افت شاخص بورس و دلایل آن در روزهای اخیر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بورس به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Solver, شوراي نظارت, Solver, شوراي نظارت

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4384 بار
سپاس‌های دریافتی: 8522 بار

Re: افت شاخص بورس و دلایل آن در روزهای اخیر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 23 اسفند 1392, 1:20 pm

سلام
همه ی حکومتهای دنیا بدونِ استثنا اولین چیزی که براشون مهم هست حفظِ بقای خودشون هست و از هیچ کاری برای رسیدن به این هدف رویگردان نیستند .
جانِ مردم , ثروتهای کشور , درآمدهای کشور , مال و اموال و دارائیهای ملت , امنیت و ایمنی و سلامتی و بهداشت ملت و هر چیز دیگه ای که لازم بشه فدا بشه برای حفظ بقای حکومت, بی هیچ درنگی فدا میشه .
سیاستِ اقتصادِ مقاومتی اولین هدفش همین هست ( نجات حکومت و دولتِ حکومت از فقر و بی پولی و متزلزل شدنِ پایه ها ) .
تصمیم به مذاکره با 5+2
گرفتنِ ملیاردها دلار ارز از پولهای بلوکه شده
بالا بردن نرخ ارز برای فروش ارز با قیمت بالاتر
3 برابر کردنِ قیمت خوراک کارخانه های پتروشیمی که بورس رو به سقوط کشوند
بالا بردن قیمت حاملهای انرژی
بالا بردن قیمت سوخت
افزایش مالیتها
برنامه برای قطع کردنِ یارانه هایِ 10 تا 15% از مردم
گرفتن هزاران میلیارد تومن پول اضافه از کسانی که پول مسکن مهر رو کامل پرداخت کردند قبلاً
چراغ سبز به تُجار رده اول برای بالا بردنِ قیمتِ کالاهای ضروری
و خیلی کارهای دیگه , همه و همه طراحی و اجرا میشه فقط به هدفِ خارج کردنِ حکومت و دولتِ حکومت از خطر فروپاشی به دلیلِ فقر مالی و بهران اقتصادی .
و مثل همیشه قربانی کسی نیست جز ملت شریف که ثروتهاش و درآمدهاش و دارائیهاش صرفِ اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی میشه و روز به روز فقیرتر میشه .

همه ی اینها یک طرف , باندهای فسادِ هزار هزار میلیاردی که به صورت مستقل عمل میکنند و خون ملت شریف رو میمکند هم یک طرف .
مثل مافیای بورس که با بالا پائین بردنِ قیمت سهام , هزاران میلیارد تومن از نوسانها به جیب میزنند و سهامدارانِ ریز و بی تجربه و کم تجربه و خوش خیال رو سرکیسه میکنند و میبلعند .

به رفتار بانکها و رقابتشون برای جمع آوری پولهای بیشتر از جیبِ مردم توجه کنین . اونها خوب میدونند که روزهای سخت تر از این روزها در راه هست و همه چیز گران تر و گرانتر میشه . برای همینه که دارند با تمام قدرت پول جمع میکنند از ملت و تبدیل میکنند به طلا و ارز و ملک و املاک و کالا . بانکها با بالائیها در تماس هستند و خوب میدونند کشور و اقتصادِ کشور چه آینده ای داره .

تا میتونین پول نگه ندارین ( تومان ) .
اگر قصد خرید جهیزیه یا خودرو یا ملک یا زمین دارین الان اقدام کنین . اگر میتونین پولهاتون رو روی هم بذارید و مغازه یا آپارتمان یا زمینِ سنددارِ داخل محدوده بخرین .
طلا بخرین .
به فکر خودتون و آیندتون باشین چون کسی به فکرتون نیست .
به گذشته و وعده ها بنگرید و بیاندیشید و درس بگیرید .
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 61 بار
سپاس‌های دریافتی: 200 بار

پست توسط Immortal King » جمعه 23 اسفند 1392, 1:46 pm

جناب میلاد

من که گفتم هیچ وقت تو بورس سرمایه گذاری نکردم. پولمم تو بانک سپرده نمی کنم. در مورد حباب، دلار تا 4 هزار رفت برگشت رو 3 هزار و جهش آخرش حباب بود سکه تا 1.5 رفت برگشت رو 1. بورسم همینه

یهو همه دوستان من پولاشونو بردن تو بورس الانم پشیمونن. هرچیزی که بیش از حد تقاضا براش بالا بره دچار حباب میشه. حالا فرق نداره بورس باشه یا مسکن یا دلار و یا خودرو...

در ضمن اگه تو بورس ظرف یک هفته 26 درصد سود بده ظرف یک هفته هم ممکنه 30 درصد بیاد پایین. من تقریبا روزی با 3 تا سازنده ساختمان صحبت میکنم و اکثرا موافقن که جریان پول داره از بورس در میاد و میره به سمت اول بانک ها و کمی هم به سمت بازار های موازی مثل سکه و دلار و مسکن.

در کل چیزی که اکثر اقتصاد دان ها پیش بینی کردن در سال آینده در هیچ بازاری جهش نداریم و بازار ها به تعادل میرسن و صرف به داشتن نقدینگی است.

در مورد پتروشیمی خدا را شکر که جریان گاز مجانی از جیب همه ملت به سمت تعداد محدودی از مردم تا حدودی قطع شد. به نظر من کار پتروشیمی ها با قاچاقچیان سوخت

هیچ تفاوتی نداشت و فقط داشتن منابع گازی کشورو مفت به باد میدادن.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver » شنبه 24 اسفند 1392, 3:07 pm

MOHAMMAD_ASEMOONI,

بنده ترجیحا نادیده میگیرم پست شما را تا مبحث به حاشیه نرود.

,

در کل چیزی که اکثر اقتصاد دان ها پیش بینی کردن در سال آینده در هیچ بازاری جهش نداریم و بازار ها به تعادل میرسن و صرف به داشتن نقدینگی است.

اصل اول اقتصاد گردش مالی است. کدوم اقتصاد دان گفته تعادل در بازارها با راکت بودن سرمایه ها محقق خواهد شد. زیاد جدیش نگیرید.

حباب .. .دلار ؟ چه ربطی به بورس و وضعیت حاضر داشت؟

شما اطلاعات کمی دارید و گویا اساسا فلسفه بورس را خوب درک نکردین.

اگر سرمایه مردم به بانک ها سرازیر شده است که یعنی آورده های بانکی ها رفته بالا. اونوقت گروه بانکی صعود میکند در بورس. اما الان که بانکی ها در بورس منفی میخورن معناش این است که تصور شما غلط است و آورده های بانکی رو به کاهش است.

مسکن اما ... شما کافیه برید نموداره نمادهای تسه "تسهیلات مسکن" ها را در 2 ماه اخیر که سنگین ترین رکود تاریخ بورس کشور بوده است را نگاه بندازید، معمولا بالای +3 بودند. چرا؟ چون سرمایه ها به سمت ساخت و ساز متمایل شده است.

من حس میکنم دوستان با نگاه سطحی و اطلاعات گردآوری شده بدون تحلیل و تفکر دارند صرفا نظرات شخصی را اینجا بیان میکنند. این کار جالبی نیست.

من از شنیدن نظرات دوستان موافق و مخالف خودم بسیار خوشنود میشوم. اما نظراتی که پشتش دانش و تحلیل باشد نه نظراتی که از خواندن چند تیتر یا صحبت در تاکسی و توهمی از آگاهی و دانش که ایجاد شده برامون باشد.

شما هنوز درک عمیق از بورس ندارید. بورس بازار سکه و طلا و دلار نیست دوست عزیز. بورس یک سری شرکت واقعی است. رشد بورس 3 حالت دارد.

1.کلان ها رشد کنند: هدایت کشور به سمت اختلاف طبقاتی / از منظری مطلوب نیست. لیبرال ها
2.همه رشد کنند: هدایت کشور به سمت عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقات / از منظری مطلوب نیست. سوسیال ها
3.کلان ها در منفی یا روند صعودی کمتر و کوچک ها رشد زیاد کنند اما در کل رشد بدهند شاخص را: وضعیت مطلوب اقتصادی را به دنبال دارد و رضایت عمومی به دنبال دارد.

بورس ما از حالت 1 به حالت 2 تغییر وضعیت داد در دولت قبل. در دولت جدید تلاش شد به حالت 1 برگردد که متاسفانه عجله زیادی به خرج داده شد و کنترل کار از دست رفت. به دنبال منفی های شرکت های کوچک شرکت های بزرگ هم وارد منفی شدند // هر چند مثلا پارسان و امثال اون را حقوقی در روز بالای 95% خودش خرید و فروش میکرد که قیمتش را بالا نگهدارد اما عمق نفوذ اقشار مختلف جامعه در بورس و 7 میلیون سهامدارن موجب شد جو روانی ایجاد شده جهت منفی کردن شرکت های کوچک دامن گیر شرکت های کلان هم شود و این شد که کوچک و بزرگ بورس رفتن در کانال نزولی ... خیلی بزرگ هاش که کلا هر فرصتی به هر بهانه ای شد بستند که فرار کنند. شدوص. پارسان و همین رمپنا ... بسته شدنشان خارج از عرف بود. واقعا دیگر نمادهای نقلی هم میتونستن تو این روزهای منفی بازار فرار کنند و بسته بشوند؟

الان هم تمام قوانین جدید و کنترلی به نفع شرکت های بزرگ داره وضع میشود نه شرکت های کوچیک. حتی صندوق حمایت از سهامداران خرد هم بیشتر هدف گذاری هاش و مشارکت هاش تو نمادهای کلان بازار است نه شرکت های کوچک. اما به هر حال هنوز هم شرکت های بزرگ و هم کوچک در منفی هستند و بورس کشور هیچ یک از 3 حالت رشد را ندارد.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 61 بار
سپاس‌های دریافتی: 200 بار

پست توسط Immortal King » شنبه 24 اسفند 1392, 6:15 pm

جناب میلاد

در پست های شما همواره سعی شده تا همه مشکلات اقتصادی پای دولت فعلی نوشته بشه. این خودش سطحی ترین نوع نگرش به اقتصاده

خدا را شکر که افت تولید خودرو به نصف و رکود سنگین مسکن در اواخر دولت قبلی رقم خورد. رکود تورمی به عنوان بدترین شرایط اقتصادی هدیه دولت قبلی به این دولت بود.

با سه برابر شدن نرخ ارز ارزش ذاتی شرکت ها بشدت بالا رفت اما کسی به این نکته توجه نمی کنه که در سال گذشته رشد تولید ناخالص داخلی -5 درصد بوده. در سال 91 شرکت های

ایرانی مزیت بالایی برای صادرات پیدا کردند اما این مزیت بدلیل تورم سنگین سال 92 و افزایش هزینه ها عملا از بین رفته. این سوال پیش میاد که چرا با کاهش شدید تولید و سایه شدید

تحریم ها بورس بشدت رشد کرد؟

من به عنوان یه ناظر خارجی بورس که پولی تو بورس نداره خوش بینی شدید از بهبود روابط خارجی ایران پس از انتخاباتو عامل این افزایش میدونم که این اثر هم کم کم داره کمرنگ میشه.

تعدادی از اقتصاد دان ها تعادل بازار های مختلف را برای سال آینده پیش بینی کردند.

جناب میلاد شما هم به عنوان یه اقتصاد دان برجسته اگر امکانش هست برای سال آینده پیش بینی خود را بیان کنید.

با تشکر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » یک شنبه 25 اسفند 1392, 4:36 am

در پست های شما همواره سعی شده تا همه مشکلات اقتصادی پای دولت فعلی نوشته بشه. این خودش سطحی ترین نوع نگرش به اقتصاده

یعنی اگر پای دولت قبلی بنویسم میشود نگرش عمیق ! بنده اساسا حمایت یا مخالفت خاصی با دولت قبل یا این دولت نداشته و ندارم. من به عملکردها نگاه میکنم و راجع به تصمیمات هر دولت نظر میدم. شخصیت ها نیستند که نظر من را تعیین می کنند بیشتر ماهیت تصمیمات و اثرات اون هست.

یعنی عادت ندارم سر طرفداری از کسی کار بدش را خوب یا از سر دشمنی کار خوب را بد محاسبه کنم. دولت حاضر کارهای خیلی خوبی هم داشته حتی تو همین حوزه اقتصاد هم برخی کارهاش بد نبوده است. اما اون کارهای اشتباه و غلطش هم بوده است. اینجا بحث ما سیاسی نیست که شما سیاست زده بهش نگاه میکنید ما داریم راجع به بورس و اثرات اتفاقات مختلف روی اون صحبت می کنیم.

به طور مثال:

افزایش مالیات برای صادر کنندگان چه اثری روی بورس میگذارد؟
هر دولتی اصلاح طلب یا اصولگرا یا ... اگر شرایط صادرات را دشوار کرد به نفع بورس نیست. این بحث اقتصاد است نه سیاست.

من کار ندارم چرا این تصمیم گرفته شده است به خاطر حفظ حکومت یا به خاطر ایدولوژی دولت وقت یا ... من صرفا در مورد اثر این تصمیم بر روی بورس دارم صحبت میکنم که شاهدش هم موجود هست و نتیجه اش هم در بورس پدیدار. حرف من هم قبل از حادثه بوده و شما الان تماشگر پیش بینی 3 ماه پیش من هستید.

کافیست پست های من در مورد بودجه و انتظاری از اثراتش تو بورس داشتم را تو همین سنترال اون روزها که بورس در بهترین اوضاع خودش بود را بخوانید.

الان هم من پیش بینی خودم را عرض کردم از اوضاع، تو پست های قبلی خیلی شفاف. گفتم که سبد ببندند دوستان، برج 2 هم همون سبد را ببندن. مقایسه کنند تا بفهمند بورس صرفا دلالی و بنگاه هست یا اثرش روی قیمت نان شب ملت است.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present » چهار شنبه 21 خرداد 1393, 1:02 pm

متاسفانه هنوز بزرگترین بازار کشور یعنی بورس ملتهب هست و تلاطم زیادی داره، از قبل از عید تا به حال حدود دوازده هزار شاخص کل نزول کرده و این در تمام فواصل بورس که نگاه می کنم بی سابقه است.
این شرایط بورس رقبت هر گونه تجزیه و تحلیل بازار رو.تز ادم می گیره، این مشکل تنها در بازار بورس صدق نمی کنه و همه جا به وضوح نمایان شده!
بنده که هیچگونه امیدی به بازار بورس تا دو سال آینده ندارم هر دفعه که میاد رشد کنه با کله سقوط می کنه و این اصلا چیز جالبی نیست. این یعنی چه حقوقی و چه حقیقی تمایلی به حمایت ندارند.
این یعنی همه از هم می ترسند، حقیقی از حقوقی، حقوقی از دولت، همه اینا از مجلس و تصمیمات غلطش، اینو می شه از سهامی مانند تاپیکو دید که با اینکه تعدیل مثبت داشت ولی چیز قابل لمسی رو در این سهام ندیدیم! تنها سهامی که تا به حال تونست قیمتش به قیمت قبل ریزش،نزدیک بشه و کمی هم بالاتر بره وبانک بود که منم تا دیدم تنور داغه همه سهامم رو در این نماد به صورت پلکانی با شروع قیمت 790 تا 805 فروختم و بعدش دوباره ریزش شروع شد و الان هم بسته و قیمتش روی 770 فکر کم باشه، به هر حال آینده خوبی برای بورس کشور متصور نیستم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » چهار شنبه 21 خرداد 1393, 8:56 pm

وقتی گروه اقتصاد شبکه یک سیما،

برنامه هایی که قبلا در مورد نظام بانکی و پول در دنیا میزاشت را تبدیل کرده به مقررات ساختمان ...

یعنی، بورس تعطیل، بروید بساز و بفروش بشوید و ساختمان سازی کنید.

بانک و بورس و این دست مراجع سرمایه گذاری خاص عده ای است و نباید عموم مردم ازش بهره مند باشد، مانند گذشته.

خنده دارترین قسمت کار این است، ما در منفی ترین دوران بورس بیشترین افزایش سرمایه بورس هم شاهد هستیم ... شرکتی که قیمت سهامش تا نصف آمده است، افزایش سرمایه میدهد!

معمولا بعد از افزایش سرمایه باید قیمت نزولی باشد نه قبلش. اما خوب گویا مثلا بانک های ما با وجود بدهکاریشون در حال گسترده تر و بزرگتر شدن هستند! و این همان دم خروس است که پیداست.

به نظر من بحرانی که دولت حاضر ظرف مدت کمتر از یکسال اقتصاد کشور را دچارش کرده است، از کل بحران های اقتصادی دولت های قبلی (احمدی نژاد یا خاتمی) بدتر بوده است.

البته حالا ممکن است شرایط و اوضاع طوری بوده است که این بهترین حالت ممکن بوده باشد، اما به هر حال روشن است تغییر مسیر انجام شده توسط این دولت عامل اصلی بحران بوده است و بر خلاف تصور ظاهری برخی این میراث دولت های قبلی نیست.

دولتی که وزیرش در رسانه ملی صراحتا میگه فعلا بورس وضعش اینه خوب برید جای دیگه سرمایه گذاری کنید، دیگر جای بحث نیست که چقدر مسئول وضعیت بورس کشور است.

Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present » جمعه 23 خرداد 1393, 4:03 pm

M.Abooali, دوست عزیز اگر بساز و بفروش هم بکنیم باز چیزی به نام عرضه و تقاضا هست و وجود دارد وقتی که عرضه زیاد و تقاضا کم باشه یعنی ارزون شدن آن جنس ولی اگر عرضه کم و تقاضا زیاد باشه می شه برعکش البته یک چیزی تو ایران داریم به نام احتکار و دلال بازی که هیچ ربطی به این موضوعی که گفتم نداره !!
مانند چیزی که سال گذشته در بازار مسکن و سکه و طلا و ارز اتفاق افتاد و همه رو به خاک سیاه نشوند !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » یک شنبه 25 خرداد 1393, 8:42 am

شما رشته خودت کامپیوتر بوده مبنا ها و دیجیتال را لابد خوندید.

در مبنا 10 خوب بله 2+2 میشود 4 ...

اما وقتی مبنا متفاوت باشد، خروجی هم متفاوت خواهد شد، مسئله ای که ما در کشور باش روبرو هستیم. خصوصا در مورد اقتصاد و بورس.

عرضه و تقاضا در کشور ما یک معنای کاذب پیدا کرده است فرای معنای واقعی اون.

ببین عرضه و تقاضا آن زمان در تعیین نرخ اثر دارند که معامله هم صورت پذیرد. این را مطمئنا در بورس متوجه شدی به خوبی.

اما من سوال جدیدی برات طرح می کنم، اگر در فرمول بالا معاملات صورت گرفته حقیقی نبوده و نمایشی باشد چطور؟

آیا عرضه و تقاضا و نزدیکی تراز این دو تعیین کننده نرخ هست؟

در پست های قبل مثال زدم، حقوقی میاد 95% معاملات روز را خودش انجام میدهد، میخرد و میفروشد... در این حالت کدام عرضه و کدام تقاضا دخالتی در قیمت اون سهم می تواند نقش قابل توجهی داشته باشد؟

بزار یکی از پیچیده ترین اشکال تجارت در کشورمان را برات شرح بدم تا قدر متحیر بشوید در همین بازار مسکن:

A قصد ساخت و ساز دارد.
B سرمایه گذار است (مثلا وام یا ...).

A از B وام می گیرد:

روشن است A بدهکار B خواهد شد + سود سرمایه گذاری B.

همینطور B رشد سرمایه به اندازه سود سرمایه گذاری خواهد داشت.

A در گام بعدی از خود B زمین می خرد:

A در این مرحله مقداری از وامی که گرفته بود را حرج می کند، اما در حقیقت بدهکارتر می شود.

B در این مرحله مقداری از سرمایه اولیش بازگشت میکند، + طلب قبلیش + سود سرمایه گذاریش سر پا برجاست.

B در گام بعدی از A واحدها را پیش خرید می کند.

در این مرحله B باز داره به A پول پرداخت می کند اما در حقیقت بابت این پول داره مالک ساختمان می شود. معمولا به اندازه ارزش زمین هست این معاملات. یعنی مالک یک تعداد واحد که هم قیمت زمین باشد.

حالا A باز فقط به اندازه سرمایه اولیه به B بدهکار است + سود سرمایه گذاری

A باقی واحدها را هم پیش فروش می کند. باز به B ....

البته این اصطلاح است، این بین هرگز پولی در حال رد و بدل و معامله ای در حال ثبت نیست و اصلا کار اینطور تفکیک شده نیست.

نتیجه این است که A نه تنها کل بدهیش به B تسویه خواهد شد بلکه قدری هم طلبکار B خواهد شد. چون ارزش مجموع ساختمان ها بیش از سرمایه اولیه و سود سرمایه گذار است مطمئناً.

حالا کار تمام خواهد شد. یک مشت ساختمان مانده که مال B است. A هم از B طلبکار است. سیکل جدید .... از بالا به پایین ادامه داره فقط فرقش اینجاست که اینبار A به B وام میدهد ...

حفظ رونق بازار، پیش فروش شدن املاک، معاملات سوری، افزایش تعداد معاملات املاک همه از محاسن این شیوه تجارت دو سویه است. که در همه جای جهان هم یافت می شود.

اما ... در کشور ما یک تفاوت است،این که B یک سازمان دولتی باشد ... یا مثلا یک بانک باشد ... و در کل چرخه همواره این B باشد که وام میدهد و A باشد که سود می کند.

البته این کلان کارها، خیلی هم خوششان میاد اگر خرده پا ها هم روغن این بازار را داغ کنند. فراموش نکن دوست من زمانی که بازار مسکن قبل از مسکن مهر داغون بود، ما بیش از صد هزار واحد مسکن خالی در تهران داشتیم که معمولا زیر 3 سال بود معامله شده بودند! به عبارتی مسکن هایی که اصلا مسکن نبودند، چیزی شبیه سکه و دلار شده و صرفا در حال دست به دست شدن بودند...

به نظر میرسه دوباره با سیاست اتخاذی دولت به اون سمت بریم که اساسا عرضه و تقاضا مطرح نباشد و یک سری معاملات سوری روی مسکن اعمال شود و مسکن از کاربرد حقیقی خودش باز متجاوز شده کارکرد ارزی و مالی پیدا کند.

New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط Masoud_D » یک شنبه 8 تیر 1393, 12:34 pm

با سلام.
میخواستم یه راهنمای بگیریم برا فروش یا نگهداشتن سهام شبندر + دفارا و دتولید.
من این سهام ها رو حدود 1 هفته پیش با قیمت مناسبی خریداری کردم منتهی الان حدود 15% ضرر کردم. به نظرتون نگهش دارم یا بفروشم.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 9 تیر 1393, 5:02 am

,

قیمت مناسب؟

معیار شما برای قیمت مناسب روشن نیست، شما با دید کوتاه مدت خرید داشیتد یا بلند مدت، و این که بر اساس تحلیل خاصی این خریدها را انجام دادین؟

اگر بر اساس تحیلیل یا سیگنال دریافتی از جایی وارد سهم شدید، خوب بهش رجوع کنید و حد ضرر سهم را بررسی کنید، اگر به حد ضرر رسیده اید (که اگر بازه زیر 3 ماه مد نظر شما بوده قطعا رسیده اید) باید در اولین فرصت از سهمی که بی خبر در آن هستید خارج شوید. اگر هم واقعا به حد ضرر تحلیل خود نرسیده اید که تا حد ضرر نگهش دارید شاید برگشت.

اما اگر اساسا بی تحلیل وارد سهم شدین.، لازم است ضرری که تا کنون داشتید را فراموش کنید و متصور بشوید که قرار است فردا صبح این سهم را خرید کنید، قیمت فردا را معیار تحلیل خود قرار داده و روی سهم برای خریدی با قیمت فردا تحلیل بزنید حد ضرر را محاسبه کنید، تابع اون حد ضرر پیش برید که ممکن است حفظ یا فروش سهام نتیجه اش بشود.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4384 بار
سپاس‌های دریافتی: 8522 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دو شنبه 9 تیر 1393, 9:33 am

Masoud_D نوشته شده:با سلام. میخواستم یه راهنمای بگیریم برا فروش یا نگهداشتن سهام شبندر + دفارا و دتولید. من این سهام ها رو حدود 1 هفته پیش با قیمت مناسبی خریداری کردم منتهی الان حدود 15% ضرر کردم. به نظرتون نگهش دارم یا بفروشم.
سلام . اگر به پولش نیاز ندارین نگهش دارین میره بالا ضررتون جبران میشه اما توقع زود بالا رفتن نداشته باشین . اگر جای دیگه کاری سراغ دارین که سودش سریع و خوب هست پس بفروشین برین اون کار رو انجام بدین چون ضررتون زودتر جبران میشه . درضمن فراموش نکنین که در همه ی کشورها , بورس مثل کازینو ( قمارخونه )هست .کازینوئی که دزد و متقلب توش زیاده و بالا بردنهای دست ساز و نوسانهای مصنوعی کم تجربه ها و کوچکها رو سرکیسه میکنند .گاهی کمی سود بهتون میدن یعنی دون میپاشند تا تشویق بشین بیشتر بخرین بعدش با یک عملیات از پیش طراحی شده همه ی سرمایتون رو بالا میکشندتازه اینها غیر از آب و آتیش بازیهای مسئولین کشور هست که با یک کلمه یا تهدید یا تصمیم باعث سقوط ناگهانی میشند
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

ارسال پست

بازگشت به “بورس”