نوشابه سوخاری یک غذای آماده جدید!!!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هنر آشپزي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: achachi98, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

نوشابه سوخاری یک غذای آماده جدید!!!!!

پست توسط sohrab_poet »

نوشابه سوخاری به عنوان یک غذای آماده و سریع (fast food) جدید در یک نمایشگاه مواد غذایی در آمریکا برای اولین بار به مشتریان عرضه شد.

ابل گنزالس (Abel Gonzales) سی و شش ساله و یک تحلیل گر کامپیوتری از شهر دالاس است که پیش از ارائه دستور غذای اختراعی خود که ترکیبی خمیر مانند از شربت کوکا کولا، شربت توت فرنگی و میوه توت فرنگی است، 15 نوع مختلف از ترکیبات مشابه را مورد آزمایش قرار داده است.

این ترکیب خمیری در مرحله بعد، به شکل گلوله هایی در آمده و به طور کامل سرخ می شود به طوری که نهایتا شبیه به نان شیرینی هایی به اندازه توپ پینگ پنگ می گردد. برای سرو کردن گلوله ها را درون لیوان ریخته و رویشان شربت کوکا کولا، کرم خامه ای و دارچین می ریزند و یک گیلاس نیز روی آن قرار می دهند.

سو گودینگ (Sue Gooding) سخنگوی نمایشگاه ایالتی تگزاس، جایی که برای اولین بار این غذای جدید به عموم عرضه شده، در این رابطه می گوید : "این نوشابه های سوخاری طعم بی نظیری دارند و بدون شک در آینده با موفقیت عظیمی روبرو خواهند شد."

گنزالس در نمایشگاه فوق دو غرفه در اختیار داشت و طی 24 روز، 35 هزار نوشابه سوخاری به قیمت هر عدد 4.5 دلار به فروش رساند. او موفق شد جایزه "ابتکاری ترین غذای ارائه شده در نمایشگاه " را به خود اختصاص دهد.

هم اکنون در نمایشگاههای مشابه که در ایالات کارولینای شمالی و آریزونا برپاست، افراد بسیاری با هدف رقابت با اختراع گنزالس و دستیابی به ترکیبی لذیذتر در تلاشند.

گنزالس در مورد میزان کالری نوشابه های سوخاری اش سخنی به میان نیاورده و شبه نظر می رسد تصمیم به واگذاری حق امتیاز اختراع خود را ندارد. موفقیت دور از انتظار نوشابه های سوخاری تشویق بزرگی برای او بوده و به بازدید کنندگان نمایشگاه نوید داده سال آینده در انتظار ارائه ترکیب جدیدی از او باشند، شاید کوکا کولای رژیمی سوخاری !!

او می گوید : "در تلاشیم تا میزان شکر به کار رفته در این غذا را به حداقل ممکن کاهش دهیم، هر چند کالری آن کم شده،اما هنوز خیلی خیلی شیرین است. "

ری کروکت (Ray Crockett) سخنگوی کمپانی کوکا کولا در این مورد اظهار داشته :"ما به خلاقیت هایی که مردم به منظور لذت بردن هر چه بیشتر از طعم نوشابه انجام می دهند، عادت کرده ایم و سالیان سال است که کوکا کولا را جزو ثابت مراسمی چون نمایشگاهها و فستیوال های مختلف می دانیم. اما این اختراع جدید چیز کاملا متفاوتی است."
تصویرnews.yahoo.com
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “هنر آشپزي”