موضوع پی برد اما تا به امروز و با تمام تحقیقاتی که انجام شده است دلیل این موضوع مشخص نشده و سر به مهر باقی مانده است.

 تصویر 
این مومیایی ها بدون کمترین تغییری باقی مانده اند و تنها پوست آن ها کمی شل شده و چروکیده است. پیش از این دانشمندان توانسته بودند قبرستانی به همین شکل را در مکزیک یافت کنند که در آنجا به خاطر نوع خاک و البته گازی که در خاک بود اجساد سالم باقی می مانند ولی در این روستا هیچ چیز مشخص نیست.

روستاییان به چند دلیل مختلف اعتقاد دارند که یکی از آن ها خوردن آب پاک بسیار در این روستا است. همچنین برخی دیگر دو میوه عجیب و خاص را دلیلی برای بروز این حالت می دانند که در رژیم غذایی افراد شهر بسیار دیده شده است. مقامات کلمبیا تصمیم گرفته اند تا موزه ای مخصوص مومیایی های این قبرستان ساخته و جذب توریست کنند.

 تصویر 
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 22
تاریخ عضویت: جمعه 1 آذر 1392, 8:38 pm
سپاس‌های ارسالی: 121 بار
سپاس‌های دریافتی: 55 بار

Re: قبرستانی که اجساد را خودبه‌خود مومیایی می کند +عکس

پست توسط parvaaz »

باید یک قانون هم برای حقوق بشر فوت شده نوشته شود تا انسانهای دیگری که پولشان را نمیدانند در کجا باید خرج کنند دیگر اسیر دام سودجویانی که برای پول در آوردن هر چه بیشتر از نعش یک انسان هم نمیگذرند نشوند ! آیا واقعا بشر به آنجا رسیده که مانند عصر باصطلاح طلائی تمدن یونان و روم که در میدانهای مسابقه کشت و کشتار براه میانداختند تا پاشش خون از شریانهای گلادیاتورها را به تماشا بگذارند ، نیازمند گشته است . حال چرائی عذابی را که خداوند بر شهرهائی چون صدوم و گومورو ویا قبایلی همچون عاد و ثمود و غیره فروآورد را بهتر درک میکنم . مثلیست از قدیم که میگوید " دیوانه اگر بحال خود رها شود حتی شلوار خود را نیز به گند میکشد " . پائین آمدن ارزش انسان از یک سگ بسیار دردناک است ، حتی اگر انسانی بیدین و یا بی هویت و بی بندوبار باشد باز یک انسان بوده و خلیفة الله است و ما موظف به احترام به جسد او میباشیم . همانهائی که برای نجات مثلا یک گربه از سیمهای خاردار و یا غیره سازمانهای عریض و طویلی با مخارج هنگفتی بوجود آورده اند زمانی که از کنار جسم نیمه جان یک انسان کرسنه و یا بیمار در پیاده رو گذر میکنند براحتی و با نیشخند تلخی او را سرزنش میکنند . بسیار منظره رقت انگیز ، رعب آور و تاسف باریست تماشای چنین منظره هائی !!!!
مرد آنست که در کشاکش دهر _ سنگ زیرین آسیا باشد
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”