پرواز آزمایشی وسیله حمل و نقل مافوق صوت چین

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با تسليحات هوايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا, abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

پرواز آزمایشی وسیله حمل و نقل مافوق صوت چین

پست توسط HGhana » دو شنبه 30 دی 1392, 7:13 pm

 تصویر 

 
چین انجام پرواز آزمایشی یک وسیله حمل و نقل مافوق صوت جدید را که قادر به حمل کلاهک هسته ای و شکستن رکورد سرعت صوت است را مورد تایید قرار داد. وزارت دفاع این کشور اعلام کرد که این اقدام یک حرکت کاملا علمی بوده و تهدیدی برای هیچ کشوری محسوب نمی شود.  
 
وزارت دفاع چین روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری رویتر اعلام کرد: " آزمون های پژوهشی علمی برنامه ریزی شده در حوزه سرزمینی این کشور امری معمول بوده و هیچ کشور و هدف خاصی مد نظر نیست."
بیانیه وزارت دفاع چین گزارش روزنامه دیده بان آزادی واشنگتن را که روز دوشنبه منتشر شد را مورد تایید قرار داد. این روزنامه با استناد به گفته مقامات پنتاگون آمریکا، اعلام کرد که روز 9 ژانویه سال جاری میلادی، وسیله حمل و نقل مافوق صوت (HGV ) چین با سرعتی ده برابر سرعت صوت در طول این کشور به پرواز در آمده است.
این مقامات همچنین اعلام کرده اند که ساخت و آزمایش وسایل حمل و نقل مافوق سرعت صوت که قادر به حمل کلاهک جنگی هستند با هدف مورد اصابت قرار دادن سامانه دفاع موشکی آمریکا صورت گرفته است.  بر اساس گزارشات منتشر شده طراحی و ساخت موشک چینی WU-14 که HGV: Hypersonic Glide Vehicle نامیده شده است به عنوان مرحله نهایی برنامه موشک بالستیک بین قاره ای چین صورت گرفته است.
محدوده سرعت مافوق صوت این وسیله بین 5 تا 10 ماخ (3840 تا 7680 مایل) گزارش شده است.
کنگره آمریکا روز سه شنبه در پی اقدام چین، نگرانی خود را از یک مسابقه بین المللی سلاح های مافوق صوت در بین کشورها، اعلام نمود.
سه تن از مقامات آمریکایی طی بیانیه ای که در روزنامه دیده بان آزادی واشنگتن منتشر شد اعلام کردند: "در حالی که پس از چند دور قطع برنامه های دفاعی که در پی آن مزیت های فن آوری ایالات متحده آسیب دید به نظر می رسد که کشورهای رقیبی همچون چین و ملیت های دیگر برای رسیدن به برابری نظامی با ایالات متحده آمریکا تلاش می کنند و در برخی موارد، مانند اقدام اخیر چین، به نظر می رسد از ما جلوتر افتاده اند."  این روزنامه همچنین اعلام کرد کشورچین پس از ایالات متحده در جایگاه دومین کشوری قرار گرفت که توانسته است با موفقیت یک وسیله حمل و نقل مافوق صوت قادر به حمل کلاهک هسته ای را با سرعت بیش از 10 ماخ به پرواز در آورد.  وسایل حمل و نقل مافوق صوت طراحی شده بوسیله کشورهای ایالات متحده آمریکا، روسیه و هند، برای هدف قرار دادن دقیق وپرتاب سریع سلاح های توسعه یافته در مقابله با موشکهای مخاصم و دفاع فضایی در نظر گرفته شده اند.
افزایش سالانه هزینه های نظامی، چین را قادر ساخته است تا کیفیت و عملکرد سلاحهای داخلی و سخت افزاهای نظامی خود را ارتقاء دهد. با توجه به گزارش های فنی چینی، از دسامبر 2012 و آوریل 2013 این کشور در حال توسعه سامانه های هدایت دقیقی است که با هدف راهبری از طریق ماهواره طراحی گردیده اند.
با توجه به مرکز اطلاعات هوا و فضایی نیروی هوایی ملی کشور روسیه، این کشور نیز توسعه نمونه جدیدی از وسایل حمل نقل مافوق صوت را تایید کرده است که موشکهای راهبردی این کشور را قادر می سازد به سامانه دفاع موشکی نفوذ کنند.
 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 65
تاریخ عضویت: دو شنبه 16 دی 1387, 2:11 pm
محل اقامت: ایران-کرج
سپاس‌های ارسالی: 114 بار
سپاس‌های دریافتی: 52 بار
تماس:

Re: پرواز آزمایشی وسیله حمل و نقل مافوق صوت چین

پست توسط عمو تیرتفنگ » سه شنبه 1 بهمن 1392, 3:31 am

10 ماخ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.بیخیال بابا.امکان نداره.میدونی میشه چند هزار کیلومتر.میشه حدود 18/19هزار کیلومتر.خالی بندیه بابا.اصلا یه همچین سرعتی باعث سوختن اون تو جو میشه.

از هر کشور دیگه ای بود باور میکردم ولی از چین نه.یعنی روسیه،ژاپن،امریکا،ازهمه مهمتر المان و وووووکشورهای دیگه نتونستن اما چین تونسته؟؟؟؟؟؟مستندت محکمه پسند نیست.شایعه نکن. :???: :::P

Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

Re: پرواز آزمایشی وسیله حمل و نقل مافوق صوت چین

پست توسط HGhana » سه شنبه 1 بهمن 1392, 3:35 pm

دوست عزیز سلام،
خبر از یک سایت علمی معتبر ترجمه شده و آدرس اون هم به شرح ذیل است. در ضمن این اقدام توسط خود آمریکایی ها هم تایید شده است.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “تسليحات هوايي”